Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κανεις για Ρωμη;;;;;


Aggeloudia

Recommended Posts

αν τι καλα που θα ηταν να είχαμε και παρεα να μην γκρινιάζει κάποιος!!!!

 

εμεις το καλοκαιρι λεμε Χαλκιδικη με το παιδι...Αφου περσι το πηγαμε Εύβοια, Αρκίτσα, Θεολόγο, Χαλκιδικη, Θεσσαλονίκη, Πόρτο Χέλι- Σπέτσες (απιστευτα εκει!!!) και αυτό καθόταν!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ζηλευω :D

οπωσδηποτε να φατε πιτσες,παγωτα,να ριξεις κερμα στην fontana di trevi για να ξαναπας κ να ψωνισεις ρουχα,παπουτσια.

ειναι απιστευτη πολη.θα ερωτευτεις ξανα :D

Link to comment
Share on other sites

ζηλευω :D

οπωσδηποτε να φατε πιτσες,παγωτα,να ριξεις κερμα στην fontana di trevi για να ξαναπας κ να ψωνισεις ρουχα,παπουτσια.

ειναι απιστευτη πολη.θα ερωτευτεις ξανα :D

 

μακαρι! εχω ξαναπαει με τα παιδια στο σχολειο πενταήμερη (ως καθηγητρια ε!) και ηταν πολύ όμορφα, το έριξα το κερμα και λογικα θα παμε και θα πιασει η ευχη μου!

απλα σκεφτομαι εαν υπαρχει κατι το πολύ ιδιαιτερο που δεν το ξερει ο "τουριστας" και δεν πρεπει να το χασω. Μια φιλη μου που εμενε εκει μου ειπε για μια πλατεια στο Τραστεβερε που εχει υπαιθρια αγορα-παζαρι, οχι το καμπο ντελ φιορι, και λογικα θα παμε.

Μακαρονια δεν τρελαθηκα αλλα πιτσα...μιααααμ

και σιγουρα παγωτο δεν θα χασω αυτη τη φορα!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αμελήσεις να πας στη Via Condotti θα πάθεις πλάκα από τα καταστήματα που είναι δίπλα δίπλα όλα επώνυμα και πανάκριβα. Ακόμη ο άντρας μου ερωτεύτηκε το κατάστημα της ferrari (υπάρχει δηλαδή κάτι να δει και ο σύζυγος). Ενδεικτικά να σου πω κάποιες που θυμάμαι:

 

Armani, Yves St. Laurent, Trussardi, Louis Vuitton, Valentino, Christian Dior, Gucci, Ferrari και πολλές άλλες.

 

Οπωσδήποτε φάε ΠΑΓΩΤΟ!!! αγόρασε κάτι μουράνο (είναι υπέροχα και σε καλές τιμές). Οι πίτσες είναι απογοήτευση! λεπτές και με ελάχιστα υλικά καμία σχέση με τις hut που είμαστε μαθημένοι.... αλλά φάε τυραμισσού και panacotta!

 

~ Μετά τις 23:00 καλό είναι να αποφεύγεται τις πολλές βόλτες.

~ Θα πάθεις σοκ με τον αριθμό αστέγων έξω από τα λουξάτα μαγαζιά

~ Αν καπνίζεις ζήτα δωμάτιο καπνιστών. Υπόψη μόνο στο δωμάτιο επιτρέπεται να καπνίσεις, σε κανένα άλλο κλειστό χώρο (είχαμε φάει ήττα που λένε)

 

 

Καλά να περάσεις! (εσύ θα κάνεις βόλτες στη ρώμη και εγώ θα είμαι στο Έλενα και θα φαντάζομαι.... :lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Η νανο τα εγραψε ολα.............

 

 

Ονειρεμενη πολη και πολυ αγαπημενη μου ...................

 

Αχ σε ζηλευω θελω και εγω και μονο που θα περπατηεσεις στην παλια πολη ειναι μια μαγεια........... Να ανακαλυπτεις ολο φοντανες (συντριβανια) και να κανεις ευχες................

