Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δεν σας εδωσε κατι σε προβιωτικο? και εμενα παει 2 φορες την μερα τουλαχιστον...

Επισεις αυτο που εχουμε εμεις λεει ακομη και μερα παρα-μερα σε περιπτωση διαρροιας..

 

όχι δεν μας έδωσε προβιωτικό - δεν ξέρω τι είναι - θα μπω στο google να το ψάξω.

 

Εννοείς το miralax μέρα παρά μέρα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα το φαρμακα (frolax για ενηλικες - δεν ξερω αν κυκλοφορει στην Ελλαδα) που του δινω δινει την δυνατοτητα να το δινεις και μερα παρα μερα. αλλωστε ο στοχος ειπαμε ειναι να ρυθμιστουν οι κενωσεις. οχι να εξαντληθουν τα παιδια. Σχετικα με τα προβιωτικα αν και δεν χρειαζονται συνταγη καλο θα ηταν να μιλησεις με τον γιατρο σας πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το φαρμακα (frolax για ενηλικες - δεν ξερω αν κυκλοφορει στην Ελλαδα) που του δινω δινει την δυνατοτητα να το δινεις και μερα παρα μερα. αλλωστε ο στοχος ειπαμε ειναι να ρυθμιστουν οι κενωσεις. οχι να εξαντληθουν τα παιδια. Σχετικα με τα προβιωτικα αν και δεν χρειαζονται συνταγη καλο θα ηταν να μιλησεις με τον γιατρο σας πρωτα.

 

Λοιπόν τα είδα στο google τα προβιωτικά - όχι τέτοιο δεν μας έχει δώσει - το μόνο που μας πρότεινε είναι, όταν μετά από 2-3 μήνες ρυθμιστούν οι κενώσεις, τότε να δίνουμε μία μερα miralax κ μία μέρα φυτικές ίνες εναλλάξ, και μετά σταδιακά να μειώνουμε την συχνότητα του Miralax.

 

Τέλως πάντων, βλέποντας κ κάνοντας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα είδα στο google τα προβιωτικά - όχι τέτοιο δεν μας έχει δώσει - το μόνο που μας πρότεινε είναι, όταν μετά από 2-3 μήνες ρυθμιστούν οι κενώσεις, τότε να δίνουμε μία μερα miralax κ μία μέρα φυτικές ίνες εναλλάξ, και μετά σταδιακά να μειώνουμε την συχνότητα του Miralax.

 

Τέλως πάντων, βλέποντας κ κάνοντας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

 

Εμένα ο παιδογαστρεντερολόγος όταν της είπα ότι έκανε διάρροια με το miralax μας το σταμάτησε, αλλά ήδη το έπαιρνε αρκετούς μήνες και είχε φτιάξει η συχνότητα.

 

Γνώμη μου είναι, ότι πρέπει να μειώσετε τις δόσεις του miralax, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ! Το "κατά τη γνώμη" σας διορθώστε τις δόσεις, είναι επίφοβο. Πάντως είναι καλό φάρμακο κι ελπίζω να'ναι καλός και ο γιατρός σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο παιδογαστρεντερολόγος όταν της είπα ότι έκανε διάρροια με το miralax μας το σταμάτησε, αλλά ήδη το έπαιρνε αρκετούς μήνες και είχε φτιάξει η συχνότητα.

 

Γνώμη μου είναι, ότι πρέπει να μειώσετε τις δόσεις του miralax, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ! Το "κατά τη γνώμη" σας διορθώστε τις δόσεις, είναι επίφοβο. Πάντως είναι καλό φάρμακο κι ελπίζω να'ναι καλός και ο γιατρός σας.

 

Γεια σου danel.

ο γιατρός μας είπε να το ρυθμίζουμε εμείς αναλόγως τις κενώσεις, αφού τον πήρα κ του είπα ότι έκανε διάρροιες.

Το παιδάκι σου πόσο ήταν όταν παίρνατε το miralax ? Απ' ότι κατάλαβα είχατε αποτέλεσμα, έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα η παιδιατρος (οχι η γαστρεντερολογος) μας ειπε να το αραιωσουμε σε μερα παρα μερα και αν τον ξαναπονεσει η κοιλια του να ξαναγυρισουμε στο καθε μερα

 

καλημέρα σου.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Και σε εμας ο παιδογαστρεντερολόγος μας είπε όταν ρυθμιστούν οι κενώσεις να το δίνουμε μερα παρά μέρα κ μετά σταδιακά να το αραιώνουμε(κάθε 3η μέρα, μετά κάθε τέταρτη κ στο τέλος να το κόψουμε εντελώς).

Αυτήν την στιγμή το παιδί ενεργείται μέρα παρά μέρα, δηλαδή είμαστε οκ αλλά θέλω να το κρατήσει αυτό αρκετό καιρό κ μετά να αραιώσω το φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...