Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

τυψεις....πως το διαχειριστικατε;;;

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Σε 20 περιπου μερες περιμενουμε την αφιξη του 2ου παιδιου μας..τον περιμενω με πολλη χαρα κι αγωνια..Σημερα εβαλα τα ρουχαλακια του για πλυσιμο για να τα εχω ετοιμα..οσο τα απλωνα τα κοιτουσα και με επθανε η αγωνια κ η συγκινηση για το νεο κουτσουνακι..και εκει ακριβως ξεπροβαλλε το αγκαθακι..την μικρη μου που ειναι σχεδον 2 χρονων πως θα την αφησω;;το ξερω οτι 4 μερες δεν ειναι η αιωνιοτητα αλλα δεν εχω λειψει ποτε τοσα βραδια απο το σπιτι μας..κ τωρα εχει αρχισει κ με ζηταει το βραδυ για να κοιμηθει..θελει να της διαβαζω εγω παραμυθι για να την παιρνει ο υπνος..

Εχω τρελλες τυψεις που θα λειπω..θα ηθελα πολυ την ωρα που θα μου φερουν τον μικρο στο δωματιο να ειμαστε και οι 4 μαζι..εσεις τι κανατε στην αντιστοιχη περιπτωση;;

Διαφημίσεις

Καλησπερα!!

Σε 20 περιπου μερες περιμενουμε την αφιξη του 2ου παιδιου μας..τον περιμενω με πολλη χαρα κι αγωνια..Σημερα εβαλα τα ρουχαλακια του για πλυσιμο για να τα εχω ετοιμα..οσο τα απλωνα τα κοιτουσα και με επθανε η αγωνια κ η συγκινηση για το νεο κουτσουνακι..και εκει ακριβως ξεπροβαλλε το αγκαθακι..την μικρη μου που ειναι σχεδον 2 χρονων πως θα την αφησω;;το ξερω οτι 4 μερες δεν ειναι η αιωνιοτητα αλλα δεν εχω λειψει ποτε τοσα βραδια απο το σπιτι μας..κ τωρα εχει αρχισει κ με ζηταει το βραδυ για να κοιμηθει..θελει να της διαβαζω εγω παραμυθι για να την παιρνει ο υπνος..

Εχω τρελλες τυψεις που θα λειπω..θα ηθελα πολυ την ωρα που θα μου φερουν τον μικρο στο δωματιο να ειμαστε και οι 4 μαζι..εσεις τι κανατε στην αντιστοιχη περιπτωση;;

τι κάναμε;

ΥΠΟΜΟΝΗ

τουλάχιστον λείπεις για καλό ;)

ολόκληρο αδελφούλη ετοιμάζεις ας κάνει υπομονή 4 μερούλες και μετά θα ρίχνετε κάτι ξεγυρισμένες ξάπλες όλοι μαζί στο διπλό που....θα πάει σύννεφο.....

μην αφήνεις να σου μαυρίζουν την χαρά τέτοια, είναι 100% σίγουρο ότι αν μεγαλώσει ούτε που θα την νοιάζει μπροστά στον αδελφούλη !!!!!:wink:

Αχ κι εμενα αυτο το αγχος με εχει φαει απο τη στιγμη που εμεινα εγκυος...ειναι και μικρος ο δικος μου...δεν καθεται και με κανεναν αλλον και ολο αυτο σκεφτομαι>Εχω κανονισει με το γιατρο μου να βγω στις 3 μερες και οχι στις 4 αν ολα ειναι καλα...πιο νωρις ο δικος μου γιατρος το θεωρει ρισκο.

τι κάναμε;

ΥΠΟΜΟΝΗ

τουλάχιστον λείπεις για καλό ;)

ολόκληρο αδελφούλη ετοιμάζεις ας κάνει υπομονή 4 μερούλες και μετά θα ρίχνετε κάτι ξεγυρισμένες ξάπλες όλοι μαζί στο διπλό που....θα πάει σύννεφο.....

μην αφήνεις να σου μαυρίζουν την χαρά τέτοια, είναι 100% σίγουρο ότι αν μεγαλώσει ούτε που θα την νοιάζει μπροστά στον αδελφούλη !!!!!:wink:

σε ευχαριστω..ελπιζω να μου περασει!!απλα αν υπηρχε τροπος να ειναι μαζι μου κ η μικρη θα γεννουσα καθε μερα!!!!!!

