Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

ναι αλλα δεν εχει τιποτα απο butter oil η εστω το συνδυασμο.

 

 

απο μερκολα περιμενω να παρω,παρακαλω πειτε οταν θα εχει δωρεαν μεταφορικα

.ποσο ειναι το μεγιστο που μπορουμε να παραγγειλουμε σε αλευρι και λαδι χωρις να εχουμε θεμα με το τελωνειο?

 

 

vera ποιον παρηγγειλες τελικα?τον hurom apo ebay?

 

 

εγω απο funky raw παιρνω παντωςκαι το blend και το χυμα. αν και λεω να μη ξαναγορασω butter oil, να τρωω ghee που φτιαχνω.

 

απο μερκολα παιρνουμε πακετα με μικρες παραγγελιες 40-50 δολλαρια an ginetai....χωρια δλδ θα παρεις αλευρια και χωρια το λαδι

 

Δεν παραγγειλα ακομα, περιμενω μπας και απαντησει στο μειλ μου, αν και κατα κει κλινω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι αλλα δεν εχει τιποτα απο butter oil η εστω το συνδυασμο.

 

Το butter oil δεν είναι απαραίτητο στην GAPS, μόνο το CLO.

Αν έχετε θέμα με δόντια τότε βοηθάει πάρα πολύ.

 

Vera θυμάμαι μια μεγάλη συζήτηση που διάβασα στο MDC για τη σύγκριση του high vitamin butter oil και του ghee και λέγανε ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα αν και πολλοί τα μπερδεύουνε. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι το HVBO είναι άθερμο ενώ το ghee όχι, και το HVBO γίνεται από "ειδικό" γάλα, ανοιξιάτικο από ζώα που βόσκουνε φρέσκο χορτάρι και γι' αυτό έχει και βιταμίνη Κ.

 

Motherly από Mercola μόνο ένα κουβά λάδι καρύδας τη φορά και 3 αλεύρια καρύδας για να μην έχεις πρόβλημα με το τελωνείο.

Αλλά αργούνε ακόμη τα δωρεάν μεταφορικά, μετά τις 20/11 τα βγάζει.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω βρε κοριτσια τη διαδικασια με το μουλιασμα των αμυγδαλων την κανετε για ολα?πχ πριν κανω γαλα αμυγδαλου πρεπει να κανω αυτη τη διαδικασια?

 

Ναι, αλλά για το γάλα δεν χρειάζεται φυσικά η αποξήρανση.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

για τις ημικρανιες και τους εντονους πονους γενικοτερα φταινε και τα ιδια τα παυσιπονα που προκαλουν εξαρτηση και δηλητηριαση.

είχα διαβάσει έρευνα πρίν λίγο καιρό που έγραφε αυτά που αναφέρεις και την είχα ενημερώσει, έχει εθιστεί κι ο οργανισμός της αντιδρά ανάλογα πιστεύω

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Vera θυμάμαι μια μεγάλη συζήτηση που διάβασα στο MDC για τη σύγκριση του high vitamin butter oil και του ghee και λέγανε ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα αν και πολλοί τα μπερδεύουνε. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι το HVBO είναι άθερμο ενώ το ghee όχι, και το HVBO γίνεται από "ειδικό" γάλα, ανοιξιάτικο από ζώα που βόσκουνε φρέσκο χορτάρι και γι' αυτό έχει και βιταμίνη Κ.

 

 

Α ναι? Το σκεφθηκα επειδη το προτεινε η Σαρα στο βιντεο με την κατασκευη του ghee. Αρα παπαλα! Οπτικα παντως δεχνει ιδιο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Απορία: την κρέμα να την βάλω αμέσως στο ψυγείο από το φούρνο ή να την αφήσω να πιάσει θερμοκρασία δωματίου πρώτα;

Σε λίγες ώρες συμπληρώνεται το 24ωρο στο φούρνο, την κοίταξα πριν από λίγο και μοιάζει με νερουλό γιαούρτι!

Ελπίζω να πήξει πιο πολύ στο ψυγείο... η άλλη με το κεφίρ πάντως έπηξε τέλεια, έγινε σαν double cream!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Το σκεφθηκα επειδη το προτεινε η Σαρα στο βιντεο με την κατασκευη του ghee. Αρα παπαλα! Οπτικα παντως δεχνει ιδιο.

