Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμπειριες με καλλιανίδη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Α πήγα και σ αυτόν! Πολυ χαμηλών τόνων για μένα, ουτε επεξηγηματικός ήταν. Οι δε μαία απαράδεκτη γύρισε και μου πε και να ξέρετε εμείς εδώ κάνουμε μόνο μέθη, δεν τις ναρκώνουμε τις γυναίκες. Έγινα λουης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να διευκρινήσω τι εννοώ. Εγω που κανω 20 και 30 ωάρια θα ήθελα να κοιμάμαι. Μεχρι στιγμής και στις 2 ωοληψιες κοιμόμουν με μέθη όχι νάρκωση, στην δεύτερη όταν ξύπνησα πονούσα αρκετά....

Όταν λοιπόν γύρισε και μου ειπε η μαια εμείς εδώ δεν τις ναρκώνουμε τις γυναίκες εννοειται οτι τρόμαξα και δεν θα καθόμουν να διαπραγματευτώ σε τι σημείο θα με πιάσει η μέθη!

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω τι εννοώ. Εγω που κανω 20 και 30 ωάρια θα ήθελα να κοιμάμαι. Μεχρι στιγμής και στις 2 ωοληψιες κοιμόμουν με μέθη όχι νάρκωση, στην δεύτερη όταν ξύπνησα πονούσα αρκετά....

Όταν λοιπόν γύρισε και μου ειπε η μαια εμείς εδώ δεν τις ναρκώνουμε τις γυναίκες εννοειται οτι τρόμαξα και δεν θα καθόμουν να διαπραγματευτώ σε τι σημείο θα με πιάσει η μέθη!

 

Κάντι, ο πόνος είναι από τη διαδικασία της ωοληψίας καθεαυτής, όχι από το είδος της ναρκωσης. Με τόσα ωάρια ειναι λογικό να πονάς πολύ, αλλά αυτο έχει σχέση με το πρήξιμο των ωοθηκών και το άδεισμά τους, όχι με τη μεθη. Και ολική να σου έκαναν, πάλι θα πονούσες όταν θα συνερχόσουν...Κι εμενα η προσωπική μου επειρία είναι με μεθη, ολική ναρκωση ούτε στις αποξέσεις δεν μου έχουν κάνει. Εδω ακόμα και στις καισαρικές η ολική νάρκωση προκρίνεται σε συγκεκριμένες περιπτωσεις που λόγω των συνθηκων δεν ειναι σίγουρος ο γιατρός για το πόσο χρόνο θα διαρκέσει η επέμβαση. Δεν ξερω γιατι κόλλησες τοσο με την ολική αναισθησία...Καλή συνέχεια και με ένα καλό αποτέλεσμα σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Stellas έχεις κάνει εξωσωματική μαζί του εγώ λέω να πάω κ στον γαβαρη να δω τι παίζει και στον καλλιανιδη ξανά όταν ολοκληρώσω εξετάσεις ξέρετε αν κατσψυχουν στο Αλεξάνδρα ?ίσως κάνω σπερματεγχυση στον καλλιανιδη, η επαφή όμως θα είναι με τη μαια κ είναι αγενής, έτσι κατάλαβα δεν έδωσε τηλέφωνο αλλά μου είπε θα κάνουμε ότι θέλω οπότε θέλω

Επίσης μια εκεί μου είπε ότι μια φίλη της έπιασε εκεί με την τριτη φορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάντι, ο πόνος είναι από τη διαδικασία της ωοληψίας καθεαυτής, όχι από το είδος της ναρκωσης. Με τόσα ωάρια ειναι λογικό να πονάς πολύ, αλλά αυτο έχει σχέση με το πρήξιμο των ωοθηκών και το άδεισμά τους, όχι με τη μεθη. Και ολική να σου έκαναν, πάλι θα πονούσες όταν θα συνερχόσουν...Κι εμενα η προσωπική μου επειρία είναι με μεθη, ολική ναρκωση ούτε στις αποξέσεις δεν μου έχουν κάνει. Εδω ακόμα και στις καισαρικές η ολική νάρκωση προκρίνεται σε συγκεκριμένες περιπτωσεις που λόγω των συνθηκων δεν ειναι σίγουρος ο γιατρός για το πόσο χρόνο θα διαρκέσει η επέμβαση. Δεν ξερω γιατι κόλλησες τοσο με την ολική αναισθησία...Καλή συνέχεια και με ένα καλό αποτέλεσμα σύντομα