Αχ κι εμενα αυτο το αγχος με εχει φαει απο τη στιγμη που εμεινα εγκυος...ειναι και μικρος ο δικος μου...δεν καθεται και με κανεναν αλλον και ολο αυτο σκεφτομαι>Εχω κανονισει με το γιατρο μου να βγω στις 3 μερες και οχι στις 4 αν ολα ειναι καλα...πιο νωρις ο δικος μου γιατρος το θεωρει ρισκο.

Αυτο το εχω σκεφτει κ εγω..να ζητησω δηλαδη 3 μερες αλλα εγω θα παω με καισαρικη και δεν ξερω κατα ποσο θσ με αφησουν...

Καλησπερα!!

και τί θα γίνει όταν θα γυρίσεις σπίτι και θα πρέπει να θηλάζεις το μωρό και θα σε ζητάει και η κόρη σου?? οι τύψεις είναι μόνο στο μυαλό μας κι αν έχουμε ενοχική συμπεριφορά τα παιδιά το καταλαβαίνουν και νιώθουν ότι "κάτι κακό γίνεται πίσω από την πλάτη τους". όσο πιό φυσιολογικά κι απενοχοποιημένα φερθείς, τόσο καλύτερα για όλους σας.

με το καλό το νέο μέλος!!!

Διαφημίσεις

YΠΟΜΟΝΗ να κάνεις... και θα περάσουν γρήγορα οι μέρες!!!

Κι εγώ ακριβώς έτσι ένιωθα , ακόμη θυμάμαι το προσωπάκι του γιού μου οταν επέστρεψα απο το μαιευτήριο. Είχε μία έκπληξη και μια χαρά στα ματάκια που είδε τη μανούλα του....

JR7vp2.pngh5zip2.png

Επίσης το νέο μέλος που με το καλό θα έρθει δεν χρειάζεται άρον άρον με το που γεννήθηκε να το πάτε σπίτι βρε κορίτσια, χαλαρώστε!!!

κατ' αρχας όσο και να προετοιμάσετε τα μικρουλια σας ότι θα λείψετε από το σπίτι δεν είναι εύκολο να το δεχτούν ότι και να κάνετε γιατί όταν π.χ έχουν συνηθίσει να κοιμούνται με την μανούλα θα τους έρθει δύσκολη η προσαρμογή είτε είναι 3 είτε 4 ημέρες...

από την άλλη το καινούργιο μωρό που θα έρθει πρέπει να κάτσει στο μαιευτήριο καποιες ημέρες για τις εξετάσεις κλπ κλπ

αλλά και εσείς είτε φυσιολογικά είτε με καισαρική πρέπει να έχετε τον χρόνο σας (ιατρικώς) .. οι ημέρες που έχουν καθοριστεί έχουν κάποιο λόγο.. γιατί να κάθεστε να τρελαίνεστε για 1 ημέρα παραπάνω.. όταν τα παιδάκια σας είναι σε αυτή την ηλικία δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλα θα τους κακοφανεί.. δεν είναι σε ηλικία να καταλάβουν ότι η μαμά θα φύγει για λίγες ημέρες και θα γυρίσει με το μωρό.. αυτά είναι για πιο μεγάλα παιδάκια... οπότε κάντε την καρδιά σας πέτρα γιατί σε τόσο μικρές ηλικίες τα παιδιά αντιλαμβάνονται μόνο την απουσία της μαμάς όχι τον λόγο..... με το καλό να έρθουν τα καινούργια μέλη των οικογενειών σας :-P

και τί θα γίνει όταν θα γυρίσεις σπίτι και θα πρέπει να θηλάζεις το μωρό και θα σε ζητάει και η κόρη σου?? οι τύψεις είναι μόνο στο μυαλό μας κι αν έχουμε ενοχική συμπεριφορά τα παιδιά το καταλαβαίνουν και νιώθουν ότι "κάτι κακό γίνεται πίσω από την πλάτη τους". όσο πιό φυσιολογικά κι απενοχοποιημένα φερθείς, τόσο καλύτερα για όλους σας.

με το καλό το νέο μέλος!!!

