Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΩΝ


Recommended Posts

Κυριακη 7 Σεπτεμβριου 2008

 

Σημερα το βραδυ κοιμηθηκε επιτελους ΜΟΝΟΣ του στο ΔΙΚΟ ΤΟΥ κρεββατι!

Ναι για εμας ειναι κατωρθωμα γιατι μεχρι χθες επρεπε να ξαπλωσει μαζι μας στο δικο μας κρεββατι, να τον παρει ο υπνος και μετα να τον παω κοιμησμενο στη κουνια του.

Ομως του πηραμε μονο κρεββατι τωρα και το βραδυ του λεω αφου ηπιε το γαλα του ''Ζαχαρια μου ελα να σε βαλω να κοιμηθεις''. Σηκωθηκε, πηγε στο κρεββατι του, ξαπλωσε, τον χαιδευα για λιγο, εφυγα μετα απο λιγο πηγα να δω τι γινεται και αυτος κοιμοταν του καλου καιρου!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δευτέρα 8 Σεπτεμβρίου 2008

 

Σήμερα το κοριτσάκι μου (3 μηνών + 13 ημερών) έκανε την πρώτη της τούμπα! Εδώ και μια βδομάδα γύριζε στο πλάι συνέχεια, αλλά σήμερα κατάφερε με πολύ πείσμα να γυρίσει μπρούμυτα κανονικότατα!

Είμαι πολύ περήφανη!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τετάρτη 10 Σεπτεμβρίου

 

 

η πρώτη τούμπα με τη μούρη κάτω και κόψιμο του άνω χείλους με τα δόντια... μια ομορφιά ήταν ειδικά την ώρα που πιπίλαγε το παγάκι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 ημέρες ο μικρούλης μου, όταν τον βάζουμε στο κρεββάτι μας να παίξουμε (συνήθως με τον μπαμπά του) βλέπει τον διακόπτη για το φως και τρέχει (μπουσουλώντας δηλαδή) πατάει πάνω στο μαξιλάρι μου, γαντζώνετε από το προσκέφαλο και ανάβει ή σβήνει το φως :shock:

Και ο τρελάρας ο μπαμπάς μας τι του έκανε? Όταν το έσβηνε του έκανε "μπουυυυυ" και αυτός ξελιγωνόταν στα γέλια και αμέσως καθόταν κάτω!

Τώρα που το έχει μάθει, μόλις σβήνει το φως, κοιτάει τον μπαμπά του, κάθεται αμέσως κάτω και μετά γελάει :lol::lol::lol:

Άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε! Αφού εμείς την πρώτη μέρα είχαμε δακρύσει από τα γέλια! :lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου

 

Σήμερα στάθηκε μόνος του χωρίς βοήθεια χωρίς στήριγμα χωρίς τίποτα!

:D:D:D

'Εκατσε μερικά δευτερόλεπτα, το συνειδητοποίησε τι έκανε και μετά.... ντουφ έκατσε κάτω με τον πωπό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα 22/9/2008 και ώρα 14:25 η μωρουλινιτσα μου έβαλε το ποδαράκι της στο στομα!!! :D:D:D:D

Επισης σημερα το πρωι (δεν θυμαμαι ωρα ) γυρισε μπρούμυτα και εβγαλε μονη της τα χεράκια και με κοιταζε μεσα απο το πάρκο ! Μετά γυρισε μονη της ανασκελα ..και μετα το εκανε γυρω στις 50 φορες ... και γελουσεεεεε :lol::lol::lol:

 

Αχχχχ η αγαπουλιτσα μου :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρίτη, 23 Σεπτεμβρίου 2008

 

Το πατουσάκι μας μπουσουλάει!

 

Με κανονική κατεύθυνση προς τα μπροστά! Γιατί μέχρι τώρα, καθόταν στα τέσσερα, κουνιόταν πίσω-μπρος, πίσω-μπρος και είτε έκανε βουτιά με το κεφαλάκι προς τη μεριά που ήθελε ("μπλονζόν" το χαρακτήριζε ο μπαμπάς μας), είτε από τη λαχτάρα να προχωρήσει πήγαινε όπισθεν!

Πριν λίγο όμως, παίζοντας στο χαλάκι του δωματίου, της έβαζα αγαπημένα παιχνίδια για να τα φτάσει και μετά από δύο δοκιμαστικά, κατάφερε να μπουσουλήσει!!!

Τί χαρά και για τις δυο μας!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγωωωωω...

Έχω καιρό να μπώ στο φόρουμ...

Μου τρώει όλο τον χρόνο η μπέμπα κ δεν προλαβαίνω...

 

Και αφού μπήκα, θα πρέπει να σας πληροφορήσω ότι η μικρή πλέον αναγνωρίζει πρόσωπα ( το δικό μου κ του μπαμπά της ), μας χαμογελάει συνειδητά και με φωνή, και κάνει διάφορες φωνούλες και κραυγές.

 

Φιλιά πολλά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

maria_23, :D .Μας έλειψες :(:cry:

27-09-08

Σήμερα το παιδάκι μου εβγαλέ αντι για αγκου,γκαι :lol::lol::lol:

ααα απο φωνήεντα δεν μας διαφεύγει κανένα (αργότερα θα μου τα ψέλνει κιόλας-μανα μη σου πω κανα φωνήεν :lol::roll: )

απο σύμφωνα μόνο γ και κ προς το παρόν :D

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ... Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΠΟ 29 ΗΜΡΩΝ ΒΛΕΠΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΕ... ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ... ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΑ... ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 35 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 1200 ΓΡΑΜ.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2008

Η μπουμπούκα μου έκατσε στον πωπό της μόνη της για μερικά δευτερόλεπτα και καταενθουσιάστηκε! Μετά δεν ήθελε να μείνει ξάπλα ούτε μια στιγμή! Έτσι περάσαμε ένα ολόκληρο απόγευμα πάνω στο κρεβάτι μας, κρατώντας την πλατούλα της για να μην πέφτει μπροστά με τα μούτρα!! :lol:

 

Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2008

Έβγαλε το 1ο της δοντάκι!! Ακόμα δεν το πιστεύω... Ούτε ο γιατρός με πίστεψε όταν του το'πα. Όταν το είδε, τρελάθηκε!

Βιαστική η μικρούλα μου!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν λίγες μέρες δεν θυμάμαι ημερομηνία ο μπεμπάκος μου μόλις άκουσε απέξω την μηχανή του μπαμπά του την γνώρισε και μου είπε:

"Α! μπαμπάααςς".

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

το μαναράκι μου έχει μιάμιση βδομάδα που κάνει προσπάθειες να σηκώσει το σώμα του...βάζει κόντρα τα πόδια του και σηκώνει το σώμα. Παρατηρούμε τα χεράκια μας που είναι πολύ ενδιαφέρον, αλλά την περισσότερη ώρα τα έχουμε στο στόμα :lol:

Γελάει μέσα από την καρδιά του μόλις τον πειράξω στο στήθος και στον λαιμό...ξεκαρδίζεται κι εγώ τα κάνω πάνω μου.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2008

Βγήκε και το 2ο δοντάκι!

Άλλαξε εντελώς η φατσούλα της τώρα με δυό δοντάκια να γυαλίζουν στο χαμόγελό της!!!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...