Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντισυλληπτικά και χάπι επόμενης μέρας.


Gogo1993

Recommended Posts

Γεια σας σήμερα με το αγόρι μου είχαμε ελεύθερη επαφή κατά τις 7-8...

Τελείωσε έξω αλλά μετά απ'λίγη ώρα ξαναμπήκε αλλά δεν τελείωσε..

Εδώ και 4 μήνες περίπου παίρνω τα αντισυλληπτικά yasminelle.

Τα παίρνω τακτικά χωρίς να έχω ξεχάσει κάποιο χάπι .

Όμως αυτή την βδομάδα ξέχασα 2 χάπια της Δευτέρας και της Τετάρτης.

και δεν τα πήρα..καν..

Φοβάμαι μην υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Η περίοδος μου είχε έρθει 2 με 7 Ιουλίου.

(να πω ότι τα χάπια τα έπαιρνα για να μου φτιάξει ο κύκλος μου όχι για μέτρο αντισύλληψης αλλά ενημερώθηκα και για αυτό στην συνέχεια...

Πληροφορήθηκα ότι μπορώ να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας απλά φοβάμαι γιατί λένε ότι δεν πρέπει να το παίρνουμε μόνο για σοβαρή ανάγκη.

Δεν ξέρω τι να κάνω αύριο το μεσημέρι θα πάω να το πάρω για να αποκλείσω κάθε φόβο.

Απλά θέλω μια γνώμη από εσάς.

Ευχαριστώ πολύ ... Αναμένω απάντηση σας..:)

 

(Τελικά σήμερα πήγα και τα πήρα κάτα τις 7 πριν κλείσει 24ωρό και μου έδωσαν τα postinor δεν είχα κανένα σύμπτωμα όπως ναυτία κτλπ)

Ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

 

Για όλες αυτές τις πληροφορίες το καλύτερο δώρο που θα μπορούσες να κάνεις στον εαυτό σου είναι να επικοινωνείς αποκλειστικά και μόνο με τον γυναικολόγο σου. (πιστεύω ότι έχεις, αφού πέρνεις αγωγή για να φτιάξει ο κύκλος σου)!

Τώρα σχετικά με το χάπι της επόμενης ημέρας, όταν το είχα χρησιμοποιήσει εγώ είχε φέρει ανωμαλία στην έναρξη της περιόδου.

Καλή συνέχεια!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...