Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΣΩ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ!!!!!!!


nen

Recommended Posts

ΜΠΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :?:?:cry::cry:

 

εχω να σιδερωσω 2 πλυντηρια ρουχα!!!!!

δε μπορω το σιδερο!!! το μισω!!!!!!!!

αφου εχω απλωμενα τα ρουχα απο προχτες και εχουν κοκκαλωσει!!!! πρεπει να τα σπασω πρωτα με σφυρι, και μετα να τα σιδερωσω!!!!

οταν με το καλο γεννησω, πρωτα θα μαθω στη μικρη να σιδερωνει , και μετα να περπαταει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ενδεχόμενο να φωνάξεις μία γυναίκα να στα σιδερώσει υπάρχει? :roll:

Εγώ πάντως όσο ήμουν έγκυος σιδέρωνα καθιστή. Και χωρίς πολλά πολλά. Ελπίζω να κάνεις και συ το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ...ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΧΘΡΟΣΤΟΥ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ...ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ...ΤΟ ΜΙΣΩ....ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟΦΑΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΜΑΖΕΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ..ΤΟΤΕ ΣΙΔΕΡΩΝΩ Η ΚΑΛΗ ΣΟΥ..ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΖΕΣΤΗ...

 

ΜΠΛΙΑΧ....

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

βρε συ νεν....σε γουσταρω κιολας.....2 πλυντηρια εχεις σπιτι???????εγω με ενα και δεν προλαβαινω :D:D:D:D:D

κουραγιο....ελπιζω σε ενα πλυντηριο-στεγνωτηριο-σιδερωτηριο καθως και σε ενα ρομποτ που θα τα βαζει στη θεση τους.....ελπιζω να γινει οσο ζω.........αμην

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΙΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ.ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΝΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελπιζω σε ενα πλυντηριο-στεγνωτηριο-σιδερωτηριο καθως και σε ενα ρομποτ που θα τα βαζει στη θεση τους.....ελπιζω να γινει οσο ζω.........αμην

 

Από το στόμα σου και στου θεού τ' αυτί :P:P

 

Αχ και εγώ έχω άλλα 2 πλυντήρια και μ' αυτή τη ζέστη σημερα θα κάνω και τσαμπα σάουνα :cool: ... Θα κλειδαμπαρωθώ, θα βάλω το A/C και θα το υποστώ κι αυτό :cry::cry:

 

Για τον άντρα μου το σιδερο είναι αγνωστη λέξη... Να σκεφτεις 10 χρόνια εργένης και ποτε δεν σιδέρωσε :roll:

 

Ευτυχώς που έχω και την κόρη μου που παίρνει τη σιδερώστρα και το σίδερό της και με βοηθάει :lol::lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθές σιδέρωσα 3 πλυντήρια με αρκετές διακοπές γιατι με χρειαζόταν και το μωρό μου.

Στην εγκυμοσύνη δε, δεν είχα κανένα πρόβλημα γιατι δεν είχα το νινάκι οπότε δώστου να σιδερώνω :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ...ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΧΘΡΟΣΤΟΥ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ...ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ...ΤΟ ΜΙΣΩ....ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟΦΑΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΜΑΖΕΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ..ΤΟΤΕ ΣΙΔΕΡΩΝΩ Η ΚΑΛΗ ΣΟΥ..ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΖΕΣΤΗ...

 

ΜΠΛΙΑΧ....

 

Αχ πόσο χαίρομαι που σκέφτονται και άλλα κορίτσια σαν και μένα! :lol:

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σιδερώνω μόνο τα πουκάμισα και τα παντελόνια της δουλειάς του καλού μου άντε και κανένα μπλουζάκι. Επειδή φοράει στολή αλλάζει συνεχώς αλλά δεν τα αφήνω να μαζευτούνε για να μην την πατήσω. Ειναι όντως η πιο βαρετή μου δουλειά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι το σιδέρωμα ήταν και είναι η αγαπημένη μου δουλειά σου σπίτι!!Δεν με πειράζει ακθόλου να σιδερώνω!!Αυτό που μου τη σπάει πάρα μα πάρα πολύ είναι το σφουγγάρισμα!!!!ΤΟ ΜΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

 

Link to comment
Share on other sites

παιρνω γυναικα για το σπιτι που ερχεται μια φορα τη βδομαδα, αλλα δε κανει σιδερο... μωρε μου φαινεται τζαμπα λεφτα να δωσω για σιδερο... δεν ειναι δυσκολο, καθομαι αλλωστε, και ουτε κανω κανενα "σοβαρο" σιδερωμα... αλλα ειναι ΤΟΣΟ βαρετο!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :?:?:cry::cry:

 

εχω να σιδερωσω 2 πλυντηρια ρουχα!!!!!

δε μπορω το σιδερο!!! το μισω!!!!!!!!

αφου εχω απλωμενα τα ρουχα απο προχτες και εχουν κοκκαλωσει!!!! πρεπει να τα σπασω πρωτα με σφυρι, και μετα να τα σιδερωσω!!!!

