Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λιγες μερες τωρα παρατηρουσα οτι η μικρη παλι γερνει το κεφαλι δεξια κ οταν εγω πηγαινω απο την αριστερη πλευρα δεν μπορει να γυρισει το κεφαλι της παρα μονο τα ματια της για να με δει πλαγια.

 

Kαλημέρα, και ο δικός μου όταν ήταν μωράκι έκανε ακριβώς το ίδιο και ο μόνος λόγος ήταν ότι σχεδόν πάντα κοιμόταν από την ίδια πλευρά...( κάτι σα πιάσιμο )

Θεωρώ ότι η παιδίατρος έπρεπε να το είχε καταλάβει κάτι τέτοιο και να μην σε ταλαιπωρεί/αγχώνει...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα ας κανουν ορεξη!

το χειροτερο απο ολα ειναι οτι το παιδι δεν μου εχει παρει τπτ κ ειναι ολοιδια η πεθερα μου δεν θες να σου πω πως καυχιεται ολη μερα κ μετα πεταει κ ενα νταξη μοιαζει κ στην μανα του ταχα για να μην στεναχωριεμαι

αυτη η γυναικα μεχρι να κανω παιδι δεν μιλαγε καθολου κ αν μιλαγε της την ελεγα τωρα με το παιδι εχει μεταμορφωθει ρε γμτ εχει κανει αλλες 3 νυφαδες κ παλι πανω μου κολλαει

χιχιχιχι νομιζω οτι βρισκομαστε σε λαθος τοπικ τωρα στις πεθεροπλικτες επρεπε να ειμασταν

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, και ο δικός μου όταν ήταν μωράκι έκανε ακριβώς το ίδιο και ο μόνος λόγος ήταν ότι σχεδόν πάντα κοιμόταν από την ίδια πλευρά...( κάτι σα πιάσιμο )

Θεωρώ ότι η παιδίατρος έπρεπε να το είχε καταλάβει κάτι τέτοιο και να μην σε ταλαιπωρεί/αγχώνει...

νταλια μου αυτο μου ειπε αλλα για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν συμβαινει κατι αλο κ μεις το περναμε για πιασιμο να το δει κ παιδορθοπαιδικος

εγω στεναχωριεμαι γιατι ειναι 3,5 μηνων κ δεν μπορει να στερεωσει ισια το κεφαλι της ενω τα ξαδερφακια της που ειναι με μερες διαφορα γεννημενα το στερεωνουν για ωρα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα δεις διαφορα με τις ασκησουλες. Ηρεμια θελει το μωρο, ξεκουραση και μια χαρα ειναι.[[ καλα εμενα ηρθε και αυτοτραπεζωθηκε οικογενειακως 2 μερες που βγηκα απο την κλινικη με την κοιλια ανοιχτη απο την καισαρικη]]. αλλα ειπαμε αλλο θεμα αυτο.

για το κεφαλακι μην ανησυχεις. το καθε παιδακι ωριμαζει οπως θελει. ο δικος μας το στηριξε νωρις 2,5 μηνω. το ανηψακι μου επειδη ειναι αφρατουλης το στηριξε στους 4. Η δικια σου ταλαιπωρηθηκε πολυ απο τα σογια και τις αρρωστιες και τις αντιβιωσεις και τις εξετασεις. θελει το χρονο της.