Αυτο το εχω σκεφτει!!!:lol:θα παρω σλινγκ!!θα θηλαζει ο μικρος κ θα ζωγραφιζω με την μικρη!!!καλο;;;;αν δεν ειναι ευκολο μη μου το πειτε!!!θελω να ελπιζω οτι γινεται..οταν θα ειμαστε ολοι μαζι στο σπιτι μας θα αισθανομαι καλυτερα..θα ειναι δυσκολες οι ισορροπιες αλλα θα ειμαστε ολοι μαζι..ετσι το φανταζομαι τουλαχιστον..

Επίσης το νέο μέλος που με το καλό θα έρθει δεν χρειάζεται άρον άρον με το που γεννήθηκε να το πάτε σπίτι βρε κορίτσια, χαλαρώστε!!!

κατ' αρχας όσο και να προετοιμάσετε τα μικρουλια σας ότι θα λείψετε από το σπίτι δεν είναι εύκολο να το δεχτούν ότι και να κάνετε γιατί όταν π.χ έχουν συνηθίσει να κοιμούνται με την μανούλα θα τους έρθει δύσκολη η προσαρμογή είτε είναι 3 είτε 4 ημέρες...

από την άλλη το καινούργιο μωρό που θα έρθει πρέπει να κάτσει στο μαιευτήριο καποιες ημέρες για τις εξετάσεις κλπ κλπ

αλλά και εσείς είτε φυσιολογικά είτε με καισαρική πρέπει να έχετε τον χρόνο σας (ιατρικώς) .. οι ημέρες που έχουν καθοριστεί έχουν κάποιο λόγο.. γιατί να κάθεστε να τρελαίνεστε για 1 ημέρα παραπάνω.. όταν τα παιδάκια σας είναι σε αυτή την ηλικία δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλα θα τους κακοφανεί.. δεν είναι σε ηλικία να καταλάβουν ότι η μαμά θα φύγει για λίγες ημέρες και θα γυρίσει με το μωρό.. αυτά είναι για πιο μεγάλα παιδάκια... οπότε κάντε την καρδιά σας πέτρα γιατί σε τόσο μικρές ηλικίες τα παιδιά αντιλαμβάνονται μόνο την απουσία της μαμάς όχι τον λόγο..... με το καλό να έρθουν τα καινούργια μέλη των οικογενειών σας :-P

θεωρητικα συμφωνω μαζι σου..πρακτικα μεχρι στιγμης δυσκολευομαι..που θα παει θα περασουν κ οι μερες του μαιευτηριου και θα στρωσει η κατασταση..βεβαια για αρχη να περασουν κ αυτες οι μερες μεχρι να γεννησω γιατι εχω ψοφησει απο την ζεστη!!!!!!

Άδικα παιδεύεσαι.

Τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα όσο φαντάζεσαι.

Τα πράγματα επίσης δεν είναι τόσο δύσκολα όσο φαντάζεσαι! ;)

Ααα... σίγουρα, είναι διαφορετικά από αυτό που φαντάζεσαι!

Τις ισορροπίες θα τις βρείτε σύντομα. Βοηθάει η εμπειρία από το πρώτο παιδί. Γιατί δεν ψάχνεσαι... τι να θέλει, τι να θέλει... ούτε μυρίζεις τα νύχια σου μήπως και βρεις γιατί κλαίει τώρα. Μεγάλη διαφορά. Κι έτσι αυτό βοηθά όσο περνά από το χέρι σου ... να μη δυσκολεύεται το μωρό. Άρα, είναι λίγο πιο ήσυχο (σε σχέση με αυτό που ΘΑ ΗΤΑΝ αν σου ερχόταν πρώτο, με έλλειψη εμπειρίας).

Και τέλος...

μαζί με τα παιδιά μας, μεγαλώνουμε κι εμείς!

Άρα... ήρθε η ώρα να μεγαλώσετε γλυκιά μου μανούλα... και να αντέχει η καρδούλα σας και μικρούς αποχωρισμούς! ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Διαφημίσεις

Άδικα παιδεύεσαι.

Τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα όσο φαντάζεσαι.

Τα πράγματα επίσης δεν είναι τόσο δύσκολα όσο φαντάζεσαι! ;)

Ααα... σίγουρα, είναι διαφορετικά από αυτό που φαντάζεσαι!

