Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παλιές δημοσ/ φωτο ζουζουνιών


Recommended Posts

Πολύ ωραία δωμάτια παιδιά. Εμένα στο σπίτι που αγοράσαμε ο προηγουμενος ιδιοκτήτης είχε φέρει σίγουρα επαγγελματία ζωγράφο και τους 2 τοιχους τους είχε ζωγραφίσει με θέμα Mickey-Minie-Plouto. Δυστηχώς όμως τώρα δεν τα χωράει πια τα παιδιά αυτό το δωμάτιο και έτσι έχω την χαρά εγώ απέναντι από το κρεβάτι μου να βλέπω τον Mickey και τα παιδιά τους ροδακινί τοίχους....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πολύ σας ζηλεύω. Εγώ μάλλον είμαι τεμπέλα ή δεν έχω καμια φαντασία! Δεν πιάνει και το χέρι μου καθόλου!. Πάντως θέλω το δωμάτιο του μωρού (κατά 90% κόρη!) να μην έχει έντονα χρώματα σε έπιπλα και τοίχους, και δεν μου αρέοσυν και οι μπορντούρες. Έτσι τα έπιπλα και οι ντουλαπά θα είναι στο χρώμα του ανοιχτού ξύλου, βρήκα ένα χαλάκι από το cocomat οικολογικό με ρίγες λαχανί, κίτρινες, σωμόν, γαλάζιες κτλ, ένα φωτιστικό σε λαδι, χρυσαφια χρώματα με μια πορτοκαλι πεταλούδα να κρέμεται, και θα βάλω στον τοίχο πινακάκια. Βάλτε και άλλες φωτογραφίες γιατί έχετε πολύ ωραίες ιδέες.

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να προσέχετε μόνο τα αυτοκόλλητα που είναι πιο παχιά(σαν σφουγγαράκια).Δεν ξέρω πώς λέγονται,αλλά μετά από καιρό μαζεύουν σκόνη και δεν καθαρίζονται.Την πάτησε μια φίλη μου έτσι. :?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα που λεει η Στελλα ειναι τα αφρώδη και δεν είναι για πολύ καιρο... μετα καλύτερα να πετιούνται !!!

 

Λίτσα, θες να μου πεις λεπτομεριες για το δωμάτιο η να μας δειξεις φωτο του χώρου και να βρουμε μαζι ιδέες ? Εχω μεγάλη τρέλα με αυτα...

Ότι θες και αν νομιζεις οτι μπορω να βοηθήσω είμαι μέσα...

 

Πες μου καταρχας τι θέματα θες να έχει...

αν εχεις ηδη τα επιπλα ή πας για αγορα... ηλικίες κλπ... και βεβαια... τι μπορεις να διαθέσεις οικονομικα...

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία τα δωμάτια σας μπράβο σε όλους!

Λίτσα αυτή η ιδέα με το κάστρο, πριγκίπισσες, δράκους, νεράιδες, ιππότες (κάτι που να θυμίζει ένα παραμύθι) μου άρεσε πολύ και νομίζω ταιριάζει και για αγόρι και για κορίτσι.

Γενικά είμαι της άποψης ότι όταν τα παδιά είναι ακόμα μωρά καλά είναι το δωμάτιο να είναι σχειτκά λιτό και απλό, φωτεινό και χαρούμενο. Όταν το παιδί μεγαλώσει λίγο και διαμορφώσει σιγά σιγά την προσωπικότητά του τότε να διαμορφώσουμε το χώρο του σύμφωνα με τα δικά του γούστα.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ ωραία τα δωμάτια σας μπράβο σε όλους!

Λίτσα αυτή η ιδέα με το κάστρο, πριγκίπισσες, δράκους, νεράιδες, ιππότες (κάτι που να θυμίζει ένα παραμύθι) μου άρεσε πολύ και νομίζω ταιριάζει και για αγόρι και για κορίτσι.

Γενικά είμαι της άποψης ότι όταν τα παδιά είναι ακόμα μωρά καλά είναι το δωμάτιο να είναι σχειτκά λιτό και απλό, φωτεινό και χαρούμενο. Όταν το παιδί μεγαλώσει λίγο και διαμορφώσει σιγά σιγά την προσωπικότητά του τότε να διαμορφώσουμε το χώρο του σύμφωνα με τα δικά του γούστα.

