Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

Πω είναι τέλειο!!!!!!

Λες τον παπαστρουμφ να τον εκτύπωσω σε χοντρό α4 και να τΟ κόψω να το βάλω πάνω στην άλλη πρόσκληση? η θα φαίνεται άσχημο που έχει ανάμεσα κάτι γράμματα?

 

Φυσικά και θα φαίνονται άσχημα τα γράμματα!

 

smurfspapa.jpg

 

Στην έφτιαξα, αν και υπάρχουν κάποιες ατέλεις ακόμη. Στην εκτύπωση όμως μάλλον δεν θα φαίνεται, δοκίμασέ το και πες μου. Όσο για το που να το βάλεις εξαρτάται από την υπόλοιπη πρόσκληση. Μπορείς να ανεβάσεις φωτό ή να την περιγράψεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΧ κορίτσια με καταστέψατε!!!!!!!! Πρέπει να τα βρώ, έστω απλά και μόνο για να τα δω. Καλά μιλάμε μετά από τα γενέθλια θα βλέπω Στρουμφ και θα αηδιάζω!!!!! Χα, χα, χα

 

Δοκίμασε να επικοινώνησεις αύριο εδώ http://www.facebook.com/pages/%CE%93%CE%9B%CE%A5%CE%9A%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%91/143442325741604?sk=info είναι μία κοπέλα που λέγεται Κατερίνα κ πουλάει ζαχαρωτά κ τέτοια.Είχα πάρει απ'αυτήν τα κουφέτα,marshmellows,καραμέλες κλπ για την βάφτιση του μικρού κ είχα δει ότι είχε κ τέτοια γλυφιτζούρια-marshmellow σε διάφορα σχέδια.Ρώτα την μήπως έχει κ σε στρουμφάκια.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να επικοινώνησεις αύριο εδώ http://www.facebook.com/pages/%CE%93%CE%9B%CE%A5%CE%9A%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%91/143442325741604?sk=info είναι μία κοπέλα που λέγεται Κατερίνα κ πουλάει ζαχαρωτά κ τέτοια.Είχα πάρει απ'αυτήν τα κουφέτα,marshmellows,καραμέλες κλπ για την βάφτιση του μικρού κ είχα δει ότι είχε κ τέτοια γλυφιτζούρια-marshmellow σε διάφορα σχέδια.Ρώτα την μήπως έχει κ σε στρουμφάκια.

 

Τhanks, θα πάρω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ!!!!θα την εκτύπωσω αύριο γιατί τώρα εδώ δεν έχω εκτυπωτη.

 

Καλημέρα Elisama

 

Εϊσαι τυχερή γιατί το βρήκα σε ασπρόμαυρο:

 

smolfuro01b.gif

 

Βάλτο στο paint και φτιάξ' το με ότι χρώματα σου ταιργιάζει καλύτερα.

 

Τι θα έλεγες να το κάνεις κύκλο και να το βάλεις να κρέμεται με κόκκινη κλωστή από το προσκλητήριό σου? Από πίσω μπορείς να γράωεις κάτι του στυλ ότι θα είναι και τα στρουμφάκια στο πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια εμείς για γεννεθλια χριστουγεννιατίκα ετοιμαζόμαστε αλλα οι ιδέεα με τα στρούμφ με τρέλανε!!!!!!!!!!!!!! οπότε

ΠΡΩΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΟΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

elenatz εννοείται πως έχω κρατήσει όλες τις ιδέες σου για μελλοντική χρήση.Όσο κ αν μ'αρέσει φέτος έχω κολλήσει στο ξωτικό-μωρό :P

 

 

ορίστε και μανιταράκια για να τα στολίσουμε πάνω στο τραπέζι μας!!!!

http://eshop.homestores.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=870226

http://eshop.homestores.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=870227

 

Αυτά θα τα βάλεις σκέτα στο τραπέζι ή θα τα διακοσμήσεις?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω κορδελάκια κόκκινα λευκά και πράσινα και ίσως πάρω απο το ebay μικρές φιγούρες στρούμφ για χριστουγενιάτικο δέντρο και κρεμάσω δυο τρία στο καθένα, τι λές καλό θα βγεί ή μάπα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να βάλεις από πάνω κόκκινο χαρτί π.χ. γκοφρέ για να το καλύψει κ από κάτω να κρέμονται τα στολιδάκια που είπες.Επειδή είναι παιδικό πάρτυ να έχει λίγο χρώμα παραπάνω.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ορίστε και μανιταράκια για να τα στολίσουμε πάνω στο τραπέζι μας!!!!

http://eshop.homestores.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=870226

http://eshop.homestores.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=870227

 

Γειά σου AMI,

 

Τι τέλεια μανιταράκια είναι αυτά! και εγώ θα πάρω (τουλάχιστον ένα). Καλώς ήρθες στην στρουμφοπαρέα αν βρεις και κάτι άλλο, πες μας.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω κορδελάκια κόκκινα λευκά και πράσινα και ίσως πάρω απο το ebay μικρές φιγούρες στρούμφ για χριστουγενιάτικο δέντρο και κρεμάσω δυο τρία στο καθένα, τι λές καλό θα βγεί ή μάπα?

