Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφικα γαλατα HIPP και HOLLE


Recommended Posts

εγω περιμενω απο το γερμανικο αμαζον το hipp1,αλλα μεχρι να ερθουν παραγγειλα 3 κουτακια απο το parapharmacie.gr κ η ημερομ.ληξης ειναι 2/13.. παντως δεν πιστευω οτι δεν θα τα πιειτε...σου βγαινανε πιο φθηνα απ'οτι απο το amazon.de??

Το συγκεκριμενο που ηθελα HIPP H.A. 2 , ναι το βρηκα σε λιγο καλυτερη τιμη και ημουν και πιο σιγουρη για την διαθεσιμοτητα γιατι δεν ειχα περιθωριο για τυχον καθυστερημενη αποστολη του αμαζον. ;)

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με ποιον τρόπο παραγγείλατε Hipp από το Amazon; Ούτε το αγγλικό, ούτε το γερμανικό με αφήνει να ολοκληρώσω την παραγγελία με ελληνική διεύθυνση. Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο παραγγείλατε Hipp από το Amazon; Ούτε το αγγλικό, ούτε το γερμανικό με αφήνει να ολοκληρώσω την παραγγελία με ελληνική διεύθυνση. Ευχαριστώ. :)

προς το παρον δεν μπορεις..μακαρι να λυθει καποια στιγμη κ να ξαναγινει...εγω παραγγελνω απο το babyneo εχει αρκετα μεταφορικα αλλα συμφερει πολυ αν αγορασεις μεγαλη ποσοτητα

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπερα

όσες αγοράζουν απο babyneo γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας, μήπως ξέρουν να μου πουν ποιο κουτί HIPP είναι? η μπεμπούλα μου ειναι 7 μηνών, ψάχνω το κατάλληλο σε βιολογικό αλλά έχω καταμπερδευτει εκεί μέσα...είναι και στα γερμανικά....

Αν σας είναι ευκολο βάλτε μου το λινκ με το συγκεκριμενο κουτι.

Ευχαριστω πολύ!

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα

όσες αγοράζουν απο babyneo γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας, μήπως ξέρουν να μου πουν ποιο κουτί HIPP είναι? η μπεμπούλα μου ειναι 7 μηνών, ψάχνω το κατάλληλο σε βιολογικό αλλά έχω καταμπερδευτει εκεί μέσα...είναι και στα γερμανικά....

Αν σας είναι ευκολο βάλτε μου το λινκ με το συγκεκριμενο κουτι.

Ευχαριστω πολύ!

εγω της παιρνω αυτο http://www.babyneo.de/Babymilch--Aptamil-Nestle-Hipp--39/Hipp-Produkte/HiPP-2-BIO-Combiotik-Folgemilch-600g-Packung.html?XTCsid=41146e3653ad4e3cc5ae766de7202869

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Κι εγώ αυτο υπολόγιζα αλλά με μπερδεψε το amazon Αγγλιας που ειχε το Combiotic NO 2 για 0-3μ.

Σ΄ευχαριστώ!

Θυμάσαι πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα

Αν σας είναι ευκολο βάλτε μου το λινκ με το συγκεκριμενο κουτι.

Ευχαριστω πολύ!

Πηραμε αυτο το HIPP για μπεμπη 8 μηνων.

Επισης αν πας στο σημαιακι το γερμανικο πανω δεξια, θα σου δωσει επιλογη και για αγγλικη γλωσσα.

Ελπιζω να βοηθησα ;)

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε αυτο το HIPP για μπεμπη 8 μηνων.

Επισης αν πας στο σημαιακι το γερμανικο πανω δεξια, θα σου δωσει επιλογη και για αγγλικη γλωσσα.

Ελπιζω να βοηθησα ;)

Ναι τωρα τα ειδα τα αγγλικά :rolleyes:

γιατι όμως έχει δυο hipp νούμερο 2 ? έχουν καμια διαφορά στα συστατικά?

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηραμε αυτο το HIPP για μπεμπη 8 μηνων.

Επισης αν πας στο σημαιακι το γερμανικο πανω δεξια, θα σου δωσει επιλογη και για αγγλικη γλωσσα.

Ελπιζω να βοηθησα ;)

τι διαοφρα εχει απ'αυτο που παιρνω εγω??

Κι εγώ αυτο υπολόγιζα αλλά με μπερδεψε το amazon Αγγλιας που ειχε το Combiotic NO 2 για 0-3μ.

Σ΄ευχαριστώ!

Θυμάσαι πόσο καιρό κάνουν να έρθουν?