 

Σου ευχομαι καλα να περασετεεεεεεε (αυτο ειναι βεβαια σιγουρο) :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

νΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΡΩΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

να πάτε με το καλό να περάσετε πολύ πολύ όμορφα και όταν γυρίσετε θέλω λεπτομέρειες γιατί ετοιμάζομαι για αναχώρηση στις 14/03.Εγώ έχω κλείσει να μείνω στο ξενοδοχείο LEONARDO DA VINCI εσείς πού θα μένετε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πάτε με το καλό να περάσετε πολύ πολύ όμορφα και όταν γυρίσετε θέλω λεπτομέρειες γιατί ετοιμάζομαι για αναχώρηση στις 14/03.Εγώ έχω κλείσει να μείνω στο ξενοδοχείο LEONARDO DA VINCI εσείς πού θα μένετε?????

 

στο ιδιο, απο το πρακτορειο δεν μας εδωσαν αλλη επιλογη γιατι ηθελα ενα πιο κεντρο αλλα δεν γινοταν. Αυτο εχει και διπλα μετρο οποτε κατι μπορει να γινει.

Εσεις μονοι θα πατε ή με group;;;και αν ναι με ποιο πρακτορειο αν επιτρεπεται;

Εμεις με ζορπιδη, ηθελα να παω μονη μου αλλα δεν μπορουσα να κλεισω αεροπορικα μεσω ιντερνετ, δεν με αφηνε το συστημα για τα παιρνανε ολα απο τα πρακτορεια!ασε, αλλιως ηταν μεγαλη η διαφορα και εβρισκα ξενοδοχειο για 3 βραδια με 60? τη βραδια και στο κεντρο!!!

ειδα και που εχει κατι πολυκαταστηματα γιατι συνηθως τη Δευτερα πρωι ειναι κλειστα τα μαγαζια και καποια μουσεια και κυριακη καποια αλλα μουσεια (καλα κρασα) και αντε να βρεις ακρη με το που θα πας!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

να πάτε με το καλό να περάσετε πολύ πολύ όμορφα και όταν γυρίσετε θέλω λεπτομέρειες γιατί ετοιμάζομαι για αναχώρηση στις 14/03.Εγώ έχω κλείσει να μείνω στο ξενοδοχείο LEONARDO DA VINCI εσείς πού θα μένετε?????

 

στο ιδιο, απο το πρακτορειο δεν μας εδωσαν αλλη επιλογη γιατι ηθελα ενα πιο κεντρο αλλα δεν γινοταν. Αυτο εχει και διπλα μετρο οποτε κατι μπορει να γινει.

Εσεις μονοι θα πατε ή με group;;;και αν ναι με ποιο πρακτορειο αν επιτρεπεται;

Εμεις με ζορπιδη, ηθελα να παω μονη μου αλλα δεν μπορουσα να κλεισω αεροπορικα μεσω ιντερνετ, δεν με αφηνε το συστημα για τα παιρνανε ολα απο τα πρακτορεια!ασε, αλλιως ηταν μεγαλη η διαφορα και εβρισκα ξενοδοχειο για 3 βραδια με 60? τη βραδια και στο κεντρο!!!

ειδα και που εχει κατι πολυκαταστηματα γιατι συνηθως τη Δευτερα πρωι ειναι κλειστα τα μαγαζια και καποια μουσεια και κυριακη καποια αλλα μουσεια (καλα κρασα) και αντε να βρεις ακρη με το που θα πας!

 

εγώ θα πάω με την ΑΜΦΙΤΡΙΩΝ χωρίς γκρουπ αλλά τώρα μου λένε κάτι κουφά οτι η AIRGEAN δεν έχει δώσει ακόμη θέσεις για τον μήνα Μαρτιο και περιμένουμε......

