Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φλεματα και εγκυμοσυνη!


Recommended Posts

καλησπερα!!!ειμαι εγκυος :D 13 εβδομαδων και εδω και ενα μηνα εχω ενα φλεμα στο λαιμο μου.αισθανομαι πως μου τον κλεινει και μ εχει κουραση!!επαιρνα για 4 μερες ενα σιροπι αλλα δυστιχος δεν μου εκανε τπτ,βαζω φισιολογικο ορο πρωι -βραδυ μηπως και ξεκολλησει αλλα ματαια!και τωρα κανω και αερολιν εδω και μια εβδομαδα αλλα δεν εχω δει διαφορα!!!το πρωι που σηκωνομαι απο το φλεμα εχω βηχα και μερικες φορες κανω εμετο και βγαζω μυξες!!!πηγα σε εναν παθολογο δεν βλεπει να εχω κατι ουτε κρυομενη ειμαι ουτε τπτ.πηγα και σε Ωτορινολαρυγγολόγο ειδε τον λαιμο μου ουτε αυτος ειδε κατι!!αλλα σιγουρα δεν ειναι του μυαλου μου!!!!:(μπορει καποιος να με βοηθησει????ειναι απο την εγκυμοσυνη???το ειχε καποια απο σας???:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!!!ειμαι εγκυος :D 13 εβδομαδων και εδω και ενα μηνα εχω ενα φλεμα στο λαιμο μου.αισθανομαι πως μου τον κλεινει και μ εχει κουραση!!επαιρνα για 4 μερες ενα σιροπι αλλα δυστιχος δεν μου εκανε τπτ,βαζω φισιολογικο ορο πρωι -βραδυ μηπως και ξεκολλησει αλλα ματαια!και τωρα κανω και αερολιν εδω και μια εβδομαδα αλλα δεν εχω δει διαφορα!!!το πρωι που σηκωνομαι απο το φλεμα εχω βηχα και μερικες φορες κανω εμετο και βγαζω μυξες!!!πηγα σε εναν παθολογο δεν βλεπει να εχω κατι ουτε κρυομενη ειμαι ουτε τπτ.πηγα και σε Ωτορινολαρυγγολόγο ειδε τον λαιμο μου ουτε αυτος ειδε κατι!!αλλα σιγουρα δεν ειναι του μυαλου μου!!!!:(μπορει καποιος να με βοηθησει????ειναι απο την εγκυμοσυνη???το ειχε καποια απο σας???:confused:

 

εχεις υγρα στομαχου μηπως;

και γω ειχα τετοια, μου ρχονταν εμετος κ τελικα εβγαζα διαφανα υγρα. ισως ειναι γαστρικα υγρα. για ρωτα κ τον γυναικολογο σου.

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω... καθε πρωι στηνω επιχειρηση καθαρισμου μολις παω στο μπανιο... ειμαι πολυ αηδια... κυκλοφορω και με χαρτι στις τσεπες να φτυνω επι 24ωρου βασεως... η μανα μου λεει ειναι.της εγκυμοσυνης. Γιατρο δε ρωτησα.

Απο την αλλη σκεφτομαι πριν μεινω εγκυος καπνιζα λιγα τσιγαρα κ ισως τωρα καθαριζουν οι πνευμονες ( αυτο οντως συμβαινει οταν κοβεις το τσιγαρο). Επειδη ομως το διαστημα ειναι πολυ μεγαλο, τεινω να καταληξω οτι ειναι οντως της εγκυνοσυνης ( παλιοτερα καπνιζα αριμανιως κ οταν το εκοψα δεν ειχα προβλημα για τοσο μεγαλο διαστημα...)

Link to comment
Share on other sites

εχεις υγρα στομαχου μηπως;

και γω ειχα τετοια, μου ρχονταν εμετος κ τελικα εβγαζα διαφανα υγρα. ισως ειναι γαστρικα υγρα. για ρωτα κ τον γυναικολογο σου.