ξεχασα να πω οτι εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει οτι οσο ειναι μωρα μωρα σπο νεογεννητα και κατι θελουν ηρεμια και οχι ατομα τριγυρω γιατι εκνευριζονται ακι δεν κοιμουνται ακι δεν τρωνε και ισχυε. Αυτο επαθε και εσενα που εκλαιγε το ερμο και δν ετρωγε και δεν κοιματαν. μια χαρα ειανι η μπουμπου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν χρειαζεται να εχεις γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μωρο θελει ηρεμια αλλα που να καταλαβουν!εμενα δεν μπορουσε να ερθει αλλιως εδω θα κοιμοταν κ το θεικο που λεει εγω δεν ανακατευομαι χαχαχαχα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, γεια σας και απο εμενα! να σας ζησουν τα μωρακια σας!! σας διαβαζω και ειναι σαν να ξαναζω τον πρωτο καιρο μετα που γεννησα!!! νομιζω λιγο πολυ ολες τα περναμε αυτα (και για τις πεθερες, και για τα πρωτα προβληματα του μωρου...). η μικρη μου τωρα ειναι 14 μηνων. στην αρχη ειχε λιγο ικτερο, μετα τσιμπλες στα ματακια, μετα ατοπικη δερματιτιδα, μετα σπυρακια στο μετωπο και στα μαγουλα, μετα αιμαγγειωματα, μετα αναγωγες, μετα εγερνε το κεφαλι της προς τη μια πλευρα, μετα βρογχιολιτιδα!!! και γω να σκεφτομαι: μα ειναι δυνατον, ολο κατι εχει αυτο το μωρο (γιατι ο μεγαλος εκτος απο τις τρελες αναγωγες και την ατοπικη δερματιτιδα δεν ειχε τιποτε αλλο!!!!)!!! αλλα ολα αυτα περνανε και μετα δε θυμασαι τιποτα!!! στους 6-7 μηνες ειναι περδικια τα μωρακια!!

 

για το κεφαλι, δεν καναμε τιποτα. την παρατηρουσα και ελεγα, μπα, ιδεα μου ειναι. δεν ηταν ομως! γιατι οταν την αλλαζα μερια στην αγκαλια μου, δε μπορουσε να γυρισει το κεφαλι της προς το μερος μου! αλλα εφυγε μονο του! ειναι απο την πλαγιαστη σταση υπνου χωρις μαξιλαρι.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μπέμπα σου.

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά για το θέμα με το κεφαλάκι που πάντα γυρίζει από τη μια πλευρά.

Το είχαμε και εμείς. ο παιδίατρος μου είπε να τη βάζω πότε από τη μια πλευρά και πότε από την άλλη. όμως αυτή πάντα γυριζε το κεφάλι της στη δεξια πλευρά. όταν το είπα στο γιατρό μου έδειξε πως να της κάνω μασαζ-γυμναστική (για να γυρίζει το κεφαλάκι της). όταν του είπα ότι φοβάμαι μου δήλωσε ότι αν δεν το κάνω θα έχουμε τρεξίματα.

Τελικά το έκανα και όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εχεις γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μωρο θελει ηρεμια αλλα που να καταλαβουν!εμενα δεν μπορουσε να ερθει αλλιως εδω θα κοιμοταν κ το θεικο που λεει εγω δεν ανακατευομαι χαχαχαχα

 

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, αλλά πρέπει να σου πω πως απο τη στιγμή που γινόμαστε γονείς, όλο ανησυχούμε και δυστυχως όλο και κάτι τυχαίνει...

Τόσο στο γιό μου όσο και τώρα στην μπέμπα μου όλο και υπάρχουν προβλήματα. Ο γιος μου έκανε ταχύπνια και ήταν θερμοκοιτίδα με οξυγόνο οταν γεννηθηκε για 6 μέρες. Είχε πρόβλημα στο πόδι του και έκανε εγχείρηση 6 μηνών. 3 μηνών επαθε βρογχιολίτιδα. Η μικρή, προχθες βγήκε απο το νοσοκομείο. Εγω έπαθα μαστιτιδα με πυώδεις εκρύσσεις και ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ κι απο τη γέννα... Ολο κάτι τυχαίνει λοιπόν, αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να απογοητεύεσαι και να τρελένεσαι.

Οι μανούλες είμαστε πολύ δυνατές και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα ΠΑΝΤΑ (κυριολεκτικά!) για τα αγγελούδια μας!