πάντως το ξενοδοχείο είναι στο κέντρο της πόλης και είναι χλιδάτο στο φουλ

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πάω με την ΑΜΦΙΤΡΙΩΝ χωρίς γκρουπ αλλά τώρα μου λένε κάτι κουφά οτι η AIRGEAN δεν έχει δώσει ακόμη θέσεις για τον μήνα Μαρτιο και περιμένουμε......

πάντως το ξενοδοχείο είναι στο κέντρο της πόλης και είναι χλιδάτο στο φουλ

 

καλα, το ξενοδοχειο δεν ειναι και ιδιαιτερα κεντρο...οχι οτι ειναι μακρυα αλλα ουτε και κεντρο. Εγω σου λεω ειχα βρει κοντα στην φοντανα ντι τρεβι, εκει ειναι κεντρο, να περπατας και να πηγαινεις παντου αλλα η Ρωμη δεν ειναι και χωριουδακι!!!!εκει που θα παμε θεωρειται κοντα στο κεντρο και ειναι και πολύ κοντα στο Βατικανο!!

Ποσες μερες θα πατε εσεις; εμεις 3 βραδια, καλα ειναι και θα το χρυσοπληρωσουμε!!!!τεσπα

εμενα παντως για τα εισητηρια μου ειχανε πει οτι ποοοολύ πριν τα ειχανε παρει τα πρακτορεια και ετσι δεν μπορουσα μονη μου να κλεισω τιποτα!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

Γυρίσαμε απο τη Ρωμη και θα σας γραψω στα γρηγορα (τρεχουν και οι δουλειες) ποσο ωραια ήταν.

Ξεποδαριαστήκαμε, πηγαμε παντου απο 2 φορες και σε ορισμενα, Φοντα ντι Τρεβι, Πιατσα ντι σπάνια, Βένετο, Ναβονα, Καμπο ντει φιορι, Τραστεβερε, Πιατσα Ποπολο, Μπαρμπερινι και αλλες, Βατικανό, Μουσειο Βατικανου, εκκλησιες διάφορες, Γκαλερια Μποργκεζε, Πανθεον, βολτες στα δρομακια, φαγαμε πιτσες (μιαμ μιαμ) ηπιαμε καπουτσινο, ηπιαμε κρασα, φαγαμε παγωτα και παστα (μμμμμ, ετσι και ετσι) αλλα γενικα ξεποδαριστηκαμε!

Το πρακτορειο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ επιεικώς (μολις γραψω την επιστολή μου θα σας αναφερω τι συνέβη), το ξενοδοχείο πολύ καλό και κοντα σε όλα τα μερη.

Σας δειχνω και μια φωτο απο Φοντανα ντι Τρεβι

IMG_5490-1.jpg

 

 

SEFI1911 το ξενοδοχειο οντως οπως το ειπες ειναι πολύ κεντρο, Πολπολο 5΄Βατικανο 10΄, Ναβονα 15΄, μια χαρα και σε κεντρικο δρομο με μαγαζια για ψωνια, πιτσα εχει ανεβαινοντας προς Βατικανο στον δρομο νομιζω 2 στενα μετα και στον κεντρικο προς τα πανω ενα καφε με πολύ κοσμο πολύ ωραίο.

Μη ξεχασεις τα στρωτα παπουτσια γιατι εχει ολο πλακοστρωτα και δεν γινεται με κατι διαφορετικο. Αν χρειαστεις καμια πληροφορια πες

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλωςορίσατε και χαίρομαι πολύ που περάσατε καταπληκτικά και μπορέσατε να επισκεφτείτε τόσα μέρη.Εγώ δυστυχώς δεν το βλέπω να πηγαίνω στις 14/03 γιατί ακόμη δεν με έχουν ειδοποιησει από το πρακτορείο (δεν έδινε θέσεις η AIRGEAN) και απορρώ τι κάνουν και δεν μου τηλ. σκέφτομαι να πάρω ξανά εγώ σήμερα και να τους ρωτήσω και φυσικά να τους πώ οτι είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν παράταση στην ημερομηνία αφού τους έχω προπληρώσει το 1 εισιτήριο και δεν θα πάω :(

έχω ξαναπάει ταξίδια με αυτό το πρακτορείο αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο :?

