Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ (ΑΘΗΝΑ)


videxr

Recommended Posts

Χρειαζομαι την βοήθειά σας: ο σύζυγος μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα υγείας και χρειαζόμαστε γνώμη από νευροχειρούργο. Μήπως έχετε γνωρισει κάποιον προσωπικά (ή όχι); Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον, καθώς δεν εχω κάποιον στον νου μου και είναι δυσκολο να ψάχνω γενικά. Εάν ξέρετε κάποιον, παρακαλώ, ενημερώστε με σε ποιό νοσοκομειο εργάζεται ή και πού είναι το ιατρείο του.

Σας ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρειαζομαι την βοήθειά σας: ο σύζυγος μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα υγείας και χρειαζόμαστε γνώμη από νευροχειρούργο. Μήπως έχετε γνωρισει κάποιον προσωπικά (ή όχι); Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον, καθώς δεν εχω κάποιον στον νου μου και είναι δυσκολο να ψάχνω γενικά. Εάν ξέρετε κάποιον, παρακαλώ, ενημερώστε με σε ποιό νοσοκομειο εργάζεται ή και πού είναι το ιατρείο του.

Σας ευχαριστώ πολύ....

 

Παρόλο που δεν ξέρω τι ακριβώς θα θέλατε, κορυφαίος στο είδος του είναι ο κ. Δαμιανός Σακάς στον Ευαγγελισμό. Ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά, κάνει επεμβάσεις με ηλεκτρόδια στον εγκέφαλο σε ασθενείς με Πάρκινσον κλπ. Δυστυχώς δεν έχω λεπτομέρειες για ιατρείο κλπ, αλλά σίγουρα κάτι θα μπορείς να βρεις από το ίντερνετ.

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά είναι δύσκολο να προτείνεις γιατρούς... έχω να σου πω για τον κύριο Παπαδάκη, πατέρα της νευροχειρουργικής.

 

Δεν ξέρω αν χειρουργεί ακόμη, όπως και να 'χει όμως κάθε συμβουλή του θα είναι πολύτιμη. Πριν από κάποια χρόνια ήταν στο Ντυνάν και μετά στην Ευρωκλινική.

 

Εύχομαι γρήγορα περαστικά!!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν ξέρω τι ακριβώς θα θέλατε, κορυφαίος στο είδος του είναι ο κ. Δαμιανός Σακάς στον Ευαγγελισμό. Ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά, κάνει επεμβάσεις με ηλεκτρόδια στον εγκέφαλο σε ασθενείς με Πάρκινσον κλπ. Δυστυχώς δεν έχω λεπτομέρειες για ιατρείο κλπ, αλλά σίγουρα κάτι θα μπορείς να βρεις από το ίντερνετ.

 

Καλα μη παιρνεις κι ορκο για τα ετη φωτος.Κανει οντως επεμβασεις με ηλεκτροδια σε ασθενεις με Παρκινσον...κατα ποσο ομως ειναι πετυχημενες ειναι ενα αλλο ζητημα.

 

Αν η κοπελα ενδιαφερεται για Παρκινσον θα μπορουσα να δωσω καποιες πληροφοριες...ας μου πει με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Οσο δυσκολο και αν ειναι να προτεινει κανεις γιατρους, ειδικα μεσω νετ, προτεινω με το χερι στην καρδια τον νευροχειρουργο Χρηστο Γεωργοπουλο, ο οποιος τωρα χειρουργει στο Ερρικος Ντυναν.

 

Εχω ιδία πειρα, καθως με χειρουργησε πριν απο 17 χρονια στο Ιατρικο Κεντρο, και ημουν πολυ δυσκολο περιστατικο.

 

videxr ευχομαι να ειναι περαστικο και θα ειμαι στη διαθεση σου για οποιαδηποτε πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν μπορείς πες μου κι εμένα στοιχεια επικοινωνίας με τον κο Χρηστο Γεωργοπουλο, έχω πρόβλημα με την μέση μου και μου είπαν να δω νευροχειρούργο.Είναι καλός?Εσύ τι είχες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, έχει και ο πατέρας μου τις καλύτερες εντυπωσεις, αφού τον χειρούργησε πριν από χρόνια στο κεφάλι. Στην κατάσταση του συζύγου μου, δεν είναι πρόθυμος να συμβάλλει, καθώς χρειάζεται πολιτικό 'μέσον' για να βρεθεί κρεββατι....

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά είναι δύσκολο να προτείνεις γιατρούς... έχω να σου πω για τον κύριο Παπαδάκη, πατέρα της νευροχειρουργικής.

 

Δεν ξέρω αν χειρουργεί ακόμη, όπως και να 'χει όμως κάθε συμβουλή του θα είναι πολύτιμη. Πριν από κάποια χρόνια ήταν στο Ντυνάν και μετά στην Ευρωκλινική.

