Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

 

 

ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ....ΣΕ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :lol::lol:

'Η ΚΑΙ ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ 7ο,ΣΤΟΝ 8ο,ΣΤΟΝ 9ο!!!!

 

 

"ειμαι στον εκτο κ πολυ θα επιθυμουσα να ακουσω τις συμβουλες σας..."

για οτιδηποτε που καποια στιγμη σκεφτηκατε πως θα ηταν προτιμοτερο να το κανατε στον εκτο περιπου μηνα!!!(ελπιζω να μη σας μπερδεψα! :) )

π.χ θα πρεπει να κανω τωρα κατι???οπως αλοιφη για θηλες???

οτιδηποτε

οτιδηποτε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...οτιδηποτε

οτιδηποτε!!!!

 

Υπνο ! υπνο ! & πάλι ύπνο ! κοίτα να χωρτάσεις όσο μπορείς το κρεβατάκι σου .... γιατι δεν πρόκειτε να ξανακοιμηθείς ξέγνοιαστη ποτέ.... :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ....ΣΕ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :lol::lol:

'Η ΚΑΙ ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ 7ο,ΣΤΟΝ 8ο,ΣΤΟΝ 9ο!!!!

 

 

"ειμαι στον εκτο κ πολυ θα επιθυμουσα να ακουσω τις συμβουλες σας..."

για οτιδηποτε που καποια στιγμη σκεφτηκατε πως θα ηταν προτιμοτερο να το κανατε στον εκτο περιπου μηνα!!!(ελπιζω να μη σας μπερδεψα! :) )

π.χ θα πρεπει να κανω τωρα κατι???οπως αλοιφη για θηλες???

οτιδηποτε

οτιδηποτε!!!!

στις θηλές σου να μην βάζεις τίποτα!!!! μου το είπε μαία, τίποτα απολύτως γιατί μπορεί να τις τραυματίσεις!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Σινεμα σινεμα σινεμα , καφεδες , ολη μερα εκτος σπιτιου , φαγητο σε εστιατορια , πολυ νανι και πολλες αγκαλιτσες με τον δικο μου . Θα ερθει μια μερα που θα θες να τα κανεις και θα ειναι αδυνατον :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκούραση...βολτούλες...καφεδάκια...και ψαράκι κοντά στην θάλασσα...απλά απόλαυσέ το...πολλές αγκαλίτσες με τον αντρούλη σου και πολλά άλλα που θα σου κάνουν καλό :wink::wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ότι χρειάζεται να κινηθείς γιατί στην πορεία θα δυσκολέψει η κίνηση.

Και ύπνο,όσο η κοιλιά και η ζέστη δε σε ενοχλεί.

Επίσης ξεκίνα ετοιμασίες για το παιδικό δωμάτιο,το σπίτι και κάνε τουλάχιστον την έρευνα αγοράς τώρα που και περπάτημα αντέχεις και η ζέστη δεν έχει χτυπήσει κόκκινο!

Α και εκδρομή σε καμια καθαρή θαλασσίτσα γιατί μετά θα θέλεις και δε θα μπορείς!!

 

Και μη νομίζεις οτι το μετά θα είναι πολύ μετά..Μόλις μπεις στον 7ο, από εβδομάδα σε εβδομάδα θα βαραίνεις,θα λαχανιάζεις..γενικώς θα δεις αλλαγή.

 

Ο 6ος μήνας ήταν για μένα ο καλύτερος της εγκυμοσύνης!

Link to comment
Share on other sites

καλα κ ο 9μηνας ειναι πολυ ωραιος μηνας, εγω ειχα μεγαλη ευφορια δεν εβαζα κ..ο κατω εκανα τα παντα,μα τα παντα ομως,γενικα καλο ειναι να μην αντιμετωπιζουμε την εγκυμοσυνη σαν ασθενεια

Link to comment
Share on other sites

καλα κ ο 9μηνας ειναι πολυ ωραιος μηνας, εγω ειχα μεγαλη ευφορια δεν εβαζα κ..ο κατω εκανα τα παντα,μα τα παντα ομως,γενικα καλο ειναι να μην αντιμετωπιζουμε την εγκυμοσυνη σαν ασθενεια

