Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 θετικά τεστ


anna_88

Recommended Posts

Καλημερα σας!

Εκανα 2 τεστ, ενα εχθές το απόγευμα και ενα το πρωι, το πρώτο κάπως αχνό το σημερινό έντονο! Εχω αλλο ενα αγοράκι 2,5 χρονων...

Εχω κατα αγχωθεί γιατι δεν μπορω να το πιστέψω! Η περίοδος αυτη ειναι η πιο ακατάλληλη για δεύτερο μωρο.. Εχουμε μετακόμιση σε νησί όπου αγοράσαμε επιχηρηση κ εχουμε επένδυση τα παντα εκει, θα δουλεύουμε κ οι δυο εκει και ο μικρος μαζι μας. Καμια βοήθεια δεν θα εχω εκει... Πως θα το χειριστώ, πως θα το διαχειριστούμε! Δεν το εχω πει πουθενά ούτε στον αντρα μου... Νομιζω πως δεν θα χαρεί καθόλου.. Εγω ειμαι ακομα παγωμένη.. Δεν ξερω τι να νιώσω..

Θα παω αύριο για χωριακη να το επιβεβαιώσω γιατι εχω διαβάσει κ για λάθος θετικά τεστ.. Απο συμπτώματα τιποτα... Απλα τρωω πολυ σοκολάτα κ εχω σπυράκια που δεν εχω ποτε και χάλια ψυχολογία .. Και καθυστεριση 12 μερες. Help...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένα τεστ λαθος μπορει...αλλα και τα δυο και με καθυστερηση δυσκολο.Θα γινω κακια αλλα αν η περιοδος είναι ακαταλληλη καλο θα ηταν να ήσασταν πιο προσεχτικοι με το συζηγο.

 

Τελος να σου πω πως όταν εμεινα εγκυος στο δευτερο γιο μου(χωρις να το εχω προγραμματισει) ο πρωτος ηταν μολις 11 μηνων.Οταν το αντιληφθηκα αγχωθηκα,σαστισα εκλαψα γιατι βοηθεια γιοκ γιατι με τον έναν ημουν ηδη ρακος γιατι ροβληματα ειχα στο γαμο μου.Το αγχος κρατησε μεχρι να το δω στον υπερηχο το σπορακι μου.Ο μεγαλος σου θα είναι 3 ετων και μολις γεννησεις μπορει να παει και παιδικο.Μεχρ τοτε υποθετω η μετακομιση θα εχει γινει.Αν αντεχες να εχεις το τριχρονο στο μαγαζι τοτε το μωρο θα σου φανει παιχνιδακι.Ηρεμησε γιατι όλα καλα θα πανε...εν παση περιπτωση τα πραγματα θα πανε όπως θα πηγαιναν και χωρις το μωρο...δε θα κανει το μωρο τη διαφορα.Επισης το δευτερο συνηθως μεγαλωνει πιο ευκολα από το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου εχεις δίκιο για την προσοχή, "προέκυψε" ας πουμε... Απλα δεν το περίμενα... Με άστατο κύκλο λόγο θηλασμου δεν έγιναν σωστοί υπολογισμοί κ ήταν γραφτώ του μάλλον να γινει... Κ στην καθυστερηση δεν θα έδινα σημασια γιατι το εχω συχνα, η πολυ σοκολάτα με παραξένεψε..

Τον μικρο μου επειδή περπατάει μιλάει ακούει θα μου ειναι σχετικά εύκολο να τον εχω μαζι μου, αλλα και με φουσκωμένη κοιλιά κ αργότερα ενα νεογέννητο μου φαίνονται ολα παραπάνω απο βουνό...

