Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σας παρακαλώ βοηθήστε με (κονδυλώματα)


Recommended Posts

 

Ο ιος ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στον οργανισμο με παρθενογενεση! Τον κολλαμε!

Δεν αντιλεγω τους ιους συνηθως τους κολλαμε. Καποια στιγμη ειχα μιλησει με μικροβιολογο κ μου ειχε πει πως ορισμενους ιους τους παραγει ο οργανισμος μας η μπορει να εχουμε γεννηθει με καποιον ιο ο οποιος μπορει να μεινει ανενεργος για αρκετα χρονια ισως κ εφορου ζωης!

Βεβαια εννοειται πως οταν εχεις προβληματα υγειας εστω κ τα πιο απλα πρεπει να πηγαινεις στους καταλληλους γιατρους! Καλο το ιντερνετ οι συμβουλες κ τα βιωματα των υπολοιπων. Ειναι σεβαστα κ αποδεκτα αλλα οι γιατροι ξερουν καλυτερα!

 

Υγεια σε ολους μας Καλη σας μερα!

:):):)

Ευχομαι να παθεις οτι σκεφτεσαι εσυ για μενα !!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κονδυλωματα εχει η μιση ελλαδα, ισως και παραπανω...

 

δεν πεθαινεις απο κονδυλωματα καλη μου, μην τρελαινεσαι...

 

ο δικος μου ειχε κολλησει πριν καμια 15αρια χρονια, εκανε λεηζερ και τωρα πια, τοσα χρονια μετα ειναι ανενεργα (παιζει αραγε να ξαναφουντωσουν? εγω παντως, μεχρι τωρα δεν εχω κολλησει)

 

Φυστικακι αν κολλησεις, τον ιο τον κουβαλας μια ζωη. Για να "ξαναξυπνησει" ομως πρεπει να βρει ενα πολυ πεσμενο ανοσοποιητικο.

Και για να μην ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια, η πιθανοτητα να κολλησεις με αλλο τροπο εκτος απο επαφη ειναι απειροελαχιστη.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση?Εχω παρατηρησει κι εγω στα εξωτερικα χειλη 2 "ελιτσες".Δεν θυμαμαι ακριβως ποσα χρονια τις εχω θυμαμαι παντως οτι στο ξυρισμα προσεχω να μην τις τραυματισω εδω και αρκετα χρονια(τη μια τουλαχιστον).Τα τεστ παπ μου βγαιναν ολα καθαρα (γι αυτο και δεν εδινα σημασια).Τωρα ομως εχω θορυβηθει λιγο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι κονδυλωματα?Εχω αυριο ραντεβου στο γιατρο να με δει μιας και διανυω τον 8 μηνα της τριτης εγκυμοσυνης μου.Εχω κανει 2 φυσιολογικες γεννες.Αν ηταν κατι δεν θα το ειχε δει ο γιατρος μου?

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!δεν ηξερα αν το θεμα μου ταιριαζει σ'αυτην την ενοτητα αλλα δεν ηξερα που αλλου να το γραψω.εδω και 6-7 μηνες εχω λευκα υγρα!αποφασισα λοιπον πριν 4μηνες να παω στο Συγγρος ωστε να δω τι ειναι.εκει η γυναικολογος μου ειπε οτι εχω κονδυλωμα το οποιο ειναι φανερο ακομη και με γυμνο ματι.εκανα βιοψια που εδειξε οτι δεν ειναι καρκινος και τεστ παπ που εδειξε και τραχηλιτιδα!μου ειπε οτι πρεπει να κανω επεμβαση η οποια κοστιζει 800 ευρω.εγω δεν εχω τοσα χρηματα και ειπε να επισκεφτω και αλλον γιατρο.πηγα στο Ελενας...εκει ο γιατρος μου ειπε οτι το κονδυλωμα δεν ειναι και τοοοσο μεγαλο αλλα η τραχηλιτιδα θελει αμεση θεραπεια.μου εγραψε μια αντιβιωση και ενα αλλο φαρμακο που λεγετε lactofemme!8μερες μετα και δε βλεπω καμια βελτιωση.μαλιστα εδω και 5μερες εχω ελαχιστο αιμα.δεν ξερω τι να κανω??καποια αλλη κοπελα αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα??? βοηθειαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να μην έχεις χρήματα, αλλά θα σε βοηθήσουν οι γονείς σου. Τα κονδυλώματα είναι κάτι πολύ σοβαρό. Προτείνω ν' αφήσεις τις ντροπές, να πάρεις τη μητέρα σου και να πάτε σ΄ένα νοσοκομείο να σε δουν. Στο νοσοκομείο ίσως δε χρειαστεί να πληρώσεις και τίποτα. Μην το αφήσεις, επείγει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω παρατηρησει στα εσωτερικα χειλη οτι το δερμα εχει κατι προεξοχες. δν ξερω πωσ ακριβωσ να το περιγραψω. δεξια και αριστερα στα εσωτερικα ειναι 2 γραμμεσ ασ το πουμε οπου το δερμα εχει κατι προεξοχες . σαν να εχει γδαρθει το δερμα. καπως ετσι. δεν με ενοχλουν. απλα ανησυχω. μηπως εχω κονδυλωματα

