Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενατη βδομαδα χωρις συμπτωματα


Iwannart

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια θα θελα αν καποια ειχε παρομοια εμπειρια να μου πει γιατι θα σκασω.λοιπον στο ιστορικο μου ειχα δυο παλλινδρομες στην εκτη με εβδομη βδομαδα που ποτε δεν ακουσα καρδουλα. Τωρα ξαναειμαι για τριτη φορα εγκυος βρηκα εναν γιατρο αστερι ο οποιος μου εδωσε δυνατη θεραπεια με αντιπηκτικες κλπ κλπ και ολα καλα ακουσα και καρδουλα και ολα. Μεχρι και την εβδομη προς ογδοη εβδομαδα ειχα λιγες ζαλαδες και μια περιεργη γευση στο στομα δε μπορω να πω πως ειχα εμετους κλπ. Ειχα πονο στο στηθος και ενα γουργουρητο χαμηλα στη κοιλια. Με τα πολλα πηγα τελευταια φορα οταν ημουν στην ογδοη βδομαδα φυσικα ξανακουσαμε καρδουλα κα ειχε παει δυο εκατοστα το σπορακι. Τωρα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ο γιατρος μου εκλεισε ραντεβου μετα απο δυο βδομαδες και μου ειπε οτι αυτες τις δυο βδομαδες τα συμπτωματα θα γινουν λιγο πιο εντονα αλλα μετα παλι θα ειμαι οπως ειμαι τωρα. Τελικα μονο εντονα δεν γινανε τα συμπτωματα αλλα εξαφανιστηκαν τελειως. Το στηθος δε ποναει το γουργουρητο που ειχα χαμηλα δε το νιωθω πια τη γευση που χα δεν την εχω ουτε τις ζαλαδες...υπαρχει περιπτωση απλα να σταματησαν τα συμπτωματα ενω η εγκυμοσυνη να πηγαινει καλα γιατι εχω φρικαρει εντελως παλι μη το χασω ρε κοριτσια...κανω το σταυρο μου καθε μερα και ευχομαι να απνε ολα καλα. Αν καμια ειχε παρομοια εμπειρα ας στειλει σας παρακαλω ευχαριστω πο,υ περιμενω απαντησεις. Σορυ για το μακροσκελη κειμενο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσι θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου οταν κ εγώ απο μετα απο μια αποβολη ξαναεμεινα έγκυος κ ειχα τις αγωνιες μου γιατι δεν ειχα καθολου συμπτώματα ,ειχα κ λιγο αιμα κ πιστευα οτι τελειωσαν ολα γυρω στην 8-9 εβδομαδα:Αλοιμονο μου λεει αν η εξελιξη της εγκυμοσυνης βασιζοταν στα συμπτώματα.

Η ιστορια σου επισης μου θυμιζει την ιστορια της κολλητης μου:2 αποβολες,θεραπεια με αντιπηκτικες κ οταν πια εμεινε εγκυος της σταματησαν καποια στιγμη τα συμπτωματα κ ητνα σιγουρη οτι τελειωσαν όλα...ο γιος της τωρα πάει α΄δημοτικού.

Εσυ παντως αν βασανιζεσαι πανε στο γιατρο κ κανε εναν υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου οταν κ εγώ απο μετα απο μια αποβολη ξαναεμεινα έγκυος κ ειχα τις αγωνιες μου γιατι δεν ειχα καθολου συμπτώματα ,ειχα κ λιγο αιμα κ πιστευα οτι τελειωσαν ολα γυρω στην 8-9 εβδομαδα:Αλοιμονο μου λεει αν η εξελιξη της εγκυμοσυνης βασιζοταν στα συμπτώματα.

Η ιστορια σου επισης μου θυμιζει την ιστορια της κολλητης μου:2 αποβολες,θεραπεια με αντιπηκτικες κ οταν πια εμεινε εγκυος της σταματησαν καποια στιγμη τα συμπτωματα κ ητνα σιγουρη οτι τελειωσαν όλα...ο γιος της τωρα πάει α΄δημοτικού.

Εσυ παντως αν βασανιζεσαι πανε στο γιατρο κ κανε εναν υπερηχο.

 

Το σκεφτομαι να παω απο τη μια αλλα απο την αλλη λεω να περιμενω..τι να πω μπορει να μαι απο τις τυχερες που δεν εχουν συμπτωματα κλπ τι να πω αλλα θα θελα να χα τα παντα απο συμπτωματα ειμαι μαζοχα τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Iwannart, τα συμπτώματα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα αλλάζουν συνεχώς.

Άλλες φορές θα είναι πιο δυνατά, άλλες φορές για μέρες μπορεί να μη νιώθεις τίποτα, κι επειδή έχουμε άγχος σε κάθε περίπτωση θα φοβόμαστε ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά. Να μιλάς με το γιατρό σου, να μην κουράζεσαι, και να προσπάθείς να είσαι ψύχραιμη. Αφού ακούσεις το μωρό ίσως χαλαρώσεις λίγο, γιατί θα το νιώθεις κάθε μέρα και θα καταλαβαίνεις ότι είναι εκεί, μαζί σου.

Οπότε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...