Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσυνη και φαρμακα


Recommended Posts

εχω απο τη μιαενα θεμα εδω και 2 εβδομαδες...εχω πιαστει στα πλευρα πρωτα απο τη μια πλευρακαι αφου μου περασε εχω πιασστει τωρα απο την αλλη..αλλα πολυ χαλια..κοιμαμαι ορθια για νακαταλαβαιτε..υπο αλλες συνθηκες θα επαιρνα ενα αντιφλεγμωνωδες και θα μου περναγε..τωρα ομως;μονο ντεπον μου ειπε ο γιατρος...αλλα αυτο δεν κανει τιποτα...καμια εναλλακτικη προταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω απο τη μιαενα θεμα εδω και 2 εβδομαδες...εχω πιαστει στα πλευρα πρωτα απο τη μια πλευρακαι αφου μου περασε εχω πιασστει τωρα απο την αλλη..αλλα πολυ χαλια..κοιμαμαι ορθια για νακαταλαβαιτε..υπο αλλες συνθηκες θα επαιρνα ενα αντιφλεγμωνωδες και θα μου περναγε..τωρα ομως;μονο ντεπον μου ειπε ο γιατρος...αλλα αυτο δεν κανει τιποτα...καμια εναλλακτικη προταση;

 

Oλγακι καλυτερα παρε τον γιατρο σου και ρωτησε τον.....εκτος απο ντεπον αν μπορεις να παρεις κατι αλλο....

Μηπως καποιο τριψιμο ελαφρυ θα σε βοηθουσε??

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα ο γιατρος μου δεν μου απαγορεψε ποτε κανενα φαρμακο . Δηλαδη αμα χρειαστει να παρεις αντιβιωση γιατι εχεις υψηλο πυρετο που δεν πεφτει δεν θα παρεις ?? Για τετοιου ειδους πονους κανει το βολταρεν χαπι ή αμα δοκιμαζες κανενα αναβραζον ντεπον maximum .Ρωτα βεβαια και το γιατρο σου για δικη σου σιγουρια .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Εδώ και δυο εβδομάδες πονάνε η γνάθος μου ειδικά όταν έτρωγα , περίμενα μέρα με την μέρα να περάσει αλλά αυτό χειροτέρεψε. Μου είπε μια οικογενειακή μας φίλη και γιατρός να πάρω μυοχαλαρωτικο νορτζεσικ για μερικές μέρες και να δω αν περάσει με αυτό. Εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα εγκυμοσύνης όμως και φοβάμαι με τα φάρμακα. Έχει τύχει σε καμία σας να πάρει μυοχαλαρωτικά χάπια ; Όταν ήταν έγκυος ; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Irina095 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εδώ και δυο εβδομάδες πονάνε η γνάθος μου ειδικά όταν έτρωγα , περίμενα μέρα με την μέρα να περάσει αλλά αυτό χειροτέρεψε. Μου είπε μια οικογενειακή μας φίλη και γιατρός να πάρω μυοχαλαρωτικο νορτζεσικ για μερικές μέρες και να δω αν περάσει με αυτό. Εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα εγκυμοσύνης όμως και φοβάμαι με τα φάρμακα. Έχει τύχει σε καμία σας να πάρει μυοχαλαρωτικά χάπια ; Όταν ήταν έγκυος ; 

Καλησπέρα,ρωτα τον γιατρο σου,εμένα δεν με είχε αφήσει ο γιατρός μου να πάρω μυοχαλαρωτικα στην εγκυμοσύνη είχα και εγώ κάποιο πρόβλημα που μόνο αυτά με βοηθούσαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Irina095 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εδώ και δυο εβδομάδες πονάνε η γνάθος μου ειδικά όταν έτρωγα , περίμενα μέρα με την μέρα να περάσει αλλά αυτό χειροτέρεψε. Μου είπε μια οικογενειακή μας φίλη και γιατρός να πάρω μυοχαλαρωτικο νορτζεσικ για μερικές μέρες και να δω αν περάσει με αυτό. Εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα εγκυμοσύνης όμως και φοβάμαι με τα φάρμακα. Έχει τύχει σε καμία σας να πάρει μυοχαλαρωτικά χάπια ; Όταν ήταν έγκυος ; 

Καλημέρα κορίτσι μ έχω κ εγώ κάτι παρόμοιο και είναι από τους φρονιμητες μ εμένα.. Καλύτερα συμβουλέψει πρώτα τ γυναικολόγο κ μετά οδοντίατρο!!

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2020 at 1:29 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ έχω κ εγώ κάτι παρόμοιο και είναι από τους φρονιμητες μ εμένα.. Καλύτερα συμβουλέψει πρώτα τ γυναικολόγο κ μετά οδοντίατρο!!

Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση ναι και εμένα από τους φρονιμητες μάλλον είναι 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...