 

Εύχομαι γρήγορα περαστικά!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια....Μπορείς να μάθεις εάν είναι εν ενεργεία; Είμαι μόνη μου στην όλη διαδικασία ευρεσης ιατρού και δεν ξέρω από πόυ να ξεκινήσω....Εάν σου είναι δύσκολο να μάθεις εάν εργάζεται ακόμα...να πάρω κάποια τηλεφωνα στις κλινικες που αναφερεις....ίσως μάθω με αυτόν τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν ξέρω τι ακριβώς θα θέλατε, κορυφαίος στο είδος του είναι ο κ. Δαμιανός Σακάς στον Ευαγγελισμό. Ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά, κάνει επεμβάσεις με ηλεκτρόδια στον εγκέφαλο σε ασθενείς με Πάρκινσον κλπ. Δυστυχώς δεν έχω λεπτομέρειες για ιατρείο κλπ, αλλά σίγουρα κάτι θα μπορείς να βρεις από το ίντερνετ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, έχει και ο πατέρας μου τις καλύτερες εντυπωσεις, αφού τον χειρούργησε πριν από χρόνια στο κεφάλι. Στην κατάσταση του συζύγου μου, δεν είναι πρόθυμος να συμβάλλει, καθώς χρειάζεται πολιτικό 'μέσον' για να βρεθεί κρεββατι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια....Μπορείς να μάθεις εάν είναι εν ενεργεία; Είμαι μόνη μου στην όλη διαδικασία ευρεσης ιατρού και δεν ξέρω από πόυ να ξεκινήσω....Εάν σου είναι δύσκολο να μάθεις εάν εργάζεται ακόμα...να πάρω κάποια τηλεφωνα στις κλινικες που αναφερεις....ίσως μάθω με αυτόν τον τρόπο...

Κορίτσι μου, για δες αυτά :

 

- Στοιχεία επικοινωνίας με νευροχειρουργό Ν. Παπαδάκη

 

- Βιογραφικό για νευροχειρουργό Ν. Παπαδάκη

 

Στη διάθεσή σου, αν χρειαστείς κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλα μη παιρνεις κι ορκο για τα ετη φωτος.Κανει οντως επεμβασεις με ηλεκτροδια σε ασθενεις με Παρκινσον...κατα ποσο ομως ειναι πετυχημενες ειναι ενα αλλο ζητημα.

 

Αν η κοπελα ενδιαφερεται για Παρκινσον θα μπορουσα να δωσω καποιες πληροφοριες...ας μου πει με πμ.

 

Όχι, δεν έχει να κάνει με Πάρκινσον, στον σύζυγο μου βρεθησαν εξωμυελικες εστίες (όγκοι) κατά μήκος της σπονδυλικής στήλης και θέλω κάποιον γιατρό, ωστε να μας ενημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΦΕΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ,χρησιμοποιεί τη μέθοδο gama knife....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου, μα, δεν γνωρίζω τί είναι αυτή η μέθοδος και εάν στην κατάσταση του συζύγου μου είναι κατάλληλη και ωφέλιμη....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, για δες αυτά :

 

- Στοιχεία επικοινωνίας με νευροχειρουργό Ν. Παπαδάκη

 

- Βιογραφικό για νευροχειρουργό Ν. Παπαδάκη

 

Στη διάθεσή σου, αν χρειαστείς κάτι!

 

 

ζώπυρον, είμαι συγκινημένη...Ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια....Και για όλές τις λεπτομέριες που μου έδωσες....μάλλον είμαι αρκετά αγχωμένη....και δεν προσπαθησα να τις αντλήσω μόνη μου, παρά σε κούρασα περισσότερο......Θα καλέσω ώστε να κλείσω ραντεβού, το συντομότερο δυνατόν....Ευχαριστώ και πάλι....

 

Με εκτίμηση,

Βιβή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα. Εγώ σου συστήνω με κλειστά τα μάτια τον Κώττα Γεώργιο, νευροχειρουργός, διευθυντής του νευροχειρουργικού τμήματος στο ΝΙΜΤΣ. Μπές εδώ να δείς τα στοιχεία του http://www.nimts.gr/content/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=55. Εχει και ιδιωτικό ιατρείο αν ενδιαφέρεσαι. Εκτός από άψογος επαγγελματίας, το σπουδαιότερο είναι και άνθρωπος. Στον συγκεκριμένο γιατρό χρωστάμε την ζωή του πατέρα μου, έφερε σε επιτυχία μια πολύ δύσκολη εγχείρηση όγκου εγκεφάλου. Επίσης ξέρω δύο περιπτώσεις επέμβασης σπονδυλικής στήλης άκρως επιτυχημένες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Εγώ σου συστήνω με κλειστά τα μάτια τον Κώττα Γεώργιο, νευροχειρουργός, διευθυντής του νευροχειρουργικού τμήματος στο ΝΙΜΤΣ. Μπές εδώ να δείς τα στοιχεία του http://www.nimts.gr/content/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=55. Εχει και ιδιωτικό ιατρείο αν ενδιαφέρεσαι. Εκτός από άψογος επαγγελματίας, το σπουδαιότερο είναι και άνθρωπος. Στον συγκεκριμένο γιατρό χρωστάμε την ζωή του πατέρα μου, έφερε σε επιτυχία μια πολύ δύσκολη εγχείρηση όγκου εγκεφάλου. Επίσης ξέρω δύο περιπτώσεις επέμβασης σπονδυλικής στήλης άκρως επιτυχημένες.

