Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

Αν κάποιες που το παρακολουθούνε περιστασιακά έχουνε πρόβλημα με αυτά τα "off-topic" κατά τη γνώμη τους θέματα μπορούνε να παραπονεθούνε στη διαχείριση ώστε να θεσπιστούνε κανόνες για τη συμμετοχή στο θέμα.

 

Μη σε ξανακουσω αγαπητη μου να απαντας σε ερωτηση off topic, ειτε εδω ειτε σε οποιοδηποτε αλλο τοπικ που σε ρωτανε ΣΥΝΕΧΕΙΑ για πληροφοριες γνωστοι και αγνωστοι. Θα σε παρει και θα σε σηκωσει, σε προειδοποιω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η παρασκευή σπυρωτού ρυζιού δηλαδή περισσότερο θεωρείται on-topic και δεν πείραξε κάποιες εδώ μέσα; :-P

 

Μπορει και να τις πειραξε..Μπορει και να εχουν γινει αναφορες στην διαχειριση σχετικα!!

 

Το τόπικ αυτό το παρακολουθώ και συμμετέχω σ` αυτό από το άνοιγμά του το 2010.

Έχουμε συζητήσει πάμπολες φορές θέματα μεταφορικών, αγορές από χώρες εκτός ΕΕ, προβλήματα και περιπέτειες με το τελωνείο, αλλά και άλλα παρεμφερή θέματα που έχουνε να κάνουνε με τη χρήση αλλά και την παρασκευή οικολογικών/ βιολογικών προϊόντων.

Αν κάποιες που το παρακολουθούνε περιστασιακά έχουνε πρόβλημα με αυτά τα "off-topic" κατά τη γνώμη τους θέματα μπορούνε να παραπονεθούνε στη διαχείριση ώστε να θεσπιστούνε κανόνες για τη συμμετοχή στο θέμα.

 

Εμενα δεν με ενοχλουνε τα off topic και τα συνεχιζω λεγοντας το εξης με αφορμη το παραπανω ποστ:Πως γνωριζει καποιος οτι ενα μελος παρακολουθει περιστασιακα ενα θεμα???Καλα την περιστασιακη συμμετοχη να την κατανοησω..αναλογως την συχνοτητα των ποστ συμπεραινει κανεις και το ποσο συμμετεχει ενα μελος...αλλα ξαναρωτω:την περιστασιακη παρακολουθηση πως την καταλαβαινουμε??Πως ξερεις εσυ βρε Ροζι οτι τα μελη που μιλησαν για οφ-τοπικ και ενοχληθηκαν απο αυτο δεν αντλουν καθημερινα πληροφοριες απο το θεμα οποτε και εχουν καθε δικαιωμα να παραπονεθουν σχετικα???

 

Μη σε ξανακουσω αγαπητη μου να απαντας σε ερωτηση off topic, ειτε εδω ειτε σε οποιοδηποτε αλλο τοπικ που σε ρωτανε ΣΥΝΕΧΕΙΑ για πληροφοριες γνωστοι και αγνωστοι. Θα σε παρει και θα σε σηκωσει, σε προειδοποιω.

 

Εχεις ενα δικιο εδω Βερα...η Ροζι και οποιο αλλο μελος ερωταται για ασχετα με το τοπικ θεματα μπορει καλλιστα να παροτρυνει τον οποιοδηποτε γνωστο και αγνωστο να επικοινωνησει μαζι τους με π.μ..Εγω στο παρελθον που χρειαστηκα μια πληροφορια απο την Ροζι την ενοχλησα με π.μ για να μην κουρασω το θεμα!!Αλλα το συνεχεια γιατι το εχεις τονισει??Ειναι κακο να ερωταται και να μοιραζεται γνωση ενα μελος που φαινεται οτι γνωριζει σε βαθος καποια πραγματα?Ενοχλειται η Ροζι εν προκειμενω με την συχνοτητα των ερωτησεων??Το εχει εκφρασει καπου και δεν το ειδα εγω..διοτι το παρον τουλαχιστον θεμα το παρακολουθω ανελλιπως..ασχετως αν τελευταια σχολιαζω περιστασιακα!

