Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντεροκοκκος στο σπερμα !!!!


Recommended Posts

αγαπητοί φιλοι και φιλες καλημερα .

μετα απο καλλιεργεια σπερματος του συζύγου βρέθηκε εντεροκοκκος.

Παντα οι καλλιεργειες που καναμε ηταν καθαρες και αυτη την καναμε καθαρα προληπτικα . Θα ξεκινουσαμε κυκλο εξωσωματικης τον οποιο φυσικα αναβαλαμε για ενα μηνα τουλαχιστον ετσι ωστε να σιγουρευτουμε οτι θα παμε με καθαρο σπερμα . Θα εκτιμουσα πολυ οποιος εχει αναλογη εμπειρια να με διαφωτισει μια και εχω διαβασει οτι γενικα ειναι ανθετικο στις αντιβιωσεις , γεγονος που με αγχωνει πολυ . σας ευχαριστω πολυ και ευχομαι ολες και ολοι να βρειτε λυση στο προβλημα που τυχον σας απασχολει και συντομα να εχετε το δικο σας θαυματακι ,,,,,,, οσες και οσοι ομως τα εχετε καταφερει να ειστε παντα γεροι εσεις και τα μωρα σας ,και να χαιρεστε καθε μερα που περναει με το παιδακι σας !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπητοί φιλοι και φιλες καλημερα .

μετα απο καλλιεργεια σπερματος του συζύγου βρέθηκε εντεροκοκκος.

Παντα οι καλλιεργειες που καναμε ηταν καθαρες και αυτη την καναμε καθαρα προληπτικα . Θα ξεκινουσαμε κυκλο εξωσωματικης τον οποιο φυσικα αναβαλαμε για ενα μηνα τουλαχιστον ετσι ωστε να σιγουρευτουμε οτι θα παμε με καθαρο σπερμα . Θα εκτιμουσα πολυ οποιος εχει αναλογη εμπειρια να με διαφωτισει μια και εχω διαβασει οτι γενικα ειναι ανθετικο στις αντιβιωσεις , γεγονος που με αγχωνει πολυ . σας ευχαριστω πολυ και ευχομαι ολες και ολοι να βρειτε λυση στο προβλημα που τυχον σας απασχολει και συντομα να εχετε το δικο σας θαυματακι ,,,,,,, οσες και οσοι ομως τα εχετε καταφερει να ειστε παντα γεροι εσεις και τα μωρα σας ,και να χαιρεστε καθε μερα που περναει με το παιδακι σας !!!

 

Καλημερα! Εγω ειχα αυτο το μικρόβιο πριν την εξωσωματικη και προληπτικά επρεπε να παρει και ο καλος μου αντιβιωση για αυτο! Και εμεις ενα μηνα πριν την εξωσωματικη ειμασταν! Αυτο που μας ειπε ο ουρολογος ειναι οτι οι περισσότερες αντιβιοσεις επιρεαζουν το σπερμα αριθμητικά (προς τα κατω) και πως η μονη ουσία που δεν το επιρεαζει και μπορει να καταπολεμήσει το μικρόβιο αυτο ειναι η κιτοκινη! Το ειχε ψαξει αρκετα τοτε, και ειχε μιλήσει και με μικροβιολόγο καθηγητή πανεπιστημίου γιατι εμας το σπερμα μας ειναι τραγικά χαμηλό αρα με τιποτα δεν επρεπε να το κατεβάσουμε και αλλο!

Με λιγη προσοχή ολα θα πανε καλα!!!! Δεν ειναι τιποτα!!!! Τα μικρόβια πανε και έρχονται!!!!