Να εισαι αισιοδοξη και όλα θα πάνε καλά! Να σαι καλά και συ και το μωράκι σου!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, αλλά πρέπει να σου πω πως απο τη στιγμή που γινόμαστε γονείς, όλο ανησυχούμε και δυστυχως όλο και κάτι τυχαίνει...

Τόσο στο γιό μου όσο και τώρα στην μπέμπα μου όλο και υπάρχουν προβλήματα. Ο γιος μου έκανε ταχύπνια και ήταν θερμοκοιτίδα με οξυγόνο οταν γεννηθηκε για 6 μέρες. Είχε πρόβλημα στο πόδι του και έκανε εγχείρηση 6 μηνών. 3 μηνών επαθε βρογχιολίτιδα. Η μικρή, προχθες βγήκε απο το νοσοκομείο. Εγω έπαθα μαστιτιδα με πυώδεις εκρύσσεις και ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ κι απο τη γέννα... Ολο κάτι τυχαίνει λοιπόν, αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να απογοητεύεσαι και να τρελένεσαι.

Οι μανούλες είμαστε πολύ δυνατές και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα ΠΑΝΤΑ (κυριολεκτικά!) για τα αγγελούδια μας!

Να εισαι αισιοδοξη και όλα θα πάνε καλά! Να σαι καλά και συ και το μωράκι σου!

γονεις............ωραιο που ακουγεται!το ξερω μωρε οτι τα παιδια εχουν τρεξιμο αλλα οπως ειπα κ η αδερφη μου γεννησε κ η νυφη μου κ ακομα δοξα το θεο δεν εχουν περασει τπτ!ενω η μικρη εχει ταλαιπωρηθει η ψυχουλα μου κ πολλες φορες απο την αγνοια μου

οταν γεννησα δεν ειχα σταγονα γαλα

κ την εβαλαν οι μαιες σε ξενο εγω να πιεζω τον εαυτο μου να βγαλει γαλα αλλα τπτ να ερχεται η γυναικολογος να το πιεζει να βγαζει μια σταγονα κ να λεει μεχρι αυριο θα χεις να ερχεται η μαια να το ζουλαει μια σταγονα μεχρι αυριο θα εχεις ειχαν κανει το στηθος μου παιχνιδι το ελατε να ζουλιξετε μπορειτε!αλλα γαλα δεν τι με θηλαστρο τπτ οι περισσοτεροι με αποθαρηναν να θηλασω κ οτι δεν ειμαι η πρωτη κ να το αφησω με την επιμονη μου καταφερα να θηλασω οχι αποκλειστηκα ομως για δυο μηνες να εχω ην μικρη στο στηθος ωρες ατελειωτες αλλα η περισσοτερη αντηληση με θηλαστρο ηταν 100γρ κ ειχα ωρες να το βγαλω τις περισσοτερες φορες 50μλ η μικρη δεν επιανε στην αρχη κ με πολυ κοπο τα καταφεραμε

με επισαν να το κοψω κακος τους ακουσατο εχω σκυλομετανιωσει ψαχνοντας στο ιντερνετ βρηκα τροπους να αυξησω την παραγωγη αλλα ηταν αργα ειχα παρει χαπι αν δεν τους ακουγα κ συνεχιζα τωρα μπορει να μην ειχε περασει βροχιολιτιδα η μικρη η περιοδος του θηλασμου ηταν πολυ αγχωτικη κ παραλληλα πολυ ομορφη στο επομενο δεν θα ακουσω κανεναν

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πω επισης οτι στην μικρη μου την επομενη μερα που νοσηλευτηκε στην μεθ της εκαναν παρακεντηση επειδη σηκωσε ενα 37,3 μολις το εμαθα κοντεψα να λιποθυμησω γιαυτο το παιδακι μου με το παραμικρο πεταγεται εκει που παει να κοιμηθει πεταγεται στον αερα κ αν βηξω ακομα αν κουνηθω πολλες φορες που την εχω αγκαλια