Link to comment
Share on other sites

Πως ξερεις εσυ βρε Ροζι οτι τα μελη που μιλησαν για οφ-τοπικ και ενοχληθηκαν απο αυτο δεν αντλουν καθημερινα πληροφοριες απο το θεμα οποτε και εχουν καθε δικαιωμα να παραπονεθουν σχετικα???

 

 

 

 

 

Ακριβως επειδη σεβομαστε τα μελη αλλα και τους εαυτους μας κομμενα λοιπον τα οff topic. Γενικως!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα να αντικαταστησω τις σοκολατες και ολα τα ανθυγιεινα γλυκισματα με παστελι.ξερετε καποιο μαγαζι που να πουλαει καλο παστελι?υπαρχει και βιολογικο?οτιδηποτε γνωριζετε θα μου ηταν χρησιμο..

 

 

Επειδή το μήνυμα σου θα χαθεί στον κυκεώνα των υπολοίπων, το επαναφέρω…

 

Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος για να αποφύγεις την σοκολάτα, θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς, η σοκολάτα, στην πιο αυθεντική της μορφή πάντα (πάνω από 70% κακάο), δεν είναι καθόλου ανθυγιεινή το αντίθετο μάλιστα είναι πλούσια σε αντιοξειδωτικά και διάφορα ιχνοστοιχεία που μόνο καλό μπορούν να προσφέρουν στον οργανισμό. Καλύτερα να προτιμήσεις βιολογικής καλλιέργειας .

Υπάρχουν άπειρα άρθρα στο διαδίκτυο για τα οφέλη της σοκολάτας, αν θέλεις ρίξε μια ματιά.

 

http://www.newsbeast.gr/health/arthro/442423/pollapla-ta-ofeli-tis-sokolatas/

 

http://www.clickatlife.gr/story/diatrofi/deka-giati-ofelei-i-sokolata-alitheia?id=2157872

 

http://longevity.about.com/od/lifelongnutrition/p/chocolate.htm

 

Το καλύτερο παστέλι που μπορείς να βρεις, ταπεινή μου άποψη, είναι αυτό που θα φτιάξεις μόνη σου, με υλικά της αρεσκείας σου και ελεγμένα, αν δεν έχεις καθόλου χρόνο από την άλλη και επειδή μάλλον είσαι Αθήνα, σίγουρα κάποια κοπέλα θα υπάρχει να σου πει για κατάστημα εκεί…

 

Off topic Alert

Λοιπόν, off topic έχουμε βγει όλοι μας (και όταν λέμε όλοι εννοούμε όλοι) και όχι μόνο μια φορά, τώρα το να επικαλείται κάποιος/οια την παλαιότητά του ως χρήστης/ια και την συχνή συμμετοχή του στα θέματα, τι ακριβώς σκοπό εξυπηρετεί; Μαζεύουμε πόντους και προνόμια με αυτόν τον τρόπο; Τα θέματα τα διαβάζει πάρα πολύς κόσμος, δεν υπάρχει καμία υποχρέωση συμμετοχής αυτού, ούτε απολογίας λόγω απουσίας, και το κυριότερο ΔΕΝ ανήκουν σε κανέναν.

Όπως και το να ισχύουν άλλα μέτρα και σταθμά για εμάς προσωπικά, και άλλα για τους υπολοίπους. Δεν λέω, καλές οι γνώσεις και μπορούν να φανούν χρήσιμες και σε τρίτους (σε υποκειμενικό επίπεδο πάντα) αλλά και μια στοιχειώδη ευγένεια άνευ συμπλεγματικού τύπου απειλές (για αναφορές κλπ) θα ήταν το ιδανικό. Το να μιλάς από καθέδρας σε σημεία που μπορεί να υπάρχουν "πιστοί ακόλουθοι", επίσης, δεν σου παρέχει εξυψωτική χροιά, επειδή κάποιες το ξεχνάνε, ηθελημένα η μη, πίσω από τις οθόνες υπάρχουν άνθρωποι με προσωπικότητα και συναισθήματα.

