Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας . εύχομαι σε όλες να έχουμε μια τεράστια χοριακη ......είμαι στην Τετάρτη μερα της εμβριομεταφορας και έχω κατα διαστήματα έντονους πόνους περιόδου κ πόνους στη μέση !!! Επίσης το βράδυ έχω τρομερό πρόβλημα αφού με ξυπνάει ο πόνος για να παω τουαλέτα ... Λέτε να ειναι κάτι κακό ;;; Σας ευχαριστω πολύ !!!!

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας . εύχομαι σε όλες να έχουμε μια τεράστια χοριακη ......είμαι στην Τετάρτη μερα της εμβριομεταφορας και έχω κατα διαστήματα έντονους πόνους περιόδου κ πόνους στη μέση !!! Επίσης το βράδυ έχω τρομερό πρόβλημα αφού με ξυπνάει ο πόνος για να παω τουαλέτα ... Λέτε να ειναι κάτι κακό ;;; Σας ευχαριστω πολύ !!!!

 

Καλημερα κ καλη επιτυχια !!!

Εγω θα σου πω μονο οτι ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα κ οπως βλεπεις ειμαι εγκυος .

Βεβαια απο γυναικα σε γυναικα διαφερουν τα συμπτωματα , αλλα εμενα μια χαρα που φαινονται αυτα που λες κ μιλαω εκ πειρας ...;)

Καλη επιτυχια κ παλι ...

 

Υ.Γ. Αν το 1982 ειναι η χρονολογια γεννησης σου , εχουμε κ την ιδια ηλικια !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου σε ευχαριστω παρά πολύ !! Σου εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μήνες της εγκυμοσύνης σου και κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά !! Βασικά στην αρχή νόμιζα οτι ήταν απο την ωοληψια γιατί είχα πόνους αλλά με το να συνεχίζετε έτσι αγχωθικα και φοβήθηκα αφού έλεγα να πάρω αύριο το γιατρό τηλ. Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου ανακουφιστικα λίγο . Οσο για την χρονολογία μου ναι είμαι κ εγώ του (82). Αν επιτρέπετε απο εξωσωματικη κ εσυ ;;

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου σε ευχαριστω παρά πολύ !! Σου εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μήνες της εγκυμοσύνης σου και κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά !! Βασικά στην αρχή νόμιζα οτι ήταν απο την ωοληψια γιατί είχα πόνους αλλά με το να συνεχίζετε έτσι αγχωθικα και φοβήθηκα αφού έλεγα να πάρω αύριο το γιατρό τηλ. Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου ανακουφιστικα λίγο . Οσο για την χρονολογία μου ναι είμαι κ εγώ του (82). Αν επιτρέπετε απο εξωσωματικη κ εσυ ;;

 

Ναι , εξωσωματικη εκανα κ γω πριν λιγο καιρο .

Μολις τη περασμενη Δευτερα εκανα τη 1η χοριακη . Αυριο παω για τη τελευταια επαναληπτικη κ μεχρι τελος της εβδομαδας για υπερηχο !

Καλη επιτυχια κ παλι ...

Αληθεια , ποτε κανεις χοριακη ;

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να ειναι πενταπλή η χοριακη σου ... Εγώ όπως σου είπα την Δευτέρα έκανα την εμβρυομεταφορα κ έχω χοριακη την άλλη Δευτέρα 22/10/12

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω και εγώ λοιπόν οτι ναι οι πόνοι περιόδου μπορεί να ειναι δείγμα εγκυμοσύνης. Εγω πριν την χοριακή θυμάμαι ειχα τόσο έντονους πόνους που ειπα "Αυτό ειναι θα αδιαθετήσω πριν προλάβω την χοριακή"...αλλά τελικά έκανα καμιά 12αριά μήνες να αδιαθετήσω ;)

 

Σας ευχομαι ολόψυχα καλές χοριακές (επαναληπτικές και μη) και υπέροχες εγκυμοσύνες.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Palmona σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου να είσαι καλα !!ναι αλλά απο την μερα της εμβρυομεταφορας;; Δεν ειναι λίγο ανησυχητικό ;;; Εγώ φαντασου έκανα την Πέμπτη την εμβρυομεταφορα κ είχα απο την ωοληψια πόνους αλλά νομίζω όχι τόσους έντονους !! Τι να πω ελπίζω τουλάχιστον να μην ειναι κάτι κακό!!!

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!

Άννα πάμε κυριολεκτικά μαζί! Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την Πέμπτη και είμαι και του '82..

