Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


εχω ενα catering που συνεργαζομαι απο το 2005, απο τον γαμο μου....εχω κανει το κρεβατι μου , τον γαμο μου, την βαφτιση του μικρου μου, το κρεβατι και βαφτιση κουνιαδας και κρεβατι ξαδερφης το εχουμε καρατσεκαρει....φετος θα αναλαβει την βαφτιση της αλλης κουνιαδας μου και την βαφτιση για το δευτερο μωρακι μου....αν θελεις στοιχεια στα στελνω π.μ

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα τις πληροφορίες που έχετε και τη γνώμη σας για τη σχέση ποιότητας τιμής. Έχω ζητήσει προσφορά από διάφορα που έχω βρει στο διαδίκτυο αλλά όλα τα ίδια μου φαίνονται και οι τιμές παρόμοιες 20-25 το άτομο για καθιστό μπουφέ στον κήπο του σπιτιού μου. Αν κάποια έχει πρόσφατη εμπειρία και μου συστήσει κάτι, θα μου έφευγε ένα βάρος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ενα catering που συνεργαζομαι απο το 2005, απο τον γαμο μου....εχω κανει το κρεβατι μου , τον γαμο μου, την βαφτιση του μικρου μου, το κρεβατι και βαφτιση κουνιαδας και κρεβατι ξαδερφης το εχουμε καρατσεκαρει....φετος θα αναλαβει την βαφτιση της αλλης κουνιαδας μου και την βαφτιση για το δευτερο μωρακι μου....αν θελεις στοιχεια στα στελνω π.μ

μπορείς να μου στείλεις κ μένα τα στοιχεία άμεσα????γιατί με ενδιαφέρει.....εχω σε 2 βδομάδες την βάπτιση του γιου μου.αν ξέρεις και τιμές πες μου.ενδιαφέρομαι για κάτι έξω από την εκκλησία οικονομικό!ευχαριστώ !

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

θαλεια σου εστειλα π.μ, κοριτσια σκεφτητε οτι οταν εγινε η εκθεση γαμος βαφτιση πηγα να παρω προσφορα και απο αλλα catering για να δω τι παιζει στην αγορα παρολο που ειχα δοκιμασενο catering, περασα απο ολα τα stand τις εκθεσης μονο ενας εστειλε προσφορα και αυτη ηταν γυρω στα 35....οι αλλοι ουτε καν φανηκανε.....οποτε εχω ηδη καταληξει και το συνηστω ανεπηφηλακτα....πολυ γρηγορο service,καθαροι, ζεστα φαγητα, στο τελος μας αφησαν και οτι περισσεψε....τυπικοι στην ωρα τους και γενικα πολυ καλες εντυπωσεις....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

θαλεια σου εστειλα π.μ, κοριτσια σκεφτητε οτι οταν εγινε η εκθεση γαμος βαφτιση πηγα να παρω προσφορα και απο αλλα catering για να δω τι παιζει στην αγορα παρολο που ειχα δοκιμασενο catering, περασα απο ολα τα stand τις εκθεσης μονο ενας εστειλε προσφορα και αυτη ηταν γυρω στα 35....οι αλλοι ουτε καν φανηκανε.....οποτε εχω ηδη καταληξει και το συνηστω ανεπηφηλακτα....πολυ γρηγορο service,καθαροι, ζεστα φαγητα, στο τελος μας αφησαν και οτι περισσεψε....τυπικοι στην ωρα τους και γενικα πολυ καλες εντυπωσεις....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
εχω ενα catering που συνεργαζομαι απο το 2005, απο τον γαμο μου....εχω κανει το κρεβατι μου , τον γαμο μου, την βαφτιση του μικρου μου, το κρεβατι και βαφτιση κουνιαδας και κρεβατι ξαδερφης το εχουμε καρατσεκαρει....φετος θα αναλαβει την βαφτιση της αλλης κουνιαδας μου και την βαφτιση για το δευτερο μωρακι μου....αν θελεις στοιχεια στα στελνω π.μ

kathi αν μπορεις στειλε μου και εμενα το catering..ευχαριστω πολυ !!!

margarita

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλημερα προσπαθω να βρω πως να γραψω μια ωρα...

τον μαιο θα κανω γαμο βαφτιση.. κ μετα θα εχω δεξιωση κερασμα για τον κοσμο να εχω στο κεντρο με τα ευχολογια η στην εκκλησια να τα μοιρασω?????

 

για πειτε τη γνωμη σας ο ενας λεει στην εκκλησια ο αλλος λεει μπουφε στο κεντρο.. μην εχει κ ενα σωρο γλυκα..(λογω κ της τουρτας μετα)

:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα κανω γαμο κ βαφτιση..

μετα την εκκλησια κερνας γλυκο με την μπομπονιερα

εγω την μπομπονιερα θα την δωσω με την προσκληση.