Καλη επιτυχία !!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαγισσα είπε:
Καλημερα! Εγω ειχα αυτο το μικρόβιο πριν την εξωσωματικη και προληπτικά επρεπε να παρει και ο καλος μου αντιβιωση για αυτο! Και εμεις ενα μηνα πριν την εξωσωματικη ειμασταν! Αυτο που μας ειπε ο ουρολογος ειναι οτι οι περισσότερες αντιβιοσεις επιρεαζουν το σπερμα αριθμητικά (προς τα κατω) και πως η μονη ουσία που δεν το επιρεαζει και μπορει να καταπολεμήσει το μικρόβιο αυτο ειναι η κιτοκινη! Το ειχε ψαξει αρκετα τοτε, και ειχε μιλήσει και με μικροβιολόγο καθηγητή πανεπιστημίου γιατι εμας το σπερμα μας ειναι τραγικά χαμηλό αρα με τιποτα δεν επρεπε να το κατεβάσουμε και αλλο!

Με λιγη προσοχή ολα θα πανε καλα!!!! Δεν ειναι τιποτα!!!! Τα μικρόβια πανε και έρχονται!!!!

Καλη επιτυχία !!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ για την άμεση απαντηση σου ! αγκμεντιν των 1000 μας ειπαν να παρουμε ..... εσεις ποια αντιβιωση πηρατε ?  τα ατιμα τα μμικροβια....... εχεις δικιο πως δεν ειναι τιποτα θα φυγει που θα παει ! σε ευχαριστω και παλι !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω ειχα αυτο το μικρόβιο πριν την εξωσωματικη και προληπτικά επρεπε να παρει και ο καλος μου αντιβιωση για αυτο! Και εμεις ενα μηνα πριν την εξωσωματικη ειμασταν! Αυτο που μας ειπε ο ουρολογος ειναι οτι οι περισσότερες αντιβιοσεις επιρεαζουν το σπερμα αριθμητικά (προς τα κατω) και πως η μονη ουσία που δεν το επιρεαζει και μπορει να καταπολεμήσει το μικρόβιο αυτο ειναι η κιτοκινη! Το ειχε ψαξει αρκετα τοτε, και ειχε μιλήσει και με μικροβιολόγο καθηγητή πανεπιστημίου γιατι εμας το σπερμα μας ειναι τραγικά χαμηλό αρα με τιποτα δεν επρεπε να το κατεβάσουμε και αλλο!

Με λιγη προσοχή ολα θα πανε καλα!!!! Δεν ειναι τιποτα!!!! Τα μικρόβια πανε και έρχονται!!!!

Καλη επιτυχία !!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ για την άμεση απαντηση σου ! αγκμεντιν των 1000 μας ειπαν να παρουμε . εσεις ποια αντιβιωση πηρατε ? αν μπορεις να μου στείλεις το ονομα του ουρολογου σε πμ . τα ατιμα τα μμικροβια....... εχεις δικιο πως δεν ειναι τιποτα θα φυγει που θα παει ! σε ευχαριστω και παλι !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλησπερα,

ειμαστε στη φαση που πραγματοποιησαμε το πρωτο ραντεβου μας στο γεννεσις.

 

Θα κανουμε εξωσωματικη λογω σπερματος, χαμηλη κινητικοτητα κλπ κλπ...

Εγω ακομα δεν εχω κανει εξετασεις, αλλα σιγα σιγα θα τις κανουμε ολες.

 

Τον Μαρτιο οταν καναμε πρωτη φορα σπερμοδιαγραμμα μετα απο παροτρυνση του γυναικολογου μου και αφου πηραμε τα οχι ευχαριστα νεα, επισκεφθηκαμε εναν ουρολογο-ανδρολογο.

Καναμε κι αλλο σπερμοδιαγραμμα, καναμε τριπλεξ ορχεων κλπ... ευτυχως δεν ειχαμε κιρσοκηλη...

 

Λοιπον το θεμα μας ειναι οτι ο ουρολογος επεμενε πολυ στο γεγονος να μας στειλει για εξωσωματικη, διχως να γνωριζει ουτε τα οικονομικα μας, ουτε την ψυχολογια μας, μιας και μας ηρθε λιγο απροοπτο ολο αυτο.

