Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ultrogestan Ζητάω γνώμη!!!


Recommended Posts

Κορίτσια ζητάω την γνώμη σας για αυτό το φάρμακο.Είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν απο 3 μήνες , σήμερα πήγα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό. Παίρνω τηλ την γιατρό και μου είπε να πάρω το Ultrogestan 1πρωι 1 βράδυ, felicin και μου είπε αργότερα θα πάρω και ασπιρίνη. Δεν ξέρω αν πρέπει να το πάρω. ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σου ειπε να τα παρεις λόγω του ιστορικου σου..να μην φοβάσαι καθολου...ορμόνη ειναι που την δινουνε στην αρχη της εγκυμοσυνης για να βοηθησουν την εγκυμοσυνη να εξελιχτει..ετσι μου ειχε πει η γιατρος μου, καθώς με το που εμαθα οτι ημουνα εγκυος ειχα λιγο αιμα και ειδε μια μικρη αποκολληση στον σακο.πηρα τα ουλτροτζεσταν για 4 μηνεσ παρακαλω σχεδον...διαβασα επισης οτι στις εξωσωματικες δινουν απαραιτητα και μαλιστα 3 η και 4 την ημερα...το φελισιν ειναι σιδηρος οποτε δεν σε απασχολει..τωρα για την ασπιρινη, εμενα μου εδινε ταυτογχρονα και σαλοσπιρ (ιδιο με την ασπιρινη) ειναι αντιθροβωτικο, καθώς το ουλτροτζεσταν εχει την ταση να δημιουργει πηξιμο στο αιμα, επομενως ειναι απαραιτητο ενα αντιπηκτικο..επισης να μην σε αγχωνει..μια χαρα ειναι το μικρακι μου,εγω να δεις τι αγωνια ειχα με τοσα που επαιρνα για 4 μηνες σχεδον..κατεβασα τομους να διαβασω..αλλα τελικα θεωρώ ότι καλο ειναι να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου, αυτος ξέρει καλύτερα..σου τα έγραψα πολύ απλοικα, όπως τα ειχα καταλαβει εγω..δεν ειμαι γιατρός και ζητώ συγνωμη αν το διαβάσει κάποιος σχετικός και νιώσει ότι κατακρεούργησα την ιατρική επιστήμη!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. Κ ΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΡΙΝ 7 ΜΗΝΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ. ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ Κ ΜΕΝΑ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ. ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ. ΜΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ. Κ FILICINE ΠΗΡΑ Κ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΩΣ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΟ. ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites

ELEANNA ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ULTROGESTAN ,FELICIN, KAI ΜΙΣΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ τα πήρα για περίπου 2 μήνες, μέχρι τον 3ο μήνα της κύησης. Δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν. Νομίζω ότι μου τα δώσανε λόγω δίδυμης κύησης. Πάντως, η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε πάρα πολύ καλά, γέννησα την 37η εβδομάδα και τα μικρά υγιέστατα.

Μην ανησυχείς, αλλά αν σε έχει πιάσει άγχος, συζήτησέ το και με το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τέτα σου έδωσε ο γιατρός το utrogestan όταν είδα τα αποτελέσματα της εξέτασης για προγεστερόνη; Σε ρωτάω γιατί οι γιατροί θα με τρελάνουν. Πήγα σήμερα σε μια γιατρό της είπα ότι μου είπε μια άλλη γιατρός να πάρω το συγκεκριμένο φάρμακο και μου είπε όχι αν δεν δω τα αποτελέσματα της εξέτασης

Link to comment
Share on other sites

Τέτα σου έδωσε ο γιατρός το utrogestan όταν είδα τα αποτελέσματα της εξέτασης για προγεστερόνη; Σε ρωτάω γιατί οι γιατροί θα με τρελάνουν. Πήγα σήμερα σε μια γιατρό της είπα ότι μου είπε μια άλλη γιατρός να πάρω το συγκεκριμένο φάρμακο και μου είπε όχι αν δεν δω τα αποτελέσματα της εξέτασης

ΟΧΙ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ Κ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ Β ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΗ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΜΑ.

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...