 

Ναι, γιατί το ghee είναι μια μορφή θερμικά επεξεργασμένου butter oil, απλά δεν νομίζω να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για θεραπευτικούς σκοπούς.

Για γενική υγεία φαντάζομαι ότι είναι μια χαρά.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Απορία: την κρέμα να την βάλω αμέσως στο ψυγείο από το φούρνο ή να την αφήσω να πιάσει θερμοκρασία δωματίου πρώτα;

Σε λίγες ώρες συμπληρώνεται το 24ωρο στο φούρνο, την κοίταξα πριν από λίγο και μοιάζει με νερουλό γιαούρτι!

Ελπίζω να πήξει πιο πολύ στο ψυγείο... η άλλη με το κεφίρ πάντως έπηξε τέλεια, έγινε σαν double cream!

 

 

Αχ και τωρα ηθελα να σε ρωτησω πως βγηκε!!! Εχω αγωνια!!! Στις 9 θα την ανοιξω εγω.

Τη δοκιμασες?

Η δικια μου με κεφιρ σημερα βγηκε οντως πολυ παχια, αφου ανοιξα το βαζακι που την ειχα στουμπωσει και ειδα οτι διογκωθηκε και σηκωσε το καπακι.

 

Λεω να την αφησεις να πιασει θερμοκρασια δωματιου. Δοκιμασε την και πες γευση

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ασε εμαθε κι ο αντρας μου να τρωει ψωμι με βουτυρο και μελι. Κανα δυο μερες τωρα μαζευε τα κομματια που αφηνε ο μεγαλος και σημερα μολις με ρωτησε που ειναι το βουτυρο για να φαει. Καλο αυτο!

 

Πηγα τον μεγαλο ζωγραφικη, κουραστηκα πολυ γιατι ειχα και τον μικρο μαζι και τον πηγα κουνιες και κοντευα να λιποθυμησω απο εξαντληση μολις μπηκα σπιτι. Εφαγα λιγο κοκορα και τωρα χτυπαω κρεμα με μελι. Αν δεν εγινε καλη η αλλη κρεμα θα αυτοπυρποληθω!!!! Τελειωσε σχεδον το δικο μου βαζακι και μενουν τα δυο μικρα που φυλαξα για τους γονεις μου και τον αδερφο μου.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν τη δοκίμασα, δεν μου πέρασε από το μυαλό!

 

Εσύ μάλλον θα μας πεις εντυπώσεις πρώτα γιατί στις 10.30 θα είναι έτοιμη η δικιά μου.

 

Όταν νιώθεις εξάντληση η Campbell συστείνει να έχεις μαζί σου βούτυρο/ λάδι καρύδας ανακατεμένο με λίγο μέλι. Φαντάζομαι ότι και η sour cream κάνει.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να ρθει η ξαδερφη μου τωρα σπιτι και θα εχω δουλεια...θα σκασω...μου ρχεται να την ανοιξω τωρα! Κι ελπιζω να φυγει πριν τις 10 που αρχει το Dowton Abbey :lol:

 

Ροζι να χαιρεσαι τον αντρα σου. Πολυχρονος!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Ήτανε να του φτιάξω κανένα legal γλυκό αλλά τελικά του είπα ότι δεν μπόρεσα γιατί στο φούρνο έχω την κρέμα και τα αμύγδαλα! :lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !:) Πωω τι μου κάνετε βρε παιδιά, έφαγα πόση ώρα για να βρω την σελίδα που σας άφησα 19η παρακαλώ, θα πέσει διάβασμα, καλε επίτηδες το κάνετε;:lol:

 

Λοιπόν παρήγγειλα το krill oil του Mercola, και πρέπει να έχει έρθει, ευελπιστούσα πως θα μπορούσα να πάρω και αυτό http://www.red23.co.uk/Blue-Ice-Fermented-Cod-Liver-Oil-Capsules_p_542.html?osCsid=1081ff6cab48d1497d8ef2a14e10b7ad απο iHerb αλλά δεν το είχε, όμως, ποιο απο όλα να επιλέξω, ποιο είναι το καλύτερο απο τα παρακάτω για πείτε παρακαλώ!

http://www.red23.co.uk/Healthy-Oils-Omega-3_c_41.html?osCsid=76e74820c45f65c63a297321d93dc7a9

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Ήτανε να του φτιάξω κανένα legal γλυκό αλλά τελικά του είπα ότι δεν μπόρεσα γιατί στο φούρνο έχω την κρέμα και τα αμύγδαλα! :lol:

 

Χαχαχχχχ την γλυτωσες δλδ!