Μας συστησε τις profertil, τα οποια και πηραμε για ενα 6μηνο.

Ακομα δεν εχουμε κανει νεα εξεταση να δουμε αν εχουμε καποια προοδο.

Συνεχιζω....

 

Προχθες που πηγαμε στο γεννεσις, και πριν μιλησουμε με τον εξωσωματικο, μιλησαμε με εναν γυναικολογο και μας ειπε να βρουμε αλλον ουρολογο, να αχοληθει με την περιπτωση τους συζυγου, να ψαξουμε μηπως υπαρχει μικροβιο στο σπερμα. Γενικα μας ειπε να το ψαξουμε παραπανω γιατι ειναι κριμα ενας αντρας στα 38 να εχει θεμα, και οτι ειναι θεμα υγειας να το ψαξει και οσο μπορει να το διορθωσει... λιγο, εστω λιγο. Αυτο φυσικα δεν αναιρει την προετοιμαςια απο αποψη εξετασεων ωστε να προχωρησουμε σιγα σιγα στην εξωσωματικη.

Εχετε καποιο παρομοιο περιστατικο; Ειχε ο συντροφος σας θεμα στο σπερμα και τελικα ηταν αποτελεσμα μικροβιου; Και αν ναι, πως το αντιμετωπισατε;; Στη συνεχεια ειχατε καλυτερα αποτελεσματα εξετασεων;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα,

ειμαστε στη φαση που πραγματοποιησαμε το πρωτο ραντεβου μας στο γεννεσις.

 

Θα κανουμε εξωσωματικη λογω σπερματος, χαμηλη κινητικοτητα κλπ κλπ...

Εγω ακομα δεν εχω κανει εξετασεις, αλλα σιγα σιγα θα τις κανουμε ολες.

 

Τον Μαρτιο οταν καναμε πρωτη φορα σπερμοδιαγραμμα μετα απο παροτρυνση του γυναικολογου μου και αφου πηραμε τα οχι ευχαριστα νεα, επισκεφθηκαμε εναν ουρολογο-ανδρολογο.

Καναμε κι αλλο σπερμοδιαγραμμα, καναμε τριπλεξ ορχεων κλπ... ευτυχως δεν ειχαμε κιρσοκηλη...

 

Λοιπον το θεμα μας ειναι οτι ο ουρολογος επεμενε πολυ στο γεγονος να μας στειλει για εξωσωματικη, διχως να γνωριζει ουτε τα οικονομικα μας, ουτε την ψυχολογια μας, μιας και μας ηρθε λιγο απροοπτο ολο αυτο.

Μας συστησε τις profertil, τα οποια και πηραμε για ενα 6μηνο.

Ακομα δεν εχουμε κανει νεα εξεταση να δουμε αν εχουμε καποια προοδο.

Συνεχιζω....

 

Προχθες που πηγαμε στο γεννεσις, και πριν μιλησουμε με τον εξωσωματικο, μιλησαμε με εναν γυναικολογο και μας ειπε να βρουμε αλλον ουρολογο, να αχοληθει με την περιπτωση τους συζυγου, να ψαξουμε μηπως υπαρχει μικροβιο στο σπερμα. Γενικα μας ειπε να το ψαξουμε παραπανω γιατι ειναι κριμα ενας αντρας στα 38 να εχει θεμα, και οτι ειναι θεμα υγειας να το ψαξει και οσο μπορει να το διορθωσει... λιγο, εστω λιγο. Αυτο φυσικα δεν αναιρει την προετοιμαςια απο αποψη εξετασεων ωστε να προχωρησουμε σιγα σιγα στην εξωσωματικη.

