Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Αποκολληση και συσπασεις

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας, γραφω και παλι γιατι ψαχνω για λογια παρηγοριας😔 Μετα απο διακοπη εγκυμοσυνης στη 17η εβδομαδα εμεινα παλι εγκυος δοξα το θεο αμεσως και η χαρα μας απεριγραπτη. Ειμαι σχεδον 13 εβδομαδων και πριν μια εβδομαδα ειχα αιμα και ο γιατρο ειπε οτι ηταν μικρη αποκλληση και να μεινω 4 μερες ξαπλα με utragestan. Μετα απο 4 μερες ξαναπαω και ειδε στην υπερυχο οτι ειχα συσπασεις μου ειπε ξαπλα με utrogestan και αντιβιωση. Ευτηχος και το αιμα και τα καφε σταματησαν αμεσως τις συσπασεις δεν τις νιωθω καθολου. Και αυτο το ξαπλα δεν υποφερεται νιωθω αρρωςτη τελος παντων. Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι πολυ μηπως βιαστηκαμε? Μηπως η μητρα μου ειναι αδυναμη και επρεπε νε περιμενω να περασουν μερικοι μηνες? Αλλα τοτε και οι δυο γιατροι μου ειπαν μετα απο 2 κυκλους να ξαναπροςπαθηςουμε. Υπαρχει καποια κοπελα με περρίπου ιδιο ιστορικο και πως ηταν η εκβση της εγκυμοσυνης της? Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα σιγουρα οι περισσοτερες άπο σας καταλαβαινουν πως νιωθω. Φιλια

Qg3mp1.png

Διαφημίσεις

annoula.kos, καλησπέρα

Ηρεμησε και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, ξάπλα και ξεκούραση.

Δεν είμαι γιατρός, και δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία, όμως θεωρώ ότι εάν ίσχυε κάτι τέτοιο που φοβάσαι, ότι δηλαδή η μήτρα δεν ήταν ακόμα έτοιμη για νέα εγκυμοσύνη, θα είχε γίνει κάτι (κακό) πιο νωρίς τις, πρώτες εβδομάδες, όχι τώρα που έχεις προχωρήσει αρκετά!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Μακάρι, αλλά ηρέμησε, γιατί μέχρι το τέλος θα έχεις να περάσεις ένα σωρό αντίστοιχες αγωνίες. Να σκέφτεσαι θετικά. Εγώ ξέρεις τι λέω πού και πού στον ευατό μου (για να ηρεμώ και να μην αγχώνομαι): "και γιατί αυτή τη φορά να μην πάνε όλα καλά; κάθε φορά άτυχη θα είμαι;"

Ξεκουράσου και ηρέμησε!;)

Καλησπέρα κοπέλα μου! Εγω είχα δυο τελειόμηνες εγκυμοσύνες, χωρίς κανένα πρόβλημα,και στην τρίτη είχα σαν κι εσένα πρόωρες συσπάσεις. Κάποια πράγματα συμβαίνουν και δεν μπορούμε να ξέρουμε για ποιο λόγο, όμως μη βασανίζεις το μυαλό σου με σκέψεις, για να σου είπαν έτσι οι γιατροί, κάτι θα ξέρουν.

Το σημαντικό τώρα είναι να είσαι ήρεμη και... ακίνητη! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι, ήμουν κι εγώ 3 μήνες σε απόλυτη ακινησία, με το άγχος να με τρώει, όμως ο καιρός πέρασε και όλα πήγαν καλά. Γέννησα στις 38 εβδομάδες τελικά, δεν το πίστευα ότι θα έφτανα ως εκεί, γιατί οι συσπάσεις ήταν πολύ συχνές και με πόνους. Κι όμως, τώρα είναι όλα μια ανάμνηση. Οπλίσου με ατέλειωτη υπομονή και πίστη, προσπάθησε να κρατάς το μυαλό σου απασχολημένο με άλλα πράγματα, ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου κι εύχομαι όλα να πάνε καλά! Κι όταν νιώθεις να τελει'ωνει η υπομονή σου, μπες εδώ και γράψτα να ξεσπάσεις!;)

Διαφημίσεις

Free dom σε ευχαριστω παρα πολυ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Μακαρη να μου πανε και μενα ολα καλα στο τελος. Αν και εχω αγχωθει πολυ και με κατι περιεργα ονειρα εβλεπα και στη πρωτη μου εγκυμοσυνη που δεν πηγε καλα και τωρα κανω συνειρμους. Ελπιζω συτη τη φορα να ειναι αλλιως. Φιλια

Qg3mp1.png

Α καλά από όνειρα χαμός και στις τρεις εγκυμοσύνες μου χωρίς λόγο ουσιαστικά. Μη δίνεις σημασία σ αυτά, είναι λογικό να φοβάσαι ένα παραπάνω εξαιτίας του ιστορικού σου, όμως βάλε μπροστά τη λογική και άκου τι λέει ο γιατρός. Επειδή είχες μια ατυχία δε σημαίνει ότι απαραίτητα θα ξαναέχεις. Αχ κι αυτό το άτιμο το άγχος κάνει όλη τη ζημιά τελικά. Προσπάθησε να μένεις ήρεμη καλή μου..