Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΤΕΣΤ CLEAR BLUE

Recommended Posts

HELLO ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ :):) ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ CLEAR BLUE ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10 ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΛΕΤΕ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ 21/10 ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ :?::?:

1956484dsh2s7o6cu.gif

Διαφημίσεις

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Διαφημίσεις

Σε εμένα το clear blue είχε δείξει μια ΠΟΛΥΥΥΥ ΑΧΝΗΗ γραμμή 6 μέρες πριν την περίοδο.. ενώ το self clear (την επόμενη) βγήκε αρνητικό. Τελικά έκανα χοριακή και ήμουν έγκυος... Είναι πολύ σημαντικό να το κάνεις πάντα με πρωινά ούρα (Να φανταστείς ότι το κοιτούσα στο φως του ήλιου μαζί με τον άντρα μου και πάλι δεν ήμασταν σίγουροι... Εντωμεταξύ δεν είχα ΟΥΤΕ ΕΝΑ σύμπτωμα. Απλά μου είχε κολλήσει ότι είμαι εγκυος.

Και τώρα τούρλα η κοιλιά.... σε δυο μηνάκια θα κραταω αγκαλιά το κοριτσάκι μου...

Αντε με το καλό και εσεις κορίτσια. Είναι απίστευτη εμπειρία...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ CLEAR BLUE ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ :(:( ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΣΑΒΒΑΤΟ NA ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΝΩΡΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ CLEAR BLUE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ :(:( ΑΠΛΑ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΜΟΥ :?:?

1956484dsh2s7o6cu.gif

Μη στεναχωριεσαι Ντινακι, αν δεν σου ερθει η περιοδος δε μπορεις να ξερεις κατα ποσο ηταν το τεστ αξιοπιστο,εδω υπαρχουν κοπελες με καθυστερηση που εκανα τεστ και ειχαν αρνητικη ενδιξη ενω ηταν εγκυες.Κανε λιγο υπομονη και αν δε σου ερθει μεχρι τη δευτερα κανεις αλλο ενα! :D:wink:

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Ρε συ μην σε πιάνει απογιήτευση, είναι νωρίς ακόμα. Ξέρεις πόσεις γυνάικες ξέρω που τα τεστ εβγαιναν αρνητικά ακόμα και με μία εβδομάδα καθυστέρηση?? Περίμενε μέχρι το Σ/Κ γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο το να τα κάνεις νωρίτερα.. (Την εφαγα και εγω την πίκρα αυτή για 3 μήνες πριν μείνω εγκυος, χρυσό το έκανα το φαρμακείο...)

Διαφημίσεις

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ DOWN ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΠΑΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. :cry: ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ....

1956484dsh2s7o6cu.gif

Μία φίλη μου με 28 ημέρες κύκλο έκανε ωορρηξία την 20η και συνέλαβε και της έβγαινε αρνητικό το τέστ και με 10 ημέρες καθυστέριση... δεν ξέρεις.... μακάρι να είναι θετικό και να μην έδειξε ακόμη....

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ DOWN ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΠΑΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. :cry: ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ....

Αχχχ...Αυτό το έργο το βλέπω κάθε μα κάθε μήνα τελευταία!!!Μακάρι να είσαι πάντως!!!

Φιλικά,

Ελίνα

• 10 months later...

Διαφημίσεις

• 6 months later...

Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Η κοπέλα μου ήταν να αδιαθετήσει το Σάββατο ή την Κυριακή. Υπήρχε όμως επαφή με αποτέλεσμα ακόμα και σήμερα (Τετάρτη)να μην έχει αδιαθετήσει.Αγόρασα το Clear Blue με την ψηφιακή οθόνη και είπε όχι έγκυος.Από ότι έχω διαβάσει απο τις κρητικές σας είναι πολύ ακριβές σαν τεστ.τι μπορεί να έχει συμβεί τι λέτε και εσείς???

μπορει απλα ν α αλλαζει ο κυκλος της! συμβαινει μι αφορα το χρονο ! επισης μπορει να ειναι κρυωμενη η αγχωμενη η κουρασμενη και γι αυατ να καθυστερει να ερθει!το τεστ θα ειχε δειξει!ας περιμενει μια εβδομαδα κιαν μεχρι το σαββατο δεν ααδιαθετησει ας κανει αλλο ενα!

