Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!! Αν καποια εχει τα dr brown κ ξερει ποτε αλλάζουμε την θηλή 1 κ παμε στην 2;; Ο μικρός μου ειναι 50 ημερών , με υην 1 θηλή πίνει το γάλα του κ τον παίρνει ο ύπνος, πίνει μονο 30 ml το πολυ κ πέφτει σε λήθαργο. Δείχνει να ζορίζεται κ μαλλον βαριέται. Με την 2 το πίνει πιο γρήγορα αλλα του χύνεται, πνίγεται κτλ. Δεν ξερω το να κανω , με τα Chico ακομη χειρότερα, πόντο υο γάλα σε 2 λεπτά κ μετα υποφέρει απο κολικους. Δεν αντέχω αλλο με τα μπιμπερο...

Διαφημίσεις

Εγω εχω παρει dr brown! Το ιδιο αναρωτιεμαι κι εγω!Παντως με την παιδιατρο που μιλησα!γενικα για θηλες μπιμπερο, θελει καποιες μερες να συνηθισει το μωρο την αλλαγη της θηλης!Με προσοχη και υπομονη...

εγω κανονικα καθε 3 μηνες του αλλαζω θηλη.

πιστευω οτι ειναι πολυ μικρος για να του παρεις το νουμερο 2.

προφανως εχει το μπιμπερο μερικες φορες σαν πιπιλα κ γι αυτο κοιμαται. κ μετα κοιμονταν οταν του δινα γαλατακι,ενω την πιπιλα δεν την ηθελε καθολου.

9Kmap2.png

lupip2.png

Κορίτσια φοβερό μπιμπερό αλλά και εγώ που εχω την θηλή 0 + κανει μιση ώρα να πιει το γάλα της αλλά σίγουρα δεν είναι να της βάλω την επόμενη γιατί θα πνίγεται. Επίσης σκέφτηκα να την τρυπήσω με καρφίτσα αλλά φοβάμαι οτι θα χαλάσω τηνγενικη λειρουργία του μπιμπερου.

Lr4cp2.pngIP5up2.png

Κορίτσια φοβερό μπιμπερό αλλά και εγώ που εχω την θηλή 0 + κανει μιση ώρα να πιει το γάλα της αλλά σίγουρα δεν είναι να της βάλω την επόμενη γιατί θα πνίγεται. Επίσης σκέφτηκα να την τρυπήσω με καρφίτσα αλλά φοβάμαι οτι θα χαλάσω τηνγενικη λειρουργία του μπιμπερου.

Καλημέρα !

Είμαι καινούργια εδώ και έκανα αναζήτησή για το συγκεκριμένο μπιμπερό!

Και μένα κάνει μισή ώρα να το πιει γιατί πέφτει με το σταγονόμετρο,αλλά θεωρώ καλύτερα έτσι πάρα να πνίγεται!

Μην αλλάξετε θηλή ακόμα ούτε να τη τρυπήσετε , η ροή της 0+ Θεωρώ είναι η σωστή τουλάχιστον γι 0-4 μηνών.!!

Δε ξέρω πάντως με αυτό το μπιμπερό έχω σωθεί όσον αφορά κολικούς και πονάκια κοιλιακά!

Πολλές καλημέρες!!!

:P

Καλησπερα κορίτσια!

Τη συγκεκριμένη μάρκα την δοκίμασα στο δεύτερο γιο μου που είναι πολύ πρόωρακι και είχαμε θέμα τις πρώτες μέρες. Οκ καλό. ..δεν πνίγεται. ..άλλα είναι τραγικό το ποσό αργά έπινε. Και το πιο σημαντικό είναι ότι έπινε πολύ λιγότερο από αυτό που μπορούσε γιατί τον κουράζε πολύ. Το λέει σε όλα τα μπιμπερό. ....δεν συστήνεται η παρατεταμένη χρήση!

Εμείς καταλήξαμε στα mam .Το μπιμπερό στο κουτί με το πιο φαρδύ στόμιο. Πολύ καλή σιλικόνη και τρώει μέσα σε 20 λεπτά. Και μιλάμε για ένα πολύ δύσκολο μωρό που 3 μήνες έτρωγε με καθετήρα.

Καλησπέρα κι από μένα! 

Επειδη ο μικρός μου είχε προβλήματα κολικών αλλά και στένωση πυλωρου χρησιμοποιώ μόνο dr brown τα οποία θεωρώ ότι έχουν βοηθήσει πολυ. Έχουν τεχνικά προβληματάκια τύπου να χύνεται αν είναι αρκετά ζεστό το νερό όσο κι αν το εχω σφίξει ή να μην μπορεί να λειτουργήσει σαν ένα απλό μπιμπερό αν δεν έχει το σύστημα μέσα και να θέλουν αναλυτικό καθάρισμα κάθε φορά στα εξαρτήματα,αλλά οκ...στο σημαντικό κομμάτι βοήθησε πολυ!Το θέμα της πιπιλας στο νούμερο 1 το είχα λύσει ανοίγοντας τη με καρφίτσα και λειτούργησε μια χαρά και Δεν επηρεάστηκε καθόλου η λειτουργία του μπιμπερό! 

Νουμερα πιπιλας άλλαζα άνα 3μηνο κανονικά απλά θέλει τον χρόνο του το μωρό να το συνηθίσει,όπως και σε όλα άλλωστε!:) Τώρα είμαστε στον 6 όπου εχω αφαιρέσει το μακρόστενο εξάρτημα κι εχω αφήσει μόνο τον δίσκο στο επάνω μέρος και όλα καλα!

Υπάρχει αν δε κάνω λάθος πάνω στη συσκευασία η οδηγία ότι η πρώτη αλλαγη γίνεται στους 3 μήνες,εγώ τότε έκανα την αλλαγη και τον βόλεψε πολύ. Πολύ καλό μπιμπερό θεωρώ βοηθητικό  στο θέμα των αναγωγων καθώς το μωρό δεν πίνει λαίμαργα και των κολικών επίσης . Μείονεκτημα στάζει πολλές φορές απ τα πλαγιά και τα κάπακια ανοίγουν πολύ δύσκολα .

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα