Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

το χάνω το σπορακι μου?


Recommended Posts

κρίμα βρε κορίτσια.. ειλικρινά πολυ στενοχωριέμαι :-(

 

ελπίζω να σας δινω κουράγιο πάντως λέγοντας οτι εγώ και τουλάχιστον καμμιά δεκαριά ακόμα κοπέλες που ξέρω από δω μέσα μετά από το βάσανο των παλλίνδρομων και των αποκολησεων και και και και και οι μισές είμαστε ήδη με μωράκια και οι άλλες μισές εγκυμονούσες. κρατήστε το ηθικό ψηλά, ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει κανονίστε διακοπούλες με τα αντράκια σας με σκοπό να ξεκουραστείτε και να χαρείτε τον έρωτά σας και όλα θα γίνουν. ;)

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπερα. εκανα τεστ τη Τριτη 533 μοναδες ακομη ενα τη παρασκευη 1000 μοναδες. Πηγα σημερα στο γιατρο και μου λεει ειναι παρα πολυ μικρος ο σακος. ειμαι 5w+3μερες δεν ακουσαμε ουτε καρδουλα οθτε τιποτα θα χαναπαω την αλλη πεμπτη να δουμε αν μεγαλωνει. τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απο ότι καταλαβΑ μάλλον πρέπει να είχαμε την ίδια μέρα τελευταία περίοδο εγω 4-5-2011 έχω καθυστέρηση αλλα ακόμα δεν τολμαω να πάω στην Γυναικολογο. Απο ότι ξέρω απο προηγούμενες δυσάρεστες εμπειρίες η καρδούλα χτυπάει 6 -7 βδομαδων. Γιαυτο μην αγχωνεσαι. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μου περιοδος ηταν 30/04. το ξερω οτι κανονικα ακουμε καρδουλα 6-7 εβδομαδων απλα με ανησυχησε το γεγονος οτι ειναι πολυ μικρος ο σακος. Και εχω οντως εχω αγχωθη παρα πολυ γιατι δε θελω να το χασω αυτο το μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα την αποξεση και τωρα το κενο στην καρδια μου.

Ευτυχως δεν εχω πεσει πολυ δεν ξερω τι με κραταει, απλα ειναι κατι που εγω δεν μπορουσα να κανω κατι για να αλλαξει.

Αυτη τη στιγμη δεν θελω να ακουσω για εγκυμοσυνη, το κυνηγησα πολυ και οταν μου ηρθε εφυγε και με αφησε αδεια.Οποτε θα αφησω να περασουν δυο κυκλοι και μετα οταν νιωσω ψυχολογικα καλα θα κανω και προσπαθεια.ενα χρονο το μυαλο μου ηταν να κανω παιδι και βρισκομουνα με τον αντρα μου μονο γι αυτο.μονο αυτο στο μυαλο μου ειχα.Οσο για τις χοριακες εμενα ηταν 800 η πρωτη μετα απο δυο μερες 2100.μετα απο μια εβδομαδα 38000 μετα 60000.και αφου ειδαμε οτι κατι δεν παει καλα βαση υπερυχου και ξανα εκανα επεσε στις 40000 και μετα απο δυο μερες επεσε στις 22000.και με χοριακη 22000 ειχα ολα τα συμπτωματα και το εμβρυο ειχε σταματησει να ζει.κουραστηκα να με μεσα στο αγχος να κανω υπερηχους να κανω χοριακη.ενναμιση μηνα αυτο το πραγμα.κοριτσια σας ευχαριστω ολες και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου εχεις δικιο να αισθανεσαι ετσι...ειναι το γ@μωτο,εκει που αγχωνεσαι να ρθει το σπορακι εκει καταλαβαινεις πως το μετα ειναι χιλιαδες φορες πιο αγχωτικο!!!!

κανε αυτο που αισθανεσαι εσυ καλυτερα,αλλωστε ξερεις οτι μπορεις να μεινει οποτε θα ρθει κ αυτην την φορα θα πανε ολα καλα!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου εχεις δικιο να αισθανεσαι ετσι...ειναι το γ@μωτο,εκει που αγχωνεσαι να ρθει το σπορακι εκει καταλαβαινεις πως το μετα ειναι χιλιαδες φορες πιο αγχωτικο!!!!

κανε αυτο που αισθανεσαι εσυ καλυτερα,αλλωστε ξερεις οτι μπορεις να μεινει οποτε θα ρθει κ αυτην την φορα θα πανε ολα καλα!!!!

 

ειναι αυτο που λες φτανεις τοσο κοντα σε οτι θες περισσοτερο στη ζωη σου το εχεις μεσα σου και μετα φευγει τοσο απλα. Και ενα χρονο δεν χαρηκα τιποτα μονο να το περιμενω.Απλα μετα απο αυτο ξερεις οτι μενεις εγκυος κατι που εμενα προσωπικα με απασχολουσε μην τυχον και δεν μενω αλλα ποναει τοσο πολυ οταν το χανεις.

