Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπνος πριν ρευτει....


Recommended Posts

γεια σας μανουλες

εχω το εξης προβλημα με την μικρη μου

οταν τρωει λιγο πριν τελειωσει το γαλα

κοιμαται,με αποτελεσμα να μην μπορω να την

κανω να ρευτει.προσπαθω για πολυ ωρα αλλα

ματαια.και μεχρι να ρευτει ξυπναει και μετα

γκρινιαζει και κοβουμε βολτες μεχρι να την ξαναπαρει

εχετε καμμια γνωμη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, εμείς ακολουθούμε τον εξής κανόνα, κάθε φορά, ρευτεί δεν ρευτεί, τον κρατάμε 10' όρθιο μετά το φαγητό, χτυπώντας/ χαιδευοντας την πλατούλα του. Μέχρι τώρα δεν είχαμε θέμα, ακόμα κι ανδεν ρευόταν.

Τελευταία κι εμένα τον παίρνει ο ύπνος ενώ τρώει, άλλες φορές ρεύεται μετά μέσα στον ύπνο του (τον κρατάω πάλι όρθιο για 10'), άλλες όχι.

Γενικά όταν τελειώνουμε το βραδυνό γάλα του και το πρώτο πρωινό σχεδόν πάντα κοιμάται μετά και δεν ρεύεται μέχρι τώρα.

 

Είχα ρωτήσει παλιά την παιδίατρο και είχε πεί να τον έχουμε όρθιο μετά κι ας μη ρευτεί. (και χτυπηματάκια στην πλάτη)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα βραδινά ταίσματα ειδικά μου συμβαίνει αυτό, την παίρνει ο ύπνος χωρίς να ρευτεί.

Συνήθως δεν την ξυπνάω γιατί μετά θ'αργήσει να ξανακοιμηθεί.

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites

αν δε ρευτει στο πρωτο δεκαλεπτο εγω τις εβαζα στο κρεββατι,,,,αν ηθελαν να ρευτουνε πιο μετα εβλεπα οτι κουνιοντουσαν δινανε τεσπα σημα και τις σηκωνα και ρευοντουσαν,,,,οταν το κανανε γιατι πολυ συχνα δε ρευονταν καθολου

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας ο μικρούλης μας σπάνια ρεύεται!Έχει καλούς τρόπους φαίνεται...Χιχιχι!:P Η παιδίατρος μας είπε ότι κάποια μωράκια δεν ρεύονται,οπότε τον κρατάμε όρθιο για 10 λεπτάκια χτυπώντας τον στην πλατούλα κ μετα τον βάζουμε για ύπνο στα πλάγια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με τις κοπέλες. Εμένα και οι δύο παιδίατροι αυτό μου είπαν για τα αγόρια μου. Το κρατάς το παιδάκι στην αγκαλιά σου όρθιο για 15 λεπτά και έπειτα το ξαπλώνεις πλάγια, ώστε αν ρευτει στον ύπνο του και δεν το καταλάβεις να βγάλει απλά γαλατάκι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...