 

Και έχω και τα ίδια πονάκια.. Χτες το βράδυ ξεκίνησαν αλλά ήταν τόσο έντονα που λέω, πάει μου ήρθε περίοδος. Όλη τη νύχτα δε κοιμήθηκα από τη στενοχώρια μου. Πήρα θάρρος τώρα με αυτά που διάβασα..

 

Όσο για τη μέση, εδώ φταίει η πολύ ξάπλα νομίζω..

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπραβω Χρυσα τελειαααα θα κάνουμε μαζί χοριακη!! Ναι αν και εμένα απο την μερα τησ εμβρυομεταφορας έχω τους πόνους αλλά νομίζω κάθε μερα κ περισσότερο !! Και αυτή η μέση έλεος αν και εγώ δεν είμαι συνέχεια ξαπλα κάθομαι πολύ κ στον καναπέ γιατί βαριέμαι δεν μπορώ . Στην πρώτη προσπάθεια που είχα κάνει τις πέρασα τις μέρες όλες ξαπλα και το αποτέλεσμα 0 . Αν επιτρέπεται σε ποιον γιατρό είσαι ;;;

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!!εκανα κ εγω εμβρυομεταφορα την τεταρτη κ εχω πονακια απο την ωοληψια κ μετα.σημερα ομως,αρχισα να ποναω λες κ θα αδιαθετησω,πηρα το γιατρο μου(σε συμβουλευω να κανεις το ιδιο) κ μου ειπε οτι ειναι καλο σημαδι,να μη φοβαμαι κ να παρω μπουσκοπαν για να ηρεμησει η μητρα.

εγω εχω χοριακη την κυριακη 21-10!α!κ ειμαι το 84!χαχααχα

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου νικολ μου σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη και σε εσένα ... Μόλις μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε κ εμένα να πάρω ένα depon κ οτι πολύ πιθανό να μεγαλώνει η μήτρα .. Μακάρι και ας ποναω έτσι κ χειρότερα 9 μήνες

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

:) Όλες μικρούλες είμαστε εδώ βλέπω! Μακάρι μακάρι να είναι καλό σημάδι! Και τις άλλες φορές θυμάμαι είχα πόνους περιόδου αλλά τις τελευταίες μέρες.. 2-3 πριν τη χοριακή που συνήθως με το που έβγαινε αρνητική, έκοβα τα φάρμακα και μου ερχόταν περίοδος. Αυτη τη φορά έιναι πολύ νωρίς.. Ααααααχ μακάρι!!!!!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εχουμε 3 ψηφιες!!αληθεια ποσα εμβρυα βαλατε?

εγω 2,γιατι φοβαμαι για 3δυμα.δεν μπορω.βαλαμε λοιπον 2εμβρυα,8 κυτταρων.

θα σου πω,εγω εχω στο ενεργητικο μου 2 εξωσ κ στις 2 εμεινα εγκυος αλλα κατεληξαν σε βιοχημικες.κ στις 2 ειχα αυτα τα πονακια απ οτι θυμαμαι.λενε να μη δινουμε σημασια στα συμπτωματα,γιατι προκαλουνται απο τα φαρμακα.

αλλα νομιζω οτι ειναι τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο που περναμε,που δεν ειναι δυνατον να μην ψαχνομαστε καθολου!

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ειναι η δεύτερη μου και έβαλα 3 εμβρυακια! Η πρώτη ήταν το 2009 κ δεν είχα μένει έγκυος αλλά εγώ δεν είχα καθόλου πόνους ! Τωρα δεν μπορώ να μην δίνω σημασία γιατί ειναι έντονοι οι πόνοι !!

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω Παρασκευή γιατί έβαλα βλαστοκύστες!

Άννα και εγώ στον καναπέ είμαι , μια ξάπλα, μια καθιστη αλλά με τα πόδια πάνω.. όχι πως έχουν σημασία όλα αυτά .. σήμερα σηκώθηκα λίγο περισσότερο..

Νικολ σου βρήκαν γιατί οι βιοχημικές? Παίρνεις και άλλα φαρμακάκια τώρα?

Εγώ είμαι στην 8η!!!! χαχαχα! Με το καλο τις έφτασα. Κακή ποιότητα ωαρίων μου λένε.. βέβαια είναι η δεύτερη φορά που φτάνω σε βλαστοκύστες. Δε ξέρω πως συδυάζονται όλα αυτά. Κοινώς ανεξήγητη..