Link to comment
Share on other sites

αχ, κρίμα...

Δε γίνεται να επιστραφουν τα χρηματά σου και να πας με αλλο πρακτορείο;

 

αυτό κοιτάω σήμερα και μου λέν κάτι κουλά να πάω Νοέμβριο-Δεκέμβριο με επιπλέον επιβάρυνση 70Ε το άτομο και φυσικά δεν συμφωνώ γιατί δεν ευθύνομαι εγώ για το αποτέλεσμα.Περιμένω τηλ. ξανά -θέλουν να το τσεκάρουν κτλ κτλ) για να τους πώ οτι προτιμώ να μου επιστραφούν τα χρήματα όπως λέει και στο συμφωνιτικό κι αν ξεκινήσουν τα σου μου του

θα έχουμε τρελλά γλέντια :evil:

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενα΄νεο;;;

αντε μακαρι να πατε, ειναι υπεροχα!

παντως τα πρακτορεια απατη...τι να πω, τα χρυσοπληρωνουμε

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Επιτέλους μετά από 2,5 χρόνια αποφασίσαμε να πάμε για 3 μέρες διακοπές με τον άνδρα μου μόνοι μας. Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ άγχος γιατί πρω΄τη φορά θα αφήσω τη μπουμπούκα μόνη της, όμως και ο άνδρας μου είχε αρχίσει να διαμαρτύρεται οπότε το αποφασίσαμε! θα πάμε Ρώμη και θα μείνουμε μέσα στο ιστροικό κέντρο. Αν κάποια από σας έχει ταξιδεψει και έχει εμπειρία θα ήθελα προτάσεις για αξιοθέατα, φαγητό, καφέ και ό,τι άλλο θα μπορούσε να μας φανεί χρήσιμο. Θα πάμε μόνοι μας, χωρίς πρακτορείο, αφού την τελευταία φορά που πήγαμε οργανωμένη εκδρομή στην Ευρώπη το μετανιώσαμε φρικτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Mamakoula εχω παει στη ρωμη και περασα καταπληκτικα.οσον αφορα το γκρουπ που λες οτι δεν θελεισ απλα να σου πω οτι το καλοκαιρι πηγαμε με τον αντρα μου με γκρουπ στη βαρκελωνη και περασαμε τελεια.λεσ και ειμασταν 5ημερη.την παρεα που καναμε με τα ζευγαρια στο ταξιδι κανουμε ακομα και σημερα.οσον αφορα τη ρωμη ειναι καταπληκτικη πολη.τα αξιοθεατα ειναι φανταστικα.το τεραστιο συντριβανι fontana di trevi που ριχνεισ κερμα και κανεισ ευχη οταν το δεισ θα ξετρελαθεισ.το κολοσσαιο αλλο επισησ τελειο αξιοθεατο.θα μπεισ μεσα και θα το γυρισεισ και θα ταξιδεψεισ σε αλλεσ εποχεσ.απο εξω υπαρχουν ρωμαιοι ντυμενοι με τισ πανοπλιεσ για να βγεισ φωτογραφια η οποια τοτε στοιχιζε 5 ευρω.