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

• 3 weeks later...

καλησπέρα σε όλους.

πρωτη φορα μπαίνω σε forum..το είδα τυχαια ψάχνωντας απάντηση γι α την εγκυρότητα των τεστ εγκυμονυσνης φαρμακείου. θελω την γνωμη σας οποιος ξέρει να με βοηθήσει. ΕΧΩ 24 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΗΝ Β-ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΤΗΝ 17 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΤΟ clear blue και βγήκε και αυτο αρνητικο.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυοσ και να μην έχουν δειξει σωστα τα τεστ?υπαρχει περιπτωση η β-χωριακη να έδειχνε λάθος την εβδομαδα μερα καθυστερησης??μηπως την εκανα νωρις και δεν έδειξε σωστα?το επομενο τεστ που εκανα με το clear blue thn 17 μερα της καθυστερησης δεν θα έδειχνε αν ήμουν έκγυος?? εχω ανχοθει υπερβολικα!!!!!

Κωνσταντίνα μου,

Αποκλείεται κορίτσι μου με τόσες μέρες καθυστέρησης να μην έδειχνε ούτε η χοριακή αλλά ούτε και το τεστ.. Μήπως κουράστηκες, κρύωσες, ζορίστηκες τον τελευταίο μήνα;

Πάντα παίζουν ρόλο όλα αυτά στο πότε θα σου ρθει περίοδος.

Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο αμέσως γιατί 25 μέρες καθυστέρηση δεν είναι αμελητέες..

γεια σας κ απο μενα..εγω αδιαθετησα τελευταια φορα 20/2.. εκανα τεστ -το baby or not-στις 27/3, χθες δηλ που ειχα 4-5 μερες καθυστερηση..εδειξε αρνητικο.. το κανα νωρις ωρε κοριτσια??? υπαρχει πιθανοτητα να μαι κ να δειξει σε λιγες μερες? ποναει κ κοιλια μ κατω χαμηλα αλλα διαφορετικα απο αλλες φορες.. ειναι κατι σαν κραμπες αυτη τη φορα... ενω ολες τιε αλλες φορες ητααν... κανονικοι πονοι περιοδου, απο κεινουσ π ξερετε ολες σας..α ακομα κανενα αλλο συμπτωμα, αντι για τις αλλες φορες π πονςι το στηθος μ ... π με πεθαινει κατακριβειαν... τι λετε? υπαρχουν ελπιδες ακομα?

γεια σας κ απο μενα..εγω αδιαθετησα τελευταια φορα 20/2.. εκανα τεστ -το baby or not-στις 27/3, χθες δηλ που ειχα 4-5 μερες καθυστερηση..εδειξε αρνητικο.. το κανα νωρις ωρε κοριτσια??? υπαρχει πιθανοτητα να μαι κ να δειξει σε λιγες μερες? ποναει κ κοιλια μ κατω χαμηλα αλλα διαφορετικα απο αλλες φορες.. ειναι κατι σαν κραμπες αυτη τη φορα... ενω ολες τιε αλλες φορες ητααν... κανονικοι πονοι περιοδου, απο κεινουσ π ξερετε ολες σας..α ακομα κανενα αλλο συμπτωμα, αντι για τις αλλες φορες π πονςι το στηθος μ ... π με πεθαινει κατακριβειαν... τι λετε? υπαρχουν ελπιδες ακομα?

και εγω εκανα το clear blue σημερα χωρις καθυστερηση βεβαια (χτες ηταν αρνητικο) και με μπερδεψε λιγακι γιατι βγηκε η γραμμουλα - αλλα απο πανω και δεξια ειχε 3 τελιτσες μπλε οι οποιες βεβαια δεν ενωθηκαν στην ουσια δεν σχηματιστηκε σταυρος.Μηπως εχει καμια αναλογη περιπτωση??

συμπτωματα εχω πολυ πολυ πολυ πρησμενο στηθος με πονους και τσιμπηματα εδω και 10 μερες αλλα οσο περνανε οι μερες ειναι πιο εντονο.

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010