Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ


SEFI

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

θα ήθελα να μάθω εάν με το διαζύγιο χάνετε αυτόματα και το επίδομα γάμου 10% που μπαίνει στον μισθό κάθε μήνα.

Απ'ότι έχω ακούσει δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί με το επίδομα γάμου αλλάζεις μισθολογική κλίμακα και γίνεται μία φορά.

Ηλογική μου όμως λέει οτι αφού δεν θεωρήσε πλέον παντρεμένος το επίδομα γιατί να το παίρνεις???? :?

Υπάρχει κάποιο μέλος που ξέρει με σιγουριά να μου πει τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις????

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφόσον έχεις παιδάκι το παίρνεις. Εγώ που ειμαι ανυπαντρη μητερα εξομοιωνομαι με εγγαμο με ενα παιδι. Φανταζομαι ισχυει το ιδιο και για τους χωρισμενους, ανεξαρτητα που ειναι γραμμενο το παιδι, γιατι σε μενα κανενας δεν ρωτησε.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις παιδάκι το παίρνεις. Εγώ που ειμαι ανυπαντρη μητερα εξομοιωνομαι με εγγαμο με ενα παιδι. Φανταζομαι ισχυει το ιδιο και για τους χωρισμενους, ανεξαρτητα που ειναι γραμμενο το παιδι, γιατι σε μενα κανενας δεν ρωτησε.

Το παιδί είναι γραμμένο και στους δύο οπότε τέτοιο θέμα δεν παίζει...

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

θα ήθελα να μάθω εάν με το διαζύγιο χάνετε αυτόματα και το επίδομα γάμου 10% που μπαίνει στον μισθό κάθε μήνα.

Απ'ότι έχω ακούσει δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί με το επίδομα γάμου αλλάζεις μισθολογική κλίμακα και γίνεται μία φορά.

Ηλογική μου όμως λέει οτι αφού δεν θεωρήσε πλέον παντρεμένος το επίδομα γιατί να το παίρνεις???? :?

Υπάρχει κάποιο μέλος που ξέρει με σιγουριά να μου πει τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις????

 

το επιδομα γαμου το παιρνεις κανονικα και μετα το διαζυγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το επιδομα γαμου το παιρνεις κανονικα και μετα το διαζυγιο

 

 

Το επίδομα γάμου είναι εφάπαξ επίδομα.Άν κάθε φορά-στις μέρες μας που το διαζύγιο πάει σύννεφο-που κάποιος χώριζε και ξαναπαντρευόταν έμπαινε και έβγαινε το επίδομα,οι οικονομικές υπηρεσίες θα λαλούσαν και θα τα έπαιζε το σύστημα. :lol:

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

το επιδομα γαμου το παιρνεις κανονικα και μετα το διαζυγιο

 

 

Το επίδομα γάμου είναι εφάπαξ επίδομα.Άν κάθε φορά-στις μέρες μας που το διαζύγιο πάει σύννεφο-που κάποιος χώριζε και ξαναπαντρευόταν έμπαινε και έβγαινε το επίδομα,οι οικονομικές υπηρεσίες θα λαλούσαν και θα τα έπαιζε το σύστημα. :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...

απλά είναι αρκετό το ποσό (συν/πλην) στον μισθό μου και πρέπει να γνωρίζω.. :wink:

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

κορίτσια ισχύει ακόμα;; τι γίνεται στην εταιρεία που δουλεύω δεν το δίνουν, από την ΓΣΕΕ μου είπαν ότι δεν έχει καταργηθεί λόγω μνημονίου γιατί ο νόμος καταργείται με νόμο. ξέρει κάποια κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...