οταν με το καλο γεννησω, πρωτα θα μαθω στη μικρη να σιδερωνει , και μετα να περπαταει!!!

 

η αλήθεια είναι ότι έχω να πιάσω σίδερο απο τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος :roll: έχω την μαμά και την πεθερά που όταν έρχονται τις χώνω στο σίδερο!

όσο για το άπλωμα το κάνει ο αντρούλης μου!

αλλά ότνα θα τον βρώ στα καλά του!

και άκου το καλό!!!!

εσύ έχεις απλωμένα τα ρούχα 2 μέρες, εγώ που τα τα έχω μέσα στο πλυντήριο εδώ και τρείς μέρες ?????? καλέ αυτά πήραν να στεγνώνουν απο μόνα τους!!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :?:?:cry::cry:

 

εχω να σιδερωσω 2 πλυντηρια ρουχα!!!!!

δε μπορω το σιδερο!!! το μισω!!!!!!!!

αφου εχω απλωμενα τα ρουχα απο προχτες και εχουν κοκκαλωσει!!!! πρεπει να τα σπασω πρωτα με σφυρι, και μετα να τα σιδερωσω!!!!

οταν με το καλο γεννησω, πρωτα θα μαθω στη μικρη να σιδερωνει , και μετα να περπαταει!!!

 

η αλήθεια είναι ότι έχω να πιάσω σίδερο απο τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος :roll: έχω την μαμά και την πεθερά που όταν έρχονται τις χώνω στο σίδερο!

όσο για το άπλωμα το κάνει ο αντρούλης μου!

αλλά ότνα θα τον βρώ στα καλά του!

και άκου το καλό!!!!

εσύ έχεις απλωμένα τα ρούχα 2 μέρες, εγώ που τα τα έχω μέσα στο πλυντήριο εδώ και τρείς μέρες ?????? καλέ αυτά πήραν να στεγνώνουν απο μόνα τους!!!!!!!!!!!!!! :)

 

ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ μου χει τυχει να ξαναβαλω πλυντηριο τα ιδια ρουχα, επειδη τα ειχα αφησει μεσα στο πλυντηριο και μυριζαν!!!! τι ελεεινη που ειμαι!!!!

 

ασε που τωρα, για να μη σιδερωσω, εβαλα κι αλλο πλυντηριο!!! (και καλα, ολα μαζι!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :?:?:cry::cry:

 

εχω να σιδερωσω 2 πλυντηρια ρουχα!!!!!

δε μπορω το σιδερο!!! το μισω!!!!!!!!

αφου εχω απλωμενα τα ρουχα απο προχτες και εχουν κοκκαλωσει!!!! πρεπει να τα σπασω πρωτα με σφυρι, και μετα να τα σιδερωσω!!!!

οταν με το καλο γεννησω, πρωτα θα μαθω στη μικρη να σιδερωνει , και μετα να περπαταει!!!

 

η αλήθεια είναι ότι έχω να πιάσω σίδερο απο τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος :roll: έχω την μαμά και την πεθερά που όταν έρχονται τις χώνω στο σίδερο!

όσο για το άπλωμα το κάνει ο αντρούλης μου!

αλλά ότνα θα τον βρώ στα καλά του!

 

και άκου το καλό!!!!

εσύ έχεις απλωμένα τα ρούχα 2 μέρες, εγώ που τα τα έχω μέσα στο πλυντήριο εδώ και τρείς μέρες ?????? καλέ αυτά πήραν να στεγνώνουν απο μόνα τους!!!!!!!!!!!!!! :)

 

ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ μου χει τυχει να ξαναβαλω πλυντηριο τα ιδια ρουχα, επειδη τα ειχα αφησει μεσα στο πλυντηριο και μυριζαν!!!! τι ελεεινη που ειμαι!!!!

 

ασε που τωρα, για να μη σιδερωσω, εβαλα κι αλλο πλυντηριο!!! (και καλα, ολα μαζι!!!)

 

 

λες να μυρίσουν?

έχω ανοιχτή την πόρτα πλυντηρίου!!!!

 

μα κατα τ' άλλα είμαι νοικοκυρά!!!!!

αλήθεια καλέ!

:wink::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω αν κα ι8 μηνων ειμαι στην καλυτερη μου φαση... μενω κατω απο τη μαμα μου, μου μαγειρευει, πλενει, καθαριζει, με φροντιζει ωσ κακομαθημενο κοριτσι... και μου τα εχει παντα ολα ετοιμα.... περναω απο αυτη την αποψη μια χαρα......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το σιδέρωμα ήταν και είναι η αγαπημένη μου δουλειά σου σπίτι!!Δεν με πειράζει ακθόλου να σιδερώνω!!Αυτό που μου τη σπάει πάρα μα πάρα πολύ είναι το σφουγγάρισμα!!!!ΤΟ ΜΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

 