Τις ισορροπίες θα τις βρείτε σύντομα. Βοηθάει η εμπειρία από το πρώτο παιδί. Γιατί δεν ψάχνεσαι... τι να θέλει, τι να θέλει... ούτε μυρίζεις τα νύχια σου μήπως και βρεις γιατί κλαίει τώρα. Μεγάλη διαφορά. Κι έτσι αυτό βοηθά όσο περνά από το χέρι σου ... να μη δυσκολεύεται το μωρό. Άρα, είναι λίγο πιο ήσυχο (σε σχέση με αυτό που ΘΑ ΗΤΑΝ αν σου ερχόταν πρώτο, με έλλειψη εμπειρίας).

Και τέλος...

μαζί με τα παιδιά μας, μεγαλώνουμε κι εμείς!

Άρα... ήρθε η ώρα να μεγαλώσετε γλυκιά μου μανούλα... και να αντέχει η καρδούλα σας και μικρούς αποχωρισμούς! ;)

ποσο αληθεια ειναι αυτο το τελευταιο...εχεις κ τον τροπο να τα λες τοσο γλυκα...που θα παει θα τα καταφερουμε!!!κ αλλες γεννησαν πανω απο ενα παιδι κ τα καταφεραν..εμεις θα κωλωσουμε;;;;;τα λεω για να τα ακουω!!!!παντως οι προβληματισμοι οταν μοιραζονται μειωνονται!!

..κ αλλες γεννησαν πανω απο ενα παιδι κ τα καταφεραν..εμεις θα κωλωσουμε;;;;;

Αυτό είναι το πνεύμα!

Το σίγουρο είναι πως θα τα καταφέρετε! ;)

Τώρα ποιο δρόμο ακριβώς θα "περπατήσετε"... εεε αφήστε τό μας...για έκπληξη! :rolleyes:

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Χμμμ... για να θυμηθώ τα δικά μου....

Αααα ναι.... ήρθε η ώρα για να μείνω 4 μέρες μακριά από τα δίδυμα!!

Στην αρχή, άγχος, ανησυχία, στενοχώρια... κι όλο το πακετάκι. Το ξέρεις καλά ήδη... μη στα ξαναλέω! :P

Μετά, σα να πέρασαν γρήγορα... Ήξερα τι να περιμένω... τώρα σηκωνόμαστε, τώρα σουλατσάρουμε, τώρα περιμένουμε να ........ :oops: :oops: ..........

Από την άλλη ... εεεε σα να μη γκρέμισε και το σύμπαν με την απουσία μου. Τα παιδιά ανέπνεαν και χωρίς εμένα! :rolleyes: (Καλά ρε... μα είναι δυνατόν να με έχουν τόοοοσο γραμμένη;;; :evil: Κι εγώ νόμιζα πως ήμουν απαραίτητη!! Εντάξει... δε θα έρθει η ώρα να παντρευτούν!! Εεεεεεε θα δουν!! :twisted:) :lol: :lol: :lol:

Κάπως έτσι πέρασαν οι μέρες.

...............

Και ήρθε η ώρα να αφήσω πια 3 παιδιά για να φέρω σπίτι το 4ο.

Ετοίμασα τα πράγματα... χμμμ τελευταία στιγμή(;!). Καλά, μπορεί να μην πήρα και κάποια μαζί μου....who cares!! :lol: Έτσι κι αλλιως... ξεβράκωτα έρχονται στη ζωή... κι αν μείνουν καμιά ώρα παραπάνω δεν παρεξηγούνται.

Και όταν ήρθε η ώρα της αναχώρισης...

ιιιιι σα να πήγαινα διακοπές!!!! αχχχχχ μόνο που το θυμάμαι....

Μετά από τόοοοοσα χρόνια ξενύχτι.... θα ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΜΟΝΗ!!!! για 4 ολόκληρες ημέρες!!!! ΟΝΕΙΡΟ !!!! :lol:

Υ.Γ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα μαιευτήριο με δύο μεγάλα σακβουαγιαζ... Στην τελευταία... ζήτημα να είχα μια μικρή τσαντούλα.... νάυλον ήταν... παραλίας ήταν... δε θυμάμαι! :lol:

χεχεχε και εγώ στη γέννηση της τρίτης ξεκουράστηκα στο μαιευτήριο......

μετά άσε........ 6 μήνες γερμανικό νούμερο....χωρίς ανάσα......