 

υ.γ.Επειδή σίγουρα θα απορείτε όσοι και όσες δεν παρακολουθείτε όλα τα θέματα και τι παίζεται γενικότερα, φυσικά και μιλώ για κάτι που με αφορά, απλά όμως, δεν αφορά το συγκεκριμένο θέμα άμεσα. (προειδοποίησα πριν ,για off topic δεν προειδοποίησα; :cool: )

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν τα προσωπικα θεματα να τα λυνετε με πμ, ΑΝ θελετε να τα λυσετε και οχι να δημιουργουνται καταστασεις με σποντες και υποννοουμενα που δεν ενδιαφερουν οσους παρακολουθουν ενα τοπικ.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης δεν αυτοχριζόμαστε θεματοφύλακες...

Λοιπόν, για να μην πάει για κλείσιμο το θέμα και θα είναι πολύ κρίμα, εκτός και αν αυτός είναι ο σκοπός σας (που δεν το πολυπιστεύω) να πω πως αυτό θα μπορούσε να γίνει ( το π.μ εννοώ) κάλλιστα απο την πρώτη στιγμή και να λήξει το θέμα...αναίμακτα, αλλά, τα κίνητρα του καθένα και της καθεμιάς, δεν θα κάτσω να τα ψυχογραφήσω τώρα εδώ.

 

Δεν έχω προς το παρόν άλλο χρόνο, να είστε καλά.

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Οff topic κι αυτο.

 

ναι,το ξερω..ευχαριστω παντως για την επισημανση..αλλα δεν υποστηριξα οτι συμβαλλω στο θεμα των βιολογικων αυτη την φορα(ισα-ισα ειπα οτι προσωπικα δεν με ενοχλουν τα off-topic)συνεχισα απλα μια αλυσιδα επειδη μου δημιουργηθηκαν ευλογες αποριες και εκανα και καποιες προτασεις οπως κι εσυ παραπανω.Αν ενοχληθηκαν τα μελη που διαπιστωσαν αρχικα τα off-topic(Chatzico,Αccess και δεν θυμαμαι ποιο αλλο μελος) μπορουν να με αναφερουν!

καλο απογευμα!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προαπαιτούμενο προσόν για να δώσει κάποιος διαγωνισμό ΑΣΕΠ, ούτε το Δημόσιο πληρώνει κάτι παραπάνω τους γλωσσομαθείς υπαλλήλους. Σε απλά ελληνικά, χρησιμοποιεί την γλωσσομάθειά τους αλλά δεν την αποζημιώνει στον μισθό τους.

Το αν ξέρουν ή όχι λοιπόν αγγλικά, είναι δικό τους θέμα.

 

Και για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις, επειδή ο σύζυγος ανήκει στο ίδιο υπουργείο με τους τελωνειακούς μου είπε ότι φυσικά και το ΑΣΕΠ απαιτεί πιστοποιητικό γνώσης αγγλικών στους διαγωνισμούς που αφορούνε το υπουργείο αυτό τουλάχιστον!

Για ποιο σκοπό γράφονται τότε τέτοιες ανακρίβειες; :confused:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις, επειδή ο σύζυγος ανήκει στο ίδιο υπουργείο με τους τελωνειακούς μου είπε ότι φυσικά και το ΑΣΕΠ απαιτεί πιστοποιητικό γνώσης αγγλικών στους διαγωνισμούς που αφορούνε το υπουργείο αυτό τουλάχιστον!

Για ποιο σκοπό γράφονται τότε τέτοιες ανακρίβειες; :confused:

Αυτο αν ισχύει, ίσως είναι προσφατο, όταν έδωσα εγώ εξετάσεις σε διαγωνισμο ΑΣΕΠ, για το ίδιο υπουργειο με τους τελωνειακούς - το οποίο πληροφοριακά είναι το Υπουργείο Οικονομικών - δεν ήταν προαπαιτουμενο ούτε καν ζητούμενο.