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κουρκουμπινι κανουμε ασκησουλες αν κ πρωτα δεν εδιχνε να ποναει τοσο ισως να της εκανα ζημια που επεμενα τοσο σημερα εχουμε κανει λιγες αυριο εχω κλεισει ραντεβου με παιδιφυσικοθεραπευτη μιλησα μαζι με το κεντρο αυτο κ μου ειπαν οτι αυτο σιγουρα προυπηρχε δεν εγινε τωρα συνηθως απο την γεννηση.μου ειπε θα την πηγαινουμε 2 φορες την βδομαδα κ τις υπολοιπες μερες θα μου δειξουν κατι ασκησεις να τις κανω εγω σπιτι κ οτι δεν ειναι τπτ

εμενα ομως κατι με διαολιζει πιστευω οτι κατι αλο συμβαινει κ δεν ειναι ραιβοκρανο γιατι κ απο τις δυο μεριες γυρναει η μπεμπα αλλα οταν ειναι ορθια πρεπει να της το γυρναω εγω δεν μπορει μονη της οταν ειναι ξαπλα μια χαρα το γυρναει

μακαρι να βγω ψευτρα κ να ειναι αυτο που μου ειπαν!αλλα νομιζω οτι δεν εδωσαν στο καραμανδανειο την πρεπουσα σημασια 2 λεπτα εξεταση εκαναν πως μπορεσαν να δουν ποσες κινησεις μπορει να κανει το παιδι ισα που την ψιλαφησαν στο λαιμο

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, γεια σας και απο εμενα! να σας ζησουν τα μωρακια σας!! σας διαβαζω και ειναι σαν να ξαναζω τον πρωτο καιρο μετα που γεννησα!!! νομιζω λιγο πολυ ολες τα περναμε αυτα (και για τις πεθερες, και για τα πρωτα προβληματα του μωρου...). η μικρη μου τωρα ειναι 14 μηνων. στην αρχη ειχε λιγο ικτερο, μετα τσιμπλες στα ματακια, μετα ατοπικη δερματιτιδα, μετα σπυρακια στο μετωπο και στα μαγουλα, μετα αιμαγγειωματα, μετα αναγωγες, μετα εγερνε το κεφαλι της προς τη μια πλευρα, μετα βρογχιολιτιδα!!! και γω να σκεφτομαι: μα ειναι δυνατον, ολο κατι εχει αυτο το μωρο (γιατι ο μεγαλος εκτος απο τις τρελες αναγωγες και την ατοπικη δερματιτιδα δεν ειχε τιποτε αλλο!!!!)!!! αλλα ολα αυτα περνανε και μετα δε θυμασαι τιποτα!!! στους 6-7 μηνες ειναι περδικια τα μωρακια!!

 

για το κεφαλι, δεν καναμε τιποτα. την παρατηρουσα και ελεγα, μπα, ιδεα μου ειναι. δεν ηταν ομως! γιατι οταν την αλλαζα μερια στην αγκαλια μου, δε μπορουσε να γυρισει το κεφαλι της προς το μερος μου! αλλα εφυγε μονο του! ειναι απο την πλαγιαστη σταση υπνου χωρις μαξιλαρι.

εγω αναγκαζομαι να την βαζω πλαι γιατι εχουμε αναγωγες εν το μεταξυ σημερα αρχισαμε παλι τα ιδια να μην τρωμε δηλ κ κοντευω να σκασω!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

εχεις να φας σκασιμο με το φαι:?. μην αγχωνεσαι με την ποσοτητα γαλακτος. θα φαει. θα την τρωει περισσοτερες φορες απο λιγοτερη ποσοτητα. το 24ωρο μετραει. και μην περιμενεις οτι θα τρωει το ιδιο παντα. μπορει τωρα να φαει 150 και μετα να φαει 50 και μετα παλι 120.

