Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαφωνία για ξενοδοχείο!


mama_3

Recommended Posts

Κορίτσια την γνώμη σας! Ο σύζυγος μου είπε σήμερα το πρωί ότι σκέφτεται να κλείσει εδώ για τις καλοκαιρινές μας διακοπές, έχει πάει καμία σας?

Εγώ όμως διαφωνώ, από την μία σκέφτομαι τα αεροπλάνα με όλα αυτά που γίνονται από την άλλη φαίνεται τεράστιο. Οπότε συνήθως αντί να ξεκουραστείς πραγματικά σε κάτι τέτοια, σε τρώνε οι αποστάσεις για να τα δεις όλα.

Τι λέτε?

 

 

https://www.atlantisthepalm.com/special-offers?ct=2017-03-27T09:57:53&cctd=30&CID=clicksco&qdsr=google-_-g&qdcmp=738761460&qdagp=38094156626&qdtg=kwd-4849157165&qdmd=%7bifsearch%3dppc%7d%7bifcontent%3ddisplay-gdn%7d&qdkw=atlantis+hotel+dubai&qdpl&qdta&qdmt=e&qdcv=173122841036&qdap=1t1&qdp1&qdp2&qddv=c&qddvm&gclid=COr2w4O29tICFRY8Gwodiv0MDA&b=0&bi=0&urlid=25b4fc6f-3108-4e6e-8d11-8d456ac6ac4a&clkid=1fd5953b-05f5-4cd1-a955-95e28402b358

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχα πάει σε ένα Συνέδριο. Είναι πραγματικά πολύ ωραίο ξενοδοχείο. Φαντάσου, ότι το ευχαριστηθήκαμε εμείς, ακόμα κι αν είμασταν κλεισμένοι την περισσότερη ώρα στην αίθουσα συνεδρίων.

Καταπληκτικοί μπουφέδες για φαγητό, πεντάστερη εξυπηρέτηση, υπέροχα δωμάτια - σουίτες, τρομερή ευκαιρία για βουτιές. Και σε ό,τι αφορά τη μετακίνηση, εμάς μας είχαν αυτά τα αμαξίδια γκόλφ. Μπορείτε να ρωτήσετε αν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή, διαφορετικά ίσως επιβαρυνθείτε λίγο ακόμα και απολαύσετε αυτή την έξτρα παροχή.

Α, έχει και ωραίες θεματικές βραδιές. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει σε σχέση με τις δραστηριότητες για τα παιδιά, αν και είμαι σίγουρη ότι κάτι θα υπάρχει σε ξενοδοχείο τέτοιου βεληνεκούς.

Καλή διαμονή!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την γνώμη σας! Ο σύζυγος μου είπε σήμερα το πρωί ότι σκέφτεται να κλείσει εδώ για τις καλοκαιρινές μας διακοπές, έχει πάει καμία σας?

Εγώ όμως διαφωνώ, από την μία σκέφτομαι τα αεροπλάνα με όλα αυτά που γίνονται από την άλλη φαίνεται τεράστιο. Οπότε συνήθως αντί να ξεκουραστείς πραγματικά σε κάτι τέτοια, σε τρώνε οι αποστάσεις για να τα δεις όλα.

Τι λέτε?

 

Φαίνεται φοβερό ξενοδοχείο και δεν καταλαβαίνω γιατί διαφωνείς... Λογικά σε τέτοια ξενοδοχεία θα έχουν προβλέψει και το θέμα της μετακίνησης εντός του ξενοδοχείου.

Ως προς το θέμα του αεροπλάνου, πραγματικά είναι κάτι που το σκέφτομαι και εγώ, αλλά αν είναι να συμβεί κάτι, αυτό μπορεί να συμβεί οπουδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, ότι σε τέτοιου τύπου ξενοδοχεία, οι παροχές είναι πολύ καλές!

Η διαφωνία μου έγκειται:

α) στο γεγονός ότι με τόσα που συμβαίνουν, εγώ προσωπικά έχω περιορίσει τις μετακινήσεις με αεροπλάνα (στην δουλειά μου χρειάζεται καμία φορά και μπαίνω με την ψυχή στο στόμα)

β) τα παιδιά θα θέλουν να ξεσαλώσουν και να τα δουν όλα, οπότε θα πρέπει να είμαι συνέχεια στο τρέξιμο, ειδικά φέτος θα ήθελα κάτι πιο χαλαρό για ξεκούραση, που εκ των πραγμάτων και μόνο από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι θέλει τρέξιμο!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

α) και στο δρόμο γίνονται διάφορα, και στη θάλασσα και στα τρένα και όπου μπορείς να σκεφτείς. Έχουμε πρόσφατα παραδείγματα όλων των ειδών...

 

β) Εντός του ξενοδοχείου θα είστε καλέ. Χειρότερα δεν θα ήταν να πρέπει να μετακινηθείτε; τα παιδιά δεν θα σε απασχολήσουν γιατί θα έχουν πολλά πράγματα να κάνουν εντός των ορίων του ξενοδοχείου, θα υπάρχει και φύλαξη λογικά, οπότε εσύ θα διαλέξεις πισίνα ή την παραλία και θα αράξεις...

 

Σκέφτεσαι να αντιπροτείνεις κάτι εντός Ελλάδος στον άντρα σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α) και στο δρόμο γίνονται διάφορα, και στη θάλασσα και στα τρένα και όπου μπορείς να σκεφτείς. Έχουμε πρόσφατα παραδείγματα όλων των ειδών...

 

β) Εντός του ξενοδοχείου θα είστε καλέ. Χειρότερα δεν θα ήταν να πρέπει να μετακινηθείτε; τα παιδιά δεν θα σε απασχολήσουν γιατί θα έχουν πολλά πράγματα να κάνουν εντός των ορίων του ξενοδοχείου, θα υπάρχει και φύλαξη λογικά, οπότε εσύ θα διαλέξεις πισίνα ή την παραλία και θα αράξεις...

 

Σκέφτεσαι να αντιπροτείνεις κάτι εντός Ελλάδος στον άντρα σου;

 

Δίκιο έχεις σε αυτά που λες αλλά εντός Ελλάδος αισθάνομαι πιο ασφαλής.

Όχι δεν έχω να αντιπροτείνω κάτι γιατί τα κανονίζει συνήθως ο σύζυγος αυτά!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, ότι σε τέτοιου τύπου ξενοδοχεία, οι παροχές είναι πολύ καλές!

Η διαφωνία μου έγκειται:

α) στο γεγονός ότι με τόσα που συμβαίνουν, εγώ προσωπικά έχω περιορίσει τις μετακινήσεις με αεροπλάνα (στην δουλειά μου χρειάζεται καμία φορά και μπαίνω με την ψυχή στο στόμα)

β) τα παιδιά θα θέλουν να ξεσαλώσουν και να τα δουν όλα, οπότε θα πρέπει να είμαι συνέχεια στο τρέξιμο, ειδικά φέτος θα ήθελα κάτι πιο χαλαρό για ξεκούραση, που εκ των πραγμάτων και μόνο από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι θέλει τρέξιμο!

 

α) Αν έχεις αποφασίσει ότι ποτέ ξανά δε θα πας εξωτερικό, τότε οκ πάω πάσο. Θεωρώ, ωστόσο, ότι αυτό δεν είναι εφικτό για έναν άνθρωπο που γενικά ταξιδεύει, οπότε το επιχείρημα καταρρίπτεται από μόνο του.

β) Έτσι κι αλλιώς 1 - 2 -3 μέρες να είσαι αραχτή μετά θα βαρεθείς. Έχει πολύ ωραίες δραστηριότητες (εντός κι εκτός ξενοδοχείου, ανάλογα το πακέτο που θα κλείσετε) και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Άλλωστε για το μεταφορικό υπάρχει λύση. Δε θα περπατάτε με τις ώρες γύρω γύρω στο ξενοδοχείο.

Από προσωπική εμπειρία σου λέω, ότι θα περάσετε υπέροχα. Φαντάζομαι, ότι υπολογίζετε 10 - 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

α) Αν έχεις αποφασίσει ότι ποτέ ξανά δε θα πας εξωτερικό, τότε οκ πάω πάσο. Θεωρώ, ωστόσο, ότι αυτό δεν είναι εφικτό για έναν άνθρωπο που γενικά ταξιδεύει, οπότε το επιχείρημα καταρρίπτεται από μόνο του.

β) Έτσι κι αλλιώς 1 - 2 -3 μέρες να είσαι αραχτή μετά θα βαρεθείς. Έχει πολύ ωραίες δραστηριότητες (εντός κι εκτός ξενοδοχείου, ανάλογα το πακέτο που θα κλείσετε) και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Άλλωστε για το μεταφορικό υπάρχει λύση. Δε θα περπατάτε με τις ώρες γύρω γύρω στο ξενοδοχείο.

Από προσωπική εμπειρία σου λέω, ότι θα περάσετε υπέροχα. Φαντάζομαι, ότι υπολογίζετε 10 - 15 μέρες.

 

Κοίταξε να δεις π.χ. για θέματα δουλειάς θες δεν θες θα μπεις στο αεροπλάνο, τώρα για τις διακοπές μου φαίνεται λίγο βουνό όλο αυτό γιατί ειδικά φέτος με πήξιμο στη δουλειά, τρέξιμο με παιδιά κλπ νομίζω ήθελα κάτι τελείως χαλαρό.

Ναι περίπου 2 εβδομάδες σκεφτόμαστε...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις πει τις αντιρρήσεις σου ή τις γράφεις εδώ;

Μήπως βρείτε εναλλακτικά κάτι λίγο πιο μαζεμένο εντός Ελλάδος...

 

Σήμερα το πρωί μου το είπε δεν έχω προλάβει να αρχίσω την γκρίνια ακόμη :P

Ήθελα να δω αν έχει πάει καμία κοπέλα, γιατί αυτό που σκέφτομαι είναι ότι με 3 παιδιά αντί να ξεκουραστώ θα κουραστώ πιο πολύ σε ένα τέτοιο ξενοδοχείο!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟυαουΟυάου!! Αν θες πάω εγω στην θέση σου!!! Χαχα εννοείτε κοριτσάκι μου σου κανω πλάκα έτσι!! Καλό θα ήταν το συζητήσεις τους προβληματισμούς σου μαζί του.

 

Καλές διακοπεςςς

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου το είπε δεν έχω προλάβει να αρχίσω την γκρίνια ακόμη :P

Ήθελα να δω αν έχει πάει καμία κοπέλα, γιατί αυτό που σκέφτομαι είναι ότι με 3 παιδιά αντί να ξεκουραστώ θα κουραστώ πιο πολύ σε ένα τέτοιο ξενοδοχείο!

 

Δεν ξέρω αν συνήθως πηγαίνετε σε τέτοια ξενοδοχεία, αλλά ΔΕΝ θα κουραστείς σε καμία περίπτωση... Και τα παιδιά δεν θα προλαβαίνουν ούτε να γκρινιάξουν... Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο, αλλά έχω πάει σε αντίστοιχα (αν και όχι αντίστοιχης έκτασης για να πω την αλήθεια).

Link to comment
Share on other sites

ΟυαουΟυάου!! Αν θες πάω εγω στην θέση σου!!! Χαχα εννοείτε κοριτσάκι μου σου κανω πλάκα έτσι!! Καλό θα ήταν το συζητήσεις τους προβληματισμούς σου μαζί του.

 

Καλές διακοπεςςς

 

Σε ευχαριστώ, το θέμα είναι και να το συζητήσω ποιος τρέχει συνήθως πίσω από τα παιδιά? ;)

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συνήθως πηγαίνετε σε τέτοια ξενοδοχεία, αλλά ΔΕΝ θα κουραστείς σε καμία περίπτωση... Και τα παιδιά δεν θα προλαβαίνουν ούτε να γκρινιάξουν... Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο, αλλά έχω πάει σε αντίστοιχα (αν και όχι αντίστοιχης έκτασης για να πω την αλήθεια).