Θες να πεις ότι οι κάτοχοι πιστοποιημένων τίτλων ξένων γλωσσών αμοίβονται πλέον για την γλωσσομάθειά τους ?

Αν είναι έτσι, να αιτηθώ και εγώ για τα 3 πιστοποιητικά ξένων γλωσσών που έχω;)

Διαγωνισμό γραπτό πάντως εχω να δω να γίνεται αρκετά χρόνια.

Αλλά και έτσι να είναι όπως το λες, αυτό αναιρεί τα γραφόμενά σου ότι οι τελωνειακοί δεν γνωρίζουν αγγλικά.

Για ποιό σκοπο λοιπόν γράφεις τέτοιες ανακρίβειες ?

Καλύτερα θα ήταν να ρωτούσες τον σύζυγό σου πρίν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το 2004 που έδωσε ο άντρας μου το πιστοποιητικό ήτανε προαπαιτούμενο.

Τίποτα δεν θέλω να πω, απλά έκανα μια διόρθωση σ` αυτό που έγραψες.

 

Τα περι γνώσεως αγγλικών δεν θα τα συζητήσω, ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα, απλά προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο να ζητήσουνε από τον οποιοδήποτε να τους κάνει πρόχειρη μετάφραση μέσω τηλεφώνου παρόλο που εμένα προσωπικά με εξυπηρέτησε η κίνηση αυτή.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να είναι τα πράγματα (δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω ούτε επιδίωξα ποτέ οποιαδήποτε επαγγελματική σχέση με το δημόσιο) το να μην ξέρει κάποιος αγγλικά δεν τον καθιστά ... αγράμματο. Μπορεί στη σημερινή εποχή οι περισσότεροι να γνωρίζουν αγγλικά, αλλά για τις προηγούμενες γενιές (των γονιών μας για παράδειγμα, μπορεί ο υπάλληλος να ήταν ένας πενηντάρης) αυτό δεν ήταν ο κανόνας.

Link to comment
Share on other sites

Το 2004 που έδωσε ο άντρας μου το πιστοποιητικό ήτανε προαπαιτούμενο.

Τίποτα δεν θέλω να πω, απλά έκανα μια διόρθωση σ` αυτό που έγραψες.

 

Τα περι γνώσεως αγγλικών δεν θα τα συζητήσω, ο καθένας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα, απλά προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο να ζητήσουνε από τον οποιοδήποτε να τους κάνει πρόχειρη μετάφραση μέσω τηλεφώνου παρόλο που εμένα προσωπικά με εξυπηρέτησε η κίνηση αυτή.

Το Υπουργείο Οικονομικών προσλαμβάνει υπαλλήλους είτε μέσω γραπτού αδιάβλητου διαγωνισμού ΑΣΕΠ (σε τέτοιο έδωσα) είτε μέσω μη γραπτού διαγωνισμού αξιολόγησης προσόντων. Στην δεύτερη περίπτωση, ναι, ζητάει πιστοποίηση γλωσσομάθειας.

Ωστόσο οι υπάλληλοι αυτοί δεν τοποθετούνται σε θέσεις συναλλαγής με το κοινό, ως επί το πλείστον αλλά σε θέσεις διοικητικές.

Το πως χαρακτήρισες την κίνηση του υπαλλήλου να σου ζητήσει διευκρίνηση και το πως έφτασες να σκεφτείς την δυνατότητα να περνάνε ναρκωτικά με τόση ελευθερία είναι δικό σου θέμα.

Επίσης το να κάνεις πρόταση διόρθωσης στα γραφόμενα άλλου μέλους είναι απολύτως αποδεκτό. Ανακρίβειες όμως ..... δεν νομίζω να έχω δώσει δείγματα τέτοιας τακτικής στα 3 χρόνια που γράφω στο φόρουμ. Σου επιστρέφω τον χαρακτηρισμό σου;)

Επίσης να πω ότι ας πάει και το παλιάμπελο !!!!