Μια απο τα ιδια...κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με το σίδερο...όσο με το σφουγγάρισμα... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα να είναι καλά η μανούλα μου... μένει στον από κάτω όροφο και μου τα έχει όλα έτοιμα... Εντάξει...λίγο στο ξεσκόνισμα δεν τα πάμε καλά γιατί έχει λίγη μυωπία και πρεσβυωπία οπότε τα ξανακάνω...αλλά κατά τα άλλα, τι ποτίσματα, σφουγγαρίσματα, μαγειρέματα, πλυντήρια..τα πάντα η μανούλα μου!!! Σε βαθμό που νιώθω και τύψεις και τις φωνάζω να μην κουράζεται γιατί μπορώ και εγώ να κάνω κάποια απο αυτά αλλά εκείνη τίποτα, τον χαβά της... Βλέπεται, εργάζομαι ακόμη και βρίσκει ευκαιρία το πρωί που λείπω και τα κάνει όλα!!! Σε ότι αφορά στο σιδέρωμα... η πρέσσα elna να είναι καλά!!! Φοβερή.. ούτε ζεστένεσαι με τους ατμούς...ούτε τπτ..άσε που όλα τα κάνει σε χρόνο dt. Μην σας πω οτι την βρίσκω κιόλας να σιδερώνω.. το ίδιο και η μαμά μου... Έχει μετανοιώσει τόσα χρόνια νοικοκυρά που ηταν με τα ατμοσίδερα...καμία σχέση λέει σε χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά στο σιδέρωμα... η πρέσσα elna να είναι καλά!!! Φοβερή.. ούτε ζεστένεσαι με τους ατμούς...ούτε τπτ..άσε που όλα τα κάνει σε χρόνο dt.

 

οκ,και γω την εχω τη πρεσσα, αυτη χρησιμοποιω , αλλα πουκαμισα??? φουστες, φορεματα???

 

ΤΕΛΟΣ, το σιδερο εφευρεθηκε για να βασανιζονται οι γυναικες... ειναι η τιμωρια μας για το προπατορικο αμαρτημα... σου λεει, "μηλο θες?? σιδερωνε τωρα!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα να είναι καλά η μανούλα μου... μένει στον από κάτω όροφο και μου τα έχει όλα έτοιμα... Εντάξει...λίγο στο ξεσκόνισμα δεν τα πάμε καλά γιατί έχει λίγη μυωπία και πρεσβυωπία οπότε τα ξανακάνω...αλλά κατά τα άλλα, τι ποτίσματα, σφουγγαρίσματα, μαγειρέματα, πλυντήρια..τα πάντα η μανούλα μου!!! Σε βαθμό που νιώθω και τύψεις και τις φωνάζω να μην κουράζεται γιατί μπορώ και εγώ να κάνω κάποια απο αυτά αλλά εκείνη τίποτα, τον χαβά της... Βλέπεται, εργάζομαι ακόμη και βρίσκει ευκαιρία το πρωί που λείπω και τα κάνει όλα!!! Σε ότι αφορά στο σιδέρωμα... η πρέσσα elna να είναι καλά!!! Φοβερή.. ούτε ζεστένεσαι με τους ατμούς...ούτε τπτ..άσε που όλα τα κάνει σε χρόνο dt. Μην σας πω οτι την βρίσκω κιόλας να σιδερώνω.. το ίδιο και η μαμά μου... Έχει μετανοιώσει τόσα χρόνια νοικοκυρά που ηταν με τα ατμοσίδερα...καμία σχέση λέει σε χρόνο...

 

Κάνει δουλειά η πρέσσα?

σκέφτομαι να πάρω αλλά άλλοι μου λέε ότι είναι άβολη και ότι είναι μόνο για σεντόνια και τραπεζομάντηλα ?

για πες μου τη γνώμη σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να φωνάξεις μία γυναίκα να στα σιδερώσει υπάρχει? :roll:

Εγώ πάντως όσο ήμουν έγκυος σιδέρωνα καθιστή. Και χωρίς πολλά πολλά.

 

δλδ όταν με το καλό γεννήσετε ; τι θα κάνετε ; και τα ρούχα του μωρού 10 μέρες στο πληντυρια θα τα αφήνετε ! :roll::roll::roll:

 

δεν το πιστεύω ότι τα διαβάζω αυτά απο μητέρες και μελλοντικές μητέρες το 2008!

 

έλα βρε κοριτσάκια μην "χαιδεύεστε " αντε κλείστε τους υ/η και βουρ για σίδερο :cool::cool::cool:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να φωνάξεις μία γυναίκα να στα σιδερώσει υπάρχει? :roll:

Εγώ πάντως όσο ήμουν έγκυος σιδέρωνα καθιστή. Και χωρίς πολλά πολλά.

 

δλδ όταν με το καλό γεννήσετε ; τι θα κάνετε ; και τα ρούχα του μωρού 10 μέρες στο πληντυρια θα τα αφήνετε ! :roll::roll::roll:

 

δεν το πιστεύω ότι τα διαβάζω αυτά απο μητέρες και μελλοντικές μητέρες το 2008!

 

έλα βρε κοριτσάκια μην "χαιδεύεστε " αντε κλείστε τους υ/η και βουρ για σίδερο :cool::cool::cool:

 

ΜΑΜΑ!!!!!! εσυ εισαι?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...