 

Λοιπον εγιναν τα αποκαλυπτηρια. Εχει πηξει πολυ καλα, δοκιμαζω αλλα μου φανηκε πολυ mild η γευση και ψιλοαπογητευτηκα. Το ξανακλεισα να συνεχισει μπας και ξυνισει παραπανω. Μετα ομως δοκιμαζω την αλλη κρεμα την κρυα και δε μου φανηκε πολυ διαφορετικη. Σκεφτομαι οτι μολις εφαγα και χλαπακιασα 3 αγγουρακια τουρσι οποτε τι να καταλαβω? Θα την βαλω στο ψυγειο να κρυωσει και θα δω μετα με πιο καθαρη γευση. Παντως επηξε μια χαρα αλλα μοιαζει σαν πανακοτα, δεν ειναι παχια σαν την κρεμα απο κεφιρ. Πρεπει να δω αυριο πως θα γινει. Μετα αποφασιζω πως θα κανω ζυμωση την επομενη φορα.

 

Μου φαινεται θα βαλω γιαουρτι τωρα....εχουμε πλεον καθημερινα στην τραπεζαρια τον μπογο με τις κουβερτες......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας !:) Πωω τι μου κάνετε βρε παιδιά' date=' έφαγα πόση ώρα για να βρω την σελίδα που σας άφησα 19η παρακαλώ, θα πέσει διάβασμα, καλε επίτηδες το κάνετε;:lol:

 

Λοιπόν παρήγγειλα το krill oil του Mercola, και πρέπει να έχει έρθει, ευελπιστούσα πως θα μπορούσα να πάρω και αυτό http://www.red23.co.uk/Blue-Ice-Fermented-Cod-Liver-Oil-Capsules_p_542.html?osCsid=1081ff6cab48d1497d8ef2a14e10b7ad απο iHerb αλλά δεν το είχε, όμως, ποιο απο όλα να επιλέξω, ποιο είναι το καλύτερο απο τα παρακάτω για πείτε παρακαλώ!

http://www.red23.co.uk/Healthy-Oils-Omega-3_c_41.html?osCsid=76e74820c45f65c63a297321d93dc7a9[/quote']

 

εξαρταται τι θες.......θες το blend h to sketo?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι θες.......θες το blend h to sketo?

 

Τι είναι το ένα και τι το άλλο βρε Βέρα μου; Ποια η διαφορά; και ποιο είναι καλύτερο; (βρε εμμονή χαχα)

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το άρθρο

Θυροειδής, TSH και διατροφή

 

 

Πόσες από εσάς τις γυναίκες με προβλήματα θυρεοειδούς έχετε κάνει κάποιο έλεγχο για δυσανεξία στη γλουτένη? Η έστω σας το έχει προτείνει ο ιατρός?

 

Ψάξτε αυτό για αρχή:Autoimmune disorders in patients affected by celiac sprue and inflammatory bowel disease, έρευνα του Bardella et al, 2009 που λέει ότι η δυσανεξία στη γλουτένη προκαλεί αυτοάνοσες ασθένειες του θυρεοειδή όπως Hashimoto κ ενδέχεται να προκαλεί και άλλης μορφής αρρυθμίες αλλά και αλλεργίες.

 

Μια πολύ πρόσφατη έρευνα για το θυρεοειδή και την ρύθμισή του με διατροφική προσέγγιση κατέληξε στο συμπέρασμα πως με τους εξής τρεις κανόνες1. Κόκκινο κρέας (πλούσιο σε σίδηρο) τουλαιστον τρεις φορές την εβδομάδα2. Πράσινα λαχανικά τουλάχιστον 5 φορές την εβδομάδα3. Full fat γαλακτοκομικά (όχι χαμηλά σε λιπαρά) ειδικά βούτυρο

 

στην διατροφή 54 παιδιών με υποθυρεοειδισμό, είχε σαν αποτέλεσμα την διόρθωση των TSH τιμών τους σε 3 στα 4 παιδιά που ακολούθησαν αυτή τη διατροφή! Απορία που έχω: αν απέφευγαν πλήρως κ τη γλουτένη μπορεί τα ποσοστά να ήταν καλύτερα. Γιατί γλουτένη?