3 χρόνια δεν θυμάμαι να έχω πάρει πολλές κάρτες, πάντα υπάρχει χρονος όμως για μια νέα αρχή :cool:;)

 

ΕΝΤΙΤ Στο φόρουμ είμαι γραμμένη 5 χρονια αλλά δεν πολυέγραφα, διάβαζα............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!απο μια απλή ερώτηση που εκανα δημιουργήθηκε ολόκληρο οφ τοπικ θέμα!

Εεε δεν το περίμενα και σε αυτο το θέμα να υπαρχει επίδειξη πτυχειων και γνώσεων!

Μου φαίνεται πως όσα πιο πολλα πτυχεια εχει κάποιος τόσο πιο επιθετικός γίνεται!

Παρακαλω δεν επιστρέφουμε πάλι στις πολύτιμες πληροφοριες σας περι οικολογικων?

Στο παρεντς μονο αυτο το τοπικ μου προκαλούσε ευχαρίστηση!ειχε ενα ευχάριστο κλίμα!κατι χάλασε....κριμα ειναι!

Μην βγάζουμε τα απωθημένα μας εδω βρε παιδια!

Φιλιααααααα.....

Αααα σημερα εφτιαξα ενα φανταστικό φανταστικό ρυζι...καλαμπόκι έβαλα μέσα καροτο,κρεμμύδι,σκόρδο τελειοοοοοοο...φιλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειδικά για το αιχερμπ που λες, δεν υπάρχει τρόπος να βάλεις τόσο μεγάλη παραγγελία, έχει αυστηρά όρια βάρους και χρημάτων που αν υπερβείς δεν σου επιτρέπει να συνεχίσεις.

Kι εγώ το έχω διαπιστώσει και μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση, τους τελευταίους μήνες πίστεψα ότι οφείλεται στην αλλαγή του τρόπου αποστολής.

 

Παρακαλώ και τις δύο πλευρές να λύσουν το πρόβλημα τους κάπου αλλού και όχι στο θέμα...

Ναι ρε κορίτσια... θα μας το κλείσουν.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση,αν θελετε διαφωτιστε με και σε κατι αλλο..

 

μια που αμυγδαλα βιολογικα δεν βρισκω,αν παρω βιολογικο almond butter ?

δεν τοχω δοκιμασει ,ειναι σαν το φυστικοβουτυρο?δηλαδη αλεσμενα αμυγδαλα?η εχει και αλλα συστατικα μεσα?

εχετε καποια καλη προταση απο iherb?

Παίρνω σταθερά απο πέρυσι αυτό εδώ της ΑΡΤΙΣΑΝΑ και μας αρέσει πολύ. Ως επί το πλείστον, το απλώνω σε φρεσκοζυμωμένο ψωμί και προσθέτω μέλι.

 

Ψάχνω ιδέες να το χρησιμοποιήσω στην ζαχαροπλαστική ή στην μαγειρική, αν έχει κάποια ευπρόσδεκτη.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο να σας διαβάσω με μεγαλύτερη προσοχή...

(περνάω μια περίοδο με προσωπικά οικογενειακά ζητήματα)

 

...αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα πως φτάσαμε εως εδώ!!

ΚΡΙΜΑ!!!

 

 

fairysmom όλες οι ταμπέλες του Καλογερόπουλου γράφουνε

"για επαγγελματική χρήση μόνο"

 

Η κοπέλα εκεί μου το επιβεβαίωσε πολλές φορές οτι είναι 100% φυσικά.

Ξέρω γω τώρα;....

Tι στο καλό!!!

 

O Oρέστης πάντως μου είχε πει οτι η επεξεργασία που έχουν υποστεί

(τα δικά του προιόντα) είναι το φιλτράρισμα απο ενεργό άνθρακα.

Τώρα τι να σου πω.......