Αν είχα έστω καποιον δικο μου εκει δεν θα το σκεφτομουν τοσο.. Δεν ξερω ήδη νιώθω τύψεις που σκέφτομαι ετσι για το σποράκι που λογικά βρησκεται μεσα μου, και τεράστιο αγχος πως υα το πάρει ο αντρας μου... Δεν θελω με τιποτα να δω απογοήτευση στο βλέμμα του... Οχι γιατι δεν θα το θελει προς θεού απλα για όλους τους λόγους που αγχώνομαι κ γω, κ σας γράφω γιατι δεν το εχω μοιραστεί με κανεναν ακομα κ για αυτο δεν εχω " νιώσει " ακομα το θαύμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ευχομαι να πανε ολα καλα.με καθυστερηση κ δυο θετικα τεστ δεν πιστευω οτι προκειται για λαθος.το προεκυψε ειναι σχετικο.η παγομαρα σου σχετικα λογικη.φανταζομαι κ ο αντρας σου θα σαστισει αλλα απογιητευση ειναι λιγο βαρυ.οκ δε θα βοηθησεις τοσο στη μετακομιση κ θα εισαι λιγο πιο δυσκινητη στο τελος αλλα πιστευω οτι αν παει παιδικο ο μεγαλος θα ειστε μια χαρα.ισωςνα μπορεις να εχεις κ τα δυο μαζι.λεω με βαση τις δικες μου εμπειριες.εσυ ξερεις την οικογενεια σου.μεσα σου ξερεις αν θελεις αυτο το μωρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.ευχομαι να πανε ολα καλα.με καθυστερηση κ δυο θετικα τεστ δεν πιστευω οτι προκειται για λαθος.το προεκυψε ειναι σχετικο.η παγομαρα σου σχετικα λογικη.φανταζομαι κ ο αντρας σου θα σαστισει αλλα απογιητευση ειναι λιγο βαρυ.οκ δε θα βοηθησεις τοσο στη μετακομιση κ θα εισαι λιγο πιο δυσκινητη στο τελος αλλα πιστευω οτι αν παει παιδικο ο μεγαλος θα ειστε μια χαρα.ισωςνα μπορεις να εχεις κ τα δυο μαζι.λεω με βαση τις δικες μου εμπειριες.εσυ ξερεις την οικογενεια σου.μεσα σου ξερεις αν θελεις αυτο το μωρο;

 

Σκεπτόμενη το μωρο νιώθω πως το αγαπω κιολας, ομως δεν μπορω λόγο άγχους να το κανω ενα μόνιμο συναίσθημα, να νιώσω εγκυος και να χαρώ μ αυτο που συμβαίνει..

Νομιζω πως αυτο που πρεπει να κανω ειναι να το πω στον αντρα μου άμεσα για να το βγαλω απο μεσα μου και να το καταλαβω και εγω η ίδια... Τωρα ελπίζω η αντίδραση του να ειναι, στην αρχή έστω, ενθουσιασμού και μετα να βρουμε λύση για τα πρακτικά. Νιώθω άσχημα να θεωρώ έστω και για λιγο το παιδι μου προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αισιοδοξία και όλα γίνονται. Ποτέ δεν είναι ιδανικές οι συνθήκες για ένα παιδί. Κοίτα το μεγάλο σου. Θα το άλλαζες; Θα το "έδινες πίσω"; Αν αυτόματα σου έρθει στο νου το "όχι", να ξέρεις πως έτσι θα νιώθεις και για το επόμενο μόλις έρθει.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Σας υπέρ ευχαριστω!!! Καλα εκανα και γράφτηκα γιατι σας παρακολουθώ απο την πρωτη εγκυμοσύνη και είχα αναγκη κάπου να το πω!!

Παω για χωριακη σε λιγο και μετα θα κανω προετοιμασία για την ανακοίνωση..

Αν εχετε καμια ωραία ιδεα για να του το πω ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κοπέλες μου το πήρε πολυ καλυτερα απο μενα!!! Ολα καλα.. Μονο που εκανα χωριακη κ ειναι 123...στον γιοκα μου ήταν 5780 η πρωτη.. Τεταρτη εχω γιατρο.. Βαση περιόδου κ καθυστέρησης περίμενα μεγαλυτερη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μονο που εκανα χωριακη κ ειναι 123...στον γιοκα μου ήταν 5780 η πρωτη.. Τεταρτη εχω γιατρο.. Βαση περιόδου κ καθυστέρησης περίμενα μεγαλυτερη..

Αννα μου, όπως ξερεις, τόσο νωρίς στην εγκυμοσυνη τα παντα μπορούν να συμβουν και δεν ειναι στον ελεγχο μας, γι' αυτο ειμαστε παντα συγκρατημενες κι ελπίζουμε για το καλυτερο.

Καλοστεριωτη να ειναι :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και γω σκέφτηκα για καθυστερημένη σύλληψη... Τωρα ο γιατρός μου ειπε να μην κανω αλλη χωριακη ομως νομιζω για να ηρεμισω λιγο θα κανω αλλη μια αύριο να δω αν διπλασιάστηκε..

Απο χθες εχω δέκατα κ πονάνε ολα μου τα κόκαλα... Ειμαι άτονη.. Μου βγήκαν τα συμπτωματα με το που το ομολόγησα ή αρρώστησα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρα πολυ! Μακαρι να πανε ολα καλα!!! Μακαρι!

Αύριο το πρωι θα ξανακάνω μια χωριακη τουλάχιστον να δω τον διπλασιασμό.. Θα σκάσω ως την τεταρτη που χω γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα, εκανα την χωριακη και ειναι 339 αρα διπλασιάστηκε και μάλλον ήταν καθυστερημένη σύλληψη!

Θυμάται καμια τι χωριακη ειχε 3-4 βδομάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...