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει στα εσωτερικα χειλη οτι το δερμα εχει κατι προεξοχες. δν ξερω πωσ ακριβωσ να το περιγραψω. δεξια και αριστερα στα εσωτερικα ειναι 2 γραμμεσ ασ το πουμε οπου το δερμα εχει κατι προεξοχες . σαν να εχει γδαρθει το δερμα. καπως ετσι. δεν με ενοχλουν. απλα ανησυχω. μηπως εχω κονδυλωματα

Μόνο με το τέστ ΠΑΠ θα το διαπιστώσεις αυτο.Αν έχεις εξωτερικα θα έχεις και εσωτερικά.Μπορεί να μην είναι και τίποτα.Απλά μην το αμελησεις

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα κονδυλώματα δεν είναι γραμμές. Είναι σαν 'κουνουπιδάκια', σβόλοι με ακανόνιστο σχήμα.

 

Και μια επίσκεψη στον γιατρό σου θα σε βοηθήσει. Τα εξωτερικά ειδικά κάνουν μπαμ στον γυναικολόγο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εχω δει και φωτογραφιες για κονδυλωματα αλλα δεν ειναι ετσι.νομιζω οτι και την τελευταια φορα που εκανα τεστ παπ ετσι ηταν το δερμα μ εκει αλλα δεν εδειξε κατι το παπ.αν ειχα κονδυλωματα δεν 8α ειχε εμφανισει και ο συντροφος μου καποια σημαδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κονδυλώματα δεν είναι γραμμές. Είναι σαν 'κουνουπιδάκια', σβόλοι με ακανόνιστο σχήμα.

 

Και μια επίσκεψη στον γιατρό σου θα σε βοηθήσει. Τα εξωτερικά ειδικά κάνουν μπαμ στον γυναικολόγο.

 

 

 

εννουσα οτι ειναι μια σειρα που προεκσεχει το δερμα. ειναι λεσ και εχει αποκοπει απο το υπολοιπο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι άντρες μεταδίδουν τον ιό αλλά δεν νοσούν οι ίδιοι.

Εχεις δίκιο.Σπάνια εμφανίζουν εξωτερικά .

Νάσια όπως και να έχει αν είναι η στιγμη να κάνεις το τεστ.. να το κανεις να σου φύγει η αμφιβολία.Στο google μπορεις να δεις φωτογραφιες απο κονδυλωματα και να καταλαβεις πανω κατω πως είναι.Αλλά επειδή είναι ο ιος της εποχής θα σε συμβουλευα να κανεις ένα τεστακι..