θα στανταρ στο βατικανο εμεισ οταν πηγαμε ηταν τα φωτα και γινοτανε λαικο προσκυνημα η εκκλησια ειναι μαγευτικη.εχει μετρο και μπορεισ να πας παντου εμεισ τα γυρισαμε ολα με το μετρο.απλα θελει προσοχη τισ τσαντες και τισ καμερεσ και μηχανεσ.μαλιστα οταν κατεβηκαμε στο μετρο εγραφε σε ολεσ τις γλωσσεσ να προσεχετε τισ τσαντες και πορτοφολια σας.εχει εναν τεραστιο δρομο με ολεσ τισ μπουτικ των σχεδιαστων και θυμαμαι τοτε οι κινεζουλεσ κανανε ουρα για να μπουνε μεσα στη gucci.εκει ειναι και η piazza di spagnia οπου ειναι κατι σκαλια και ειναι γεματο τουριστες.το καπουτσινο και το εσπρεσσο ειναι πολυ φθηνα καμια σχεση με εδω.οσον αφορα τισ πιτσεσ τους δεν ξετρελαθηκα.νομιζω οτι εδω τρωμε πιο ωραιεσ.επισησ θα πασ στο κοινοβουλιο και γενικα περπατωντας στο κεντρο της ειναι γεματο αξιοθεατα.δεσ στο google και μαθε οτι θελεισ.θα περασετε τελεια και σιγουρα οταν γυρισετε καποια στιγμη θα θελετε να την ξαναεπισκευτειτε.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 2,5 χρόνια αποφασίσαμε να πάμε για 3 μέρες διακοπές με τον άνδρα μου μόνοι μας. Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ άγχος γιατί πρω΄τη φορά θα αφήσω τη μπουμπούκα μόνη της, όμως και ο άνδρας μου είχε αρχίσει να διαμαρτύρεται οπότε το αποφασίσαμε! θα πάμε Ρώμη και θα μείνουμε μέσα στο ιστροικό κέντρο. Αν κάποια από σας έχει ταξιδεψει και έχει εμπειρία θα ήθελα προτάσεις για αξιοθέατα, φαγητό, καφέ και ό,τι άλλο θα μπορούσε να μας φανεί χρήσιμο. Θα πάμε μόνοι μας, χωρίς πρακτορείο, αφού την τελευταία φορά που πήγαμε οργανωμένη εκδρομή στην Ευρώπη το μετανιώσαμε φρικτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τέλεια θα περάσετε. Διαφωνώ για τις πίτσες. Ξετρελαίνομαι για ιταλική πίτσα. Και στο χέρι να την πάρεις για μεσημεριανό είναι τέλειες. Όπου δεις πολλούς Ιταλούς μαζεμένους να τρώνε για μεσημεριανό εκεί να πας. Ας είναι και στα όρθια. Δεν με εντυπωσίασαν τόσο οι γυναίκες γιατί και οι ελληνίδες είναι περιποιημένες όσο οι άντρες. Είναι στην τρίχα, κουστουμιά, καφέ παπούτσι δερμάτινο, άψογοι. Εδώ θα φαίνονταν υπερβολικοί, ολίγον προς το τοιούτοι. Εκεί τους κάνεις χάζι.