το γλυκο σκεφτομουν να το δςσς στο κεντρο που θα εχω και τα ευχολογια του γαμου κ της βαφτισης. αλλα αλλοι λενε να εχω το γλυκο στην εκκλησια

καταλαβες??

και δε ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Αν τους έχεις όλους καλεσμένους στο τραπέζι, τότε δεν υπάρχει λόγος να κεράσεις γλυκό μετά την εκκλησία. Βέβαια δεν θα είναι τόσο ωραίο να μην δώσεις τίποτα απολύτως, και σίγουρα θα περιμένουν κάτι. Εγώ θα πρότεινα να δώσεις τις μπομπονιέρες στην εκκλησία και το κέρασμα στο κέντρο. Μπορείς επίσης στην εκκλησία θα έχεις 2 γυάλες με κάποιο γλυκάκι τύπου marshmallow ή αμυγδαλωτό και να παίρνει όποιος θέλει μόνος του. Οι γυάλες αυτές μπορούν (ξαναγεμισμένες εννοείται) να μπουν στο τραπέζι των ευχών στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

oi mpomponieres epeidi einai xeiropoihtes ( apo tin aderfi mou) tha pane ana oikogeneia... apla skeftomoyn kai gluko stin ekklisia kai sto kentro kai tourta meta?? polu gkulo de paiftei?? oloi oi kalesmenoi tha erthoyn sto kentro... 200 atoma tha einai kleistos o gamos

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ γλυκό! Γιατί να δώσεις γλυκό και στην εκκλησία και στο τραπέζι; Δώσε στην εκκλησία (που δεν είναι ανάγκη να είναι γλυκό, μπορεί να είναι απλά ένα κέρασμα) και μετά τούρτα στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεις επισης στο κεντρο αντι για γλυκο στο τραπεζι των ευχων να βαλεις ενα ελαφρυ ποτακι ή λεμοναδα. Εγω εχω σκεφτει για σαγκρια ή ρακομελο. Βεβαια το ρακομελο ελαφρυ δεν το λες απλα στους περισσοτερους αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

to thema tis baftisis einai to aerostato.. h aderfi mou skeftotan na nanei mia diakosmisi sto trapezi twn eyxwn me syneffa kai tetroia..

k to gluko ousiastika pou legame einai mpiskoto h kap keik gia tous megaloys kai sakoulaki me glufitzouria mars melos kai tetoia g ta paidakia..

ayta tha ta baloume legame apla to thema einai na mpoyne stin ekklhsia h sta euxologia??:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Αθανασια μου τωρα το ειδα! Τι σκας βρε; ειναι απλο! Αφου θα ειναι ολοι καλεσμενοι και στο τραπεζι θα τα βαλεις εκει τα γλυκα! Δεν θα χαιρετησετε κανεναν στην εκκλησια..ολους κατευθειαν στο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

k to gluko ousiastika pou legame einai mpiskoto h kap keik gia tous megaloys kai sakoulaki me glufitzouria mars melos kai tetoia g ta paidakia..

ayta tha ta baloume legame apla to thema einai na mpoyne stin ekklhsia h sta euxologia??:-(:-(

Εγώ ψηφίζω εκκλησία για τους παρακάτω λόγους:

 

- Οι καλεσμένοι θα περιμένουν να πάρουν κάτι μετά το μυστήριο, ένα κέρασμα ή μια μπουμπουνιέρα όπως συνηθίζεται

 

- Το τραπέζι με τα κεράσματα θα δώσει μια έξτρα νότα στολισμού έξω από την εκκλησία

 

- Το τραπέζι των ευχών πολύς κόσμος απλά το αγνοεί. Αν έχεις cupcakes δίπλα στο βιβλίο των ευχών ή δεν θα γράψει κανείς ή θα το λερώσουν με ψίχουλα. Άσε που θα πρέπει να έχεις συνέχεια ένα άτομο εκεί να καθαρίζει το τραπέζι από τα περιτυλίγματα των γλυκών και τις χαρτοπετσέτες.

 

- Μπορεί να μην είναι αρκετά μεγάλο το τραπέζι των ευχών για να τα χωρέσει όλα (τσέκαρε με το κέντρο και ρώτα τους και τι προτείνουν, αυτοί ξέρουν καλύτερα).

 

- Αν οι καλεσμένοι φτάσουν στο κέντρο όλοι μαζί θα γίνεται χαμός με 200 άτομα να περιμένουν να πάρουν γλυκό. Εκτός αν το γλυκό το βάλεις στα τραπέζια. Έτσι γλιτώνεις και το πρόβλημα του να πάρουν οι πρώτοι που θα έρθουν διπλό ή τριπλό γλυκό και οι τελευταίοι να μην βρουν τίποτα. Αλλιώς θα πρέπει να έχεις ένα ή δύο άτομα συνεχώς στο τραπέζι των ευχών.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...