Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια

Απο χτες είμα τρομοκρατημένη

Εχτές το βράδυ αποφάσισα να κάνω μπάνιο την 2 μηνών κορούλα μου με ένα σφουγγάρι που είχα πάρει πριν 2 μήνες απο τα ΚΙDOO . To σφουγγάρι αυτό είναι φυσικό... Το έβρεξα και ξεκινησα να τρίβω απαλά το παιδάκι μου.. καθώς λοιπον έτριβα ένιωσα στην παλάμη μου κάτι σκληρό ... αφήνω το παιδί στο μπανιεράκι του και επεξεργάζομαι το σφουγγάρι και κόβω με το χέρι μου το σημείο που ένιωθα το παγματάκι.. υπέθεσα πως θα ήταν τίποτα πλαστικό απο καμιά ταμπελίτσα που μπορεί να είχε και να μην το έβγαλα αμ δε όμως τελικά αυτό το σκληρό ήταν ΚΟΧΥΛΙ!!!! βρήκα άλλα 2!!! δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να είχε τραυματιστεί το παιδί αν το κρατούσα απο την άλλη πλευρά.. δυστυχώς την εταιρεία δεν την θυμάμαι γιατί πέταξα την συσκευασία αλλά απο δευτέρα θα πάω στα ΚiDOO να δω ποια εταίρεια είναι και θα τους κάνω καταγγελία ... δεν μπορώ να καταλάβω δεν τα ελένχουν !!??? είναι δυνατόν να στέλνεις στην αγορά βρεφικών σφουγγάρια με μέσα κοχύλια??? την άλλη φορά βάλτε καμιά καρφίτσα για να είστε σίγουροι ότι το παιδί θα τραυματιστεί!! μόλις μάθω την εταιρεία θα την αναρτήσω και εδώ!! :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πριν κάνεις καταγγελία, βεβαιώσου ότι στη συσκευασία δεν έγραφε κάποια οδηγία του στυλ "το προϊόν αυτό είναι φυσικό και ενδέχεται να περιέχει υπολείμματα κοχυλιών" κλπ.

 

Απλά για να μην χάνεις το χρόνο σου το λέω, όχι ότι διαφωνώ με το σκεπτικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις καταγγελία, βεβαιώσου ότι στη συσκευασία δεν έγραφε κάποια οδηγία του στυλ "το προϊόν αυτό είναι φυσικό και ενδέχεται να περιέχει υπολείμματα κοχυλιών" κλπ.

 

Απλά για να μην χάνεις το χρόνο σου το λέω, όχι ότι διαφωνώ με το σκεπτικό σου.

 

θα το δοιαβαω ...ευχαριστώ που μου το τόνισες

Link to comment
Share on other sites

Πάντα να τους βάζεις λίγο σαπούνι και να τα ξεπλένεις πρώτα, πιέζοντας τα νιώθεις αν έχουν κάτι μέσα. Κι γω το θεωρώ επικύνδινο αλλά δε θα έμπαινα στη διαδικασία προσωπικά θα πρόσεχα περισσότερο.

Ασε που δείχνει ότι όντως το σφουγγάρι είναι φυσικό :)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα να τους βάζεις λίγο σαπούνι και να τα ξεπλένεις πρώτα, πιέζοντας τα νιώθεις αν έχουν κάτι μέσα. Κι γω το θεωρώ επικύνδινο αλλά δε θα έμπαινα στη διαδικασία προσωπικά θα πρόσεχα περισσότερο.

Ασε που δείχνει ότι όντως το σφουγγάρι είναι φυσικό :)

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαραδεκτο!!!παντως δεν πρεπει να τους αφηνουμε ετσι...εμας μας φερανε ενα ζακετακι απο γνωστο καταστημα και ειχε γαζωμενη σπασμενη βελονα απο τη ραπτομηχανη.....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσο φυσικό που να χαίρεσαι που δεν βρήκες πρώτα καμιά τσιπούρα. Βρε εσύ, δεν το έπλεινες πρώτα?

 

το έπλυνα το έβαλα και σαπουνάκι το ξαναέπλυνα και μετά το έβαλα πάνω στο παιδί.. το θεμα είναι ότι τα κοχύλια ήταν εσωτερικά αρκετά και με το τρίψιμο αυτά βγήκαν προς τα έξω.. μιλάμε φρίκαρα μολις το είδα ..

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο!!!παντως δεν πρεπει να τους αφηνουμε ετσι...εμας μας φερανε ενα ζακετακι απο γνωστο καταστημα και ειχε γαζωμενη σπασμενη βελονα απο τη ραπτομηχανη.....

 

τι λες τώρα.. καλά μιλάμε είναι τραγικοί... εγώ πάντως θα πάω, θα δοιαβάω και οδηγίες και θα πάρω τηλ στην εταιρεία γιατί είναι απαράδεκτο κάτι τέτοιο γιατί υποτίθεται ότι τα σφουγγάρια αυτά είναι για βραφάκια και παιδάκια διότι και εγώ απο κατάστημα βρεφικών το αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο!!!παντως δεν πρεπει να τους αφηνουμε ετσι...εμας μας φερανε ενα ζακετακι απο γνωστο καταστημα και ειχε γαζωμενη σπασμενη βελονα απο τη ραπτομηχανη.....

