Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2 εγκυμοσυνη και εξαμηνο


Recommended Posts

καλημερα,εχω ενα παιδακι 8 μιση μηνων και ειμαι με το 6 μηνο μητροτητας στη διαρκεια αυτη λοιπον εμεινα παλι εγκυος!!!!!!!!!!!!:oεργαζομαι σε μια εταιρεια καλλυντικων,πιανω δουλεια 18 φεβρουαριου............ακουσα απο καποιους γνωστους οτι για να παρεις τα επιδοματα και το 6μηνο παλι πρεπει να εχεις συμπληρωσεις 200 ενσημα και εγω δεν νομιζω να προλαβω να τα συμπληρωσω,επισης δεν μπορεις να παρεις το 6 μηνο παλι ξερετε αν ισχυει???αν ξερετε κατι γι αυτο παρακαλω φωτιστε με γιατι πηγα στο ικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη.....ευχαριστω εκ των προτερων....!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

 

Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση. Ο γιος μου ήταν 7 μηνών όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου!

 

Με το καλό!:D

 

Λοιπόν, επειδή είχα καθήσει σε όλη την εγκυμοσύνη την 1η λόγω κακής εγκυμοσύνης, δε συμπλήρωνα ένσημα, όχι για το 6μηνο, ούτε για τα χρήματα που παίρνεις από το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ όταν γεννάς. Για 10 ένσημα αν θυμάμαι καλά.

 

Συνεννοήθηκα λοιπόν τότε με τον εργοδότη μου, και μου έδωσε άδεια από το 2011 (ήταν 2010 όταν ήμουν έγκους στο 2ο) και συμπλήρωσα τα ένσημα.

 

Ψάξτο λοιπόν από τώρα γιατί δε θέλεις να χάσεις ούτε το 6μηνο ούτε τα χρήματα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...