 

Eαν το συγκρίνουμε με το φλιτράρισμα του νερού απο ενεργό άνθρακα

που πίνεται κιόλας

δεν είναι και τόσο κακό τελικά.

Ισα-ισα που θα "κατακρατάει" και τυχόν φυτοφάρμακα και χημικές ουσίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο να σας διαβάσω με μεγαλύτερη προσοχή...

(περνάω μια περίοδο με προσωπικά οικογενειακά ζητήματα)

 

Σοφια,

καταρχην ευχομαι να περασουν ολα τα δυσκολα και να ηρεμησεις και να σου πω πως απο καιρο ηθελα να αναφερω ποσο μα ποσο ευχαριστημενη ειμαι απο την ποιοτητα των σαπουνιων σου!!Οσο τα χρησιμοποιω τοσο πιο πολυ τα χαιρομαι..ιδιως εκεινο το υγρο σαπουνι κλασεις ανωτερο απο αλλα...αφηνει μια αισθηση καθαριοτητας και απλοτητας!!!

Μπραβο..πολυ καλη δουλεια

Συνεχισε ετσι:)

Link to comment
Share on other sites

fairysmom όλες οι ταμπέλες του Καλογερόπουλου γράφουνε

"για επαγγελματική χρήση μόνο"

 

Η κοπέλα εκεί μου το επιβεβαίωσε πολλές φορές οτι είναι 100% φυσικά.

Ξέρω γω τώρα;....

Tι στο καλό!!!

Ton πήρα τηλ σήμερα και μου είπε ότι υποχρεούνται να το γραφουν στην ετικέτα τους και ότι μπορώ να το βάζω άφοβα στο μωρό, γιατί είναι αγνό.

 

Σοφια,

καταρχην ευχομαι να περασουν ολα τα δυσκολα και να ηρεμησεις και να σου πω πως απο καιρο ηθελα να αναφερω ποσο μα ποσο ευχαριστημενη ειμαι απο την ποιοτητα των σαπουνιων σου!!Οσο τα χρησιμοποιω τοσο πιο πολυ τα χαιρομαι..ιδιως εκεινο το υγρο σαπουνι κλασεις ανωτερο απο αλλα...αφηνει μια αισθηση καθαριοτητας και απλοτητας!!!

Μπραβο..πολυ καλη δουλεια

Συνεχισε ετσι:)

Και πού να δεις ένα που μου έφερε τις προάλλες με κανέλα και γαρύφαλλο. Ο άντρας μου δεν μπορούσε να σταματήσει να το μυρίζει!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν αυτοχριζόμαστε θεματοφύλακες...

Λοιπόν' date=' για να μην πάει για κλείσιμο το θέμα και θα είναι πολύ κρίμα, εκτός και αν αυτός είναι ο σκοπός σας (που δεν το πολυπιστεύω) να πω πως αυτό θα μπορούσε να γίνει ( το π.μ εννοώ) κάλλιστα απο την πρώτη στιγμή και να λήξει το θέμα...αναίμακτα, αλλά, τα κίνητρα του καθένα και της καθεμιάς, δεν θα κάτσω να τα ψυχογραφήσω τώρα εδώ.

 

Δεν έχω προς το παρόν άλλο χρόνο, να είστε καλά.[/quote']

 

Σχετικά με την ερώτηση σου για τα χαλιά Haba (δεν βρήκα το μήνυμα και έκανα quote σε ένα τυχαίο) εγώ έχω δύο, το τετράγωνο με το δράκο και το στρογγυλό με τα κάστρα. Ο δράκος βγάζει λίγο χνούδι, αλλά είναι και τα δύο πολύ ωραία ποιοτικά χαλιά και στολίζουν πολύ το δωμάτιο του μωρού. Τον δράκο έκανα τη βλακεία και το πήρα από το Περιζήτητο και πλήρωσα ένα σωρό λεφτά τζάμπα η χαζή το κάστρο όμως το παρήγγειλά από το γερμανικό Άμαζον.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφια,

καταρχην ευχομαι να περασουν ολα τα δυσκολα και να ηρεμησεις και να σου πω πως απο καιρο ηθελα να αναφερω ποσο μα ποσο ευχαριστημενη ειμαι απο την ποιοτητα των σαπουνιων σου!!Οσο τα χρησιμοποιω τοσο πιο πολυ τα χαιρομαι..ιδιως εκεινο το υγρο σαπουνι κλασεις ανωτερο απο αλλα...αφηνει μια αισθηση καθαριοτητας και απλοτητας!!!

