Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

 

Ναι αλλά είναι ροζ! Βρήκα αυτά:

 

f9906ac7d7d1241ad5c23eb95cf9c6e4smurf-mm.gif

 

Βγαίνουν μου είπε γύρω στα 8 και κάτι ευρώ το κιλό, αλλά θα τα έχω την άλλη εβδομάδα. Τα παράγγειλα από την εταιρία που μας έδωσε η swanocean (αν δεν το βρήσκεις, πες μου να ψάξω εγώ). Η συγκεκριμένη έχει και τα μανιταράκια, θα έχω λεπτομέρειες next week.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον τελειο το μανιταροσπιτο...το εφτιαξα προχειρα με ενα πιο μικρο σακουλακι που εια και το καπελο απο πανω απο χαρτι ομωσ και ειναι πολυ καλο...αυτο θα κανω και θα βαλω τα δωρακια των παιδιων μεσα.

 

Ναι θα φτιάξω και εγώ 2-3 για deco (να δω που θα τα βάλω όλα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι ροζ! Βρήκα αυτά:

 

f9906ac7d7d1241ad5c23eb95cf9c6e4smurf-mm.gif

 

Βγαίνουν μου είπε γύρω στα 8 και κάτι ευρώ το κιλό, αλλά θα τα έχω την άλλη εβδομάδα. Τα παράγγειλα από την εταιρία που μας έδωσε η swanocean (αν δεν το βρήσκεις, πες μου να ψάξω εγώ). Η συγκεκριμένη έχει και τα μανιταράκια, θα έχω λεπτομέρειες next week.

 

Α βρήκες τελικά!Χαίρομαι που βοήθησα!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να μου δώσεις και εμένα στοιχεία για να παραγγειλω;;;

 

http://www.facebook.com/pages/%CE%93%CE%9B%CE%A5%CE%9A%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%91/143442325741604?sk=wall

 

http://www.glykisma.gr/

 

Στη σελίδα του facebook έχουν και photo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Που θα βρούμε τραπεζομάντηλα ή ύφασμα ή οργάτζα ή τούλι σε στρουμφομπλε να ντύσουμε τραπέζια - τραπεζαρίες - μπουφέδες. Κάτι φτηνό να βρούμε και θα βρούμε τρόπο να το στολίσουμε (τόσα βρήκαμε!).

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τούλι ή οργάνζα είναι πάρα πολύ λεπτό για τα τραπέζια εκτός κ αν βάλεις από κάτω άσπρα τραπεζομάντηλα.Αλλά μπλε τραπεζομάντηλα να βρεις λίγο χλωμό το κόβω.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Που θα βρούμε τραπεζομάντηλα ή ύφασμα ή οργάτζα ή τούλι σε στρουμφομπλε να ντύσουμε τραπέζια - τραπεζαρίες - μπουφέδες. Κάτι φτηνό να βρούμε και θα βρούμε τρόπο να το στολίσουμε (τόσα βρήκαμε!).

 

Μοναστηράκι έχει υφάσματα!! Επίσης έχει σε κάποιες λαϊκές και σε μοδιστρες μετα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστηχώς στη δική μας λαϊκή έχει μόνο υφάσματα για κουρτίνες! Μάλλον την βόλτα στο κέντρο δεν την γλυτώνω.....

 

Αλήθεια σχετικά με ποτυράκια έχετε σκεφτεί? Εγώ έχω πάρει κάποια πλαστικά διάφανα από jumbo, έχω ένα απεναντί μου και το κοιτάω! Αλλά ακόμη τίποτε!

 

Όσο για το νερό θα πάρω πλαστικά μπουκαλάκια και θα βγάλω την ετικέτα και θα βάλω δική μου με το όνομα κάθε παιδιού επάνω & ένα καλαμάκι. Σε κάθε πάρτυ μέχρι στιγμής δεν προλαβαίνω να βάζω νερά στα μικρούλια!

 

Πιάτα, μαχαιροπίρουνα πλαστικά να ξεμπερδεύω, εκτός από τα ποτύρια των μεγάλων. Εεε πώς να το κάνουμε τα ποτά δεν πίνονται σε πλαστικά!