 

Συμφωνώ αλλα όταν ξύπνησα άρχισα να πονάω. Μήπως αν ήμουν ξυπνητή σε όλη την διαδικασία θα πονούσα? δεν κόλλησα με την ολική αναισθησία, μιλάω για μέθη με ύπνο. Όταν κάνουμε ολική αναισθησία προϋποθέτει και διασωληνωση δεν θα ήθελα την ολική σε καμία περιπτωση.

Όταν πήγα λοιπόν στο Έλενα και ρώτησα τον γιατρό αν κανουν μέθη στην ωοληψια? μου απάντησε εννοειται δεν θελουμε να πονάμε τις γυναίκες, τις αγαπάμε. Εσείς σε ποιον θα πηγαίνατε?

Κοριτσάκι μου ευχαριστώ για την ευχή. Με το καλό να ρθουν τα ζουζουνακια σου!

Αν θέλεις γραψε μου ποιος ειναι ο γιατρός σου, γιατι κάπου διάβασα οτι ήταν ευέλικτος στις αγωγές που σου εδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλα όταν ξύπνησα άρχισα να πονάω. Μήπως αν ήμουν ξυπνητή σε όλη την διαδικασία θα πονούσα? δεν κόλλησα με την ολική αναισθησία, μιλάω για μέθη με ύπνο. Όταν κάνουμε ολική αναισθησία προϋποθέτει και διασωληνωση δεν θα ήθελα την ολική σε καμία περιπτωση.

Όταν πήγα λοιπόν στο Έλενα και ρώτησα τον γιατρό αν κανουν μέθη στην ωοληψια? μου απάντησε εννοειται δεν θελουμε να πονάμε τις γυναίκες, τις αγαπάμε. Εσείς σε ποιον θα πηγαίνατε?

Κοριτσάκι μου ευχαριστώ για την ευχή. Με το καλό να ρθουν τα ζουζουνακια σου!

Αν θέλεις γραψε μου ποιος ειναι ο γιατρός σου, γιατι κάπου διάβασα οτι ήταν ευέλικτος στις αγωγές που σου εδωσε.

 

Μενω επαρχια Καντι μου, εδω ειναι η ...ευελικτη γιατρος!

Δεν καταλαβα πολυ καλα τι εννοεις τελικα με μεθη και ολικη...όποτε εχω κανει μέθη (ωοληψια, υστεροσκοπηση και αποξεσεις), παντα κοιμομουν...

Για την ιστορια, τις προσπαθειες μου (σπερματεγχυσεις) τις πρωτο-ξεκινησα στον Καλλιανιδη-τοτε έμενα Αθήνα. Αλλα δεν μπορω να πω οτι σχηματισα καποια συγκεκριμενη γνωμη, γι'αυτο δεν απαντησα επι της ουσιας στο θεμα. Θα μπορουσα να πω οτι δεν εντοπισα κατι αρνητικο ή τελοσπάντων ουτε κρυο ουτε ζεστη, αλλα πανε περιπου 6 χρονια και ηταν και η πρωτη μου επαφη με αυτες τις διαδικασιες και ισως δεν καταλαβα και πολλα... Εκανα 2 ή 3 σπερματεγχυσεις, δεν ειχα καθολου εγκυμοσυνη και μετα προχωρησα σε εξωσωματικη με αλλον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα! Ειμαι σε διαδικασία αναζήτησης γιατρού και κέντρου εξωσωματικής για την δεύτερη προσπαθειά μου(δεν θα συνεχίζω με το πρώτο κέντρο). Έχω κάνει μία πρώτη επαφή με το Ινστιτούτο Γονιμότητας και τον κ. Καλλιανίδη. Ο συγκεκριμένος μου άφησε καλές εντυπώσεις αλλα δεν γνωρίζω πολλά για το κέντρο και το πόσο καλο εμβρυολογικό έχουν. Μπορεί κάποια κοπέλα να μοιραστεί την εμπειρία της στο συγκεκριμένο κέντρο η γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...