Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδρώτας τη νύχτα


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια

Έχω να μοιραστώ 1 νέο σύμπτωμα μαζί σας σήμερα και ελπίζω να το έχει και κάποια άλλη, γιατί απορώ και ξέχασα να ρωτήσω και τον γιατρό! Τώρα που επιτέλους σταμάτησαν οι εμετοί (στην 23η είμαι πια, αμήν) άρχισα να ιδρώνω υπερβολικά κατά τη διάρκεια του ύπνου (μιλάμε ποτάμι ο ιδρώτας). Δεν έχει ιδιαίτερη ζέστη το δωμάτιο (19-20 βαθμούς), ούτε είμαι βαριά ντυμένη, δεν είναι κάτι φυσιολογικό για μένα. Έχει να κάνει και αυτό με ορμόνες λέτε? :?

X3Mkp3.png

GB9Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζετα γεια σου και με το καλο το μωρακι σου.

 

το ειχα κι εγω αυτό που λες αλλα δεν θυμαμαι σε ποια εβδομαδα ξεκινησε.

δεν με ανυσηχισε όμως γιατι το ειχα και πριν την περιοδο σε διαφορες φασεις του κυκλου, όχι βεβαια σε κάθε κυκλο.

 

ο γιατρος μου ειχε πει πως όλα αυτά τα συμπτώματα είναι ορμονικα και ότι ειδικα τη νυχτα ο αργανισμος εκρινει περισσοτερες ορμονες για αυτό δεν είναι και τυχαιο που πολλοι τοκετοι ξεκινουν νυχτα.

 

σε κάθε περιπτωση, κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου.

 

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε τον γιατρό σου, αλλα μαλλον είναι ορμονικό. Εγω και στις δυο εγκυμοσύνες ζεσταινόμουν πάρα πολύ. Στο γιο μου, που γεννησα αρχές Νοέμβρη, ο άντρας μου, που δεν τον λες και κρυουλιάρη, σκεπαζόταν με κουβερτα και εγώ ήμουν με τις καλοκαιρινές πιτζάμες και ένα σεντονάκι.

 

Με το καλό το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζετα μου καλησπερα!

Ευχομαι σε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Το ιδιο συμπτωμα ειχα και γω στην εβδομαδα που εισαι!

Αφου ετρεμα μηπως και ειχα σακχαρο!Αλλα ειναι απολυτως φυσιολογικο!

Οπως ειπαν και τα κοριτσια,ειναι ορμονικο!

Ρωτησε και τον γιατρο σου την επομενη φορα να σε ενημερωσει πληρως!:D

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζέτα εγώ αυτό το είχα πολύ έντονα στον 9ο μήνα. Σήμερα η μπέμπα μου είναι 15 ημερών και ακόμη ιδρώνω απίστευτα το βράδυ. Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι τις 40 ημέρες μπορεί να κρατήσει. Υπομονή!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις πολύτιμες απαντήσεις σας. Εύχομαι και σε σας μια εύκολη και τελειόμηνη κύηση, Καλές γιορτές και μαγικά Χριστούγεννα!

X3Mkp3.png

GB9Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις πολύτιμες απαντήσεις σας. Εύχομαι και σε σας μια εύκολη και τελειόμηνη κύηση, Καλές γιορτές και μαγικά Χριστούγεννα!

 

Επισης κοπελα μου!Το ιδιο ευχομαστε για σενα και την οικογενεια σου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ ιδρώνω, εδώ και πολλές εβδομάδες, δε θυμάμαι πόσο ακριβώς.

 

Κάθε βράδυ αλλάζω φανελάκι και εσώρουχο 2 φορές. Δηλαδή 3 αλλαξιές κάθε βράδυ!!! Έχω φρικάρει. Γίνομαι τελείως μούσκεμα.. στάζω! Και χωρίς να ζεσταίνομαι, είναι πολύ περίεργο..

Ρώτησα τη μαία και μου είπε ορμονικό..

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Από προχτές ξεκίνησαν το βράδυ εφιδρώσεις με έντονο αίσθημα ζέστης ενώ είμαι σε περιοχή που το βράδυ η θερμοκρασία πέφτει κάτω από το 0...έχω τρελαθεί και βέβαια που ύπνος, τον ξεχάσαμε ήδη...υπομονήηηη!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...