 

Δείτε και αυτό

 

A great imitator for the allergologist: intolerance to gluten (Rousset 2004) Λέει στην ουσία, μιας και έχει αποδειχθεί πλέον ότι υπάρχει σημαντική συσχέτιση ανάμεσα σε δυσανεξίες στη γλουτένη και αυτοάνοσα προβλήματα, όταν βλέπουν αυτοάνοσες ασθένειες να ελέγξουν για δυσανεξία στην γλουτένη ως τη ρίζα του προβλήματος ώστε να επικεντρώνονται οι προσπάθειες στην αιτία.

 

 

 

 

 

 

Πηγή: Sofia Joni Kousta

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγιναν τα αποκαλυπτηρια. Εχει πηξει πολυ καλα, δοκιμαζω αλλα μου φανηκε πολυ mild η γευση και ψιλοαπογητευτηκα. Το ξανακλεισα να συνεχισει μπας και ξυνισει παραπανω. Μετα ομως δοκιμαζω την αλλη κρεμα την κρυα και δε μου φανηκε πολυ διαφορετικη. Σκεφτομαι οτι μολις εφαγα και χλαπακιασα 3 αγγουρακια τουρσι οποτε τι να καταλαβω? Θα την βαλω στο ψυγειο να κρυωσει και θα δω μετα με πιο καθαρη γευση. Παντως επηξε μια χαρα αλλα μοιαζει σαν πανακοτα, δεν ειναι παχια σαν την κρεμα απο κεφιρ. Πρεπει να δω αυριο πως θα γινει. Μετα αποφασιζω πως θα κανω ζυμωση την επομενη φορα.

 

Εμένα ξύνισε πάρα πολύ, σαν το γιαούρτι της Fairy's Mom που μου έδωσε για μαγιά!

Πολύ πιο έντονη η γεύση από την άλλη, περίεργο γιατί και το κεφίρ που έβαλα προχθές ήτανε πολύ δυνατό...

Κι εμένα υφή σαν πανακότα, ελπίζω να πήξει στο ψυγείο.

 

Θα φάω λίγη τώρα με μέλι να δω πως είναι, η άλλη πάντως άρεσε πολύ στους υπόλοιπους, για να δούμε αυτή...

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Πόσες από εσάς τις γυναίκες με προβλήματα θυρεοειδούς έχετε κάνει κάποιο έλεγχο για δυσανεξία στη γλουτένη? Η έστω σας το έχει προτείνει ο ιατρός?

 

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτό το θέμα παλαιότερα, τα τεστ για τη δυσανεξία στη γλουτένη απλά δείχνουνε αν έχεις celiac disease (δεν θυμάμαι ποτέ την ελληνική λέξη!), δηλ. μιας μορφής "αλλεργίας" στη γλουτένη, στην πραγματικότητα αυτοάνοσο.

Δεν μπορούνε να δείξουνε ευαισθησία στη γλουτένη, που είναι πολύ κοινή σ' όλους μας σχεδόν.

 

Κι εμένα το πρώτο τεστ βγήκε αρνητικό παρόλο που είμαι πολύ ευαίσθητη στη γλουτένη.

 

Ψάξε το τόπικ πιο παλιά και θα βρεις υλικό.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το ένα και τι το άλλο βρε Βέρα μου; Ποια η διαφορά; και ποιο είναι καλύτερο; (βρε εμμονή χαχα)

 

 

Αμαν βρε ασχετη που μου θες και cod oil χαχχχαχχχχχχ! Το blend ειναι το μικτο cod oil me butter oil σε καψουλες. Το σκετο ειναι cod oil σε υγρη μορφη και χωρια το butter oil παλι σε χυμα συσκευασια. Βγαινει πιο οικονομικο.

 

Αν θες τα χυμα cod oil βγαινουν σε διαφορες γευσεις, κανελα, σοκολατα κλπ υποτιθεται ειναι πιο ευγεστα. Εμεις τωρα παιρνουμε για τα παιδια τις μικτες καψουλες και για μας τα χυμα, προσωπικα παιρνω το cod oil χωρις καμμια γευση, εχω βρει τροπο να το πινω χωρις να με ενοχλει η γευση. Την πρωτη φορα πηγα να πεθανω απο αηδια.

