Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα γίνω νονά


Recommended Posts

καλησπέρα!την Κυριακή είναι η βάπτιση του μπέμπη και έχω πολύ άγχος για την διαδικασία μιας και δεν έχω ξαναγίνει νονά γιατί είμαι και 15.Έχω πραγματικά πολύ άγχος.Για τα μαλλιά,το μακιγιάζ,για την διαδικασία γενικότερα και πάνω απ'όλα μην μου πέσει το μωρό :-( Εκτός από αυτό 8α είναι και κάποιος π μου αρέσει και θέλω να τον εντυπωσιάσω:oops: Μπορεί κάποιος να μ πει συνοπτικά την διαδικασία και τι 8α πρέπει να κάνω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!την Κυριακή είναι η βάπτιση του μπέμπη και έχω πολύ άγχος για την διαδικασία μιας και δεν έχω ξαναγίνει νονά γιατί είμαι και 15.Έχω πραγματικά πολύ άγχος.Για τα μαλλιά,το μακιγιάζ,για την διαδικασία γενικότερα και πάνω απ'όλα μην μου πέσει το μωρό :-( Εκτός από αυτό 8α είναι και κάποιος π μου αρέσει και θέλω να τον εντυπωσιάσω:oops: Μπορεί κάποιος να μ πει συνοπτικά την διαδικασία και τι 8α πρέπει να κάνω??

 

 

ποιά διαδικασία εννοείς;του μυστηρίου;των ετοιμασιών;ποιά;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασία του μυστηίρίου είναι απλή:πας στην εκκλησία ο πάτερ σε παίρνει μαζί με τους γονείς και το παιδί στην είσοδο της Εκκλησίας ξεκινάει το μυστήριο -εκεί είναι το σημείο που θα πεις και το "ΠΙΣΤΕΥΩ"- κατόπιν σας οδηγεί στην κολυμπήθρα όπου συνεχίζει το μυστήριο -εκεί "λαδώνεις" το παιδί- και ο πατερ βαφτίζει το παιδί μοιράζονται τα μαρτυρίκια (απο άλλους όχι εσένα) και μετά τελειώνει η βάφτιση στήνεστε για χαιρετούρα και για φωτό και αυτό ήταν!!

piece of cake μη το σκέφτεσαι!!!με το καλό και πάντα άξια!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου πάντα άξια. Φρόντισε να φορέσεις κάτι άνετο και δροσερό και κυρίως όχι επικίνδυνο. Δηλαδή όχι πολύ μακρύ με κίνδυνο να το πατήσεις και να πέσεις ενώ κρατάς το μπεμπέ, όχι ασταθή τακούνια. Με το καλό!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!ρινιώ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!ξεαγχώθηκα καπως...

 

 

Ελπίζω πως όλα πήγαν κατ' ευχήν.

Από εδώ και πέρα τουλάχιστον θα ήταν καλύτερο να επικεντρωθείς στον ιερό ρόλο της νονάς που ανέλαβες, παρά να εστιάζεις στο πως θα εντυπωσιάσεις το παιδί που σου αρέσει την ώρα της βάφτισης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...