 

Ναι,γι'αυτό κι εγώ θα της το ανανεώνω κάθε 1-2 χρόνια,αφού τα γούστα της λογικά θα αλλάζουν!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα ουδέτερο θέμα. Δηλ αρκουδάκια και μια φάρμα με ζώα , ήλιους , συνεφα κτλ . Αλλά το έχουν βαρεθεί. Τον winnie δεν τον πολυσυμπαθουν..... :cry:

Η ιδέα με τους ιππότες και τους δράκους μου άρεσε ιδιαίτερα αλλά δεν βρίκα κάτι μέσα στis σελίδες που παραθέσατε.

 

Marilena μου σε ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις σου και σίγουρα μπορεις να με βοηθήσεις απλά δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες για το πως ειναι τώρα το δωμάτιο γιατί ουσιαστικά το δωμάτιο θα το φτιάξω από την ΑΡΧΗ.

Απλά μπορώ να σου περιγράψω : δηλ ο ένας τοιχος θα ειναι καλυμμένος με ντουλάπες. Στον ακριβώς απέναντι τοιχο θα βάλω μια χαμηλή κουκέτα (δηλ ένα υπερυψωμένο κρεββάτι.) απο δεξια και αριστερά έχει μπαλκονοπορτα και παράθυρο και ο άλλος τοιχος ειναι ολος ελέυθερος.

Αρα αυτο που σκεφτομουν ειναι να ξεκινήσω την "ιστορία" απο τον ελευθερο τοιχο και να καταλήξει στον τοιχο με το κρεββάτι.

 

Ελπίζω να σε βοηθησα. Περιμένω κι άλλες ιδέες

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ! τέλειο Ρένα! μου αρέσουν πολύ οι ντουλάπες...εμείς δεν πήραμε.είπαμε να φτιάξουμε αργότερα μια μεγάλη στο δωμάτιο.προς το παρόν τησ κάναμε χώρο στη δική μας ντουλάπα.

Link to comment
Share on other sites

Ρένα, ΑΠΟΛΥΤΑ του γούστου μου το δωμάτιο του μικρού. Γενικά μου αρέσουν τα unisex δωμάτια. Επίσης όπως αναφέρθηκε παραπάνω δεν μου αρέσουν οι κλασσικοί ήρωες. Κι εμεις πηραμε τωρα τις βαφές σε παρόμοιες αποχρώσεις, πορτοκαλι παλ, και πάνω από τη μπορντούρα ένα απαλό φιστικί (η μπορντούρα "farmyard" της cosycorner, που έχει διάφορα ζωάκια φάρμας στις αποχρώσεις αυτές) . Όταν το βάψουμε και αν τα καταφέρω, θα σας στείλω κι εγω φωτογραφια. Δυστυχώς δεν έχουμε ψηφιακή.... [/code]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δωματιο του Χαρη... με τη σχετικη αταξία του...

 

 

Δωρα οι κουρτίνες ειναι ΦΟΒΕΡΕΣ! :o

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε σεις είστε άλλο πράγμα. Μου φτιάχνετε τη διάθεση και με ξεσηκώνετε. Εμείς δεν έχουμε ακόμα φτιάξει δωμάτιο του μπέμπη και επειδή σας βλέπω πολύ ενημερωμένες μήπως ξέρετε αν υπάρχουν αυτοκόλλητα Peter Pan;

Link to comment
Share on other sites

Λίτσα βλεπω και στο http://www.cosycorner.gr καποιες ιδεες... Θυμισέ μου σε παρακαλώ τις ηλικίες τους... (σορρυ αλλα απο μνημη...) Και πες μας τις προτιμήσεις σας... Μου αρέσει να ασχολούμαι με τετοια... Τι χρώματα θα έχει ο χώρος ?

1) Στανταρ παίζουν τα κλασσικά Μικυ και Μινυ, Ντοναλτ - Νταίζη κλπ κλπ κλπ

2) Μπορείς να συνδυασεις αυτά που λέει Παραλία σερφ για αγόρι και κορίτσι και παραλια που ειναι στη σελίδα http://www.cosycorner.gr/products/index.php?ctg=101&page=2

3) Επίσης ουδέτερο το οποίο μπορείς να το κάνεις έτσι κι αλλιώς στο ταβάνι μαζί με την γωνία - πλευρά που θα είναι στο προσκεφάλι τους, το διάστημα...