εχω παραγγειλει 2 φορες απο πολλα κουτια κ εκαναν κ τις 2 φορες περιπου 1 ωδομαδα..ερχονται σπιτι σου με κουριερ..στην αγγλια ειναι αλλη συσκευασια κ οντως για τα δικα μας μωρα ειναι το νουμερο 3... να'σαι καλα κ να χαιρεσαι το μωρακι σου:D

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει 2 φορες απο πολλα κουτια κ εκαναν κ τις 2 φορες περιπου 1 ωδομαδα..ερχονται σπιτι σου με κουριερ..στην αγγλια ειναι αλλη συσκευασια κ οντως για τα δικα μας μωρα ειναι το νουμερο 3... να'σαι καλα κ να χαιρεσαι το μωρακι σου:D

 

Ωραία! πήγα να παραγγείλω το combiotic σε μεγαλη ποσοτητα και δε μ΄αφήνει, λεειδεν υπαρχει τετοιο αποθεμα και να μειώσω ποσοτητα...έφτασα μέχρι τα 5 και δεν το δέχεται:(, μόνο στο ΒΙΟ τη δέχεται. Τους έχουμε ξετινάξει μου φαίνεται και τους τελειωσαν τα γάλατα :-D

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! πήγα να παραγγείλω το combiotic σε μεγαλη ποσοτητα και δε μ΄αφήνει, λεειδεν υπαρχει τετοιο αποθεμα και να μειώσω ποσοτητα...έφτασα μέχρι τα 5 και δεν το δέχεται:(, μόνο στο ΒΙΟ τη δέχεται. Τους έχουμε ξετινάξει μου φαίνεται και τους τελειωσαν τα γάλατα :-D

θα τα πηρα ολα εγω φαινεται....:lol::lol::lol: 12 κουτια παρηγγειλα...ας ειχαν χαμηλοτερη τιμη οι δικοι μας να μην τρεχαμε στην γερμανια!!!!!

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

σας χαιρετώ,

προσπαθώ να παραγγείλω γαλα hipp και απο το αγγλικο και το γερμανικο amazon αλλά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να μου τα στείλει στην δ/νση μου-θεσσαλονικη!!!

πριν 7 μήνες είχα παραγγείλει το hipp1 από το αγγλικό και όλα ήταν οκ!!

 

στο babyneo τα μεταφορικά είναι 24 ευρώ περίπου, οπότε βγαίνει ίδια τιμή με το να το πάρω από ηλ/νικό φαρμακειο στην Ελλάδα (εάν παραγγείλω 4 κουτιά που θέλω).

κάποια πληροφορία???

Link to comment
Share on other sites

καμία, δυστυχώς...

ή παραγγέλνεις μεγαλύτερες ποσότητες για να συμφέρει ή τα παίρνεις από Ελλάδα.

Κρίμα πάντως για το άμαζον, ίσως αργότερα να ξαναστέλνει όπως κάνει με τα πάμπερς. Μια στέλνει μια δεν στέλνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας χαιρετώ,

προσπαθώ να παραγγείλω γαλα hipp και απο το αγγλικο και το γερμανικο amazon αλλά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να μου τα στείλει στην δ/νση μου-θεσσαλονικη!!!

πριν 7 μήνες είχα παραγγείλει το hipp1 από το αγγλικό και όλα ήταν οκ!!

 

στο babyneo τα μεταφορικά είναι 24 ευρώ περίπου, οπότε βγαίνει ίδια τιμή με το να το πάρω από ηλ/νικό φαρμακειο στην Ελλάδα (εάν παραγγείλω 4 κουτιά που θέλω).

κάποια πληροφορία???

δεν στελνουν αρκετο καιρο τωρα κανενα αμαζον τα hipp.. απο το babyneo σε συμφερει να παραγγειλεις μεγαλη ποσοτητα κ τοτε σε συμφερει τρελλα!!!!! ελλαδα αγοραζεις στα 12 ευρω τα 400 ενω απο κει στα 10 ευρω τα 800...

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!

Το γερμανικο αμαζον σημερα που δοκιμασα μου τα στελνει ....για προσπαθηστε και πειτε μου!

Επισης βρηκα αυτο το site http://www.hans-natur.de/ εχει HOLLE και διαφορα αλλα, στελνει Ελλαδα με ελαχιστη παραγγελια 100 ευρω .

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως, επιβεβαιώνω πως αυτή τη στιγμή το γερμανικό Amazon επιτρέπει παραγγελίες με αποστολή σε ελληνική διεύθυνση.

 

Μια ανάλυση κόστους.

 

 

http://www.amazon.de/HiPP-BIO-Combiotik-600g-Pack/dp/B004X0XB3G/

 

 

HiPP 1 BIO Combiotik, 4 x 600g

 

(πρώτης ηλικίας, 0-6 μηνών)

 

 

 

Τιμή για 4 κουτιά: ?29,72

 

Mεταφορικά: ?15,58

 

Σύνολο χωρίς ΦΠΑ: ?45,30

 

ΦΠΑ: ?5,88

 

Τελικό σύνολο: ?51,18

 

 

 

Τιμή για 1 κουτί 600g μέσω Γερμανίας: ?12,8 (?21,33 ανά κιλό)

 

Τιμή για 1 κουτί 400g στην Ελλάδα: ?11,5 (?28,75 ανά κιλό, 35% ακριβότερα)

 

 

Δηλαδή για 4 κουτιά των 600g (αντιστοίχως 6 κουτιά των 400g στην Ελλάδα), κερδίζεις 18 ευρώ.