Εχετε καποιο παρομοιο περιστατικο; Ειχε ο συντροφος σας θεμα στο σπερμα και τελικα ηταν αποτελεσμα μικροβιου; Και αν ναι, πως το αντιμετωπισατε;; Στη συνεχεια ειχατε καλυτερα αποτελεσματα εξετασεων;

 

Τα μικρόβια ρίχνουν το σπερμα Χρειάζεται αντιβίωση κ μετα εξέταση πάλι. Κάθε τρεις μήνες ανανεώνεται. Εμείς κάναμε κ dna fragmentation πιο εξειδικευμένη εξέταση που δείχνει την μορφολογία του σπέρματος στον πάγκαλο. Ακριβή εξέταση. Πήρε κ πολλές βιταμίνες. Βέβαια σπερμα δεν θέλεις πολυ. Εμείς κάναμε μικρογονιμοποιηση πάντα. Εσυ έχεις κάνει εξετάσεις; Γιατι κοιτάτε μονο τον σύζυγο;

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρόβια ρίχνουν το σπερμα Χρειάζεται αντιβίωση κ μετα εξέταση πάλι. Κάθε τρεις μήνες ανανεώνεται. Εμείς κάναμε κ dna fragmentation πιο εξειδικευμένη εξέταση που δείχνει την μορφολογία του σπέρματος στον πάγκαλο. Ακριβή εξέταση. Πήρε κ πολλές βιταμίνες. Βέβαια σπερμα δεν θέλεις πολυ. Εμείς κάναμε μικρογονιμοποιηση πάντα. Εσυ έχεις κάνει εξετάσεις; Γιατι κοιτάτε μονο τον σύζυγο;

 

Και εμεις μικρογονιμοποιηση θα κανουμε.

Δεν κοιταμε μονο τον συζυγο, εχουμε ενα σωρο εξετασεις να κανουμε. Μας εγραψαν και τη dna fragmentation ναι.... Απλα, ο προηγουμενος ουρολογος δε μας ειπε τιποτα για μικροβιο. Και εμεις, δεν πηγαμε και σε εναν δευτερο, μας εκοψε τελειως τα φτερα και δεν το ψαξαμε κι αλλο...δυστυχως....μεχρι το νεο ετος εχουμε περιθωριο να κανουμε ολες τις εξετασεις και μετα θα ξεκινησουμε διαδικασια....

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις μικρογονιμοποιηση θα κανουμε.

Δεν κοιταμε μονο τον συζυγο, εχουμε ενα σωρο εξετασεις να κανουμε. Μας εγραψαν και τη dna fragmentation ναι.... Απλα, ο προηγουμενος ουρολογος δε μας ειπε τιποτα για μικροβιο. Και εμεις, δεν πηγαμε και σε εναν δευτερο, μας εκοψε τελειως τα φτερα και δεν το ψαξαμε κι αλλο...δυστυχως....μεχρι το νεο ετος εχουμε περιθωριο να κανουμε ολες τις εξετασεις και μετα θα ξεκινησουμε διαδικασια....

 

κοριτσακι μου η αληθεια ειναι οτι τις περισοτερες φορες εφοσον δεν υπαρχει κιρσοκυλη πολυ πιθανον να υπαρχει μικροβιο στο σπερμα , δυστυχως ειναι θπουλα και δεν δινουν παντα συμπτωματα . αυτο θα το καταλαβεις και απο το σπερμοδιαγραμμα συνήθως οταν υπαρχει θεμα υπαρχουν και αρκετα πυοσφαιρια , . στην εξωσωματικη ομως αυτο που μας ενδιαφερει ειναι ενα σπερμα καθαρο . οποτε μου φαινεται αδιανοητο να μην σας δωσει να κανετε μια καλλιεργεια σπερματος . ! τωρα για την κατατμηση που αναφέρεις αν υπαρχει μικροβιο ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα υπαρχει και υψηλη κατατμηση , οποτε πρωτα η γνωμη μου να ερευνήσετε την τυχον υπαρξη μικροβιου να παρει αντιβιωση αν χρειαστει , βιταμινες αντιοξειδωτικα και οταν κανετε επαναληψη για να δειτε αν ειναι καθαρο τοτε κανετε αν θελετε και dna fragmentation . το λεω γιατι σχεδον παντα, οταν βεβαια δεν υπαρχει θεμα κιρσοκυλης η ορμονικο θεμα ,ενα αδυναμο σπερμα = μολυνση , μικροβιο στο σπερμα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αρεμιδα σε ευχαριστω πολυ.