 

Αυτό με τα κορδελάκια μου αρέσει σαν ιδέα. Αν είναι διάφανα κιόλας, νομίζω δεν θα χρειαστεί να καλύψεις όλο το μανιτάρι (μου αρέσει και σκέτο). Ίσως αν δοκιμάσεις να περάσεις κορδέλα μία πάνω από το σύρμα, μία κάτω. Να κοίτα κάπως έτσι.

 

sirma.jpg

 

Κατά εμέ, δεν θα χρειαστεί να κρεμάσεις τις φιγούρες αν το μανιτάρι βρίσκεται στο τραπέζι, απλά τοποθέτησέ τις από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να βάλεις από πάνω κόκκινο χαρτί π.χ. γκοφρέ για να το καλύψει κ από κάτω να κρέμονται τα στολιδάκια που είπες.Επειδή είναι παιδικό πάρτυ να έχει λίγο χρώμα παραπάνω.

 

Πώ, πω μου έδωσες φοβερή ιδέα! Λοιπόν, θυμάστε που έψαχνα πως να κάνω την κατασκευή με το κυψελόχαρτο? Θα φτιάξω τον σκελετό από σύρμα (που έχω στο σπίτι, και επειδή εγώ δεν πρόκειται να βγάλω το αποτέλεσμα που έχει το μανιταράκι που βρήκε η AMI, απλά θα το ντύσω με χαρτί γκοφρέ. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχουν και στην Ελλάδα, βρήκα την εταιρεία που τα προμηθεύει σε ζαχαροπλαστεία. Περιμένω τον υπεύθυνο να μου δώσει διευθύνσεις από μαγαζιά που τα πουλάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenatz εννοείται πως έχω κρατήσει όλες τις ιδέες σου για μελλοντική χρήση.Όσο κ αν μ'αρέσει φέτος έχω κολλήσει στο ξωτικό-μωρό :P

 

 

 

 

Αυτά θα τα βάλεις σκέτα στο τραπέζι ή θα τα διακοσμήσεις?

 

Και αν χρειάζεσαι κάτι απλά πες το. Με έχει ςβοηθήσει πάρα πολύ, οπότε θα κάνω ότι μπορώ να το ανταποδώσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ευτυχία,

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Για πες μου περισσότερες λεπτομέρειες τι πρόγραμμα έκανε? Πόση ώρα κάθισε? Πόσα ήταν τα παιδάκια? Κατάφερε να τα κρατήσει όλα κοντά της?

 

Ρωτάω γιατί πέρυση δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη με την κοπέλα που φώναξα εγώ. Ασχολήθηκε μόνο με 3 από τα 20 παιδάκια που είχα. Τον γιο μου τον είχε γραμμένο κανονικά ακόμη και όταν την πλησίαζε! ΕΛΕΟΣ! Επίσης ενώ της είχα πει να φτιάξει ένα μουσικοχωρευτικό πρόγραμμα γιατί τα παιδάκια ήταν όλα γύρω στα 2 ετών αυτή με έγραψε κανονικά.

 

Λόγω των παραπάνω λέω φέτος να πάω μόνο σε κάτι δοκιμασμένο.

 

Καλησπέρα συγνώμη που άργησαν να απαντήσω!!!οι κοπέλες αυτές είναι πόλθ καλές και ασχολήθηκαν με

Όλα τα παιδάκια έμειναν ευχαριστημενες και οι φίλες μου και τις έχουν φωνάξει αρκετές απο αυτές!!!!έχεις πμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για το προσκλητηριο ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!

προτιμω και γω το 1ο με τον λιχουδη..εχει την χαρη του και αυτο!!!

παντως το θεμα ειναι καταπληκτικο, πρωτοτυπο και διαφορετικο απο μπατμαν , σπαιντερμαν κτλ.!!!

εμεις κλεινουμε τα 3 τον ιουνιο και μαλλον θα το κανω και γω αυτο το θεμα γιατι μου αρεσει πολυ........και μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σου, αφου εσυ θα το εχεις ηδη κανει:wink::wink::wink::wink:

να βαλεις και φωτογραφιες μετα το παρτυ να δουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και αν χρειάζεσαι κάτι απλά πες το. Με έχει ςβοηθήσει πάρα πολύ, οπότε θα κάνω ότι μπορώ να το ανταποδώσω.