 

Για μεγαλύτερη παραγγελία, η εξοικονόμηση θα είναι μεγαλύτερη από το 35%.

 

Συμφέρει ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites

από γερμανικό άμαζον συμφέρει μία σχετικά μεγάλη παραγγελία. Τα μεταφορικά είναι αναλογικά πολύ μικρότερα. στην τελευταία μου παραγγελία βλέπω 6χ4 πακέτα των 900γρ γάλα και 6τμχ φρουτόκρεμες των 500γρ και τα μεταφορικά ήταν γύρω στα 22ε (σύνολο παραγγελίας 260ε για 24 κουτιά γάλα των 900γρ και 6 κουτιά κρέμες των 500γρ... ούτε του παππά μην το πεις!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
από γερμανικό άμαζον συμφέρει μία σχετικά μεγάλη παραγγελία. Τα μεταφορικά είναι αναλογικά πολύ μικρότερα. στην τελευταία μου παραγγελία βλέπω 6χ4 πακέτα των 900γρ γάλα και 6τμχ φρουτόκρεμες των 500γρ και τα μεταφορικά ήταν γύρω στα 22ε (σύνολο παραγγελίας 260ε για 24 κουτιά γάλα των 900γρ και 6 κουτιά κρέμες των 500γρ... ούτε του παππά μην το πεις!)

 

Πόσες μέρες έκαναν να σου έρθουν και με τι τα παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα. Έχω έναν κούκλο 1 εβδομάδας, τον οποίο θηλάζω αλλά δίνω και συμπλήρωμα γαλατάκι. Μέχρι στιγμής του δίνω το Frezylac και το πίνει πολύ καλά. Διάβασα εδώ και για τα υπόλοιπα βιολογικά γάλατα και θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποια τα έχει δοκιμάσει ποιο από όλα είναι το καλύτερο.

Επίσης, παρατήρησα ότι στο εξωτερικό το Hip και το Holle είναι πολύ πιο φθηνά από Ελλάδα, ενώ το Frezylac εδώ κοστίζει περίπου 17Ε τα 600γρ.

Φοβάμαι μην του αλλάξω το γάλα και μετά δεν το πίνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω έναν κούκλο 1 εβδομάδας, τον οποίο θηλάζω αλλά δίνω και συμπλήρωμα γαλατάκι. Μέχρι στιγμής του δίνω το Frezylac και το πίνει πολύ καλά. Διάβασα εδώ και για τα υπόλοιπα βιολογικά γάλατα και θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποια τα έχει δοκιμάσει ποιο από όλα είναι το καλύτερο.

Επίσης, παρατήρησα ότι στο εξωτερικό το Hip και το Holle είναι πολύ πιο φθηνά από Ελλάδα, ενώ το Frezylac εδώ κοστίζει περίπου 17Ε τα 600γρ.

Φοβάμαι μην του αλλάξω το γάλα και μετά δεν το πίνει!

Γεια σου Sinnefaki. Να σου ζήσει ο κούκλος σου! Εγώ με τον δικό μου ξεκίνησα ανάποδα. Το πρώτο γάλα που δοκίμασε ήταν το Holle, το οποίο και δέχτηκε ευχαρίστως. Κάποια στιγμή που υπήρξε έλλειψη, δοκίμασε το Frezylac χωρίς πρόβλημα επίσης. Εμένα και τα δύο ίδια μου φάνηκαν στη γεύση και τη μυρωδιά. Η φαρμακοποιός μου μου έδωσε ένα δείγμα Hipp, αλλά δεν του άρεσε καθόλου, οπότε δεν το ξαναδοκίμασα.

 

Καλό είναι (κατά τη γνώμη μου που δεν είμαι ειδική), μιας και το αγοράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμα, να μην κάνεις πολλά πειράματα. Αφού τον θηλάζεις, προσπάθησε να μην του δίνεις και συμπλήρωμα, υπονομεύοντας έτσι άθελά σου τον θηλασμό.

 

Πάντως, για να απαντήσω και στην άλλη σου ερώτηση, μέσω του forum, έψαξα κι εγώ σε (γερμανικά κυρίως) sites και παρήγγειλα γάλα Holle με συνολικό κέρδος κάπου στα 35 ευρώ. Το site λέγεται violey.com. Αν ψάξεις λίγο το θέμα στο φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες.

 

Καλή δύναμη τώρα στην αρχή και με το καλό όλα για σένα και το παιδάκι σου.

tt13013a.aspx
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγοραζω το hipp 1 του μικρου απο το babyneo.de με 7.89 ευρω τα 600 γρ...

Kαι το Humana AR του μεγαλου που χρειαζεται αντιαναγωγικο το αγοραζω απο το aporot.de με 5.44 ευρω τα 400 γρ...

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...