Διαφημίσεις

και εγω μια απο τα ιδια. αγχος, αγωνια, πως θα τον αφησω που δεν τρωει ακι δεν κοιμαται χωρις εμενα. τι να εκανα; εκανα την καρδια μου πετρα, εκανα υπομονη και πηγα να γεννησω. μια χαρα προσαρμοστηκε αι κοιμοταν χωρις εμενα. αφου δεν ημουν εκει το πηρε αποφαση και κοιμοταν.εφυγα στις 3 μερες με καισαρικη, του μιλουσα στο τηλεφωνο, ψιλοθυμωσε που ελειπα, ηρθε μια μερα στην κλινικη και τον ειδα. ειναι δυσκολο, ποναει που το αφηνεις για πρωτη φορα. τυψεις δεν ενιωσα ομως. πρπει να σκεφτεις και να συνειδητοποιησεις οτι οπως εινια παιδι σου το πρωτο ετσι ειναι και το δευτερο. θα εχει και αυτο αναγκες και επιθυμιες και απαιτησεις. θα πρπει να αρχισεις να συνειδητοποιεις οτι θα αρχισεις να μην ικανοποιεις το μεγαλο παιδι γιατι θα πρπει να κανεις κατι με το δευτερο. με το καλο το μωρακι σου.

Και ήρθε η ώρα να αφήσω πια 3 παιδιά για να φέρω σπίτι το 4ο.

Ετοίμασα τα πράγματα... χμμμ τελευταία στιγμή(;!). Καλά, μπορεί να μην πήρα και κάποια μαζί μου....who cares!! :lol: Έτσι κι αλλιως... ξεβράκωτα έρχονται στη ζωή... κι αν μείνουν καμιά ώρα παραπάνω δεν παρεξηγούνται.

Και όταν ήρθε η ώρα της αναχώρισης...

ιιιιι σα να πήγαινα διακοπές!!!! αχχχχχ μόνο που το θυμάμαι....

Μετά από τόοοοοσα χρόνια ξενύχτι.... θα ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! ΜΟΝΗ!!!! για 4 ολόκληρες ημέρες!!!! ΟΝΕΙΡΟ !!!! :lol:

Υ.Γ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα μαιευτήριο με δύο μεγάλα σακβουαγιαζ... Στην τελευταία... ζήτημα να είχα μια μικρή τσαντούλα.... νάυλον ήταν... παραλίας ήταν... δε θυμάμαι! :lol:

ετοιμαζομαι για τη τριτη γεννα μου και νιωθω ακριβως ετσι!!

ονειρεμενες οι 4 μερες στο μαιευτηριο!!! θα κοιμηθω επιτελους ησυχη!!!!!!!! κ μονη μου!!!!!!!!!

πως το περιμενω δε φανταζεστε....

στη δευτερη γεννα ειχα κι εγω τα δικα μου ζορια... που θα αφησω το παιδι μου μονο του, αν ολα θα ειναι καλα.... κτλ....

δεν αγχωνομουν αν ολα θα ειναι καλα με τη γεννα αλλα τι θα γινει πισω το παιδι....

ε σε πληροφορω οτι ο τοτε 17 μηνων μπομπιρας, μια χαρα τα περασε και χωρις εμενα!!! με τις βολτες του, με οτι επιθυμουσε γιατι κανεις δεν ηθελε να του χαλασει χατιρι κτλ...

τσαμπα το αγχος κι η στεναχωρια μου.....

γι αυτο λεω: τωρα θα το απολαυσω!!!!!!!!!

Αυτο που με κανει να αισθανομαι λιγο καλυτερα ειναι οτι γενικα ειναι πολυ βολικη..και στην γιαγια της καθεται με τις ωρες κ εχει κοιμηθει καποιες ωρες βραδυ κ την πηραμε 2-3 το πρωι..ειναι κ που δεν εχω λειψει ποτε απο το σπιτι βραδυ....μια φορα νοσηλευτηκα για ενα βραδυ σε αυτη την εγκυμοσυνη και κοιμηθηκε στις 23:30 (για εκεινη ειναι πολυ αργα αυτη η ωρα) και ξυπνησε στις 6 και με φωναζε με πηραν τηλεφωνο με τον αντρα μου και ησυχασε ..ειναι και οι ορμονες μου κουφετο...4 μερες ειναι θ; περααουν...εδω περασε ολοκληρη εγκυμοσυνη!!!!!

