Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;


Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;  

1.104

  1. 1. Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;

    • Εργάζεστε στον χώρο του σπιτιού σας;
    • Η δουλειά σας είναι σε μικρή απόσταση απο το σπίτι;
    • Κάνετε ολόκληρο ταξίδι για να πάτε στην εργασία σας;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

μενω Μαρουσι και δουλευω Αμπελοκηπους....περιπου στα 30-35 λεπτα με το αμαξι....

η ειρωνια ειναι οτι το σπιτι μου (μολις 2 ετων) το επελεξα κοντα σε ηλεκτρικο για να τον χρησιμοποιω....

το θεμα ειναι οτι με τρενο θελω 1 ωρα....

line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

 

 

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites

Με το μηχανάκι το πρωί κάνω 7 λεπτά, το μεσημέρι 10-15 λεπτά. Με το αυτοκίνητο το πρωί λίγο παραπάνω αλλά δύσκολα βρίσκω πάρκινγκ.

Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλά μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ μένω Χαλάνδρι και δουλεύω Καλλιθέα (και όχι κοντά στον ηλεκτρικο!!!) Το πρωί κάνω 1 ώρα, το μεσημέρι... μπορεί να φτάσω και την 1.30.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Μένω Πόρτο Ράφτη και η δουλειά μου είναι στο Πεδιό του Άρεως. Τώρα που δεν λειτουργεί το μετρό κάνω περιπου μιάμιση ώρα από το σπίτι μέχρι την δουλειά μου. Περιμενω να ξαναλειτουργήσει το μετρό για να κάνω μόνο μια ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Mενω κορυδαλλο και δουλέυω κέντρο, με το μετρό στο Αιγάλεω κάνω περίπου 20λεπτά.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω στους ατυχους που θελω 40 λεπτα με μια ωρα περιπου με αυτοκινητο μεχρι το σταθμο μετρο (ευτυχως παω τοσο νωρις που δε δυσκολευομαι παρα πολυ στο παρκιν συνηθως), μετα μετρο κ μετα τρολευ μεχρι το γραφειο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Βαλτε κι εμενα στις ατυχες. Θελω μιση ωρα στην καλυτερη το πρωι κι αλλο τοσο το απογευμα, σ' ενα δρομο χαλια κι επικινδυνο, μαζι με τη μπεμπα αφου την κραταει η μητερα μου. Η ειρωνεια ειναι οτι εχω σπιτι πανω απο το πατρικο μου το οποιο ειναι 5 λεπτα με το αυτοκινητο απο τη δουλεια και ο αντρας μου δεν θελει να μεινουμε εκει γιατι δεν μπορει μακρια απο το χωριο του. Και δυστυχως δεν μπορω και να σταματησω τη δουλεια αφου ο αντρας μου δεν εργαζεται και ειμαι εγω ο κουβαλητης του σπιτιου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μένουμε Κερατσίνι και δουλεύουμε Ν. Ηράκλειο. Μια εκδρομούλα δηλαδή γύρω στην 1 1/2 ώρα!! Με ωράριο 9-5 αλλά φεύγουμε 7 και τέταρτο το πρωί! Έχει τύχει να κολλήσουμε στην εθνική και 2 1/2 ώρες!! Το απόγευμα είναι κάπως καλύτερα αλλά την ωρίτσα μας πάλι την τρώμε δυστυχώς...

line_m121_beg_boy_time_1223956800_text_cf20ecf0efecf0e9f1dceaeff220ece1f220e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

εγώ μένω Σεπόλια και δουλεύω Αμπελόκηπους.είμαι 10 λεπτά από το σταθμό του μετρό και στην δουλειά είμαι ακριβώς στο σταθμό οπότε θέλω κανά μισαωράκι.

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μέρα μου ξεκινάει με τον γύρο της Αθήνας. Φεύγω από Κόκκινο Μύλο, τρώω μισή ώρα με σαράντα λεπτά (στην καλύτερη περίπτωση) στην Εθνική για να φτάσω Αιγάλεω, να αφήσω τα παιδιά και μετά περίπου 30 λεπτά μέχρι το Πεδίο Άρεως και άγνωστη ώρα για εύρεση πάρκινγκ. Και όλα αυτά μέχρι τις 9 που πιάνω δουλειά. Το ίδιο και το απόγευμα.

 

 kh4Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά μου είναι 10 λεπτά με το μετρό από το σπίτι.Πιστεύω δεν τόσο άσχημο το να πηγαίνεις όταν δουλεύεις κάπου και κάνεις ολόκληρο ταξίδι,αλλά το χειρότερο είναι το ταξίδι της επιστροφής,μετά από όλη αυτήν την κούραση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...