 

Σήμερα πηρε τα αποτελεσματα ο αντρας μου του σπερμοδιαγραμματος και καλλιεργειας.

Ειναι στη δουλεια, δεν τα εχει ανοιξει ακομα, αλλα η μικροβιολογος του ειπε για ιο στο σπερμα. Προφανως και ειναι αλλο το μικροβιο και αλλο ο ιος, ελπιζω να του ειπε μικροβιο... εχω ψιλοαγχωθει, δευτερα παμε στον ουρολογο.

Τα χλαμυδια πχ ειναι μικροβιο-ιος;;;;

Καμια κοπελα αλλη εχει εμπειρια αναλογη;

Link to comment
Share on other sites

Αρεμιδα σε ευχαριστω πολυ.

 

Σήμερα πηρε τα αποτελεσματα ο αντρας μου του σπερμοδιαγραμματος και καλλιεργειας.

Ειναι στη δουλεια, δεν τα εχει ανοιξει ακομα, αλλα η μικροβιολογος του ειπε για ιο στο σπερμα. Προφανως και ειναι αλλο το μικροβιο και αλλο ο ιος, ελπιζω να του ειπε μικροβιο... εχω ψιλοαγχωθει, δευτερα παμε στον ουρολογο.

Καμια κοπελα αλλη εχει εμπειρια αναλογη;

 

Οτι κα ναναι βρε γλυκια μου στο σπερμα αντιμετωπίζεται . Να πάρετε δυο γνώμες . Τον λυμπεροπουλο τον ξέρεις; Ειναι πολυ καλός. Καλή επιτυχία

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οτι κα ναναι βρε γλυκια μου στο σπερμα αντιμετωπίζεται . Να πάρετε δυο γνώμες . Τον λυμπεροπουλο τον ξέρεις; Ειναι πολυ καλός. Καλή επιτυχία

 

Ναι τον ξερω. Ειχαμε κανει το καλοκαιρι το πρωτο μας σπερμοδιαγραμμα εκει.

Δεν ειχαμε κανει ομως καλλιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρεμιδα σε ευχαριστω πολυ.

 

Σήμερα πηρε τα αποτελεσματα ο αντρας μου του σπερμοδιαγραμματος και καλλιεργειας.

Ειναι στη δουλεια, δεν τα εχει ανοιξει ακομα, αλλα η μικροβιολογος του ειπε για ιο στο σπερμα. Προφανως και ειναι αλλο το μικροβιο και αλλο ο ιος, ελπιζω να του ειπε μικροβιο... εχω ψιλοαγχωθει, δευτερα παμε στον ουρολογο.

Τα χλαμυδια πχ ειναι μικροβιο-ιος;;;;

Καμια κοπελα αλλη εχει εμπειρια αναλογη;

 

Μην αγχώνεσαι.

Όπως είπαν και άλλες κοπέλες, τα μικρόβια αντιμετωπίζονται. Μάλλον μικρόβιο εννοούσε η μικροβιολόγος. Εάν είναι ιός, τα πράγματα είναι διαφορετικά, αλλά όπως και να έχει, αντιμετωπίσιμα. (τα χλαμύδια εξ όσων γνωρίζω δεν είναι ιός, είναι βακτήρια).

Ας δει με προσοχή την εξέταση του συζύγου σου ο ουρολόγος σας, γιατί πολλές φορές το μικρόβιο που εμφανίζεται, μπορεί να οφείλεται σε επιμόλυνση και να μην έχει κάτι.