 

καλημέρα κοριτσάκι!!!

Λοιπόν η κόρη μου ειναι 3 1/2 και τρελαινεται για πριγκίπισσες, barbie κτλ (δεν μας αρέσουν ιδιαίτερα ο Μικυ και η παρέα του. ουτε τα αρκουδάκια - ζωάκια κτλ . Μάλλον τα βαρεθήκαμε.)

Ο γιος μου ειναι 1 1/2 και του αρέσει ο Mπομπ Σφουγγαράκης και τα αυτοκίνητα.......

Το δωμάτιο θα το διαμορφώσω απο την αρχη. Δηλ καινουρια χρώματα, κουρτινοξυλα, κουρτινες, χαλιά κτλ. Αρα ειμαι ανοιχτή σε προτάσεις - ιδέες.

Μου άρεσε πάρα πολυ η ιδέα του παραμυθιού. Με παλάτια, ιπποτες, δράκους κτλ. Δεν ειδα ομως κάποια ολοκληρωμενη πρόταση. Θελεις να το δουλέψουμε προς τα εκεί? Αν βρεις και κάτι αλλο το βλέπουμε.

Σ ευχαριτώ πολυ!!!!! :wink::wink:

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δείτε κι αυτό: http://www.decofun.com

Έχει μεγάλη ποικιλία από σχέδια εκτός Disney. Υπέροχα και πρωτότυπα.

 

Αντιγόνη σε ευχαριστώ που με βοηθάς!!!

Μου εχουν αρεσει πολυ ιδέες απο αυτο το site. Αλλά δεν ξέρω που μπορώ να τα βρω. Πιο πριν αναφέρθηκε κατι για το Practiker αλλά εδώ στην θεσσλαονικη κάηκε το καλοκαίρι και δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει με όλα τα τμήμα του αλλα όταν έψαχνα πιο παλια δεν τα ειχα βρει........ :cry:

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτή τη σελίδα: http://www.babyroom.gr/index.html

 

Ίσως θα μπορούσες να διαλέξεις κάποια σχέδια που σου αρέσουν από διάφορα αγαπημένα σας παραμύθια και να βρεις έναν ζωγράφο αλλά δεν ξέρω πόσο θα σου στοιχίσει :roll:

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Μα τι φοβερός κύριος ειναι αυτός!!!!!!!!!!

Με τις μπιτζαμουλες του, με τα παντοφλάκια του....ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!

Τι να λεμε για την μοκέτα, που ειναι πολυ καλη βεβαια, την παράσταση κλεβει ο μοντελος!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι... εσπαγα απο χθες το κεφάλι μου σε ποιο site τα ειχα δει...

Πως σου φαίνεται αυτη η ιδέα ?

 

Να βάλεις ψηλά ένα από αυτά τα δύο :

http://wallies.com/item/W15206.htm?tab=big_murals&page=2

http://wallies.com/item/W15215.htm?tab=big_murals&page=1

 

και χαμηλά αυτά τα δύο :

http://wallies.com/item/W15200.htm?tab=big_murals&page=2

http://wallies.com/item/W15205.htm?tab=big_murals&page=2

 

Άν σου αρέσει αυτή η ιδέα, θα έλεγα να βάψεις το πάνω μέρος απαλό γαλάζιο και το κάτω μέρος σε ένα απαλό πρασινάκι (εννοειται να ταιριάζουν οι αποχρώσεις μεταξύ τους...), να δίνει την αίσθηση ουρανού και "γκαζόν..."

 

Για πες πρωτα την αποψη σου για αυτα, να δουμε αν καταλήγουμε στο θέμα και να σκεφτούμε παραπέρα...

 

Αχ τρελενομαι να κάνω τέτοια !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι τέλειά όλα?????

 

Όλα μου αρέσουν!!!!! Δεν ξέρω τι να διαλέξω.

Να ρωτήσω κάτι αυτά ειναι αυτοκόλλητα που θα τα αγοράσω απο το site ή πρέπει κάποιος να μου τα ζωγραφίσει?

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...