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να είναι έτσι η μορφολογια της περιοχης εκεί.Εξωτερικά είναι πολυ τραβηγμενο...θα σου είχε βρει κυτταρα μολυσμενα το προηγουμενο τεστ (το οποιο λογικα πρεπει να εχεις κανει το αργοτερο εναν χρονο πριν).Εγω εχω τον hpv(που οφειλεται για τα κονδυλωματα) ..πολυ αρχικο σταδιο το οποιο εντοπισε το τεστ παπ και απο τοτε εχουν μεινει στασιμα.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να είναι έτσι η μορφολογια της περιοχης εκεί.Εξωτερικά είναι πολυ τραβηγμενο...θα σου είχε βρει κυτταρα μολυσμενα το προηγουμενο τεστ (το οποιο λογικα πρεπει να εχεις κανει το αργοτερο εναν χρονο πριν).Εγω εχω τον hpv(που οφειλεται για τα κονδυλωματα) ..πολυ αρχικο σταδιο το οποιο εντοπισε το τεστ παπ και απο τοτε εχουν μεινει στασιμα.

 

ανακαλυψα στο ιντερνετ μια φωτο και νομιζω οτι μοιαζει με αυτα που εχω.αν εχω κονδυλωματα τι θεραπεια γινεται.και ποσο καιρο θα κανει να μ περασει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανακαλυψα στο ιντερνετ μια φωτο και νομιζω οτι μοιαζει με αυτα που εχω.αν εχω κονδυλωματα τι θεραπεια γινεται.και ποσο καιρο θα κανει να μ περασει?

Βασικά μην ψάχνεις να βρείς ομοιότητες...Ενα απλό τεστ παπ είναι...Αν υπαρξει διαγνωση του hpv τοτε πας για κολποσκόπηση και βιοψία..Δεν είναι τιποτα..Τα έχω κάνει όλα αυτά..Ο ιός αυτός δεν θεραπευεται, θα τον έχεις για πάντα και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον παρακολουθείς.Μην κοιτάς φωτογραφίες ,διάβασε τι μπορεί να προκαλέσει όταν αφήνεις τα πράγματα στην μοίρα τους..Γι'αυτό και είμαι αυστηρή μαζί σου...Πήγαινε λοιπόν κάνε το τεστ παπ για να ξέρεις που πατάς και μετά θα μπορείς βάση αυτού να πορευτεις.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

θα σας πω και γω την δική μου ιστορια και βγάλτε συμπεράσματα μόνοι σας...προχθες πήρα τα αποτελεσματα του τεστ παπ και υπηρχε η διαγνωση ατυπα κύτταρα κονδυλωμάτων. Λόγω τραχηλίτιδας κάνω συχνά τεστ παπ, συχνοτερα απο 1 τον χρονο. ειμαι παντρεμενη και τα τελευταια 5 1/2 χρονια δεν έχω αλλους συντροφους. Οσες φορες εχω κανει τεστ παπ στην ζωη μου δεν βγηκε ποτε αυτο το αποτελεσμα. Υπάρχει η θεωρεία που λέει οτι ισως η γιατρος να μην πήρε σωστό δειγμα αλλά εγω εχω δει τα τελευταια 5 τεστ και ειναι ολα 2 κατηγοριας δηλ. αλλοιωσεις απο μυκητες και τραχηλιτιδες...μεσα σε ολα που διαβαζω αυτες τις μερες καπου διαβασα και θυμήθικα οτι μου το ειχε πει και ενας δικος μου γιατρος που βγηκε στην συνταξη και γι αυτο τον αλλαξα οτι η αποτριχωση βοηθαει στον να βγουν κονδυλώματα...συμπερασματα δεν βιαζομαι να βγαλω και ουτε ενοχοποιω τον συζυγο μου γιατι αποκλειω να με εχει απατησει. κανω θεραπεια με πολυβιταμινες, τιποτε άλλο...αλλά θελω να ρωτησω και κατι. αισθάνόμαι πονο καθε φορα που παω τουαλετα απο πισω. τοσο καιρο το ριχναμε στις κολπιτιδες οτι απο τα υγρα εκανα μυκητες και εκει αλλά τωρα αρχισα να ανησυχω...υπαρχει περιπτωση να εχω τον ιο εκει και γι αυτο να πηγαν καποια κυτταρα και στον κολπο?