Μας συνέβη δύο φορές αυτό με τον σύζυγο μου και ευτυχώς που το αντιλήφθηκε ο γιατρός και δεν τον τάραξε στην αντιβίωση για μικρόβιο που δεν είχε. (Αλλάξαμε τελικά εργαστήριο και διαπιστώθηκε τι πραγματικά είχε και το θεράπευσε).

Όλα θα πάνε καλά. Δε χρειάζεται να ανησυχείς. :-)

Link to comment
Share on other sites

Αρεμιδα σε ευχαριστω πολυ.

 

Σήμερα πηρε τα αποτελεσματα ο αντρας μου του σπερμοδιαγραμματος και καλλιεργειας.

Ειναι στη δουλεια, δεν τα εχει ανοιξει ακομα, αλλα η μικροβιολογος του ειπε για ιο στο σπερμα. Προφανως και ειναι αλλο το μικροβιο και αλλο ο ιος, ελπιζω να του ειπε μικροβιο... εχω ψιλοαγχωθει, δευτερα παμε στον ουρολογο.

Τα χλαμυδια πχ ειναι μικροβιο-ιος;;;;

Καμια κοπελα αλλη εχει εμπειρια αναλογη;

 

κοριτσακι μου ηδη τα σου απαντησαν τα κοριτσακια και εχουν δικιο . εδω να σου πω οτι τα χλαμυδια ειναι βακτηριο . ομως μην ακους αγαπη μου ιος και τρελαίνεσαι. μπορει να ειναι πχ ο ιος του απλου ερπητα που πιστεψε με αν και δεν εχω προσωπικη εμπειρια , ξερω απο φιλες οτι βρεθηκε στο σπερμα του αντρα τους . οτι και να ειναι μια αντιβιωση θα το κατατροπώσει. να χαιρεσαι να βρεθει κατι οτι και να ειναι αυτο κουκλα μου !!!! γιατι ετσι θα ξερεις τι αντιμετωπιζεις !! θα περιμενουμε τα νεα σας . αυτο για την επιμολυνση που σου ειπε η φιλη μας πραγματικα ισχύει .βεβαια συνηθως σε μικροβιο και βακτηρια δεν γνωριζω για ιο. οπως και να εχει αν εχεις αμφιβολιες για το μικροβιολογικο πριν παρετε την οποιαδήποτε αντιβιωση μπορειτε να κανετε και μια επαναληπτική αν και εδω που τα λεμε μια αντιβιωση δεν εκανε κακο ποτε σε κανεναν . :P

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.

Όπως είπαν και άλλες κοπέλες, τα μικρόβια αντιμετωπίζονται. Μάλλον μικρόβιο εννοούσε η μικροβιολόγος. Εάν είναι ιός, τα πράγματα είναι διαφορετικά, αλλά όπως και να έχει, αντιμετωπίσιμα. (τα χλαμύδια εξ όσων γνωρίζω δεν είναι ιός, είναι βακτήρια).

Ας δει με προσοχή την εξέταση του συζύγου σου ο ουρολόγος σας, γιατί πολλές φορές το μικρόβιο που εμφανίζεται, μπορεί να οφείλεται σε επιμόλυνση και να μην έχει κάτι.

Μας συνέβη δύο φορές αυτό με τον σύζυγο μου και ευτυχώς που το αντιλήφθηκε ο γιατρός και δεν τον τάραξε στην αντιβίωση για μικρόβιο που δεν είχε. (Αλλάξαμε τελικά εργαστήριο και διαπιστώθηκε τι πραγματικά είχε και το θεράπευσε).

Όλα θα πάνε καλά. Δε χρειάζεται να ανησυχείς. :-)

 

αυτο παλι με την επιμολυνση .......πφφφ παλι καλα που το καταλάβατε . γιατι οκ να παρει αντιβιωση ο ανθρωπος αλλα οχι και επαναλαμβανομενα ελεος !! παλι καλα ομως !!! καλη συνεχεια :P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες.

