Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα ...ειμαι στην αναμονή για χοριακή, 4η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά...και αναρωτιέμαι αν ειναι κάποια κοπέλα εδώ απο αυτές που περιμέναμε μαζί...στην ωοληψία και στην εμβρυομεταφορά. Ή ίσως κάποια που να είχε την εμπερία στο κέντρο σε κάποια άλλη φάση και να εχει να εμπειρίες να μοιραστεί...

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


palmoma και εγω μαζι σου.

6η μερα απο την εμβρυομεταφορα.20/7 θα κανω χοριακη.

Οποτε μαλλον δεν ειμασταν μαζι την ιδια μερα.

Καλη επιτυχια να εχουμε, η παναγιτσα και η αγ.ειρηνη να μας βοηθησει να αποκτησουμε και εμεις τα μωρακια μας

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα μετά...21/7 κανω εγώ. Μακάρι να ανοίξεις τον χορό των θετικών χοριακών και όλα να πάνε καλά. Εσύ εισαι Θεσ/νικη ε; Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στις 9/07...εκανα απλά εμένα ήταν μονο 2 ημερών ενώ εσένα φαντάζομαι 3 ε; Ειναι καλύτερο να είναι 3...αλλα εμένα μου τα πήραν την Πέμπτη...και οι 3 μέρες έπεφταν..Κυριακή...οπότε.

 

Εχεις κανενα σύμπτωμα;

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λες να βρεθηκαμε στο κεντρο?

Εγω ειχα ραντεβου 11.30 αλλα με πηραν μεσα αργοτερα.

Συμπτωματα δεν εχω τιποτα.Μονο πολυ λιγο το στηθος μου ειναι πρησμενο, αλλα πολυ λιγο.

Εσυ απο συμπτωματα ?

Link to comment
Share on other sites

Στην Εμβρυογένεση στην Αθήνα ήσουν; Σίγουρα θα βρεθήκαμε...εμάς μας είπαν να πάμε 10.30 αλλά εμεινα και περιμενα τον γιατρό μου μέχρι τις 12.00...μετά μπήκα. Με τον Παπανικόπουλο είμαι εγώ. Και ημουν η πρώτη που έκανε εμβρυομεταφορά μαζί του στο γκρουπάκι.

 

Δεν έχω συμπτώματα...μόνο απο προχθες έχω δεκατάκια...αλλά όχι συνεχεια. Και είχα και κάτι τραβήγματα χαμηλά κάτω....ελαφρά...αλλά μονο την Τρίτη. Απο τότε τίποτε. Και το στήθος μου ειναι ελάχιστα πρησμένο...αλλά ούτε πονάει ούτε τίποτε...

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλή επιτυχία σας εύχομαι! Είμαι και εγώ εμβρυογέννεση αλλά τώρα κάνω διάλλειμα για το καλοκαίρι. Είχα μια αποτυχία και τώρα έχω μαζέψει 3 από φυσικούς τα οποία θα τα βάλω Σεπτέμβρη.

Δεν ήξερα οτι μπορεί να σε αναλάβει ένας συγκεκριμένος γιατρός. Νόμιζα πως ο Μαστρομηνάς είναι για όλα.

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία xrysa82 σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Υπάρχουν 3 γιατροί...ο Μαστρομηνάς βεβαια που ειναι και ο ιδρυτής, ο Παπανικόπουλος που ειναι ο δικός μου και ο Πολυδωρόπουλος. Και οι 3 κάνουν τα πάντα. Εγω είχα ήδη τον κο Παπανικόπουλο ως γυναικολόγο...επομένως ήρθε πολύ φυσικά...και η συνέχεια στο Κέντρο.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Palmoma στην Αθηνα ημουνα και εγω.

Μαλλον ειμασταν μαζι γιατι οταν μπηκε το γκρουπακι του Παπανικοπουλου εγω ημουν ηδη μεσα στο δωματιο με την ρομπα και περιμεναμε τον Μαστρομηνα.

Καλη επιτυχια χρυσα82 και σε εσενα , εχεις και 3 αρα πρεπει να εισαι χαλαρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε ολες σας! Εχω κάνει ηδη την 1η προσπάθεια κ εγω (αποτυχιμένη) κ τον Οκτώβρη θα ετοιμάζομαι να κάνω την δεύτερη με κάποια αυγουλάκια που έχουμε κρατήσει. Θα μπορούσε κάποια απο εσας να μου πει την εμπειρία της - γνώμη της για τον Παπανικόπουλο τον Εμβρυογέννεσις;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mariloum και καλή επιτυχία.

 

Τον κο Παπανικόπουλο εχω και εγώ γιατρό, ειναι πολύ καλός και γιατρός και άνθρωπος...το μονο κακό που έχει ειναι οτι έχει πααααρα πολύ κοσμο ;). Εγω έκανα την 1η μου μαζί του και ειμαι έγκυος...4 εβδομάδων τώρα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη (όχι μόνο για το αποτέλεσμα...ειχα κανει και 3 σπερματεγχύσεις πριν μαζί του)..απο την συμπεριφορά του, την στήριξή του, και κυρίως την ατεεεεελειωτη θετική του ενέργεια και αισιοδοξία.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες σας! Εχω κάνει ηδη την 1η προσπάθεια κ εγω (αποτυχιμένη) κ τον Οκτώβρη θα ετοιμάζομαι να κάνω την δεύτερη με κάποια αυγουλάκια που έχουμε κρατήσει. Θα μπορούσε κάποια απο εσας να μου πει την εμπειρία της - γνώμη της για τον Παπανικόπουλο τον Εμβρυογέννεσις;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Γεια σου και απο μενα. Και εγω τον παπανικοπουλο εχω, και μπορω να σου πω τις καλυτερες εντυπωσεις μου ,2 εξωσωματικες εκανα σε αυτον και οι 2 επιτυχημενες ,η πρωτη δυστυχος παλλινδρομησε την 7 εβδομαδα και τωρα ειμαι στη 12 εβδομαδα και ολα πανε καλα. Ευχομαι και σε σενα το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Κι εγω στο γκρουπ του Παπανικόπουλου με πραγματικα παρα πολυ δύσκολη περίπτωση προβλήματος τα καταφέραμε στην δεύτερη προσπάθεια! Τωρα πια έχω γεννήσει και το χρωστάω στον Θεό και στον γιατρό που ηταν ηρεμη δύναμη παρόλα τα προβλήματα και το δύσκολο της περίπτωσης μας.