ZTVZp2.png

VP8fp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai apo emena,egw euthxos pronoisa kai exw kanei embolio to gardasil pou einai prolhpsh.kserw polu kala apo tetia giati douleua se farmakeio xronia,ta kondilomata einai se eksarsh auto ton kairo.o ios pleon exei dunamwsei kai apo stomatikh epafh pleon polloi exoun kai sto stoma kai kolas polu eukola apo to fili,den einai aparetito apo sexualikh epafh.gi auto prepei na prosexoume polu.na pas s ena xeirourgo na sou ta kapsei kai na ta parakolou8eis oi antras mono ta metaferoun sth gunaika prokaloun karkino sth mhtra.mou ta exei pei ola h gunaikologos mou pou me ebale kai ekana to embolio,exoun para polu gnwstoi mou kondilomata kai to kako einai oti den ta blepoun sovara kai ta kolane apo edw kai apo ekei.

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai apo emena,egw euthxos pronoisa kai exw kanei embolio to gardasil pou einai prolhpsh.kserw polu kala apo tetia giati douleua se farmakeio xronia,ta kondilomata einai se eksarsh auto ton kairo.o ios pleon exei dunamwsei kai apo stomatikh epafh pleon polloi exoun kai sto stoma kai kolas polu eukola apo to fili,den einai aparetito apo sexualikh epafh.gi auto prepei na prosexoume polu.na pas s ena xeirourgo na sou ta kapsei kai na ta parakolou8eis oi antras mono ta metaferoun sth gunaika prokaloun karkino sth mhtra.mou ta exei pei ola h gunaikologos mou pou me ebale kai ekana to embolio,exoun para polu gnwstoi mou kondilomata kai to kako einai oti den ta blepoun sovara kai ta kolane apo edw kai apo ekei.

 

σεελεστινα δεν εχω εμφανισει κατι ποτε στο σωμα μου απλα στο τεστ για πρωτη φορα μου βγήκε οτι υπαρχουν αλλοιώσεις σε καποια λιγα κυτταρα και αυτη η αλλαγή λέμε οτι ίσως προήλθε απο επαφή με ατομο που ειχε κονδυλώματα...

ZTVZp2.png

VP8fp2.png

Link to comment
Share on other sites

σεελεστινα δεν εχω εμφανισει κατι ποτε στο σωμα μου απλα στο τεστ για πρωτη φορα μου βγήκε οτι υπαρχουν αλλοιώσεις σε καποια λιγα κυτταρα και αυτη η αλλαγή λέμε οτι ίσως προήλθε απο επαφή με ατομο που ειχε κονδυλώματα...

apo aplh epafh,na mhn berdeuonte kapioi kai nomizoun oti einai mono me sexoualikh,einai kurios me sexualikh alla mporeis polu aneta na koliseis kai m alous tropous.px se filise kapios pou eixe sto stoma!den sumbouleuese omws kai kapoion alo giatro,dioti egw kserw oti an den exeis emfanisei sto swma tote den paizei na exeis kati.oi giatroi lene oti prwta ekdilonete ekswterika.

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

apo aplh epafh,na mhn berdeuonte kapioi kai nomizoun oti einai mono me sexoualikh,einai kurios me sexualikh alla mporeis polu aneta na koliseis kai m alous tropous.px se filise kapios pou eixe sto stoma!den sumbouleuese omws kai kapoion alo giatro,dioti egw kserw oti an den exeis emfanisei sto swma tote den paizei na exeis kati.oi giatroi lene oti prwta ekdilonete ekswterika.

 

σελεστινα εκανα τεστ παπ και βγηκε εκει . ειναι ιος και δεν φαινεται παντα με γυμνο ματι. επησις με μια μικρή ερευνα που εκανα στο ιντερνετ ειναι ιος που εχει καμια 60 τυπους και ολοι ειναι διαφορετικοι μεταξυ τους. για να βρεις ποιον τυπο εχεις κανεις μια εξεταση dna που δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη απ οτι λεει η γιατρος μου. τωρα κονδυλώματα θεωρούνται και απλες μυρμυγκιες...τωρα οσον αφορα την εμφανιση τους...καποιοι απο αυτους τους τυπους εκδηλώνονται καποιοι αλλοι οχι...καποιοι απο αυτους τους τυπους ειναι υπετειοι για καρκινο του τραχηλου της μητρας καποιοι αλλοι απλα εμφανιζοναται και σε ταλαιπωρουν...ειναι διαφορετικοι η καθε περιπτωση...οσο για το φιλι που λες οτι μεταδιδετε αυτο δεν το εχω ακουσει...μονο με στοματικη επαφή ξέρω αλλά ειναι πιο σπανιο. επισης το προφυλακτικο δεν σε καλύπτει 100 απο αυτον τον ιο.εγω μαλλον η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω τιποτα. ολα εκει συγκλινουν απλα άυτη την εποχή εχουν πεσει οι αμυνες του οργανισμου μου και μαλλον αυτο φταει για τις αλλοιώσεις των κυττάρων...θα δειξει ο καιρος...

