Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επανεξέταση χοριακης


Recommended Posts

Εκανα χοριακη 12μερες μετα την εμβρυομεταφορα και μου βγήκε θετικη!για την ακρίβεια 227 μονάδες.πηρα τηλ στο κέντρο να ενημερώσω και μου είπαν πολύ καλά μπράβο και οτι δεν χρειάζεται να την ξανά επαναλάβω..έχει τύχει σε καμία αυτό?με αν χώνει κάπως...α!,και μου είπαν σε δυο εβδομάδες να κλείσω υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο οσο ξερω η χοριακη πρεπει να επαναληφθει για να ξερουν αν προχωραει σωστα η εγκυμοσυνη, γιατι δεν ρωτας και το γιατρο σου? ενταξει για τον υπερηχο θελουν να περασουν οι μερες για να φανει κατι αλλα για τη χοριακη λογικα θα επρεπε να ζητησουν κι αλλη δεν εχει να κανει ο τροπος συλληψης ειτε κανονικα ειτε με εξωσωματικη απ οτι ξερω επαναλαμβανεται

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η χοριακη σου...συνηθως τα κεντρα εξωσωματικης με τετοιες χοριακες δεν ζητουν επανελεγχο και σε βλεπουν με υπερηχο δυο εβδομαδες αργοτερα...ευχομαι να εχεις μια ανεφελη εγκυμοσυνη

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα!!!!!

Εγώ έκανα τη Δευτέρα που μας πέρασε την πρώτη χοριακή, σήμερα τη δεύτερη και απ'ότι μου είπαν από το κέντρο θα κάνω άλλες 2 φορές!!!!

Είναι ο μόνος τρόπος για να δουν ότι αναπτύσσεται το έμβρυο γιατί ακόμη δε φαίνεται στον υπέρηχο.

Κανονικά θα έπρεπε να κάνεις κι άλλη επαναληπτική!!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η χοριακη σου...συνηθως τα κεντρα εξωσωματικης με τετοιες χοριακες δεν ζητουν επανελεγχο και σε βλεπουν με υπερηχο δυο εβδομαδες αργοτερα...ευχομαι να εχεις μια ανεφελη εγκυμοσυνη

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και εσένα και ολες τις κοπέλες...

Ξέρεις μήπως το λόγο που τα κέντρα δεν ζητάνε άλλη όπως λες σε τέτοιες χοριακες?το θεωρούν σίγουρο?εγω κάτι τέτοιο κατάλαβα αλλά δεν με επαναπαυει αυτο...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και εσένα και ολες τις κοπέλες...

Ξέρεις μήπως το λόγο που τα κέντρα δεν ζητάνε άλλη όπως λες σε τέτοιες χοριακες?το θεωρούν σίγουρο?εγω κάτι τέτοιο κατάλαβα αλλά δεν με επαναπαυει αυτο...ευχαριστω...

 

Καλημερα κ συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου !

Θα σου πω τη δικη μου εμπειρια που ειναι κ πολυ προσφατη !

Ξεκινησα με χοριακη 260 μου ειπαν να την επαναλαβω μετα απο 3 μερες , οπως κ εκανα με αποτελεσμα 880 . Θεωρησα οτι ημουν ΟΚ κ οντως ημουν αλλα απο το κεντρο μου ζητησαν κ 3η επαναληψη για να φτασει η χοριακη πανω απο 1000 κ να μπορεσουν να μου κλεισουν υπερηχο . Αλλες 3 μερες αργοτερα κ με χοριακη 4194 μου ειπαν πια οτι δεν χρειαζεται να κανω αλλη κ μου εκλεισαν ραντεβου για την επομενη για να δω το σπορακι μου !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου !

Θα σου πω τη δικη μου εμπειρια που ειναι κ πολυ προσφατη !

Ξεκινησα με χοριακη 260 μου ειπαν να την επαναλαβω μετα απο 3 μερες , οπως κ εκανα με αποτελεσμα 880 . Θεωρησα οτι ημουν ΟΚ κ οντως ημουν αλλα απο το κεντρο μου ζητησαν κ 3η επαναληψη για να φτασει η χοριακη πανω απο 1000 κ να μπορεσουν να μου κλεισουν υπερηχο . Αλλες 3 μερες αργοτερα κ με χοριακη 4194 μου ειπαν πια οτι δεν χρειαζεται να κανω αλλη κ μου εκλεισαν ραντεβου για την επομενη για να δω το σπορακι μου !

 

Ευχαριστω πολυ και τα δικά μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!την 12μερα πήγες και εσύ για χοριακη?εγω την δωδέκατη και απο εκείνη την μερα μου κλείσαμε ραντεβού σε δυο εβδομάδες για τον υπερηχο...εγω βέβαια δεν άντεξα και σε 4 μέρες έκανα και την άλλη..άλλαξε τους πήρα την να τους πω τιμή!εσενα πως παει η εγκυμοσύνη σου?σε πόσες μέρες άκουσε στην καρδούλα του?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ και τα δικά μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!την 12μερα πήγες και εσύ για χοριακη?εγω την δωδέκατη και απο εκείνη την μερα μου κλείσαμε ραντεβού σε δυο εβδομάδες για τον υπερηχο...εγω βέβαια δεν άντεξα και σε 4 μέρες έκανα και την άλλη..άλλαξε τους πήρα την να τους πω τιμή!εσενα πως παει η εγκυμοσύνη σου?σε πόσες μέρες άκουσε στην καρδούλα του?

 

Ναι , τη 12η μερα εκανα χοριακη . Μια εβδομαδα μετα πηγαμε κ ειδαμε το σακο με το σπορακι μας κ την αλλη Τριτη θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο Θεος !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι , τη 12η μερα εκανα χοριακη . Μια εβδομαδα μετα πηγαμε κ ειδαμε το σακο με το σπορακι μας κ την αλλη Τριτη θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο Θεος !