 

Την επομενη εβδομαδα οταν παμε στον ουρολογο θα σας πω τι θα μας πει.

Σκεφτομαι παλι καλα που δεν τρεξαμε για εξωσωματικη ετσι, χωρις να ψαξουμε με καλλιεργεια τι μπορει να παιζει.

Θα σας ενημερωσω. Και παλι σας ευχαριστω.

 

Ευχιομαι τα καλυτερα για ολες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα το απογευμα εχουμε ραντεβου με τον ουρολογο.

Νιωθω πολυ απογοητευμενη.

Καναμε το σπερμοδιαγραμμα και με ενα 6μηνο προφερτιλ το συνολο των σπερματοζωαριων επεσε στο μισο.

Στην καλλιεργεια ομως βρηκαμε μικροβιο.

Φταιει αυτο; Αραγε με αντιβιωση θα φτιαξει καθολου;

Ειμαι πολυ χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εχουμε ραντεβου με τον ουρολογο.

Νιωθω πολυ απογοητευμενη.

Καναμε το σπερμοδιαγραμμα και με ενα 6μηνο προφερτιλ το συνολο των σπερματοζωαριων επεσε στο μισο.

Στην καλλιεργεια ομως βρηκαμε μικροβιο.

Φταιει αυτο; Αραγε με αντιβιωση θα φτιαξει καθολου;

Ειμαι πολυ χαλια...

 

Το μικρόβιο σαφως και μπορει να φταιει για την αριθμητική πτώση στο σπερμοδιαγραμμα!!!!

Μιλα με τον ουρολογο σας και θα δεις τι θα σου πει.....

Μην απογοητεύεσαι !!!!!

Με υπομονη και σωστή καθοδήγηση ολα γινονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόβιο σαφως και μπορει να φταιει για την αριθμητική πτώση στο σπερμοδιαγραμμα!!!!

Μιλα με τον ουρολογο σας και θα δεις τι θα σου πει.....

Μην απογοητεύεσαι !!!!!

Με υπομονη και σωστή καθοδήγηση ολα γινονται!!!

 

Γινονται;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αμε αμε..... !!!!!!!

 

Μπραβο σου, τοση αισιοδοξια κοριτσι μου.... ειλικρινα, μπραβο σου!! εγω μετα την πτωση στον αριθμο που ειδα, ειμαι πολυ χαλια. Νιωθω οτι τιποτε δε φτιαχνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου, τοση αισιοδοξια κοριτσι μου.... ειλικρινα, μπραβο σου!! εγω μετα την πτωση στον αριθμο που ειδα, ειμαι πολυ χαλια. Νιωθω οτι τιποτε δε φτιαχνει.

 

γεια σου αιγοκερακι. ενα θα σου πω και μην σου φανει ουτε περιεργο ουτε υπερβολικο , να χαιρεστε που βρηκατε μικροβιο γιατι αυτο ειναι αιτια για πολλα . και χαμηλη κινητικότητα και συνολικος αριθμος και ανωμαλες μορφες και φυσικα υψηλος κατακερματισμος σε περιπτωση που εκανες αυτη την εξεταση . με την αντιβιωση το σπερμα θα καθαρισει και μαζι με ληψη αντιοξειδωτικων θα δειτε τεραστια διαφορα .

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου, τοση αισιοδοξια κοριτσι μου.... ειλικρινα, μπραβο σου!! εγω μετα την πτωση στον αριθμο που ειδα, ειμαι πολυ χαλια. Νιωθω οτι τιποτε δε φτιαχνει.

