Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανεξήγητο κλάμα


eirini25

Recommended Posts

Η μικρή 5μιση μηνών εδώ και 3 βράδια ξυπνάει για να θηλάσει και στο τέλος αρχίζει και ουρλιάζει,κλαίει νευρικά δεν θέλει ούτε στήθος,ούτε αγκαλιά,ούτε πιπίλα τίποτα..ένα παράξενο πράγμα!την βάζω στο τέλος στο καρότσι και την κουνάω κ κοιμάται εκεί.Τι μπορεί να είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μικρή 5μιση μηνών εδώ και 3 βράδια ξυπνάει για να θηλάσει και στο τέλος αρχίζει και ουρλιάζει,κλαίει νευρικά δεν θέλει ούτε στήθος,ούτε αγκαλιά,ούτε πιπίλα τίποτα..ένα παράξενο πράγμα!την βάζω στο τέλος στο καρότσι και την κουνάω κ κοιμάται εκεί.Τι μπορεί να είναι αυτό?

 

και μενα μου εκανε κατι τετοια, ειναι μικρη ακομη....θ αλλαξει παντως μην αγχωνεσαι....γενικα μπορει να ζεστενεται η μπορει να θελει να κοιμηθει και να μην τ ακαταφερνει και να νευριαζει και στο τελος κουραζεται και με λιγο κουνημα οπως λες νανουριζεται και κοιμαται...παντως ο γιος ειναι τωρα 13 μηνων και ακομη οταν δεν καταφερνει να κοιμηθει νευριαζει και κλαιει και θελει λιγο νανουρισμα...απο μικρο ηταν ετσι...μην αγωχνεσαι και μπορει να ειναι φαση που περναει ...να σου ζησει η μικρουλα:-P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,επίσης!πάντως να ζεσταίνεται δεν νομίζω γιατί την έχω μόνο με το φανελάκι κ έχουμε δροσιά.Σκέφτομαι τώρα μήπως είναι δόντια?Αλλα να πονάει μόνο την νύχτα?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα έκανε ακριβώς το ίδιο και η παιδίατρος μου είπε ότι είναι ερεθισμένο το λαιμουδάκι της από τα όξινα υγρά που ανεβαίνουν από το στομαχάκι της, επειδή ο οισοφάγος δεν κλείνει ακόμη καλά σε αυτή την ηλικία. Με αποτέλεσμα να θέλει μεν να φάει αλλά να μην μπορεί εξαιτίας αυτής της καούρας που αισθάνεται. Μου έδωσε το σιρόπι epadoren και μετά από μερικές ημέρες τα πράγματα έστρωσαν. Δεν λέω ότι συμβαίνει το ίδιο και σε σένα, απλά μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στον παιδίατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,επίσης!πάντως να ζεσταίνεται δεν νομίζω γιατί την έχω μόνο με το φανελάκι κ έχουμε δροσιά.Σκέφτομαι τώρα μήπως είναι δόντια?Αλλα να πονάει μόνο την νύχτα?

 

 

δοντια δεν νομιζω αφου λες οτι το κανει μετα το φαγητο ε????γιατι τα δοντια κανουν γκρινια και κλαμα ισως αλλα ετσι οπως το περιγραφεις πιο πολυ μου φαινεται για κατι αλλο.αν ηταν να ειχε θεμα με το γαλα της θα το εκανε σε ολα τα γευματα....οχι μονο σε αυτο.εμενα παντως τα δοντια μου καναν πιο πολυ προβλημα το βραδυ παρα τη μερα για να ξερεις.πιστευω οτι δεν καταφερνει να μπει στη διαδικασια υπνου και εκνευριζεται.παντως μην αναρωτιεσαι και τοσο πολυ...φασεις ειναι ετσι κανουν τα παιδια και μετα τους περνα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δοκίμασε να τη σηκώσεις και να τη βάλεις να ρευτεί (αν δεν το κάνεις ήδη).

Η δικιά μου τον πρώτο καιρό πριν ανακαλύψω ότι καταπίνει τόσο πολύ αέρα στο θηλασμό, όπως τα λες... κλάμα και ουρλιαχτά...

Όταν βρήκα ότι ήθελε απλά να ρευτεί σώθηκα... κι εγώ και οι νύχτες μας!

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αυτο. Κάποια βράδια που ενώ έχει χορτάσει θέλει απλώς να πιπιλήσει για να νανουριστεί, του έρχεται το γάλα κι εκνευρίζεται. Όταν γίνεται αυτό τον παίρνω λίγο αγκαλιά να ηρεμήσει και τον βάζω στην κούνια και κοιμάται μόνος του. Αν δεν τα καταφέρει, βόλτα, λίγο κούνημα και τραγούδι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...