 

Κάτι άλλο που θα κάνω, που επίσης είδα εδώ είναι να έχω και τα ποτά στο μπουφέ. Οπότε πιο εύκολα θα σηκωθεί κάποιος να ξαναγεμίσει το ποτό του παρά να βρει εμένα που τρέχω πανικόβλητη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα βάλεις ετικέτα πάνω στα μπουκαλάκια μπορείς να βάλεις κ στα ποτηράκια για να είναι ασορτί.Ή θα μπορούσες τα cupcake toppers να τα κάνεις αυτοκόλλητα κ να τα κολλήσεις πάνω

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

 

 

χα,χα,χα είσαι καταπληκτική! Αλλά είπα να μην παραγγείλω τα έτοιμα (βλέπεις είναι το οικονομικό στη μέση προσπαθώ να μου μείνουν 100 ευρουλάκια για "clown"). Οπότε θα παίξουν αυτά που έχω, αν και θα φτιάξω ταμπελάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θυμάστε τα βιβλιαράκια που είπα ότι θα πάρω για δώρο? Η σειρά λέει δεν βγαίνει άλλο! Γκρρρρρρρρ

 

Και γιατί κυρία μου το έχεις στο e-shop σαν διαθέσιμο? Της είπα, της είπα όσπου με βαρέθηκε? Με λυπήθηκε? Στο τέλος είπε ότι θα ψάξει να βρει ότι υπάρχει και θα δει να μου τα δώσει σε πάνω κάτω την ίδια τιμή!

 

Οπότε αν τα παραγγείλει καμία μην περιμένη καμιά εβδομάδα όπως εγώ να της πούνε ότι δεν τα έχει, κάντε ένα τηλεφωνάκι από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα κάτι ασκησούλες για τα παιδάκια, που θα έχω στο cd που θα τους δώσω.

Αν σας ενδιαφέρουν μπορείτε να τα κατεβάσετε από εδώ:

 

https://rapidshare.com/files/3942160992/Ασκήσεις.rar

 

ή εδώ (δεν ξέρω ποιο από τα δύο δουλευει, πρώτη φορά φορά ανεβάζω):

 

https://rapidshare.com/#!download|955tl3|3942160992|Ασκήσεις.rar|1463|R~C5DFBA09C71E1F4FE1CCBE99C12CBA7C|0|0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι θα λέγατε για ένα στρουμφοστεφανάκι να στολίσουμε την πόρτα μας?

 

stefanifront.th.jpg

 

Γίνετε πανεύκολα με χαρτόνι από κούτες και γκοφρέ χαρτί, και βάζετε ότι στολίδια θέλετε επάνω! Το έφτιαξα μάλιστα με τον μικρό μου!

 

Να και η πίσω πλευρά. με τα υλικά "κατασκευής":

 

stefaniback.th.jpg

 

Λέω να φτιάξω άλλο ένα σχέδιο που θα το βάλω από την έξω πλευρά της πόρτας, αλλά δεν θέλω να είναι ίδιο. Να φτιάξω μανιτάρι? Καμία άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν μπορώ να βρώ τρόπο να τα φτιάξω! Λοιπόν ήδου το πρόβλημα:

 

Έχω αυτό το κουτί με το καπάκι:

 

kouti.th.jpg

 

και θέλω με κάποιον τρόπο να γίνει κίτρινο!

 

Πήρα κίτρινο spray, αλλά το πράσινο και τα γράμματα εξακολουθούν να ξεχωρίζουν.

 

Επίσης δοκίμασα τη μέθοδο με το papier mache αλλά 1ον δεν βρήκε ωραίο και 2ον πότισε το χαρτόνι και άλλαξε σχήμα με συνέπεια να μην κλείνει το κουτί με το καπάκι!

 

Please, please, please καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι φοβερή.είναι τέλειο....

Ναι ωραία ιδέα απ έξω να φτιάξεις μανιταρακι!