Και σενα ΑΝΝΑ4 σου ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα σπορακι.Εχει τυχει να σε διαβασσω πολλες φορες και την ιστορια σου την διαβασα 4 μερες πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος.εμαθα οτι ειμαι εγκυος στις 26 απριλιου.Εκλαψα οταν το διαβασα σου μιλαω ειλικρινα, αλλα σε θαυμαζω για τη σταση σου.

Ποναει παρα πολυ αλλα εγω προσωπικα νιωθω οτι παντρευτηκα τον αντρα μου γιατι τον ηθελα γιατι τον αγαπησα γιατι ηθελα να μαι μαζι του, οχι για να με κανει αμεσως μαμα. Εγω δεν θα το βαλω κατω και θα περιμενω το επομενο με την ιδια λαχταρα που περιμενα και αυτο, αλλα οταν θελει αυτο.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μονο χαρες απο δω και περα.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λες φτανεις τοσο κοντα σε οτι θες περισσοτερο στη ζωη σου το εχεις μεσα σου και μετα φευγει τοσο απλα. Και ενα χρονο δεν χαρηκα τιποτα μονο να το περιμενω.Απλα μετα απο αυτο ξερεις οτι μενεις εγκυος κατι που εμενα προσωπικα με απασχολουσε μην τυχον και δεν μενω αλλα ποναει τοσο πολυ οταν το χανεις.

Και σενα ΑΝΝΑ4 σου ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα σπορακι.Εχει τυχει να σε διαβασσω πολλες φορες και την ιστορια σου την διαβασα 4 μερες πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος.εμαθα οτι ειμαι εγκυος στις 26 απριλιου.Εκλαψα οταν το διαβασα σου μιλαω ειλικρινα, αλλα σε θαυμαζω για τη σταση σου.

Ποναει παρα πολυ αλλα εγω προσωπικα νιωθω οτι παντρευτηκα τον αντρα μου γιατι τον ηθελα γιατι τον αγαπησα γιατι ηθελα να μαι μαζι του, οχι για να με κανει αμεσως μαμα. Εγω δεν θα το βαλω κατω και θα περιμενω το επομενο με την ιδια λαχταρα που περιμενα και αυτο, αλλα οταν θελει αυτο.

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μονο χαρες απο δω και περα.

 

να εισαι καλα κοπελα μου,και να θυμασαι πως καποια στιγμη θα γινουμε οι καλυτερες μανουλες!!!!

χαμογελα η ζωη ειναι ομορφη ακομα κ στα δυσκολα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απόξεση χτες το πρωί...

Είμαι καλά, το μεγαλύτερο σοκ ήταν ο σάκος που μεγάλωνε (μαζί κι η κοιλίτσα μου) και μέσα το απόλυτο κενό...

Ευτυχώς έχω την κορούλα μου και δεν προλαβαίνω ούτε να αγχωθώ, ούτε να θρηνήσω. Η καημενούλα καταλαβαίνει πως κάτι δεν πάει καλά κι έρχεται και μ΄ αγκαλιάζει συνέχεια και με χαϊδεύει.

Πιστεύω πως για όλες μας θα έρθουν όμορφες στιγμές σύντομα.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα απόξεση χτες το πρωί...

Είμαι καλά, το μεγαλύτερο σοκ ήταν ο σάκος που μεγάλωνε (μαζί κι η κοιλίτσα μου) και μέσα το απόλυτο κενό...

Ευτυχώς έχω την κορούλα μου και δεν προλαβαίνω ούτε να αγχωθώ, ούτε να θρηνήσω. Η καημενούλα καταλαβαίνει πως κάτι δεν πάει καλά κι έρχεται και μ΄ αγκαλιάζει συνέχεια και με χαϊδεύει.

Πιστεύω πως για όλες μας θα έρθουν όμορφες στιγμές σύντομα.[/QUO

 

εχεις το καλυτερο στηριγμα την κορουλα σου, να την χαιρεσαι και συντομα θα της χαρισεις ενα αδερφακι...

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε περίοδος σήμερα. Κρίμα :( ! Τζάμπα η αναμονή. Μακάρι σύντομα να έρθουν οι ευτυχισμενες μέρες.

 

δεν πειραζει συντομα θα ερθει το νινι σου

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μου περιοδος ηταν 30/04. το ξερω οτι κανονικα ακουμε καρδουλα 6-7 εβδομαδων απλα με ανησυχησε το γεγονος οτι ειναι πολυ μικρος ο σακος. Και εχω οντως εχω αγχωθη παρα πολυ γιατι δε θελω να το χασω αυτο το μωρακι.

 

min agxwnesai eukola anna mou xeirotera einai ama kaneis etsi.na eisai iremi k o theos kserei ti kanei.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...