Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φιλάκι μωρού


Recommended Posts

Η μπέμπα μου διανυει τον 10ο μηνα...χθες ενιωσα να με φιλάει στο μαγουλο...κανονικο φιλάκι...νομιζα ότι ήταν ιδέα μου!! Σήμερα , όμως, φίλησε το χέρι του μπαμπα της και λιγο πριν κοιμηθεί εδωσε φιλακια κανονικότατα και στο μαγουλο της γιαγιας...Μαθαινουν τα μωράκια απ αυτην την ηλικια να φιλουν??? Ξαφνιαστηκα ευχάριστα...εσεις θυμαστε ποτε άρχισαν τα μωράκια σας να φιλουν???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι argini, εκδηλώνονται σε αυτή την ηλικία, από 10-12 μηνών. Το φιλάκι τους συνήθως είναι ένα ανοικτό στοματάκι που σε ακουμπά και που πιο γλυκό δεν υπάρχει! Πρωτολένε και μπαμπά/μαμά ή και γιαγιά!

Και δεν έχεις δει τίποτα ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να κανω???? μπορειτε να βοηθησετε?

 

1.ον ειναι εγκυος

2.ον ηθελε να το ριξει , της ειπα σε παραταω και μου ειπε να το κρατησουμε

3.ον την ποναει η κοιλια

Link to comment
Share on other sites

αχ μα τι ωραίο θέμα, αυτό είναι θέμα! ας τα διάλα, όλο για αρρώστιες, προβλήματα κλπ λέμε, να πούμε και κανα ευχάριστο:D

 

και ναι θεματοθέτρια, τα κάνουν αυτά, για να μας αποτελειώσουν ντιπ για ντιπ!

 

το αγόρι μου, που ήταν μέχρι και τα 2,5 πολύ χαδούλης, οταν ήταν περίπου σε αυτή την ηλικία, με έλιωσε:mrgreen: το τάιζα στο καρεκλάκι και σε κάποια φάση τον κοιτούσα σαν ερωτευμένη, σαν χαλβάς, περιμένοντας να καταπιεί την μπουκιά του, όταν ξαφνικά καταλαβαίνω οτι με κοιτά και αυτό με τον ίδιο τρόπο, ανοίγει τέρμα τα χεράκια ακαλιά, και κάνει το κεφαλάκι στο πλάι με χαμόγελο να με αγκαλιάσει <3!με αγκάλιασε σφιχτά στον λαιμό και θες το ξάφνιασμα για την τόση και την απρόσμενη εκδηλωτικότητα, θες η στιγμή όλη, πάγωσα, σταμάτησε ο χρόνος ένα πράμα, μου λυσε τα γόνατα ο άτιμος, το θυμάμαι και δακρύζω...

 

αυτή είναι η ευτυχία λοιπόν, και αυτό είναι το θέμα το καλό, να το διαβάζουμε και να ανοίγει η ψηχη μας:D

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lysandros75 καλημέρα! Μαλλον μπήκε εδω το θεμα σου καταλαθος. Εσυ θες το μωρακι απο οτι καταλαβα. Η γυναικα σου μαλλον εχει πανικοβληθει κ ο πονος ισως ειναι και αγχος. Γιατι θελει να το ρίξει!;

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο μου παιδάκια θυμάμαι ακόμη και όπως λέει κι η moon child μου λυγίζουν τα γόνατα, τις πρώτες τους αγκαλιές, αυτό το άγαρμπο σφίξιμο στο λαιμό... τα πρώτα τους φιλάκια, την πρώτη φορά που είπαν "μαμά" ή "μπαμπά". Στιγμές που δεν θες να τελειώσουν!!

 

Και περνούν οι μήνες κι αντί να συνέρχεσαι σε αποτελειώνουν συγκινησιακά μέρα με τη μέρα με αυτά που κάνουν ή λένε, όλο και περισσότερο. Ολο λέω στις φίλες μου που έκαναν παιδί πριν 10-15 χρόνια: αυτά δεν μου τα 'χατε πει!!!!!!! (λες και θα καταλαβαινα... ) :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ναι argini ηταν φιλακι!!!με πολλα σαλια βεβαια :D:D:D θα αρχισεις να βλέπεις σιγα σιγα μια γενικοτερη εκδηλωση συναισθηματων και θα αρχισετε να αλληλεπιδράτε καλυτερα,,,η δικια μου με μαλωνει κιολας όταν την εμποδιζω από τις σκανταλιες της :D:D:D

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...