 

Άλλη τιμή ο εσπρέσσο στα όρθια στο μπαρ, άλλο καθιστοί αλλά εμείς μαθημένοι είμαστε έτσι κι αλλιώς να τον χρυσοπληρώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Kατι παρόμοιο κάναμε και εμείς πέρσι...

Τα αφήσαμε τα παιδάκια μας και την κάναμε για Ρωμη...

 

Λοιπόν, το κέντρο είναι υπέροχο και γενικώς η Ρώμη είναι ένα υπαίθριο μουσείο που οταν περπατάς κοιτάς πάντα με θαυμασμό πάνω...

 

Το φαγητό εγώ το βρήκα ελαφρώς κακό αλλά θεϊκό το παγωτό-δεν μπορείς να τη βγάλεις όλη τη μέρα με παγωτό...-...ΜΙΑ πιτσα καλή ΔΕΝ εφαγα...και δεν ειμαι δυσκολη στο φαγητό...

 

Δεν θα σου πω συγκεκριμενα για να μην χασει ή υποτιμήσεις τιποτα...

 

Μην κανετε το λάθος και μπείτε στην ουρά για τον ναο του Αγ.Πετρου στο Βατικανό...θα σας βρει το 2011 εκει...κάντε την απο δεξιά χαλαρά και με ελαφρά ...δεν θα σας πάρει χαμπάρι κανεις...Οι Ελληνες φαινόντουσαν...ολοι απέξω περνούσαν απο την ουρά...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και απο εμένα. Είχαμε πάει και εμείς πέρυσι το καλοκαιρί στη Ρώμη μαζί με τον μικρούλη μας και είχαμε περάσει φανταστικά!!! Σου προτείνω να μείνεις όσο το δυνατόν πιο κεντρικά για να μπορείς να περπατήσεις το κέντρο με τα πόδια. Σκέψου ότι όλη η Ρώμη είναι ένα μουσείο, έχει πάρα πολλά αξιοθέατα τα οποία δεν προλαβαίνεις να τα δεις σε 3 ημέρες οπότε καλό είναι να κάνεις από τώρα μια έρευνα για να καταλήξεις τι θέλεις να δεις έτσι ώστε να τα προγραμματίσεις. Σχετικά με το Βατικανό εγώ προτείνω να κλείσεις εισητήρια μέσω ίντερνετ έτσι ώστε να ξέρεις ακριβώς τι ώρα θα πας και χωρίς να περιμένεις στις ουρές γιατί έχει ξεχωριστή σειρά για τις ηλεκτρονικές κράτήσεις. Σχετικά με το φαγητό και εγώ δεν θα συμφωνήσω για τις πίτσες, γιατί θεωρώ ότι έχουν άπαιχτες πίτσες αλλά σε άλλο στυλ από αυτές που έχουμε συνηθίσει εδώ. Γενικά εμείς όπου φάγαμε (ακόμη και στο χέρι) φάγαμε πολύ καλά και σε καλές τιμές. Έχε υπόψη όμως ότι τα εστιατόρια τους έχουν συγκεκριμένο ωράριο δηλ. ανοίγουν μεσημέρι μέχρι τις 2-3 νομίζω και μετά ξανά το βράδυ. Γλυκά και παγωτά θεϊκά!!! Για ψώνια δεν ξέρω να σου πω γιατί στα ταξίδια μου γενικά δεν ασχολούμαι με τα μαγαζιά. Α! επίσης αν θέλεις και προλαβαίνεις ένα ωραίο μέρος λίγο έξω από τη Ρώμη είναι το Τραστέβερε. Τέλος να προσέξεις το θέμα ξενοδοχείο γιατί γενικά το ιστορικό κέντρο αποτελείται από παλαιά κτίρια, ανακαινισμένα μεν αλλά με διάφορα θέματα, οπότε θέλει λίγο ψάξιμο. Οι τιμές στη διαμονή είναι λίγο τσουχτερές γενικά. Αυτά από εμένα σου έυχομαι να περάσετε υπέροχα!!!

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

mamakoula γεια σου.Πολύ καλή η επιλογή σας....Πανέμορφη πόλη, πολύ ρομαντική, πολλά μουσεία και πιστεύω δεν θα το μετανιώσετε.Εγώ αυτό που θα πρότεινα να μην χάσετε με τίποτα είναι μια βόλτα στην περιοχή Trastevere,με γοήτεψε πάρα πολύ αυτή η περιοχή της Ρώμης.Μπορείτε να το συνδιάσετε κάποια μέρα που θα πάτε στο Βατικανό.Είναι περίπου 5-10 λεπτά με το λεωφορείο από το Βατικανό.Ρωτήστε ποιο λεωφορείο να πάρετε και θα σας πουν.Απο εκεί και πέρα είναι το Κολοσσαίο, fontanta di trevi,το μουσείο του Βατικανού που αξίζει να δείτε την Σιξτίνα και πολλά πολλά άλλα.Το θέμα είναι να διαλέξετε εσείς ποιο απ'όλα αυτά και πολλά άλλα που σίγουρα και εγώ δεν είδα, θέλετε να δείτε.Στο οικονομικό τώρα....εμένα μου φάνηκε λίγο τσιμπημένη η Ρώμη σε σχέση με άλλα ταξίδια που έχω κάνει.Σας εύχομαι καλά να περάσετε, να την απολαύσετε και σίγουρα δεν θα το μετανιώσετε.(και να φάτε και τιραμισού,πολύ ωραίο).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...