 

σ ευχαριστω πολυ!! με βοηθησες αρκετα γιατι λογικα αυτο εχω!!γιατι εχω και αρκετες καουρες!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω... καθε πρωι στηνω επιχειρηση καθαρισμου μολις παω στο μπανιο... ειμαι πολυ αηδια... κυκλοφορω και με χαρτι στις τσεπες να φτυνω επι 24ωρου βασεως... η μανα μου λεει ειναι.της εγκυμοσυνης. Γιατρο δε ρωτησα.

Απο την αλλη σκεφτομαι πριν μεινω εγκυος καπνιζα λιγα τσιγαρα κ ισως τωρα καθαριζουν οι πνευμονες ( αυτο οντως συμβαινει οταν κοβεις το τσιγαρο). Επειδη ομως το διαστημα ειναι πολυ μεγαλο, τεινω να καταληξω οτι ειναι οντως της εγκυνοσυνης ( παλιοτερα καπνιζα αριμανιως κ οταν το εκοψα δεν ειχα προβλημα για τοσο μεγαλο διαστημα...)

σιγουρα ειναι απο την εγκυμοσυνη αλλα δεν μου ελεγε κανεις απο τι μου εχει προερθει!!!εγω βεβαια δεν καπνιζα ποτε οποτε σιγουρα δεν ειναι απο το τσιγαρο!!πιστευω τουλαγιστο να μην κρατηση πολυ ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πρωι που σηκωνομαι απο το φλεμα εχω βηχα και μερικες φορες κανω εμετο και βγαζω μυξες!!!

 

Είμαι στην 14η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και παθαίνω ακριβώς το ίδιο κάθε πρωί. Μερικές φορες που μου προκαλεί εμετό, συνήθως δεν βγάζω κάτι εκτος από αέρα κοπανιστό αλλα μερικές φορες βγαίνει ένα κίτρινο-πράσινο υγρό. Αυτό ίσως όντως να είναι υγρά στόμαχοu. Πάντως δεν το έχω ψάξει κι εγώ περαιτέρω επαναπαυόμενη ότι οφείλεται στην εγκυμοσύνη. Τι να πω.. εύχομαι να ξεπεραστεί γρήγορα όλο αυτό γιατί είναι πολύ ενοχλητικό. :roll:

D6Y3p2.pngLbXup2.png
Link to comment
Share on other sites

Της εγκυμοσυνης ειναι κοριτσια. Το ειχα και στις δυο και ειναι ΠΟΛΥ αηδια. Καθε πρωι εχω κι εγω επιχειριση καθαρισμου, με ορο, εμετο και ολα τα ωραια. Πλεον κυκλοφορω με επαγγελματικο ρολο χαρτι γιατι το απλο δεν φτουραει. Επισης μου προκαλει και αηδια και ταση για εμετο οταν τρωω. Δραμα..

Ξεχασα να γραψω οτι εξαφανιζεται δια μαγειας μετα τον τοκετο. Υπομονη λοιπον.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...
On 20/2/2014 at 3:02 ΠΜ, leticia είπε:

Της εγκυμοσυνης ειναι κοριτσια. Το ειχα και στις δυο και ειναι ΠΟΛΥ αηδια. Καθε πρωι εχω κι εγω επιχειριση καθαρισμου, με ορο, εμετο και ολα τα ωραια. Πλεον κυκλοφορω με επαγγελματικο ρολο χαρτι γιατι το απλο δεν φτουραει. Επισης μου προκαλει και αηδια και ταση για εμετο οταν τρωω. Δραμα..

Ξεχασα να γραψω οτι εξαφανιζεται δια μαγειας μετα τον τοκετο. Υπομονη λοιπον.

Με βοηθήσετε αρκετά κορίτσια και εγώ τα ίδια έχω. 

Οπότε δεν είμαι η μόνη! !

Και είχα αρχίσει να νιώθω άσχημα για τα τόσα φλεματα! !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...