Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δυσκολη πεθερα


artemhs25

Recommended Posts

Καλησπερα κ απο μενα..ακομα μια πεθεροπληκτη ..ειμαι 26 χρονων κ εχω εναν μπεμπη 4 μηνων ..στην αρχη τις σχεσης μας μεναμε διπλα με την πεθερα στην αρχη την ειχα σαν μαμα μου επαιζε καλο θεατρο μεχρι που την ακουσα να με θαβει στην κολλητη της κ ξυπνησα...μενω εγκυος η αντιδραση να δω πος θα το μεγαλωσετε ..παμε να κανουμε πολιτικο γαμο εξω απο το δημαρχειο μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει ακου κουβεντα..στην εγκυμοσυνη μου 2 μετακομισεις ουτε να ρωτησει αν θελω βοηθεια μονο να ανακατευεται στα παντα κ με το ετσι θελω να περνα το δικο της..μεχρι την ημερα που γεννησα την εκανα το τραπεζι κ ουτε να πει καλη κουβεντα..γενναω ηταν πολυ δυσκολη γεννα ο μικρος μου στην εντατικη παω σπιτι της αμεσως μετα την κλινικη ουτε ενα πιατο φαι να χω τον πονο μου με τον μικρο που ηταν ακομα μεσα σχολιο τελικα δεν μας ειπες ποσα κιλα εβαλες καμια 20αρια σιγουρα...ερχετε ο μικρος σπιτι κ εκει αρχιζει το σωου πρωτη μερα μπαινει μεσα κ ουτε να μιλησει σιγα φωναζε ε σιγα τι θα παθει?στην βεραντα μεσα στο ριλαξ ο μικρος αυτη απο διπλα να κανει τσιγαρο ε σιγα τι θα παθει φευγει ο καπνος της λεω πλυνετε τα χερια σας οταν τον πιανετε η απαντηση μπααα γιατι??μια φορα το κανε με γραφει κανονικα....μπροστα σε κοσμο πολυ φοβαμαι οτι το παιδι πηρε την μυτη σου καλοπροαιρετα το λεω...κ φυσικα με μειωνει στον αντρα μου να βρισκες μια πιο πλουσια πιο ομορφη με πλαγιουσ τροπους φυσικα...πληγωνομαι καθε μερα οταν την συνανταω...τι να κανω?ο αντρας μου μου λεει μιλα πες τι σε ενοχλει εγω δεν ανακατευομαι..α κ το καλυτερο το κανε σημερα..την ειπε ο γιος της οτι πηγαμε στον παιδιατρο κ ειπε ο γιατρος οτι ο μικρος με κοιτα μεσα στα ματια κ εχουμε πολυ καλη σχεση κ τι λετε να ειπε???σε διαταζει η μαμα παιδακι μου???κατσε να μεγαλωσεις να χουμε τα μυστικα μας κ αστην την μαμα....τι να κανω??πος να φερθω??δεν θελω να μιλησω γτ θα μαλωσω κ σεβομαι τον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εάν δεν μένει μαζί σας και δεν έχεις καθημερινά αυτόν τον πόλεμο δεν αξίζει να μπεις σε φασαρίες. Κοίτα να χαίρεσαι το παιδί και τον άντρα σου και όσον αφορά την οχιά ας την να λέει. Κάποια στιγμή θα δαγκώσει την γλώσσα της...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω στην αρχη δεν μιλουσα....

με το να μη μιλας αυτη θα γινει τρισχειροτερη,αν βαλεις τον αντρα σου να της ''τα λεει'' θα λεει ουτε τα μισα...και θα μπει στη μεση σ ενα φαυλο κυκλο.

ξεκινα να λες επιτοπου στον αντρα σου τι γινεται και αν ειναι παρων χιλιες φορες καλυτερα ετσι ωστε να μην μπορει να σε βγαλει τρελη η πεθερουλα σου (ναι το κανουν κ αυτο),και γενικα προσπαθησε να εχεις τον αντρα σου συμμαχο,να σε υποστηριζει γιατι αυτο ειναι το παν,μετα αρχιστε μια μεγαλη κουβεντα μαζι της και δειξε της ποια εισαι και τι σε ενοχλει και γιατι.χωρις πολλα πολλα ,δειξε δυναμικη και οτι εισαι αποφασισμενη να την βαλεις στη θεση της με τη βοηθεια του αντρουλη σου.

αχχχχ καλη τυχη και υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Κόψε της τον αέρα!!! Κουμάντο σπίτι σου και σε ό,τι αφορά το παιδί σου κάνεις εσύ!!! Πάρε τα πάνω σου και γίνε..."αρχηγός"!!! Τους κανόνες τους βάζεις εσύ! Δε θα ξαναπιάσει το παιδί, αν δεν πλένει τα χέρια της, δε θα ξανακαπνίσει δίπλα στο μωρό! Τέλος!! Προστάτεψε το παιδί σου και την οικογένειά σου!!!

Όσο για τα ..."κοπλιμέντα" που πετάει , ανταποδίδεις με πολύ χιούμορ την ειρωνεία σου ή απλά την αγνοείς, αν καταφέρεις να μη βράζεις μέσα σου. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση το πιο πιθανό είναι να ξεσπάς τη εσωτερική σου ένταση και το θυμό σου στον άντρα σου και στο παιδί σου και κάτι τέτοιο δεν είναι το ζητούμενο.

Δε γίνεται να το ανέχεσαι όλο αυτό! Γιατί το κάνεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανεχομαι γτ σαν χαρακτηρας ειναι αυταρχικη δεν θα καταλαβει τπτ χειροτερη θα γινει δεν σεβεται γενικα για ολο τον κοσμο δεν λεει καλη κουβεντα οι φιλες τις πισω απο την πλατη της την φωναζουν χιτλερ χαχα...κ το μεγαλο μου προβλημα ειναι οτι δεν θελω με τπτ να της αφησω το παιδι δεν την εχω καμια εμπιστοσυνη

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που δεν ντρεπεται να φερεται ετσι σε σενα κ στο μωρακι σου νομιζω οτι δεν χωρανε οι ευγενειες.δεν λεω βεβαια να μαλωσεις μαζι της αλλα πολυ απλα να ανταποδιδεις τα "κομπλιμεντα" με ενα χαμογελο ΝΑ!!! οσο αφορα το μωρο εσυ εισαι η μανουλα του,εσυ περασες οσα περσες να το φερεις στον κοσμο κ μονο εσυ αποφασιζεις τι ειναι καλο κ τι οχι.ακους εκει 'δεν τον ενοχλει το τσιγαρο'!! :mad::-x:-x

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...