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

κ εγω ξαπλα μεχρι χθες κ σημερα που αποφασισα να βγω εξω για φαγητο ,με επιασαν οι πονοι κ εκατσα στ αβγα μου!αλλα δεν ειμαι ξαπλα,χαλαρα παντως δουλειες δεν κανω.

αστα χρυσα μου,μεγαλη η ιστορια μου.εγω στην αρχη πηγα σε μεγαλογιατρο,ο οποιος συμπερανε απο το γεγονος οτι ημουν 26 χρονων,οτι δε χρειαζομαι εξετασεις.εχουμε κ χαλια σπερμα,αλλα μας ειπε κατευθειαν μικρογονιμοποιηση κ αυτο ηταν.αποτελεσμα,2 βιοχημικες.τη δευτερη φορα που τον πηρα τηλ να του πω οτι αποβαλλω,δεν ηρθε καν στο τηλ να μου μιλησει,γιατι ειπε οτι δεν εχει νοημα.

μετα πηραμε τα πραγματα στα χερια μας κ επισκεφθηκαμε ανδρολογο,πραγμα το οποιο επρεπε να κανουμε απο την αρχη.αυτος βρηκε μεγαλο ποσοστο κατακερματισμου στο σπερμα κ εδωσε βιταμινες στον αντρα μου.μας συστησε ενα φιλο του γυναικολογο.

πηγα με κρυα καρδια κ μια λιστα με εξετασεις που εψαξα μονη μου κ βρηκα στο ιντερνετ,γιατι δεν εμπιστευομουν πλεον κανεναν!του λεω θελω να κανω αυτες,θα τις κανουμε μαζι ή να απευθυνθω αλλου?εδω,μαζι μου λεει,θα τα λυσουμε ολα.κ χαλαρωσα...

λοιπον,εχω θρομβοφιλια,υποθυροειδισμο ,αντισταση στην ινσουλινη,χλαμυδια,πολυποδες,ινομυωματα κ συμφησεις.επισης ενω στη σαλπιγγογραφια φαινοταν οτι εχω κλειστες σαλπιγγες,ειναι ορθανοιχτες!!!

καναμε χειρουργειο κ με καθαρισε,κανω καθε μερα αντιπηκτικες,παιρνω γκλουκοφαςκ επαιρνα κ 4 μηνες διπλη αντιβιωση για να φυγουν τα χλαμυδια,γιατι οπως ειπε ετσι δεν με παει σε εξωσ που να χτυπιεμαι.ειναι ο θεος μου!με χαλαρωνει και με βοηθαει απιστευτα!

σας κουρασα ισως,αλλα εχω πονεσει πολυ με ολα αυτα.να μην μπορεις να εμπιστευθεις εναν ανθρωπο σε κατι τοσο ευαισθητο.

μακαρι να μας εκαναν πρωτα ολες τις απαραιτητες εξετασεις,πριν κανουμε καν εξωσ.θα γλιτωναμε πολλα.

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου έχεις τραβήξει παρά πολλά .. Εύχομαι να κρατήσεις σύντομα τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου κ να τα ξεχάσεις ολα!! Ποιον γιατρο έχεις ;;

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!!!Σήμερα επιτέλους είναι η μέρα που θα κάνω τη χοριακή. Η πρώτη εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά κύλισε σαν νεράκι, η δεύτερη αργά και βασανιστικά!!! Τώρα θα πάω να δώσω αίμα και το μεσημεράκι ελπίζω να σας έχω νέα...Θέλω να σας πω ότι κι εγώ τις πρώτες μέρες ένιωθα λίγο περίεργα, τραβήγματα στον αφαλό, πονάκια στις ωοθήκες αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό.Την τελευταία εβδομάδα είχα έντονους πόνους περιόδου μέχρι και σήμερα και η μέση μου δεν με άφηνε να σηκωθώ από το κρεβάτι.

Το αποτέλεσμα....? Θα σας το πω όταν το μάθω...Ελπίζω να είναι κάτι καλό!!!

Α...και να μη ξεχάσω να σας πω ότι μάλλον είμαι η μικρότερη εδώ μέσα (1985).

 

Θα τα πούμε αργότερα!!!!!

Φιλιά πολλά, καλή σας μέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες. είμαι σχετικά καινούρια στην παρέα σας. έκανα τη δεύτερη εξωσωματική μου. Η εμβρυομεταφορά έγινε το Σάββατο αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Είναι σα να μην έχω κάνει τίποτα. Είχε καμία κάτι αντίστοιχο και στη συνέχεια η χοριακή να ήταν θετική?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...