 

 

ster, σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου. Να σε ρωτήσω, εάν κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο, θα μας δεχθούν; Ο σύζυγος μου δεν έχει ασφάλιση δημόσιου τομέα....και φυσικά καμία σχέση με τον στρατό....

Θέλεις να μου δώσεις και τα στοιχεία επικοινωνίας του ιατρείου του, για να είμαι καλυμένη;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου...

Να είσαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

ζώπυρον, είμαι συγκινημένη...Ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια....Και για όλές τις λεπτομέριες που μου έδωσες....μάλλον είμαι αρκετά αγχωμένη....και δεν προσπαθησα να τις αντλήσω μόνη μου, παρά σε κούρασα περισσότερο......Θα καλέσω ώστε να κλείσω ραντεβού, το συντομότερο δυνατόν....Ευχαριστώ και πάλι....

 

Με εκτίμηση,

Βιβή

Μα δεν έκανα τίποτα! Σας εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και πάλι. Δεν ξέρω αν θα σε δεχτεί στο νοσοκομείο αλλά με ένα τηλέφωνο εκεί μπορείς να το διαπιστώσεις. Πάντως αν θέλεις, το ιδιωτικό του ιατρείο το έχει στην Μιχαλοκοπούλου 159 στην Αθήνα και το τηλ είναι 2107489169. Εύχομαι όλα να είναι περαστικά. Για τον γιατρό που σου συστήνω βάζω το χέρι μου στην φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και πάλι. Δεν ξέρω αν θα σε δεχτεί στο νοσοκομείο αλλά με ένα τηλέφωνο εκεί μπορείς να το διαπιστώσεις. Πάντως αν θέλεις, το ιδιωτικό του ιατρείο το έχει στην Μιχαλοκοπούλου 159 στην Αθήνα και το τηλ είναι 2107489169. Εύχομαι όλα να είναι περαστικά. Για τον γιατρό που σου συστήνω βάζω το χέρι μου στην φωτιά.

 

ελπίζω να πάνε όλα καλά στον άντρα της κοπέλας που αντιμετωπιζει το πρόβλημα..Εγώ τηλεφώνησα στο νοσοκομείο 2107288324 μετα απο δικές σου περιγραφες γιατι έχω θεμα με τη μεση μου..μου είπαν πως εχει φυγει και παει προς το Ιασώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ster, σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου. Να σε ρωτήσω, εάν κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο, θα μας δεχθούν; Ο σύζυγος μου δεν έχει ασφάλιση δημόσιου τομέα....και φυσικά καμία σχέση με τον στρατό....

Θέλεις να μου δώσεις και τα στοιχεία επικοινωνίας του ιατρείου του, για να είμαι καλυμένη;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου...

Να είσαι καλά...

 

Στο ΝΙΜΙΤΣ πάει ο πατέρας μου σε άλλη ειδικότητακαι έχει ΙΚΑ..Και έχει καλούς νευροχειρούργος και ο Τέγος ειναι καλός.

tEksp3.png?8gzbt5YV
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι την βοήθειά σας: ο σύζυγος μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα υγείας και χρειαζόμαστε γνώμη από νευροχειρούργο. Μήπως έχετε γνωρισει κάποιον προσωπικά (ή όχι); Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον, καθώς δεν εχω κάποιον στον νου μου και είναι δυσκολο να ψάχνω γενικά. Εάν ξέρετε κάποιον, παρακαλώ, ενημερώστε με σε ποιό νοσοκομειο εργάζεται ή και πού είναι το ιατρείο του.

Σας ευχαριστώ πολύ....

 

στο γενικο κρατικο, γεννηματα (στη μεσογείων)

ευρυπίδης αντωνίου!!!!!!! ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικώς επισκεφθήκαμε τον Κύριο Παπαδάκη (αν και περιμέναμε πολές εβδομάδες έως ότου μου τηλεφωνήσει η γραμματέας του για να μας κλέισει ραντεβού).

Δεν θα μακρυγορήσω: είναι απλός Άνθρωπος, μας έδωσε να καταλάβουμε όλα όσα χρειάζονταν, μας έδωσε οδηγίες και κατευθύνσεις, ώστε να ξέρουμε πού βαδίζουμε....

Η χρέωση της επίσκεψης ήταν φθηνή, εάν σκεφτούμε την εμπειρία του ανθρώπου και την καταξίωσή του ως επιστήμονας....

(για έναν απλό οφθαλμολογικό έλεγχο στα ματάκια της κόρης μου, πληρώσαμε περισσότερα και φυσικά η γιατρός δεν ήταν Καθηγήτρια.....)

Έίμαι ενθουσιασμένη όχι μόνο με τα καλά νέα και την ελπίδα που μας έδωσε, αλλά και διότι επαλήθευσε την γνώμη μου ότι οι ιατροί δεν χρειάζεται να είναι ' ακριβοί' για να είναι 'καλοί'.

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...