 

Με το καλό!να πανε ολα καλά !!ενα σάκο είδατε?το λέω γιατι έχεις ,εστάλη τι,η χοριακης!δηλαδη αν πάω και εγω σήμερα θα το το σάκο που έχει περάσει μια εβδομάδα απο την πρώτη χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!να πανε ολα καλά !!ενα σάκο είδατε?το λέω γιατι έχεις ,εστάλη τι,η χοριακης!δηλαδη αν πάω και εγω σήμερα θα το το σάκο που έχει περάσει μια εβδομάδα απο την πρώτη χοριακη?

 

Ενα σακο ειδαμε , αλλα ο γιατρος ειπε οτι μπορει να υπαρχει κ 2ο που μας κρυβεται τωρα κ μπορει να εμφανιστει στον επομενο υπερηχο ! Θα δειξει ....

Τωρα οσον αφορα το αν θα δεις σακο σημερα , τι να σου πω ... Νομιζω οτι εξαρταται απο το ποσο μεγαλη ειναι η χοριακη σου , αλλα μπορει να λεω κ βλακειες .

Καλυτερα να κανεις αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου . Κατι παραπανω θα ξερει απο μας ! ;)

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Ναι , τη 12η μερα εκανα χοριακη . Μια εβδομαδα μετα πηγαμε κ ειδαμε το σακο με το σπορακι μας κ την αλλη Τριτη θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο Θεος !

 

Καλημέρα Σοφία!!Μια ερώτηση, στις πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά θα πας για να ακούσεις την καρδούλα του ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σοφία!!Μια ερώτηση, στις πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά θα πας για να ακούσεις την καρδούλα του ????

 

Καλημερα !

Εμβρυομεταφορα εκανα στις 26/09 κ την αλλη Τριτη 30/10 θα παμε να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο Θεος !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Εμβρυομεταφορα εκανα στις 26/09 κ την αλλη Τριτη 30/10 θα παμε να ακουσουμε καρδουλα πρωτα ο Θεος !

 

Α μάλιστα!!Οπότε εγώ που έκανα 1/10 εμβρυομεταφορά έχω μέλλον ακόμη!!!Μου είπαν ότι μάλλον θα πάω από βδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο και ήθελα να δω αν θα μπορέσουμε να ακούσουμε την καρδούλα του!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α μάλιστα!!Οπότε εγώ που έκανα 1/10 εμβρυομεταφορά έχω μέλλον ακόμη!!!Μου είπαν ότι μάλλον θα πάω από βδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο και ήθελα να δω αν θα μπορέσουμε να ακούσουμε την καρδούλα του!!!

 

Δεν ειναι απιθανο να την ακουσετε , ποτε δε ξερεις ... Αλλα συνηθως στον 1ο υπερηχο βλεπουμε το σακο κ στον επομενο ακουμε καρδουλα !

Περιμενω πως κ πως να περασουν οι μερες για να παω ...

Ο,τι καλυτερο σου ευχομαι !

Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια !;)

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?ολες στην αναμονή είμαστε!να σας πω χτες το βράδυ στο σκουπισμα είδα μια πολλή μικρή βλενα σαν τρίχα καφετι και σημερα το πρωί το ίδιο....ξέρετε τι να κάνω?το έχει πάθει καμία?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?ολες στην αναμονή είμαστε!να σας πω χτες το βράδυ στο σκουπισμα είδα μια πολλή μικρή βλενα σαν τρίχα καφετι και σημερα το πρωί το ίδιο....ξέρετε τι να κάνω?το έχει πάθει καμία?

 

Δεν το έχω πάθει αλλά έχω ακούσει ότι είναι καλό σημάδι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

εδώ μπορείτε να υπολογίσετε το ρυθμό αύξησης της τιμής της χοριακής. Εμένα μου φάνηκε πολύ χρήσιμο:

 

http://www.123baby.me/hCG_calculator.html

 

Εμένα πάντως δεν με βοήθησε....στο κουτάκι κάτω κάτω μου έβγαλε "Na"...

Τι είναι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν με βοήθησε....στο κουτάκι κάτω κάτω μου έβγαλε "Na"...

Τι είναι αυτό???

 

Δεν βάζεις στο σωστό κουτάκι το νούμερο και την ημερομηνία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?ολες στην αναμονή είμαστε!να σας πω χτες το βράδυ στο σκουπισμα είδα μια πολλή μικρή βλενα σαν τρίχα καφετι και σημερα το πρωί το ίδιο....ξέρετε τι να κάνω?το έχει πάθει καμία?

 

την προηγουμενη δευτερα που ηταν η μερα που περιμενα περιοδο, το πρωι που πηγα τουαλετα ειδα αμυδρα να καφετιζουν τα υγρα στο χαρτι...απογοητευτηκα λιγο αλλα παλι ενοιωθα οτι ισως ειναι καλο σημαδι...και τελικα ηταν! σου ευχομαι το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη δευτερα που ηταν η μερα που περιμενα περιοδο, το πρωι που πηγα τουαλετα ειδα αμυδρα να καφετιζουν τα υγρα στο χαρτι...απογοητευτηκα λιγο αλλα παλι ενοιωθα οτι ισως ειναι καλο σημαδι...και τελικα ηταν! σου ευχομαι το ιδιο!

 

Σε ευχαριστω πολυ!να σαι καλα!δεν τις ξανά είδα τις ίνες αυτές απο το πρωί πάλι..αντε να δούμε...σου εύχομαι και σένα οτι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...