 

Ευχαριστώ! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι, σχετικά με τα γενέθλια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι θα λέγατε για ένα στρουμφοστεφανάκι να στολίσουμε την πόρτα μας?

 

stefanifront.th.jpg

 

Γίνετε πανεύκολα με χαρτόνι από κούτες και γκοφρέ χαρτί, και βάζετε ότι στολίδια θέλετε επάνω! Το έφτιαξα μάλιστα με τον μικρό μου!

 

Να και η πίσω πλευρά. με τα υλικά "κατασκευής":

 

stefaniback.th.jpg

 

Λέω να φτιάξω άλλο ένα σχέδιο που θα το βάλω από την έξω πλευρά της πόρτας, αλλά δεν θέλω να είναι ίδιο. Να φτιάξω μανιτάρι? Καμία άλλη ιδέα?

 

Μπράβο!Είναι καταπληκτικό!Αυτό που έχεις βάλει είναι χαρτί αφής κ το'χεις τσαλακώσει?Το έχω δει στο ίντερνετ που κοιτούσα μόνο με ύφασμα ή κορδέλες.

 

Αχ, δεν μπορώ να βρώ τρόπο να τα φτιάξω! Λοιπόν ήδου το πρόβλημα:

 

Έχω αυτό το κουτί με το καπάκι:

 

kouti.th.jpg

 

και θέλω με κάποιον τρόπο να γίνει κίτρινο!

 

Πήρα κίτρινο spray, αλλά το πράσινο και τα γράμματα εξακολουθούν να ξεχωρίζουν.

 

Επίσης δοκίμασα τη μέθοδο με το papier mache αλλά 1ον δεν βρήκε ωραίο και 2ον πότισε το χαρτόνι και άλλαξε σχήμα με συνέπεια να μην κλείνει το κουτί με το καπάκι!

 

Please, please, please καμία ιδέα?

 

Μήπως αν το έβαφες πρώτα με μαύρο κ μετά με το κίτρινο?Αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα βγει το χρώμα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Είναι καταπληκτικό!Αυτό που έχεις βάλει είναι χαρτί αφής κ το'χεις τσαλακώσει?Το έχω δει στο ίντερνετ που κοιτούσα μόνο με ύφασμα ή κορδέλες.

 

 

 

Μήπως αν το έβαφες πρώτα με μαύρο κ μετά με το κίτρινο?Αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα βγει το χρώμα.

 

Νομίζω, λέγεται και χαρτί υφής.Στη συσκευασία έλεγε χαρτί γκοφρέ. Είναι αυτό που είναι πάρα πολύ λεπτό, κυκλοφορεί σε άπειρα χρώματα και τσαλακώνεται εύκολα. Ναι έχει απίστευτα πράγματα στο internet. Εμένα μου άρεσαν πολύ αυτά που γίνονται από χάρτινα λουλούδια, αλλά το ήθελα πιο παιδικό γιαυτό το έκανα έτσι. Αν googlάρεις paper wreath και πατήσεις να δεις εικόνες θα δεις άπειρα σχέδια. Άσε που μπορείς να κολλήσεις ότι θέλεις επάνω!

 

Τώρα για το κουτί, φοβερό το σκεπτικό, θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

 

και εμεις φετος θα στρουμφισουμε στα γενεθλια μας και εχω και εγω ψαξει λιγο και βοηθησατε και εσεις πολυ! Ευχαριστω ολες σας!

 

Να προτεινω και εγω με τη σειρα μου μια ιδεα ευκολη στο

http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/09/blog-post_06.html

95b0e56807.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

 

και εμεις φετος θα στρουμφισουμε στα γενεθλια μας και εχω και εγω ψαξει λιγο και βοηθησατε και εσεις πολυ! Ευχαριστω ολες σας!

 

Να προτεινω και εγω με τη σειρα μου μια ιδεα ευκολη στο

http://paizoumemazi.blogspot.com/2011/09/blog-post_06.html

 

Είναι τέλειο! Και τόσο απλό! Και τόσο τέλειο! Εσείς πότε έχετε τα γενέθλιά σας?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...