ολα θα πανε καλα. θα το δεις. παντως καλα κανεις και την προσεχεις και την παρατηρεις και την ψαχνεις. ολες ετσι κανουμε. να μας πεις πως πατε:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το ζορι φτανουμε τα 700γρ την μερα πανω που πηγαιναμε καλα ειχε αρχισει να τρωει

μαρεσει που στην μεθ την ελεγαν χοντρουλα κ οτι θα γινει παχυ παιδι

η την ματοιασανε η το παιδι μου προσπαθει να μου πει οτι καποιος πρπει να κανει διαιτα εδω μεσα!εννοειται αυριο θα σας ενημερωσω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

εμεις σημερα πηγαμε στο παιδοφυσιοθεραπευτη κ μας ειπε οτι η μπεμπουλα ειναι μια χαρα θα χρειαστει 2-3 φυσιοθεραπιες μονο κ οτι με την διαταση που της εκανα στο σπιτι βοηθησε στο να εχουμε καλιτερευση τις εκανε κ κατι αλλες ασκησεις εκει που δεν γινεται να τις κανω εγω στο σπιτι αυτα τα νεα μας!ειμαι πολυ χαρουμενη που δεν ειναι κατι μονιμο γιατι στο ιντερνετ διαβαζα διαφορα μεχρι κ για χειρουργεια κ ειχα πανικοβληθει

το μονο προβλημα μας τωρα ειναι το φαι δεν τρωει το σκατουλι κ με στεναχωρει 120μλ καθε4 ωρες κ κανει 5 γευματα ε! δεν ειναι φαι αυτο!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

βρε μια χαρα φαι ειναι. νομιζω οτι τωρα για την ηλικια της χρειαζεται 120 μλ ανα κιλο βαρους. εχει και προγραμμα. Αφου τα πατε μι9α χαρα με τις ασκησουλες και καθεται να της κανει και ο φυσιοθεραπευτης μια χαρα εινια το μωρο. ειδες που ολο καλα πανε; περιμενουμε νεα σας

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

ειμαι να σκασω η μικρη σημερα ολη μερα γκρινια ημασταν στην πεθερα μου δεν εφαγε σχεδον καθολου ηταν να φαει τελευταιο 11.30 κ εφαγε 20γρ πλανταξε στο κλαμα μου μεινε στα χερια επειδη πνιγηκε κ δεν μπορουσα να την συνεφερω φοβηθηκα παρα πολυ της εδωσα λιγο ντεπον μηπως ποναει καπου κ κοιμηθηκε δεν θα αντεξω να ξαναπερασω τα ιδια δεν παει μηνας που με την βροχιολιτιδα κ την στοματιτιδα εκανε να φαει 1 βδομαδα λετε να ξαναπαθε στοματιτιδα? δεν βλεπω ασπρη την γλωσσουλα της . ειμαι αυπνη κ πολυ αγχωμενη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δεν εφαγε απο την αλλαγη περιβαλλοντος. Τωρα οδσο μεγαλωνει μπορει να σου βγαζει χουγια με το φαι.

Αλλα καλο ειναι αν το πειςσ την παιδιατρο σου. Επισης τι εννοεις οτι σου πνιγηκε. Επαθε σπασμο απο το κλαμα ή πνιγηκε απο 5το μπιμπερο; γιατι αμα πνιγηκε απο το μπιμπερομλογικο εινια μετα να φοβηθηκε και να μην ηθελε να φαει. και αυτο ομως καλο ειναι να το πεις στην παιδιατρο. Επισης ισως κουραστηκε, ηθελε να κοιμηθει, δεν μ πορουσε και γιαυτο δεν εφαγε κιολας

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δεν εφαγε απο την αλλαγη περιβαλλοντος. Τωρα οδσο μεγαλωνει μπορει να σου βγαζει χουγια με το φαι.