Ανθρωποι σαν κι αυτόν είναι πραγματικά πάρα πολυ σπάνιοι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

γεια σας κοριτσια!

Είμαι καινούργια στο φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας

Μου έχουν αφαιρέσει την αριστερη ωοθηκη και την αριστερη σαλπιγγα

και η δεξια μου σαλπιγγα ειναι κλειστη

Ετσι αναγκαστικά έπρεπε να προβούμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση.

Το ψαξαμε και καταλήξαμε στη εμβρυογέννεσις

Εχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια για το Μαστρομηνα

Παρεπιπτόντως είμαι από Κρήτη.εδω είναι χάλια τα πράγματα

εκανα λοιπόν την πρωτη εξωσωματική στο Μαστρομηνά

όλα πηγαν καλα μου έλεγαν. 21 ωάρια (από τη μία ωοθήκη) από την ωοληψία, και τα 15 γονιμοποιήθηκαν. μου εβαλαν 3 εμβρυα.Μου έλεγαν οτι όλα πήγαν πολύ καλά..Ο γιατρός μου έδωσε 50% πιθανότητες για επιτυχια.

ακολουθησα ολες τις οδηγίες του γιατρού, επεστρεψα στη δουλεια(γραφείου) τη δευτερη εβδομαδα από την εμβρυομεταφορά και τότε ξεκίνησε η αντιστροφη μέτρηση..

είχα πόνους περιόδου όλη τη δεύτερη εβδομάδα από την εμβρυομεαφορά και λίγες ημέρες πριν τη χοριακή είδα καφέ κιλήδες.

η χοριακή βγήκε αρνητική

στην επόμενη περίοδο θα ξεκινήσω την προετοιμασία για τη μεταφορα των κατεψυγμένων εμβρύων

έχει κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία;

μήπως η πρώτη εξωσωματική είναι δύσκολο να πετύχει;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

Είμαι καινούργια στο φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας

Μου έχουν αφαιρέσει την αριστερη ωοθηκη και την αριστερη σαλπιγγα

και η δεξια μου σαλπιγγα ειναι κλειστη

Ετσι αναγκαστικά έπρεπε να προβούμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση.

Το ψαξαμε και καταλήξαμε στη εμβρυογέννεσις

Εχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια για το Μαστρομηνα

Παρεπιπτόντως είμαι από Κρήτη.εδω είναι χάλια τα πράγματα

εκανα λοιπόν την πρωτη εξωσωματική στο Μαστρομηνά

όλα πηγαν καλα μου έλεγαν. 21 ωάρια (από τη μία ωοθήκη) από την ωοληψία, και τα 15 γονιμοποιήθηκαν. μου εβαλαν 3 εμβρυα.Μου έλεγαν οτι όλα πήγαν πολύ καλά..Ο γιατρός μου έδωσε 50% πιθανότητες για επιτυχια.

ακολουθησα ολες τις οδηγίες του γιατρού, επεστρεψα στη δουλεια(γραφείου) τη δευτερη εβδομαδα από την εμβρυομεταφορά και τότε ξεκίνησε η αντιστροφη μέτρηση..

είχα πόνους περιόδου όλη τη δεύτερη εβδομάδα από την εμβρυομεαφορά και λίγες ημέρες πριν τη χοριακή είδα καφέ κιλήδες.

η χοριακή βγήκε αρνητική

στην επόμενη περίοδο θα ξεκινήσω την προετοιμασία για τη μεταφορα των κατεψυγμένων εμβρύων

έχει κάποια από εσας παρόμοια εμπειρία;

μήπως η πρώτη εξωσωματική είναι δύσκολο να πετύχει;

 

Κοριτσάκι όντως δεν πετυχαίνει ιδιαίτερα συχνά η εξωσωματική με την πρώτη. Εδώ στο φόρουμ θα βρεις κοπέλες που έχουν κάνει αρκετές...Μην ψάχνεις αν έκανες κάτι λάθος, προφανώς και όχι. Γιατί τα εμβρυάκια δεν αποφάσισαν να μείνουν αυτή την φορά μπορεί να ειναι τυχαίο γεγονός...ή και κάτι που δεν έχετε ελέγξει...έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις; Για θρομβοφιλία ας πουμε;

Μην αγχωνεσαι πάντως, ειναι συνηθες. Ψάξε τις εξετάσεις, αν σου λειπει κάτι και όταν εισαι έτοιμη πήγαινε να βάλεις τα κατεψυγμένα σου.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα και καλο μήνα! Ελπίζω να είναι ευχάριστος για όλες μας!

Ξεκινάω και γω όπως καταλαβαίνεται στο εμβρυογενεση.

 

 

Καλη σου επιτυχία! Εύχομαι να ειναι ο μήνας σου:P

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...