 

den exo ali epilogi!!! me ola afta pou exoume adimetopisis ke sinexizoume na adimetopizoume xoris esiodoksia tha saltaro ke den to thelooooooo.......

edo emis vrikame spermatozoaria meta apo 12 xronia azoospermias logo ximiotherapion!!!! gia ena mikroviaki kanis etsi???? adiviosi ke tsoup.....efige!!!!! xalaraaaaaaaaaaaaaa..........................!!!!!! ola ginode sou leoooooo!!!! akouse me!!! kati ksero!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμιδα και μαγισσα σας ευχαριστω πολυ.

Πηγαμε στον ουρολογο αποψε, μας ειπε οτι εχει το μικροβιο του Πρωτεα.

Θα παρει αντιβιωση για 1 μηνα και επειτα θα κανουμε επαναληπτικη.

Μου ειπε επισης να μιλησω και εγω με τον γυναικολογο μου ωστε να μου δωσει το οκ να παρω και εγω την αντιβιωση.

Το θεμα ειναι, οτι εγω στο γεννεσις μιλησα με εναν γυναικολογο (ο οποιος να ναι καλα, αυτος μας ειπε να ψαξουμε το σπερμα για μικροβιο....) και με τον Παντο φυσικα. Ποιον να παρω τηλ; Τον γυναικολογο ε;;;;

 

Αρτεμιδα οταν λες για αντιοξειδωτικα τι εννοεις; Δε μας ανεφερε εμας ο γιατρος κατι τετοιο.

Και βρε κοριτσια, ενα μικροβιο κανει τοση ζημια;

Την κατατμηση δεν την καναμε ακομη, ευτυχως δηλ. Εχουμε εστιασει στο σπερμα να το κανουμε καλυτερο, οχι θαυματα οπως ειπε ο γιατρος, αλλα λιγο boost εποβαλλεται....

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με το γεννεσις σημερα να δω μηπως χρειαζεται να παρω και εγω αντιβιωση, μιας και ο συζυγος εχει το μικροβιο του πρωτεα.

Μου ειπε η βοηθος του Παντου να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου πρωτα.

Τον Γεναρη ειναι να κανω το τεστ παπ.

Μηπως να τα κανω ολα μαζι μια και καλη;;

Εντωμεταξυ σκεφτομαι να κανω το τεστ παπ στον γυναικολογο μου που ειχα ολα αυτα τα χρονια, θα παω και θα ξεμπερδεψω με τη μια, δε μπορω να μπλεξω με το γεννεσις ΚΑΙ για το παπ... πολυς κοσμος... λεω να αρκεστω εκει μονο στην ωοληψια - υπερηχους - ετ.

Σωστα σκεφτομαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με το γεννεσις σημερα να δω μηπως χρειαζεται να παρω και εγω αντιβιωση, μιας και ο συζυγος εχει το μικροβιο του πρωτεα.

Μου ειπε η βοηθος του Παντου να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου πρωτα.

Τον Γεναρη ειναι να κανω το τεστ παπ.

Μηπως να τα κανω ολα μαζι μια και καλη;;

Εντωμεταξυ σκεφτομαι να κανω το τεστ παπ στον γυναικολογο μου που ειχα ολα αυτα τα χρονια, θα παω και θα ξεμπερδεψω με τη μια, δε μπορω να μπλεξω με το γεννεσις ΚΑΙ για το παπ... πολυς κοσμος... λεω να αρκεστω εκει μονο στην ωοληψια - υπερηχους - ετ.

Σωστα σκεφτομαι;;;

 

καλημερα αιγοκερακι μου . να κανεις τις εξετασεις στον γυναικολογο σου δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις αυτο .!! τωρα εγω θα σου ελεγα να κανεις τωρα την καλλιεργεια (κανε και μια καλλιεργεια ουρων δεν ειναι κακο ;)) για να εισαι σιγουρη . ο συζυγος κανει θεραπεια και ειναι καλο να το εκμεταλευτεις αμεσα αν υπαρχει κατι και να κανετε μαζι να ξεμπερδευετε. κανε και το παπ να ξεμπερδευεις δεν πειραζει να το κανεις δυο μηνες νωριτερα . :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...