Αυτο που με κανει να αισθανομαι λιγο καλυτερα ειναι οτι γενικα ειναι πολυ βολικη..και στην γιαγια της καθεται με τις ωρες κ εχει κοιμηθει καποιες ωρες βραδυ κ την πηραμε 2-3 το πρωι..ειναι κ που δεν εχω λειψει ποτε απο το σπιτι βραδυ....μια φορα νοσηλευτηκα για ενα βραδυ σε αυτη την εγκυμοσυνη και κοιμηθηκε στις 23:30 (για εκεινη ειναι πολυ αργα αυτη η ωρα) και ξυπνησε στις 6 και με φωναζε με πηραν τηλεφωνο με τον αντρα μου και ησυχασε ..ειναι και οι ορμονες μου κουφετο...4 μερες ειναι θ; περααουν...εδω περασε ολοκληρη εγκυμοσυνη!!!!!

σε αντιθεση με το δικο σου παιδι το δικο μου ητανε κολλημενο πανω μου.... κ ομως ολα πηγαν μια χαρα!!! ισως κι αυτα να διαισθανονται οτι η μαμα θα γυρισει συντομα, οτι δε συμβαινει κατι τραγικο ή δε ξερω τι αλλο....

παντως μην ανησυχεις....

εχε στο μυαλο σου να πανε ολα καλα με τη γεννα κ τιποτα αλλο!! ολα τα αλλα θα γινουν!!!

κ οι 4 μερες θα περασουν οπως περασαν κι οι 9 μηνες.... κ τα ζορια με τα δυο παιδια θα περασουν κ μετα θα γελας που σκεφτοσουν ετσι....

κι αν θες να ακουσεις μια συμβουλη, σου λεω εκεινες τις 4 μερες ξεκουρασου οσο μπορεις!!!!! ειναι πολυτιμη η ξεκουραση εκεινες τις μερες για τον αγωνα που σε περιμενει!!!

αν κ στο δευτερο παιδι ολα ειναι πιο ευκολα κ πιο απλα απο οτι στο πρωτο!!!

ετοιμαζομαι για τη τριτη γεννα μου και νιωθω ακριβως ετσι!!

ονειρεμενες οι 4 μερες στο μαιευτηριο!!! θα κοιμηθω επιτελους ησυχη!!!!!!!! κ μονη μου!!!!!!!!!

πως το περιμενω δε φανταζεστε....

στη δευτερη γεννα ειχα κι εγω τα δικα μου ζορια... που θα αφησω το παιδι μου μονο του, αν ολα θα ειναι καλα.... κτλ....

δεν αγχωνομουν αν ολα θα ειναι καλα με τη γεννα αλλα τι θα γινει πισω το παιδι....

ε σε πληροφορω οτι ο τοτε 17 μηνων μπομπιρας, μια χαρα τα περασε και χωρις εμενα!!! με τις βολτες του, με οτι επιθυμουσε γιατι κανεις δεν ηθελε να του χαλασει χατιρι κτλ...

τσαμπα το αγχος κι η στεναχωρια μου.....

γι αυτο λεω: τωρα θα το απολαυσω!!!!!!!!!

Με το καλο!!!ελπιζω αν μου φερει η ζωη τριτο παιδακι να ακολουθησω το παραδειγμα σας και να αισθανομαι ετσι!

Με το καλο!!!ελπιζω αν μου φερει η ζωη τριτο παιδακι να ακολουθησω το παραδειγμα σας και να αισθανομαι ετσι!

δε ξερω αλλα νομιζω απο ενα σημειο κ μετα ολα απλοποιουνται στο μυαλο μας...

θελεις η πειρα, θελεις η σιγουρια οτι θα τα καταφερουμε, θελεις απο τα πολλα τα ζορια εχουμε κ μια δοση αναισθησιας μεσα μας.... δε ξερω....

ολα ομως γινονται πιο απλα!!!

δε ξερω αλλα νομιζω απο ενα σημειο κ μετα ολα απλοποιουνται στο μυαλο μας...

θελεις η πειρα, θελεις η σιγουρια οτι θα τα καταφερουμε, θελεις απο τα πολλα τα ζορια εχουμε κ μια δοση αναισθησιας μεσα μας.... δε ξερω....

ολα ομως γινονται πιο απλα!!!

Για να το ελαφρυνω λιγο αν το δευτερο βγει πιο ησυχο απο την πρωτη θα δωσω τα γονιδια τους για κλωνους!!!!γινεται για πνιξιμο οταν νυσταζει κ για να χαλαρωσει γκρεμιζει το συμπαν..κατα τ'αλλα φτου να μην τη ματιασω ησυχη την λες!!!