ZTVZp2.png

VP8fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γυμνη το δοκιμαζεις το παντελονι??Δεν νομιζω οτι κολλας κατι ετσι..

Συμφωνω με την cherry, το ειχα ψαξει πριν καποια χρονια και εγω γιατι ειχε δειξει και εμενα κατι το παπ, εκανα κολποσκοπιση και βγηκε θετικο για hpv, εκανα τεστ τυποποιησης και ειδα ποιον τυπο ειχα (ειναι αρκετα εγκυρο το αποτελεσμα αποσο ξερω). Ευτυχως απο τοτε ολα μου τα παπ ειναι καθαρα δεν φαινεται τιποτα. Δεν ειναι απολυτο παντως οτι το κολλας απο αλλον, δεν εχω καταλαβει και εγω 100%, αλλα ο παλιος μου γυναικολογος μου ειχε πει οτι τους ιους τους εχουμε ολοι στον οργανισμο μας, οταν ειμαστε αδυναμοι βγαινουν στην επιφανεια και αρρωσταινουμε οποτε δεν ειναι απαραιτητο να σε κολλησε καποιος. Το λεω με επιφυλαξη ομως αυτο γιατι δεν ειμαι σιγουρη.

Cherry δεν θα κανεις καποια αλλη εξεταση να δεις τι αλλοιωσεις ειναι αυτες?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κονδυλωματα τα οποια βεβαια με πηγαν και πολυ πισω ψυχολογικα ....δυστυχως βγηκε κατα την επαφη τ προφυλακτικο..και ηρθα σε επαφη ....δεν ηθελε κ πολυ...δυστυχωσ...δεν ηξερα ουτε εγω ουτε τ παιδι οτι ειχε...ειναι σεξουαλοκοσ μεταδιδομενη δ κολλαει απο το φιλι τη τουαλετα τ σαλιο ....ισα ισα τ σαλιο εχει αντισιπτικο κ προφυλασει....ναι οταν ο ργανισμος ειναι αδυναμοσ απλα βγαινουν νωριτερα...οχι οτι δ θα βγαινανε ..θα βγαιναν απο 4-6 μηνες

αλλα βγηκαν επανω στο μηνα ..γινονται καυτιριασμοι...ποναει ναι...δε μπορω ν τ κρυψω ...αν τ παρετε στραβα απο τ αγχος θα γεμισετε...χαλαρα κ υπομονη.....υπαρχει ενα πολυ καλο φαρμακο που τ καιει το κανεις μονος στο σπιτι και λεγεται βαρτεκ....μετα εχεισ πληγες πρεπει ν πλενεσαι μ μπεταδιν κ οχι σεξ...ειναι μια δυσκολη φαση !!!!!

Link to comment
Share on other sites

egw sas lew ti kserw apo giatro filo mou ourologo andrologo pou ta suzhtame,den eimai apoluth se tipota,apla ti mou eipe.kanw test pap apo 18 ka8e xrono,exw sta8ero gunaikologo xronia kai kserw oti me test pap den anixneuete apla me eidikh eksetash,eixa kanei to kalokairi pap kai twra pou emeina egguos parolo kai egw pou eixa kanei to embolio ston progenetiko htan mazi kai h eksetasei hpv.to oti yparxoun polla hdh exeis dikio,ta teleutaia omws xronia o ios san na exei dunamwsei mou elege o giatros kai den einai kai autoi sigouroi pws akribws kolaei.

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...