Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υποθερμια


Recommended Posts

γεια σας!

δεν ξερω αν εχει συζητηθει αυτο το θεμα καπου αλλου-αν υπαρχει ας το μεταφερει ο admin.

εχω ενα αγορακι σχεδον 4 χρονων.αυτο που με απασχολει ειναι ο τι η θερμοκρασια του σωματος του ειναι σχεδον παντα στο 35-και αποψε 34,8.

να καταλαβετε οτι αν κανει γυρω στο 36,ξερω οτι αναμενεται ιωση.δεν ειχα δωσει σημασια,απλα τωρα καπως κολλησα.το ανεφερα και στο γιατρο και μου ειπε οτι θα το κοιταξουμε οταν κανουμε τις εξετασεις αιματος.

ο μικρος εχει στιγμα,αλλα κατα τα αλλα εχει τρελη ενεργεια.

εχει τυχει σε καποια-ον απο εσας κατι παρομοιο?

ευχαριστω!

ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ...

 

line_flow_blue_beg_17_time_1185336000_text_f4ef20e1f3f4e5f1e1eae920ece1f220e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω.

ολο αυτο ειναι ανεξαρτητο απο τις ιωσεις.θα το ψαξω βεβαια απο δευτερα.σε μια συζητηση με το γιατρο,μου ειπε να του ελεγξουμε και το θυροειδη.

ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ...

 

line_flow_blue_beg_17_time_1185336000_text_f4ef20e1f3f4e5f1e1eae920ece1f220e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμόμετρο χρησιμοποιείς; Εγώ όποτε τους βάζω κάτι ηλεκτρονικά (ειδικά αυτά με την εύκαμπτη μύτη) πάντα γύρω στο 35 μου δείχνουν. Μόνο το υδραργυρικό (και ένα μετώπου που πήρα πρόσφατα) μου δείχνουν νορμάλ θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Γειάααα αν και πάει αρκετός καιρος απο την δημοσιεύσή σου...Είμαθες κάτι νεότερο επί του θέματος? Εχω παρατηρήσει κι εγω οτι πάντα μετά απο πυρετό έχει υποθερμία. 'Ισως και άλλες φορές που δεν το καταλαβαίνω. Εχει και ο μικρός μου στίγμα. Εχεις παρατηρήσει κάτι άλλο γενικά? Μάυρους κύκλους π.χ. καμιά φορά κάτω απο τα μάτια του?Η γιατρός μου είχε πει οτι δεν είναι ανυσηχητικό...αλλά εγώ ανησυχώ :mrgreen:

pJZsp3.pngwDQBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειάααα αν και πάει αρκετός καιρος απο την δημοσιεύσή σου...Είμαθες κάτι νεότερο επί του θέματος? Εχω παρατηρήσει κι εγω οτι πάντα μετά απο πυρετό έχει υποθερμία. 'Ισως και άλλες φορές που δεν το καταλαβαίνω. Εχει και ο μικρός μου στίγμα. Εχεις παρατηρήσει κάτι άλλο γενικά? Μάυρους κύκλους π.χ. καμιά φορά κάτω απο τα μάτια του?Η γιατρός μου είχε πει οτι δεν είναι ανυσηχητικό...αλλά εγώ ανησυχώ :mrgreen:

 

Εγω εγω καθε φορα που κοιταζομαι στον καθρεφτη... Και ο γιος μου ο μεγαλος εχει μαυρους κυκλους (και στιγμα) αν και μεχρι στιγμης δεν εχει υποθερμιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προχθές κάναμε εμβόλιο και ανεβάσαμε πυρετό.Απόψε που τον μέτρησα επειδή ήταν ανήσυχος είχε 35. Να σημειώσω οτι έχω ηλεκτρονικό θερμόμετρο της braun.Ωστόσο είναι ζεστός όταν τον ακουμπάω στο μέτωπο. Γιατί;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Προχθές κάναμε εμβόλιο και ανεβάσαμε πυρετό.Απόψε που τον μέτρησα επειδή ήταν ανήσυχος είχε 35. Να σημειώσω οτι έχω ηλεκτρονικό θερμόμετρο της braun.Ωστόσο είναι ζεστός όταν τον ακουμπάω στο μέτωπο. Γιατί;

 

Νομιζω οτι σε τοσο μωρακι ειναι καλυτερο να μετρησεις απο τον ποπο. Και να ρωτησεις και τον γιατρο σας αμεσα. Περαστικουλια

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μίλησα μαζί της. Μου είπε οτι μάλλον είναι αντιδραστική υποθερμία λόγω του πυρετού και μου είπε να τον έχω σε ζεστό περιβάλλον.

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Ίσως είναι και η φυσιολογική του θερμοκρασία απλά να μην το είχα προσέξει.

Ευχαριστώ!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...