Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοριτσακια καλημερα!!!θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι που με ανχωνει παντα με το μικρο!!το φαγητο!!τι ωρες ταιζετε τα παιδακια σας?και τι επιλογες εχει για πρωινο και για απογευματινο?επειδη βαριεται ευκολα τα ιδια φαγητα συνεχεια και συνεχεια και λογικο το βρισκω εδω που τα λεμε!!!ο μικρος ειναι 20 μηνων παρεπιπτοντως!!!μπορω να πω επισης οτι τρωει τα παντα δεν εχω θεμα απλα με νοιαζει να τρωει τη σωστη ποσοτητα!!:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγω εχω ενα θεματακι με τα ενδιαμεσα (πρωινο-απογευματινο) αλλα τα βολευω με φρουτοκρεμα το πρωι και κανενα παξιμαδακι-μπισκοτακι και το απογευμα επειδη το εχουμε αποκυρηξει το γιαουρτι προ πολλου της κανω ή κουακερ με πολτοποιημενα φρουτα και μελι (στο κατσαρολακι και συνηθως το χειμωνα) ή κανενα κριτσινι με τυρακι, ή corn flakes διαφορα σε μπολακι και τσιμπολογαει, ή κεϊκ, καλαμπογκοφρετες, κανενα τυροπιτακι, ή παλι φρουτο.

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ιδεες απο αυτα που της εχω δωσει κατα καιρους

 

Ψωμακι με ταχινι και μελι, βουτυρο με μαρμελαδα, corn flakes, γιαουρτι με φρουτα, γιαουρτι με δημητριακα ή/και μελι, βρωμη με φρουτα, φρουτοσαλατα, ρυζογαλο, αυγοφετες, ομελετες, τοστ, κεικ και κουλουρακια φρουτων, αλμυρο κεικ λαχανικων και πολλα πιττακια. Δλδ τυροπιτακια, σπανακοπιτακια, κιμαδοπιτακια, κολοκυθοπιτακια και οτι πιτακι μπορεις να φανταστεις. Τρελαινεται για πιτες.

 

Εννοειται τα παντα που αναφερω ειναι σπιτικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!αχ ειναι πολυ ωραιες οι ιδεας σας!!!θα τις δοκιμασω!!!και τι ωρες τρωτε συνηθως?το μεσημεριανο και το βραδυνο ειναι ευκολη υποθεση!!αλλα το πρωινο και το απογευματινο με βασανιζουν!!του κοβω και τα αλεσμενα σιγα σιγα!!τα οσπρια βεβαια μονο αλεσμενα!!τον δυσκολευει η φλουδα!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εχω ενα θεματακι με τα ενδιαμεσα (πρωινο-απογευματινο) αλλα τα βολευω με φρουτοκρεμα το πρωι και κανενα παξιμαδακι-μπισκοτακι και το απογευμα επειδη το εχουμε αποκυρηξει το γιαουρτι προ πολλου της κανω ή κουακερ με πολτοποιημενα φρουτα και μελι (στο κατσαρολακι και συνηθως το χειμωνα) ή κανενα κριτσινι με τυρακι, ή corn flakes διαφορα σε μπολακι και τσιμπολογαει, ή κεϊκ, καλαμπογκοφρετες, κανενα τυροπιτακι, ή παλι φρουτο.

οταν λες φρουτοκρεμα σε κομματακια τα κοβεις ε?τι φρουτακια της δινεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τι ωρες τρωτε συνηθως?το πρωινο και το απογευματινο με βασανιζουν!!του κοβω και τα αλεσμενα σιγα σιγα!!τα οσπρια βεβαια μονο αλεσμενα!!τον δυσκολευει η φλουδα!!!:D:D:D:D:D

 

Το πρωι η φρουτοκρεμα γυρω στις 10:30 και μετα κανενα μπισκοτακι-κριτσινακι και το απογευματινο γυρω στις 18:00. Οσο για τα οσπρια, δοκιμασε τα ρεβυθια τα αποφλοιωμενα.

 

οταν λες φρουτοκρεμα σε κομματακια τα κοβεις ε?τι φρουτακια της δινεις??

 

Φρουτοκρεμα κανονικη το πρωι. Το απογευμα κομματακια, σταφυλι, καρπουζι, πεπονι, νεκταρινι...και χυμο απο 1 πορτοκαλι.

Αλλα επειδη οσο με παιρνει ακομα και το δεχεται της δινω φρουτοκρεμα αλεσμενη για να τρωει οσο το δυνατον περισσοτερα φρουτα (σε ποικιλια).

Μηλο-αχλαδι-μπανανα-πεπονι-ροδακινο-ακτινιδιο-συκο κλπ κλπ....

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α! Επισης ωραια ιδεα ειναι οι κρεπες! 1 μπανανα, 1 αυγο, λιγο γαλα, λιγο αλευρι, τα χτυπας και στο τηγανι! ΜΟΥΡΛΙΑ! Και για οποιον θελει και λιγο μελι.

A αυτο μου αρεσε πολυ!!!το χυμο δεν μ τον πινει!!εχω δοκιμασει να βαλω και ζαχαρη αλλα τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...