Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Πόνοι στη μήτρα

Recommended Posts

Καλησπέρα. Για άλλη μία φορά χρειάζομαι τη γνώμη σας.

Με το σύζυγο μου προπαθούμε εδώ και λίγο καιρό να γίνουμε γονείς. Είχαμε κάποια προβλήματα με την προλακτίνη μου αλλά τώρα όλα βαίνουν καλώς.

Το νέο πρόβλημα που προέκυψε όμως είναι το εξής : το τελευταίο διάστημα έχω πόνους στην κοιλιά και πρήξιμο. Μερικές φορές εμφανιζόταν και ένας πολύ έντονος πονος, σαν κράμπες στα τοιχώματα της μήτρας.

Η αρχική διάγνωση ήταν ότι ο πόνος προκαλείτο λόγω εντερικών διαταραχών. Τα φάρμακα όμως αντί να βελτιώνουν την κατάσταση την έκαναν χειρότερη, με αποτέλεσμα να επισκεφθώ έναν γαστρεντερολόγο εχτές. Εκείνος, μετά τη γνωστή εξέταση με το δάκτυλο :( διαπίστωσε ότι το έντερο μου δεν έχει κανένα πρόβλημα και ότι ο πόνος προέρχεται από τη μήτρα.

Οι γυναικολόγοι όμως που επισκέφτηκα (3 διαφορετικοί συγκεκριμένα) δεν εντόπισαν κάτι το ανησυχητικό, και το τεστ παπανικολάου που έκανα τον προηγούμενο μήνα ήταν εντάξει.

Τί λέτε να συμβαίνει; Τί μπορει να προκαλεί τους πόνους στη μήτρα; Ανησυχώ πολύ για το αν θα καταφέρω να γίνω μανούλα με όλα αυτά...

Διαφημίσεις

Δε μπορώ να καταλάβω αν έκανα ή είπα κάτι λάθος. Το ζήτημα είναι ότι αντιπετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο θα μπορούσε να είναι πολύ σοβαρό. Και το ότι απλά το προσπεράσατε χωρίς κανένα σχόλιο, εμένα απλά με αγχώνει περισσότερο. Και στην τελική δε με αγχώνει απλά, αλλά με προσβάλλει κιόλας και με κάνει να νιώθω αποκλεισμένη. Αποχωρώ από την ιστοσελίδα και από το forum γενικότερα.

Σας ευχαριστώ!

Συγνώμμη...αλλά φαντάζομαι οτι όλες περίμεναν (εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα) να απαντήσει κάποια που να είχε τα ιδια συμπτώματα ή να ήξερε κάτι. Εγω δεν είχα τέτοια εμπειρία και δεν απάντησα οχι γιατί σε αγνόησα ή σε προσπέρασα..αλλά γιατί περίμενα απάντηση απο κάποια που να έχει νόημα.

Λυπάμαι αν αυτο το εξέλαβες ως προσβολή και αποκλεισμό η δική μου πάντως πρόθεση δεν ήταν τέτοια. Και δεν μπορώ να φανταστώ γιατί κάποιος άλλος να είχε τέτοια πρόθεση. Ειναι εντελώς αντίθετο στο νόημα της δημιουργιας και ύπαρξης αυτού του forum. Απλά σε ένα τέτοιο forum που δεν γράφουν ειδικοί αλλά γυναίκες και άντρες από την εμπειρία τους, είναι σημαντικό να απαντά κάποιος που την έχει κάθε φορά την εμπειρία.

74kwp3.png

Βρε κοπέλα μου κι εγώ έκανα μια ερώτηση στο θέμα της θρομβοφιλίας στις 31/05 κι ακόμα δεν απάντησε κανείς. Αυτό δε σημαίνει ότι με αποκλείουν, απλά ίσως να μην έχουν απάντηση σ' αυτό που ρωτάω. Έχεις γράψει 35 μυνήματα στο φόρουμ (αν βγάλεις αυτά τα 3, μένουν 32). Άρα στα άλλα 32, σου απαντούσανε. Γιατί ξαφνικά νιώθεις αποκλεισμένη;

Διαφημίσεις

Δε μπορώ να καταλάβω αν έκανα ή είπα κάτι λάθος. Το ζήτημα είναι ότι αντιπετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο θα μπορούσε να είναι πολύ σοβαρό. Και το ότι απλά το προσπεράσατε χωρίς κανένα σχόλιο, εμένα απλά με αγχώνει περισσότερο. Και στην τελική δε με αγχώνει απλά, αλλά με προσβάλλει κιόλας και με κάνει να νιώθω αποκλεισμένη. Αποχωρώ από την ιστοσελίδα και από το forum γενικότερα.

Σας ευχαριστώ!

Κακως πηρες αυτη την αποφαση κουκλα μου δεν νομιζω οτι εδω μεσα ειδικα υπαρχει αποκλεισμος!απλα ισως να μην ταυτιστηκε καποια με την εμπειρια σου..ελπιζω να ξαναδουμε δημοσιευση σου!η τουλαχιστον να σου πανε ολα καλα και να γινεις γρηγορα μανουλα!!!!!:-D

• 1 year later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ... ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ 24 ΕΤΩΝ Κ ΕΔΩ Κ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΩ Κ ΚΡΥΩΝΩ ΜΕ ΠΟΙΑΝΟΥΝ ΕΝΤΟΝΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ...ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ Κ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ Η ΙΔΙΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΜΠΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΗ ΦΟΜΑΣΑΙ 8Α ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΑ ΣΟΥ :-D

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΗ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΞΥΠΟΛΗΤΗ ΜΗ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΚΟΝΤΕΣ ΦΟΥΣΤΕΣ ΦΟΡΑ ΚΑΤΙ ΧΟΝΤΡΟ 8Α ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΚΡΥΩΜΑΤΑ Κ 8Α ΠΑΘΕΙΣ ΜΗΤΡΙΚΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΑΦΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ :DΤΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΩΡΑ