Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

85987 μορια β χοριακης


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου.... Ειμαι νεα στην ομαδα σας..... Μπορειτε να μου πειτε γιατι ειναι τοαη αυξημένη η β χοριακη μου??? Ενδέχεται να ειναι δίδυμα που έχουμε στην οικογένεια??? Ειμαι 5.5 εβδομαδων.... Κ το εμαθα σήμερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορεί και να είναι. Αν το θέλεις σου το εύχομαι.

Πάντως είναι τόσο υψηλή που χρειάζεται να μιλήσεις με το γιατρό, μήπως και είναι και κάτι άλλο.

Εμένα πάντως 5+3 ήταν 8160 η χοριακή μου δλδ 10 φορές χαμηλότερη. Εκτός και αν έχεις κάνει λάθος τις μονάδες.

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόσο;;;; Μου φαίνεται υπερβολικό νούμερο. Έχεις κάνει υπερηχο; Καλό θα ήταν να κλείσεις άμεσα ραντεβού για υπέρηχο και να δεις τι γίνεται. Συγγενικό μου πρόσωπο είχε μείνει έγκυος από προηγούμενο κύκλο και δεν ήταν μόνο 5 εβδομάδων όταν το έμαθε αλλά πολύ περισσότερο (είχε αίμα και νόμιζε πως είναι περίοδος και μέτρησε λάθος). Παίζει να σου συνέβη κάτι τέτοιο; Κάνε έναν υπέρηχο και πες μας τι έγινε γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο. Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι τοσα τα μορια.... Μου το ειπε κ η μικροβιολογος οτι ειναι πολυ αυξημενη.... ανυσηχησα τωρα... Τι αλλο να παιζει....

 

προτεινω να κανεις αμεσα εναν υπερηχο αν οχι στον γιατρο σου,σε ενα μεγαλο μαιευτηριο που εχουν καλα μηχανηματα...η χοριακη σου φαινεται πολυ υψηλη για τις εβδομαδες που εισαι,ακομα και διδυμα να ειναι...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,

και εγω θελω να σας ρωτησω, οι τιμες χοριακης στα διδυμα που κυμαινονται? εγω ειχα 210 μοναδες στην 1 μερα καθυστερησης και 2 μερες μετα που ξαναμετρησα ηταν 810. Λετε να ειναι διδυμα? κανονικα δεν διπλασιαζεται η χοριακη καθε 2 μερες, θα επρεπε να εχω 400 κατι? Ειμαι πολυ χαρουενη βεβαια αλλα ταυτοχρονα εχω αγχωθει και ζητω τις εμπειριες σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

και εγω θελω να σας ρωτησω, οι τιμες χοριακης στα διδυμα που κυμαινονται? εγω ειχα 210 μοναδες στην 1 μερα καθυστερησης και 2 μερες μετα που ξαναμετρησα ηταν 810. Λετε να ειναι διδυμα? κανονικα δεν διπλασιαζεται η χοριακη καθε 2 μερες, θα επρεπε να εχω 400 κατι? Ειμαι πολυ χαρουενη βεβαια αλλα ταυτοχρονα εχω αγχωθει και ζητω τις εμπειριες σας!

 

 

Κανονικά πρέπει να υπερ-διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες. Δηλαδή να διπλασιάζεται τουλάχιστον. Το παραπάνω δεν μας πειράζει ούτε σημαίνει απαραίτητα δίδυμα. Σε αυτή την εγκυμοσύνη, την 14η ημέρα από την ωορρηξία είχα χοριακή 126, και 4 μέρες μετά 1822. Μονήρης κύηση ήταν.

 

Αν θέλεις δίδυμα, μακάρι να είναι, απλά από την χοριακή σου και την αύξησή της δεν βγαίνει κάποιο τέτοιο συμπέρασμα αυτή τη στιγμή. Να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να υπερ-διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες. Δηλαδή να διπλασιάζεται τουλάχιστον. Το παραπάνω δεν μας πειράζει ούτε σημαίνει απαραίτητα δίδυμα. Σε αυτή την εγκυμοσύνη, την 14η ημέρα από την ωορρηξία είχα χοριακή 126, και 4 μέρες μετά 1822. Μονήρης κύηση ήταν.

 

Αν θέλεις δίδυμα, μακάρι να είναι, απλά από την χοριακή σου και την αύξησή της δεν βγαίνει κάποιο τέτοιο συμπέρασμα αυτή τη στιγμή. Να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είναι ότι θέλω δίδυμα μάλλον με τρομάζει η σκέψη γιαυτό και ρωτάω. Βέβαια υγεία μόνο κ όλα ευπρόσδεκτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΝΑ ΜΑΙ ΠΑΛΙ..... Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΡΟΧΩΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ... ΕΙΜΑΙ 26 ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ.....ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.....

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p:p:p:p:p:p:p
ΝΑ ΜΑΙ ΠΑΛΙ..... Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΡΟΧΩΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ... ΕΙΜΑΙ 26 ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ.....ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.....
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...