Μπραβο..πολυ καλη δουλεια

Συνεχισε ετσι:)

 

το αυτό

το αυτό

το αυτό

:-)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ερώτηση σου για τα χαλιά Haba (δεν βρήκα το μήνυμα και έκανα quote σε ένα τυχαίο) εγώ έχω δύο, το τετράγωνο με το δράκο και το στρογγυλό με τα κάστρα. Ο δράκος βγάζει λίγο χνούδι, αλλά είναι και τα δύο πολύ ωραία ποιοτικά χαλιά και στολίζουν πολύ το δωμάτιο του μωρού. Τον δράκο έκανα τη βλακεία και το πήρα από το Περιζήτητο και πλήρωσα ένα σωρό λεφτά τζάμπα η χαζή το κάστρο όμως το παρήγγειλά από το γερμανικό Άμαζον.

 

Γεια σου Izaki, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:).

Είναι ολόμαλλο; Κάπου αναφέρει πως είναι απο μαλλί Νεας Ζηλανδίας, σε τι σύνθεση; Στο κάτω μέρος έχει αντιολισθητική πλαστική επίστρωση φαντάζομαι, αν ναι, λίγο με απασχολεί αυτό η αλήθεια είναι .

 

Τα σχόλια που απουσιάζουν απο εδώ είχα την εντύπωση πως έχουν διαγραφεί, με ενημέρωσε ένα άλλο μέλος πως έχουν μεταφερθεί , βρήκα και το δικό μου .

Με ενδιαφέρει να πάρω ένα χαλάκι με σχέδια σαν αυτά, έχει κάποια κοπέλα; http://www.toys.gr/site.php?&PHPSESS...&supplier=Haba

υποτίθεται πως είναι από φυσικά υλικά, μου αρέσουν γιατί μπορούν να αποτελούν μέρος των παιχνιδιών τους (σχέδια με μικρές πολιτείες, αυτοκινητόδρομοι, εξοχή, εσωτερικό κουκλόσπιτων κλπ) σε συνδυασμό με αληθινά παιχνίδια

 

Όσο για τις τιμές, κοιτάξτε πόσο τα έχει στο γερμανικό Amazon,

 

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_nos...Ahaba+Teppiche

Αχ τώρα τι να γράψω για αυτό το τεράστιο αγκάθι των τιμών, συγγνώμη παιδιά, αλλά εγώ δεν δύναμαι να στηρίξω κομμάτι του ελληνικού εμπορίου με τέτοια διαφορά στις τιμές, όποιος μπορεί, μπράβο του και με γεια του.

 

Παίρνω σταθερά απο πέρυσι αυτό εδώ της ΑΡΤΙΣΑΝΑ και μας αρέσει πολύ. Ως επί το πλείστον, το απλώνω σε φρεσκοζυμωμένο ψωμί και προσθέτω μέλι.

 

Ψάχνω ιδέες να το χρησιμοποιήσω στην ζαχαροπλαστική ή στην μαγειρική, αν έχει κάποια ευπρόσδεκτη.

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε, αλλά δοκιμασμένες συνταγές, και με τα μικρά tips που πολλές φορές κάνουν όλη την διαφορά, στο διαδίκτυο μπορεί να βρούμε αρκετές συνταγές, αλλά δεν είναι και κανένα φθηνό υλικό που μπορεί να δεχθεί και τους άπειρους πειραματισμούς.

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...