Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαύρο έντομο


demmie

Recommended Posts

Βλέπω ότι μένεις στην Πάτρα...Συγγνώμη κιόλας...αλλά μένεις στην Πάτρα και έχεις πάθει σοκ??? Κατσαρίδα υπονόμου είναι. 7 χρόνια έμεινα εκεί και πλέον όλες οι κατσαρίδες σε άλλα μέρη είναι μυρμηγκακια μπροστά σ'αυτές.Και φυσικό είναι να ξαναβγαίνουν τώρα αφού η θερμοκρασία δεν λέει να πέσει και εκεί τουλάχιστον έχετε και αρκετή υγρασία.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα. το τιτλο δεν το σκεφτηκα για να ειναι πιασαρικος ηταν το συναισθημα μου εκεινη τη στιγμη κ οπως λετε υπαρχουν σοκ κ σοκ.

 

μην αρπάζεσαι ντε :-) δε στο πα για κακό

ειτε εσκεμένα είτε όχι ... it was fun as a title

:-)

 

πες καλε τι έκανες ;;; ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ !!!;;;;

 

παντως να ξερεις οι κατσαρίδες ( αν ηταν κατσαρίδα τελικά - δε γνωρίζω απο την όψη τους αν δώ κατι σκουρο καφε η ξανθο καφε ή μαυρο να κινείτε με ταχύτητα σε γωνίες ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ )

ακόμα και σουπερ ντουπερ σήτες να έχεις τριπώνουν οι ρημαδες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κατι παγιδες για κατσαριδες. Ειναι κουτακια με τροφη δηλητηριο που θα φανε και θα ψοφησουν. Σε περιπτωση που δεν θες να ψεκασεις. (νομιζω της raid)

 

 

 

Και ναι....πανε και ψηλα. Πετανε, σκαρφαλωνουν σε τοιχους, εχουν πολλα ταλεντα!

 

Mπαινουν απο οπου θες. Μια φορα κοντεψα να παθω σοκ οταν ειδα μια τεραστια να μπαινει απο τον απορροφητηρα, Στο σημειο που η καμιναδα ενωνεται με την κολωνα. Προσπαθουσε να βγει και ειχε μαγκωσει. Και πλεον εχω στοκαρει καθε σχισμη στον απορροφητηρα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

max force της bayer....είναι σωληνάριο σαν σύριγγα που βάζεις φακή φακή σε διάφορα σημεία ψηλά στο σπίτι και έξω στην βεράντα και σε τοίχους....τους μυρίζει το τρώνε και ψοφάνε.....δεν μένει καμία όρθια, το έβαλα το καλοκαίρι στο χωριό γιατί ερχόντουσαν απο έξω και εξαφανίστηκαν.....20 ευρώ έχει (κρατάει καιρό πολύ) και κάνει δουλειά, όσες έχετε παιδιά το βάζετε σε ψηλά σημεία. το ίδιο χρησιμοποιούν και οι απολυμάνσεις και το βρίσκεις σε γεωπονικά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! καλα εχω τρελαθει με αυτα που μου λετε οτι μπορουν να τρυπωσουν απο παντου, καλα ακομα κ απο τον απορροφητηρα;σοκ!

σημερα που δε δουλευω θα παω να παρω παγιδα κ θα τη βαζω καθε βραδυ μη τη βρει κ το μικρο

Link to comment
Share on other sites

max force της bayer....είναι σωληνάριο σαν σύριγγα που βάζεις φακή φακή σε διάφορα σημεία ψηλά στο σπίτι και έξω στην βεράντα και σε τοίχους....τους μυρίζει το τρώνε και ψοφάνε.....δεν μένει καμία όρθια, το έβαλα το καλοκαίρι στο χωριό γιατί ερχόντουσαν απο έξω και εξαφανίστηκαν.....20 ευρώ έχει (κρατάει καιρό πολύ) και κάνει δουλειά, όσες έχετε παιδιά το βάζετε σε ψηλά σημεία. το ίδιο χρησιμοποιούν και οι απολυμάνσεις και το βρίσκεις σε γεωπονικά μαγαζιά.

ενδιαφερον θα ρωτησω κ γι αυτο να φανταστω οτι δε μυριζει; η φακη κολλαει στο τοιχο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! καλα εχω τρελαθει με αυτα που μου λετε οτι μπορουν να τρυπωσουν απο παντου, καλα ακομα κ απο τον απορροφητηρα;σοκ!

σημερα που δε δουλευω θα παω να παρω παγιδα κ θα τη βαζω καθε βραδυ μη τη βρει κ το μικρο

 

Εμενα το μικρο τις βρισκει και με ενημερωνει! Μενω 4ο οροφο και ομως οι ρουφιανες μας βρισκουν. Μια μερα μεσημερι μου λεει οτι ειδε ενα μιμι-κακα στο σαλονι κατω απο τον καναπε. Δεν τον πιστεψα (μεσημεριατικα) αλλα ειπα να μετακινησω καναπεδες. Οντως πεταχτηκε μια κατσαριδα! Δεν την προλαβα δυστυχως εκεινη την ωρα αλλα τη βρηκα να σεργιαναει το επομενο βραδυ και την τσακισα.

 

Να σου πω σοκ που επαθα πριν λιγα χρονια. Ειχα τον μεγαλο μου μωρο ακομα και ανοιγω την ντουλαπα να βγαλω ρουχα. Ανοιγω το συρταρι και βλεπω μια τεραστια μαυρη κατσαριδα! Πανικο επαθα!!! Εβγαλα πραγματα αμεσως συρταρια ενα ενα και καταφερα να την εξοντωσω. Αναγκαστηκα φυσικα να πλυνω τα ρουχα ΟΛΗΣ της ντουλαπας. Ακομα ανατριχιαζω οταν το σκεφτομαι. Οι ρουφιανες περνανε απο την παραμικρη σχισμη, ακομα και μεσα απο τις πορτες της ντουλαπας.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν ζούσα με τους γονείς μου είχα το καλύτερο εντομοαπωθητικό, την καλύτερη κατσαριδοσκοτώστρα, την γάτα μου. Βάλτε μια γάτα στο σπίτι και απολαύστε θέαμα;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ζούσα με τους γονείς μου είχα το καλύτερο εντομοαπωθητικό, την καλύτερη κατσαριδοσκοτώστρα, την γάτα μου. Βάλτε μια γάτα στο σπίτι και απολαύστε θέαμα;)

 

Εγώ έχω ακόμα γάτα και σώνομαι. Τις κάνουν τις κατσαρίδες φέτες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...