 

Σ'ευχαριστώ!Τελικά βρήκες τα marshmellows που ήθελες?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για το προσκλητηριο ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!

προτιμω και γω το 1ο με τον λιχουδη..εχει την χαρη του και αυτο!!!

παντως το θεμα ειναι καταπληκτικο, πρωτοτυπο και διαφορετικο απο μπατμαν , σπαιντερμαν κτλ.!!!

εμεις κλεινουμε τα 3 τον ιουνιο και μαλλον θα το κανω και γω αυτο το θεμα γιατι μου αρεσει πολυ........και μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σου, αφου εσυ θα το εχεις ηδη κανει:wink::wink::wink::wink:

να βαλεις και φωτογραφιες μετα το παρτυ να δουμε!!!!

 

Χαίρομαι πολύ για τα καλά σας λόγια, δεν φαντάζεστε πόσο!!!!!!!!! Βέβαια τόσο την ιδέα για το θέμα, όσο επιμέρους ιδέες είναι από εδώ.

Εννοείτε θα βάλω φωτό και ότι θέλετε εδώ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα!

 

Λοιπόν πήρα τσόχα λευκή και προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες από το ακόλουθο site:

 

http://blog.brianyoxall.com/2010/11/smurf-hat-redux.html

 

Λέω προσπάθησα γιατί από τέτοια είμαι άσχετη και από ράψιμο σκράπας. Πήγα και εγώ λοιπόν με μπακάλικο τρόπο να το φτιάξω.

 

1.Μετράω περίμετρο κεφαλιού 48 cm

2. Φτιάχνω το πατρόν όπως λέει το site ή μάλλον περίπου γιατί είχα εξής μαθηματικό πρόβλημα: οκ περίμετρος 48cm η διάμετρος πόσο? Για να μην μπλέξω με τα 2πR και λοιπούς μαθηματικούς τύπους (μην το πείτε πουθενά ότι ήμουν και πρωτοδεσμήτισσα τρομάρα μου), είναι και περασμένη η ώρα, παίρνω μια κατσαρόλα που στο περίπου μου έκανε για 48cm και ζωγραφίζω.

3. Κόβω το σχέδιο και το συγκεκριμένο ύφασμα θέλει πολυυυυυ καλό ψαλίδι, πιστέψτε με

4. Χα, χα, χα εδώ γελάμε γιατί πήρα βελόνα και κλωστή και ράβω (τρύπωμα λέγεται νομίζω η διαδικασία) ΠΡΟΣΟΧΗ: αφήνουμε ανοιχτό το κάτω μέρος!!!!! Μην γελάτε την πάτησα.

5. Επειδή δεν το έχω για ταχύρυθμα μαθήματα ραπτομηχανής στο σημείο αυτό γυρίζω το ύφασμα από την άλλη και συνηδειτοποιώ ότι

 

ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΜΙΚΡΟ

 

Και εκεί που είμαι έτοιμη να το πετάξω και να πάμε για round 2 μου έρχεται η εξής ιδέα: idea: Παίρνω το tiny καπέλο και ντύνω με αυτό ένα παλιό party καπέλο που είχα και BINGO!!!! Είναι τέλειο και μου αρέσει και θα τα φτιάξω όλα έτσι γιατί φαίνεται σαν καπέλο πάρτυ και όχι καρναβάλι. Άσε που θα το κολήσω και με uhu οπότε αναβάλονται τα ταχύρυθμα για ραπτομηχανή. Και το καλύτερο: στερεώνονται σε κάθε καφάλι και στέκονται από μόνα του.

Και για του λόγου το αληθές να και οι φωτό:

 

Πάνω σε παιδικό κεφάλι

 

kidho.th.jpg

 

Το κόλπο μου

 

hatvc.th.jpg

 

Το έργο μου (που να σιδερωθεί κιόλας!)

 

hat2g.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο!Έτσι κάπως έλεγα να φτιάξω κ εγώ του μικρού σκουφάκι ξωτικού,έχω δει διάφορα σχέδια στο ιντερνετ.Επρεπε να το είχες δοκιμάσει στο κεφαλάκι του πριν το ράψεις,αλλά αφού βρήκες το κόλπο τέλος καλό όλα καλά.Καλά μιλάμε υπερπαραγωγή θα είναι το πάρτυ σας :)

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά η σαλάτα ήταν όλα τα λεφτά!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...