Αλλα καλο ειναι αν το πειςσ την παιδιατρο σου. Επισης τι εννοεις οτι σου πνιγηκε. Επαθε σπασμο απο το κλαμα ή πνιγηκε απο 5το μπιμπερο; γιατι αμα πνιγηκε απο το μπιμπερομλογικο εινια μετα να φοβηθηκε και να μην ηθελε να φαει. και αυτο ομως καλο ειναι να το πεις στην παιδιατρο. Επισης ισως κουραστηκε, ηθελε να κοιμηθει, δεν μ πορουσε και γιαυτο δεν εφαγε κιολας

απο το μπιμπερο πνιγηκε εκεινη την ωρα!

περασα ενα βραδι μαρτυριο μετα απο δυο ωρες υπνου κ ενω κοιμοταν ακομα σταματησε να αναπνεει για λιγα δευτερολεπτα κ εκανε εναν θορυβο προσπαθοντας να παρει ανασα φοβηθηκα πολυ

κ μετα απο κανα δυωρο την σηκωσα για να την αλλαξω κ τα ματακια της τα χε μισανοιχτα κ πηγαιναν προς τα πανω κ συν της αλλης ειχε μια στραβη κλιση το σωμα της ετρεχα σαν την τρελη μεσα στο σπιτι σηκωθηκε ο αντρας μου κ την πηρε κ αυτη που ξυπναει με το παραμικρο δεν πτοηθηκε καθολου την εβαλε στο κρεβατι μας κ συνεχισε τον υπνο της δεν εχω κοιμηθει λεπτο συνεχεια την κοιταω να δω αν αναπνεει σημερα βεβαια ειναι μια χαρα κλασικα ομως τρωμε λιγο

μπορει να σας φανει αστειο αλλα εγω το ξερα οτι δεν θα κοιμηθω απο την ωρα που πατησαμε το ποδι μας στην πεθερα

ηταν εκει ο αδερφος του πεθερου μου που εχει ενα ματι απαπαπαπα!!!!!!οσες φορες εχει δει την μπεμπα ποτε δεν εχουμε κοιμηθει βραδι ολο κατι τετοια μας κανει εβαλα κ λιβανησα κ μετα επεσε σε λιθαργο η μπεμπα

κ το πα της πεθερας μου οταν πηγα παρε το παιδι μεσα κ οχι εκει που καθονται αλλα λες κ της ειπα πηγαινε να το βαλεις μπροστα στα μουτρα του!σημερα ομως τα κουσε της ειπα οτι αν ξαναπαω στο χωριο κ δω το αυτοκινητο του θειου στην αυλη πηρα στροφη κ εφυγα!

πειτε με προοληπτικη αλλα καθε φορα που τον πετυχαινουμε εκει το βραδι δεν κοιμομαστε ενω οταν δεν ειναι εκει ολα μια χαρα παμε συχνα στο χωριο κ το χει συνηθισει το περιβαλλον εκει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω παντως ολα να ειναι περαστικα!παρε και τη παιδιατρο και ανεφερε αυτη τη περιεργη συμπεριφορα ισως εχει να σου πει τιποτα και να ησυχασεις και εσυ λιγο!

ωρες ωρες νομιζω οτι μας εχουνε μουτζωσει μα δεν εχει περασει βδομαδα χωρις κατι να εμφανιστει ελεος!!!

οσο για το περιβαλλον της πεθερας εδω που τα λεμε μπορει να μην αποσπαει κ να μην ξενερωνει την μπεμπα αλλα ξενερωνει εμενα!οποτε θα αραιωσουμε τις επισκεψεις πρπει να κρατησω το ηθικο μου ακμαιο

οσο για την παιδιατρο καθε βδομαδα εκει ειμαστε θα εχει σιχτρησει η γυναικα που μας ανελαβε θα την αφησω κ αυριο να δω πως θα ειμαστε κ αν μου το ξανακανει θα την παρω!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...