Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προτάσεις για καρότσι βόλτας


Recommended Posts

Γεια χαρά, μαμάδες (μπαμπάδες σαν εμένα δεν εχω πολύ-πετύχει εδώ).

 

Είμαι ευτυχισμένος μπαμπάς 2χρονης κόρης (απο χθες, έγινε 2 ετών).

Βασικά, την είχαμε/έχουμε ψιλό-βολέψει με ρουχισμό/εξοπλισμό, καθώς η κουνιάδα μου εχει 11 & 6 των παιδιά (αγόρι & κορίτσι αντίστοιχα), οπότε έχουμε πάρει άπειρα πράγματα απο εκείνη...

...Απο καρότσι πάλι είχαμε βολευτεί, καθώς αρχικά χρησιμοποιήσαμε ενα άψογο McLaren τρίκυκλο το οποίο όμως αφ ενός ηταν ταλαιπωρημενο κι αφ εταίρου είχε φουσκωτες ρόδες ποδηλάτου με σαμπρελα, που μετα τόσα χρονια κι όσα μπαλώματα βάλαμε πλέον αχρηστευτηκαν - κι ανταλλακτικες ρόδες δεν υπάρχουν πια.

Το δεύτερο καρότσι που πήραμε ειναι της "πυρκαγιάς", των 20?, πολύ κακή σχεδίαση κι εργονομία κτλ., το οποίο κι αυτο "τα παίξε" πια.

 

Οπότε θελω να πάρω πια εγω ενα νέο καρότσι βόλτας. Προφανώς, επειδή η μικρή τρέχει κι αλωνίζει (πολύ ζωηρή), ουσιαστικά το θελουμε για μας, να μας ξεκουράζει - η μικρή δεν το χρειαζεται. Άρα, θελω να της πάρω ενα φθηνό καρότσι για να το εχει κανα δυο χρονια το πολύ.

Ειναι 12 κιλά περίπου και 93 πόντους ύψος.

Το πολύ θα δώσω 100-150? (max)! Δεν αξίζει για 1-1.5 χρονο χρήσης, να δώσω περισσότερα.

Θελω να ειναι "ματζοβολο"/μικρό, να χώρα εύκολα στο Corsa-κι μας (πόρτ-μπαγκσζ), να εχει μεγάλες διπλές περιστρεφομενες ρόδες, μεγάλη τέντα και έξτρα για βροχή και να ναι σχετικά άνετο (σε κραδασμούς, ανώμαλο έδαφος με πέτρες)...

 

 

Έχετε ιδέες/προτάσεις να μου κάνετε;!

 

Ευχαριστώ κάθε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...