 

επειδή πηγαίνουμε, σε τέτοιο βέβαια δεν έχουμε ξαναπάει και φαίνεται πολύ εντυπωσιακό, ενώ ξεκινάς ωραία και καλά, μετά θες να τα δεις όλα, να τα γυρίσεις όλα και είσαι όλη μέρα πέρα δώθε!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε mama, πως να σου το πω...από σένα περίμενα κάτι πιο εμπνευσμένο, όχι αυτά τα μπανάλ...

 

Επέτρεψέ μου να σου προτείνω κάτι πιο ορίτζιναλ, που ταιριάζει και στη ζεστή σου καρδιά.

 

http://www.unusualhotelsoftheworld.com/IceHotel

 

ΦΙλικά πάντα.

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε mama, πως να σου το πω...από σένα περίμενα κάτι πιο εμπνευσμένο, όχι αυτά τα μπανάλ...

 

Επέτρεψέ μου να σου προτείνω κάτι πιο ορίτζιναλ, που ταιριάζει και στη ζεστή σου καρδιά.

 

http://www.unusualhotelsoftheworld.com/IceHotel

 

ΦΙλικά πάντα.

 

Πολύ ωραίο αλλά για τα Χριστούγεννα! εδώ μιλάμε για Αύγουστο!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή πηγαίνουμε, σε τέτοιο βέβαια δεν έχουμε ξαναπάει και φαίνεται πολύ εντυπωσιακό, ενώ ξεκινάς ωραία και καλά, μετά θες να τα δεις όλα, να τα γυρίσεις όλα και είσαι όλη μέρα πέρα δώθε!

 

Τότε να πάτε αλλά να βάλετε πρόγραμμα στα παιδιά (και σε εσάς) ή ας τα γυρνάει ο σύζυγος. Πες του ότι έχεις ανάγκη από ξεκούραση.

Εντάξει μεταξύ μας δεν σου είπε να κάνετε και το γύρο της Ιταλίας. Μπορείτε να βάλετε ένα ξεκούραστο πρόγραμμα αν το συμφωνήσετε μεταξύ σας. Ή μπορεί να έχεις αλλάξει διάθεση μέχρι τότε.;)

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε θέλεις κάτι σκιερό, μη σας φάει η ζέστη.

 

http://www.unusualhotelsoftheworld.com/FreeSpiritSpheres

 

Συγνώμη αλλά θα αφήσω τις πισίνες και τις χλιδές για να πάω να με φάνε τα φίδια?

Μην ξεφεύγουμε από το θέμα, αυτό το ξενοδοχείο πρότεινε ο σύζυγος και για εκεί μας βλέπω!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε να πάτε αλλά να βάλετε πρόγραμμα στα παιδιά (και σε εσάς) ή ας τα γυρνάει ο σύζυγος. Πες του ότι έχεις ανάγκη από ξεκούραση.

Εντάξει μεταξύ μας δεν σου είπε να κάνετε και το γύρο της Ιταλίας. Μπορείτε να βάλετε ένα ξεκούραστο πρόγραμμα αν το συμφωνήσετε μεταξύ σας. Ή μπορεί να έχεις αλλάξει διάθεση μέχρι τότε.;)

 

Θα το σκεφτώ και σε ευχαριστώ που απαντάς σοβαρά στο θέμα μου. Αν καμία άλλη κοπέλα έχει πάει εκεί διακοπές ευπρόσδεκτη κάθε συμβουλή!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απ τα θέματα που απαντάω μεν αλλά κρυφογελάω κιόλας σα να απαντώ σε τρολ

Στις εποχές μας, το Ντουμπάι και ότι αυτό προσφέρει, ειδικά για 5 μελή οικογένεια, για 2 εβδομάδες, είναι άπιαστο όνειρο για το 99.9% των μελών του φόρουμ (που αντικατοπτρίζει και την κοινωνία μας επίσης).