 

Το μικτο το παιρνουμε για λογους υγειας κι επειδη φτιαχνει τα δοντια. Αν εχεις τερηδονες η πονους και παιρνεις θεραπευτικη δοση πας πολυ καλυτερα, το εχω διαπιστωσει και στο γιο μου και σε μενα. Το σκετο cod oil ειναι αρκετο για την gaps αλλα δεν εχει θεραπευτικη δραση πανω στα δοντια, δεν ειναι αρκετο δλδ να στα προστατευσει και θεραπευσει.

 

εξαρταται λοιπον τι θες εσυ να κανεις με αυτο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτό το θέμα παλαιότερα, τα τεστ για τη δυσανεξία στη γλουτένη απλά δείχνουνε αν έχεις celiac disease (δεν θυμάμαι ποτέ την ελληνική λέξη!), δηλ. μιας μορφής "αλλεργίας" στη γλουτένη, στην πραγματικότητα αυτοάνοσο.

Δεν μπορούνε να δείξουνε ευαισθησία στη γλουτένη, που είναι πολύ κοινή σ' όλους μας σχεδόν.

 

Κι εμένα το πρώτο τεστ βγήκε αρνητικό παρόλο που είμαι πολύ ευαίσθητη στη γλουτένη.

 

Ψάξε το τόπικ πιο παλιά και θα βρεις υλικό.

 

κοιλιοκακη

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ψιλοαπαγοητευτηκα απο την κρεμα. Οταν πηγα να την μαζεψω ειδα οτι νερουλιαζε σαν γιαουρτι ακριβως. Και σαν γευση πολυ απαλη. Δεν εμοιαζε σαν σαντιγυ οπως η αλλη. Ελπιζω να σφιξει στο ψυγειο (οπως εσφιξε η αλλη κι εγινε μπομπα!) αλλα φοβαμαι οτι θα ναι σαν το γιαουρτι και θα μεινει ετσι. Μαλλον θα δωσω αυτη στους αλλους (στον αδερφο σιγουρα χαχα) και θα κρατησω τα αλλα βαζακια.

 

Δεν θα την ξαναφτιαξω με αυτη την μεθοδο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτό το θέμα παλαιότερα, τα τεστ για τη δυσανεξία στη γλουτένη απλά δείχνουνε αν έχεις celiac disease (δεν θυμάμαι ποτέ την ελληνική λέξη!), δηλ. μιας μορφής "αλλεργίας" στη γλουτένη, στην πραγματικότητα αυτοάνοσο.

Δεν μπορούνε να δείξουνε ευαισθησία στη γλουτένη, που είναι πολύ κοινή σ' όλους μας σχεδόν.

 

Κι εμένα το πρώτο τεστ βγήκε αρνητικό παρόλο που είμαι πολύ ευαίσθητη στη γλουτένη.

 

Ψάξε το τόπικ πιο παλιά και θα βρεις υλικό.

 

Και εμένα αρνητικό είχε βγει το τεστ για κοιλιοκάκη, (έτσι θαρρώ πως λέγεται) αχ πείτε μου που να παραγγείλω περισσότερο χρόνο για ψάξιμο ε που; :rolleyes:

Ευχαριστώ βρε Rosie πάντως :)

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ψιλοαπαγοητευτηκα απο την κρεμα. Οταν πηγα να την μαζεψω ειδα οτι νερουλιαζε σαν γιαουρτι ακριβως. Και σαν γευση πολυ απαλη. Δεν εμοιαζε σαν σαντιγυ οπως η αλλη. Ελπιζω να σφιξει στο ψυγειο (οπως εσφιξε η αλλη κι εγινε μπομπα!) αλλα φοβαμαι οτι θα ναι σαν το γιαουρτι και θα μεινει ετσι. Μαλλον θα δωσω αυτη στους αλλους (στον αδερφο σιγουρα χαχα) και θα κρατησω τα αλλα βαζακια.

 

Δεν θα την ξαναφτιαξω με αυτη την μεθοδο.

 

Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις κάνω τώρα που την τρώω ζεστή με λίγο μέλι, σαν γιαούρτι είναι μόνο που η δικιά μου είναι ΠΟΛΥ ξυνή :confused:

 

Θα την ταϊσω στο γιο μου που δεν του άρεσε η άλλη κρέμα, μάλλον λόγω υφής και ίσως γιατί δεν είναι τόσο ξυνή όσο το γιαούρτι.

Κρίμα... πότε θέλετε να πάρω τηλέφωνο για την άλλη; :lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...