Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περιμένουμε μωράκι!


Recommended Posts

Σημερα μόλις έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι κ βγήκε θετικό έχοντας τη. Ένδειξη 3+ εβδομάδων αύριο θα πάω για την χοριακη.. Ελπίζω ολα να πανε καλα το θελω πολυ από το μωρό. Εχω αρκετά πονακια στην κοιλιά αυτό ειναι φυσιολογικό; Φοβάμαι πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλία σύντομα(σε οκτώ μήνες δηλαδη!!!!)

Πονάκια δεν είναι απίθανο να έχεις μιας και ακόμα δεν είσαι σε μέρες καθυστέρησης..κανονικά αυτές τις μέρες θα περίμενες περίοδο,άρα φυσιολογικό!!!

Κάνε βέβαια και την χοριακή σου για να επιβεβαιώσεις τα καλά νέα.

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλία σύντομα(σε οκτώ μήνες δηλαδη!!!!)

Πονάκια δεν είναι απίθανο να έχεις μιας και ακόμα δεν είσαι σε μέρες καθυστέρησης..κανονικά αυτές τις μέρες θα περίμενες περίοδο,άρα φυσιολογικό!!!

Κάνε βέβαια και την χοριακή σου για να επιβεβαιώσεις τα καλά νέα.

 

Ευχαριστώ sophaki... Και επίσημα σε ενδιαφέρουσα! Είμαι ακριβώς στο τέλος του πρώτου μήνα κυήσεως!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω.. Πριν 6χρόνια είχα παρακολουθήσει το ποσό γόνιμη είμαι αλλά είχα δυσάρεστα νέα..ανώριμα ωάρια, οπότε μόνο με ορμονική θεραπεία θα κατάφερνα να γίνω μάνα. Αυτό ήταν απλά ένα Check δεν ήμουν σε φάση για να κάνω μωράκι.φτάνω στο σήμερα... έμεινα έγκυος με την 1 μας προσπάθεια!! Τσάμπα το άγχος όλα αυτά τα χρόνια :$ Θεούλη μου τι τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μόλις έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι κ βγήκε θετικό έχοντας τη. Ένδειξη 3+ εβδομάδων αύριο θα πάω για την χοριακη.. Ελπίζω ολα να πανε καλα το θελω πολυ από το μωρό. Εχω αρκετά πονακια στην κοιλιά αυτό ειναι φυσιολογικό; Φοβάμαι πολυ.

 

Σου εύχομαι καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη !

Στο σώμα σου από εδώ και μπρος θα συμβαίνουν αρκετές αλλαγές

Και τα πονάκια , και τα τραβήγματα, και τα γουργουρητά , και πολλά άλλα είναι στο πρόγραμμα !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια Ελενακι! Τελικα το αγχος παιζει καταλυτικο ρολο! Κι εμενα η γυναικολογος που ειχα πριν ενα χρονο μου ειχε πει οτι λογω μητρας με οπισθια καμψη θα δυσκολευομουν να συλλαβω. Το ειχα πιστεψει τοσο πολυ οτι ηταν πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος που σταματησαμε τις προφυλαξεις με τον αντρα μου και ειπαμε τουλαχιστον να το ευχαριστηθουμε :oops: .Και μεσα σε 2 μηνες εμεινα εγκυος!!! Τωρα ειμαι 35 εβδομαδων και περιμεν να κρατησω το μωρο μου στην αγκαλια μου! Σου ευχομαι να σου πανε ολα δεξια και να εχεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ελενακι! Τελικα το αγχος παιζει καταλυτικο ρολο! Κι εμενα η γυναικολογος που ειχα πριν ενα χρονο μου ειχε πει οτι λογω μητρας με οπισθια καμψη θα δυσκολευομουν να συλλαβω. Το ειχα πιστεψει τοσο πολυ οτι ηταν πολυ δυσκολο να μεινω εγκυος που σταματησαμε τις προφυλαξεις με τον αντρα μου και ειπαμε τουλαχιστον να το ευχαριστηθουμε :oops: .Και μεσα σε 2 μηνες εμεινα εγκυος!!! Τωρα ειμαι 35 εβδομαδων και περιμεν να κρατησω το μωρο μου στην αγκαλια μου! Σου ευχομαι να σου πανε ολα δεξια και να εχεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

 

Ευχαριστώ αγάπη μου, σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα και με το καλό να έρθει η ώρα να κρατήσεις το αγγελούδι σου αγκαλιά. :-)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια αντευχομαι σε όλες! 9 Ιανουαρίου έχω ραντεβου με τον γυναικολόγο να δούμε το σπορακι μας. Είμαι κάτοικος Αυστρίας εδώ και 1 1/2 χρόνο εδώ με όχι τέλεια γερμανικά οπότε πρέπει να τα κάνω όλα με την συνοδια του άντρα μου- μεταφραστή :-)ελπίζω να καταλαβαίνω τα βασικα Και να μην μαθαίνω την μισή αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...