Άρα το να σου λεει ο σύζυγος, ότι θα σε πάει εκεί και εσύ θες να γκρινιάξεις, λαμβάνει μόνο μια απάντηση: "Κάτσε εδώ και πάω μόνος μου".

Δεύτερον, μιλάμε για ένα ξενοδοχείο (όπως πολλά στην περιοχή), που είναι μια μικρή πόλη. Τα χει όλα. Οτι ζητήσεις. Το τι θα κάνεις, δική σου επιλογή. Θες να λιώνεις στην παραλία; Λιώσε. Θες πισίνα; Κάτσε εκεί.

Τρίτον, τα παιδιά τα κυνηγάς παντού. Δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά του συγκεκριμένου από ένα άλλο all inclusive στην Πελοπόννησο ας πούμε.

Άντε, καλά να περάσεις βρε! Και προσοχή στους 50 βαθμούς που θα χει το καλοκαίρι και στις τσούχτρες που βγάζει ο κόλπος.

 

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι πως είχες έμπνευση σήμερα! Με όλη μου την αγάπη το γράφω, μην παρεξηγηθώ!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι απ τα θέματα που απαντάω μεν αλλά κρυφογελάω κιόλας σα να απαντώ σε τρολ

Στις εποχές μας, το Ντουμπάι και ότι αυτό προσφέρει, ειδικά για 5 μελή οικογένεια, για 2 εβδομάδες, είναι άπιαστο όνειρο για το 99.9% των μελών του φόρουμ (που αντικατοπτρίζει και την κοινωνία μας επίσης).

Άρα το να σου λεει ο σύζυγος, ότι θα σε πάει εκεί και εσύ θες να γκρινιάξεις, λαμβάνει μόνο μια απάντηση: "Κάτσε εδώ και πάω μόνος μου".

Δεύτερον, μιλάμε για ένα ξενοδοχείο (όπως πολλά στην περιοχή), που είναι μια μικρή πόλη. Τα χει όλα. Οτι ζητήσεις. Το τι θα κάνεις, δική σου επιλογή. Θες να λιώνεις στην παραλία; Λιώσε. Θες πισίνα; Κάτσε εκεί.

Τρίτον, τα παιδιά τα κυνηγάς παντού. Δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά του συγκεκριμένου από ένα άλλο all inclusive στην Πελοπόννησο ας πούμε.

Άντε, καλά να περάσεις βρε! Και προσοχή στους 50 βαθμούς που θα χει το καλοκαίρι και στις τσούχτρες που βγάζει ο κόλπος.

 

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι πως είχες έμπνευση σήμερα! Με όλη μου την αγάπη το γράφω, μην παρεξηγηθώ!

 

Γιατί το λες αυτό? αν διαβάσεις θέματα με διακοπές εδώ μέσα αρκετές κοπέλες έχουν προτείνει ή επισκεφτεί πιο ακριβά μέρη. Τα αεροπορικά πλέον είναι αρκετά φτηνά, ειδικά αν τα κλείσεις από νωρίς.

Θα διαφωνήσω για το άπιαστο όνειρο, επειδή εμάς μας εξυπηρετεί το all inclusive αν μέχρι Ιούλιο δεν έχεις κανονίσει τις καλοκαιρινές σου διακοπές δεν βρίσκεις δωμάτιο στα μεγάλα ξενοδοχεία, για Ελλάδα μιλάω.

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εκλεινε κι εμενα εκει κι ας μου το παρουσιαζε.....μονο την πολλη ζεστη θα σκεφτομουν

 

λες να λιώσουμε? αν κάποια κοπέλα έχει πάει ας μας πει αν παλεύεται η ζέστη γιατί εγώ άλλα μάλλον φοβάμαι και θα πάω και τελικά θα γίνω ψητή!

ούτε για τα παιδιά το θέλω όμως τόση ζέστη!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...