αυτό παραπάει! :shock::shock:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το έπλυνα το έβαλα και σαπουνάκι το ξαναέπλυνα και μετά το έβαλα πάνω στο παιδί.. το θεμα είναι ότι τα κοχύλια ήταν εσωτερικά αρκετά και με το τρίψιμο αυτά βγήκαν προς τα έξω.. μιλάμε φρίκαρα μολις το είδα ..

Αυτός είναι ο λόγος που μισώ τα φυσικά σφουγγάρια :shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κ απο μένα. Να πω κ εγώ τι μου έυχε πρόσφατα που είναι πολύ χειρότερο; Πήγαμε σε εστιατόριο κ στο γιουβέτσι που έτρωγε ο μικρός μου, έβγαλε απ'το στόμα του ένα κομμάτι σπασμένο απο άσπρο πιάτο! Μέγεθος σαν πασατέμπος! Πληρώσαμε πρώτα (για να μη νομίζουν οτι το λέμε για να μη πληρώσουμε) κ μετά πήγα κ τους το είπα, διακριτικά, να ελέγξουν μην υπάρχει κ άλλο κομμάτι. Μου ζήτησαν χίλια συγνώμη αλλά αν το είχε καταπιεί το παιδί;; Γι'αυτό, φαγητό στο σπίτι κ πάλι στο σπίτι κ αποφεύγουμε όσο είναι δυνατόν τα έτοιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα. Να πω κ εγώ τι μου έυχε πρόσφατα που είναι πολύ χειρότερο; Πήγαμε σε εστιατόριο κ στο γιουβέτσι που έτρωγε ο μικρός μου, έβγαλε απ'το στόμα του ένα κομμάτι σπασμένο απο άσπρο πιάτο! Μέγεθος σαν πασατέμπος! Πληρώσαμε πρώτα (για να μη νομίζουν οτι το λέμε για να μη πληρώσουμε) κ μετά πήγα κ τους το είπα, διακριτικά, να ελέγξουν μην υπάρχει κ άλλο κομμάτι. Μου ζήτησαν χίλια συγνώμη αλλά αν το είχε καταπιεί το παιδί;; Γι'αυτό, φαγητό στο σπίτι κ πάλι στο σπίτι κ αποφεύγουμε όσο είναι δυνατόν τα έτοιμα!!!

 

:shock::shock::shock::shock:

τι λες τώρα.. εγώ θα έκανα φασαρία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν δεν εχεις τη συσκευασια τοτε λιγο δυσκολο να προχωρησεις σε καταγγελια γιατι θα σου πουν οτι δεν μπορουν να ελεγξουν την παρτιδα!

 

ακριβώς αυτό μου είπαν...

απλα΄πήγα μετά στο μαγαζί που το αγόρασα και τους το επισήμανα

Link to comment
Share on other sites

Με βελόνα έχει τύχει και σε μένα σε ρούχο της μικρής. Πήγα να της βάλω το παντελονάκι (9 μηνών ήτανε)και τρυπήθηκα με το λάστιχο της μέσης. Το εψαξα και βρήκα την βελόνα! Ευτυχώς δεν τρυπήθηκε το παιδί.

 

Τα φυσικά σφουγγάρια μην τα προτιμάτε γιατί ως φυσικά μαζέυουν πιο εύκολα μικρόβια και είναι και ιδιαίτερα φιλόξενα για την ανάπτυξή τους. Καλύτερα είναι αυτά τα συνθετικά που είναι σαν λουλούδι με πολλά πέταλα (σορρυ δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς) κι έχουν και κορδονάκι για να τα κρεμάς να στεγνώνουν.

 

Επίσης 2 μηνών δεν είναι μικρή για σφουγγάρι; Ρωτάω πραγματικά, δεν σε κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Με βελόνα έχει τύχει και σε μένα σε ρούχο της μικρής. Πήγα να της βάλω το παντελονάκι (9 μηνών ήτανε)και τρυπήθηκα με το λάστιχο της μέσης. Το εψαξα και βρήκα την βελόνα! Ευτυχώς δεν τρυπήθηκε το παιδί.

 

Τα φυσικά σφουγγάρια μην τα προτιμάτε γιατί ως φυσικά μαζέυουν πιο εύκολα μικρόβια και είναι και ιδιαίτερα φιλόξενα για την ανάπτυξή τους. Καλύτερα είναι αυτά τα συνθετικά που είναι σαν λουλούδι με πολλά πέταλα (σορρυ δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς) κι έχουν και κορδονάκι για να τα κρεμάς να στεγνώνουν.

 

Επίσης 2 μηνών δεν είναι μικρή για σφουγγάρι; Ρωτάω πραγματικά, δεν σε κρίνω.

 

επειδή το είχα πάρει ειχα πει να το δοκιμάσω.. τελικά μια φορα δοκίμασα και αυτό ηταν απο τότε την βάζω στο μπανιεράκι ή στο νιπτήρα και την πλένω με τα χεράκια μου και σαμπουανάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μικρή η κοινωνία, γνωστοί οι ιδιοκτήτες, δεν ήθελα...

 

ωχ,, αυτό είναι χειρότερο όταν ξέρεις τους ιδιοκτήτες... απλά μαλλον εκεί δεν θα ξαναφάς μετά απο αυτό.. και αν σε πούνε τιποτα να ρε παιδια δεν έρχεστε απλά απαντάς κρίση παιδιά κρίση...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...