Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανάξια για μάνα


Recommended Posts

Μετά από μια αποβολή στον τέταρτο μήνα ξεκινήσαμε με τον σύζυγο μου να ξαναπροσπαθούμε για παιδάκι, εδώ και 4 μήνες.

Ο κύκλος μου σταθερός (μετά την απόξεση) και σήμερα στις 2 μέρες καθυστέρηση αποφάσισα να κάνω ένα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης.Αρνητικό.....

Πόση απογοήτευση πόση?

Υπάρχουν στιγμές που θέλω να πεθάνω, κλαίω κλαίω και αναρωτιέμαι μόνο γιατί?Θα μαι τόσο ανάξια μάνα για το παιδί μου, δεν θα το αγαπάω, δε θα το προσέχω σαν τα μάτια μου?Γιατί Θεέ μου δεν μου το φέρνεις και μένα στην αγκαλιά μου ένα υγιές παιδάκι?Τι λάθος έκανα, που έφταιξα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν ο Θεός έκανε μάνες μόνο τις άξιες, δεν θα υπήρχαν παραμελημένα και δυστυχισμένα παιδάκια πουθενά στον κόσμο. Οπότε αυτό που λες δεν έχει καμία λογική (φαντάζομαι το καταλαβαίνεις).

 

Χαλάρωσε, μίλησε με τον άντρα σου και το γιατρό σου, άλλαξε γιατρό αν νομίζεις ότι πρέπει για να έχεις καλύτερη αντιμετώπιση και συνέχισε τις προσπάθειες. Δεν γίνονται όλες μανούλες με την πρώτη. Κι εμένα μου πήρε χρόνια, αλλά τα κατάφερα και το ίδιο θα τα καταφέρεις κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Πετρίνα

Όσο σκέφτεσαι αρνητικά για σένα τόσο θα απομακρύνεσαι από το όνειρό σου. Γιατί στην εκπλήρωση αυτού του ονείρου τεράστιο ρόλο παίζει και η ψυχολογια σου.

Αν γινόντουσαν μάνες αυτές που αξίζουν (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου) τότε δεν θα υπήρχαν δυστυχισμένα παιδιά γύρω μας.

Το ότι δεν έμεινες έγκυος αυτό το μήνα ή και τους προηγούμενους μπορεί κάλλιστα να είναι τυχαίο γεγονός. Είσαι 31 απ'ό,τι βλέπω δεν σε έχουν πάρει το χρόνια.

Εγώ πρώτη φορά έμεινα έγκυος 36 ετών (5 χρόνια μεγαλύτερη απο εσένα)

Σου το λέω αυτό για να αποβάλλεις το άγχος σου και να φτάσεις στο στόχο σου. Άλλωστε έχεις μείνει έγκυος άρα το άγχος μήπως δεν συλλαμβάνεις δεν υφίσταται.:-P

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου,

Βγάλε τις αρνητικές σκέψεις απο το μυαλό σου.....!!!!! Το άγχος σου ειναι ένα μεγάλο κατα για την κατάκτηση του ονείρου σου!χαλαρωσε λίγο και θα δεις που σε ανύποπτο χρόνο θα μείνεις έγκυος!!!!ειμαι σίγουρη οτι θα γίνεις μια υπέροχη μανούλα!!!!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από μια αποβολή στον τέταρτο μήνα ξεκινήσαμε με τον σύζυγο μου να ξαναπροσπαθούμε για παιδάκι, εδώ και 4 μήνες.

Ο κύκλος μου σταθερός (μετά την απόξεση) και σήμερα στις 2 μέρες καθυστέρηση αποφάσισα να κάνω ένα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης.Αρνητικό.....

Πόση απογοήτευση πόση?

Υπάρχουν στιγμές που θέλω να πεθάνω, κλαίω κλαίω και αναρωτιέμαι μόνο γιατί?Θα μαι τόσο ανάξια μάνα για το παιδί μου, δεν θα το αγαπάω, δε θα το προσέχω σαν τα μάτια μου?Γιατί Θεέ μου δεν μου το φέρνεις και μένα στην αγκαλιά μου ένα υγιές παιδάκι?Τι λάθος έκανα, που έφταιξα?

 

ΠΕΤΡΙΝΑ αρχικα θα συμφωνησω με τα κοριτσια, αφησε το αγχος πισω σου γιατι μονο καλο δεν κανει... Επειτα θα σου πω τα εξης: ισως αυτη η καθυστερηση που ειχες να ειναι σημαδι οτι ο οργανισμος σου προετοιμαζεται για πιθανη κυηση, επιπλεον σκεφτηκες το ενδεχομενο να εδειξε λαθος το τεστ....?????? ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΝ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ...

Καλη τυχη σου ευχομαι...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΤΡΙΝΑ αρχικα θα συμφωνησω με τα κοριτσια, αφησε το αγχος πισω σου γιατι μονο καλο δεν κανει... Επειτα θα σου πω τα εξης: ισως αυτη η καθυστερηση που ειχες να ειναι σημαδι οτι ο οργανισμος σου προετοιμαζεται για πιθανη κυηση, επιπλεον σκεφτηκες το ενδεχομενο να εδειξε λαθος το τεστ....?????? ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΝ ΠΡΟΔΙΚΑΖΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ...

Καλη τυχη σου ευχομαι...

 

Koalaki,εγω είχα κάνει τεστ και είχε βγει αρνητικό γιατί ήταν πολυ νωρίς.τωρα κλείνω τον 3ο μήνα!!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koalaki δυστυχώς μετά το τεστ αδιαθέτησα...Μάλλον λόγω του τόσου άγχους που είχα αλλά και της σιγουριάς δεν μου ερχόταν και μόλις είδα την ένδειξη αρνητικό ως δια μαγείας 2 ώρες μετά κατέβηκε...Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

Koalaki,εγω είχα κάνει τεστ και είχε βγει αρνητικό γιατί ήταν πολυ νωρίς.τωρα κλείνω τον 3ο μήνα!!

 

Mpempoulaki σ ευχαριστώ πολύ για την στήριξη-υποστήριξη εσένα και όλες τις κοπέλες...Σίγουρα θα σας χρειαστώ και σαφώς θα είμαι και εγώ δίπλα σας..

Σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mpempoulaki σ ευχαριστώ πολύ για την στήριξη-υποστήριξη εσένα και όλες τις κοπέλες...Σίγουρα θα σας χρειαστώ και σαφώς θα είμαι και εγώ δίπλα σας..

Σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλίτσα σου!

 

Εισαι πολυ γλυκια:)Προσπάθησε να ξεφύγεις λίγο και θα δεις οτι ολα θα πανε καλά!!!!!στελνε να μαθαίνω νεα σου!!!!!!!

R4nKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ γλυκια:)Προσπάθησε να ξεφύγεις λίγο και θα δεις οτι ολα θα πανε καλά!!!!!στελνε να μαθαίνω νεα σου!!!!!!!

 

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω..Να ξεφύγω λιγάκι γιατί δε μου κάνει καλό..Φταίει μάλλον η μέρα αυτή, ίσως και η εβδομάδα..Σήμερα ήταν η ΠΗΤ για το μωρό που έχασα και μ έχει πάρει λίγο από κάτω..Όλα θα πάνε όμως καλά για όλες μας..

Φυσικά και θα σου στέλνω να τα λέμε!!Και εσύ αν θέλεις να μου στέλνεις!!Να είσαι πάντα καλά και σ ευχαριστώ πολύ για όλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...