 

ο 6ος μάλλον θα ήθελες να πείς ε;;; Γιατι ο 9ος δεν είναι και ο πιο ευχάριστως με την κοιλιά τούρλα :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

για τον 9 λεω, εγω ημουν σουπερ δεν καταλαβα τιποτα,το μονο προβλημα που ειχα ειναι οτι ξυπναγα το βραδυ γιατι ειχα πολυ συχνοουρια,κατα τα αλλα ημουν τελεια,δεν σταματαγα να κανω πραγματα, ασε που δουλευα κανονικα μεχρι κ μια εβδομαδα πριν γεννησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τον 9 λεω, εγω ημουν σουπερ δεν καταλαβα τιποτα,το μονο προβλημα που ειχα ειναι οτι ξυπναγα το βραδυ γιατι ειχα πολυ συχνοουρια,κατα τα αλλα ημουν τελεια,δεν σταματαγα να κανω πραγματα, ασε που δουλευα κανονικα μεχρι κ μια εβδομαδα πριν γεννησω

 

καλά κι εγώ δεν σταματάω να κάνω τίποτε παρόλες τις συσπάσεις και τα προβλήματα που με βρήκαν δεν το έβαζα κάτω...αλλά δεν θα έλεγα ότι τώρα ο τελευταίος μήνας είναι και ο καλύτερος :oops: έχει πολύ ζέστη, η οποία με παιδεύει...πονάνε οι γοφοί και γενικώς δεν κοιμάμαι καθόλου κι όλη μέρα κουτουλάω :lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ελα βρα Σαρδελακι εσυ μια χαρα τα πηγες, απο οτι εχω διαβασει κ με ολα αυτα που εχεις περασει,εισαι μια χαρα, κ εγω ειχα ενα θεμα με την ζεστη γιατι ειχα γεννησει τελος Σεπτεμβριου κ ειχα φαει ολο το καλοκαρι αλλα ευτυχως ειχε δουλεψει στο φουλ το αιρκοντισιον(κ να φανταστεις οτι δεν το ηθελα ποτε με τιποτα).Το βραδυ για να κοιμηθω το εβαζα στους 18βαθμους κ ο αντρας μου τουρτουριζε

Link to comment
Share on other sites

ελα βρα Σαρδελακι εσυ μια χαρα τα πηγες, απο οτι εχω διαβασει κ με ολα αυτα που εχεις περασει,εισαι μια χαρα, κ εγω ειχα ενα θεμα με την ζεστη γιατι ειχα γεννησει τελος Σεπτεμβριου κ ειχα φαει ολο το καλοκαρι αλλα ευτυχως ειχε δουλεψει στο φουλ το αιρκοντισιον(κ να φανταστεις οτι δεν το ηθελα ποτε με τιποτα).Το βραδυ για να κοιμηθω το εβαζα στους 18βαθμους κ ο αντρας μου τουρτουριζε

 

Ε, όχι και μιά χαρά .... :?:shock: oh my God....τους τελευταίους 3 μήνες δεν με άφηνε πουθενά να πάω ο γιατρός! Μιά χαρά το λες αυτό για έναν άνθρωπο που δεν είναι μαθημένος να κάθεται μέσα και στον κόλο του;;; :shock: Για μένα ήταν ότι χειρότερο πάντως!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

τουρτουριζε....

 

 

:D:D καλημερα σας...

κ εγω ολο το καλοκαιρακι 8α το φαω!!!

ισως ομως να ειμαι λιγο πιο τυχερη...μια κ μενω χαλκιδικη(κοντα σχετικα στην θαλασσα)κ εχει ο αντρας μου κ beach bar....εκει 8α την βγαλω μου φαινεται.....!!!!κ στο επομενο baby...πιο υπολογισμενα τα πραγματα.....συλληψη γυρω στον αυγουστο..... :lol:

κ γεννα γυρω στον απριλιο... :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκεί να την βγάλεις Lenaki και θα είσαι μιά χαρά ...πιες και κανέναν παγωμένο χυμό εκεί δίπλα στο κύμα και τέλειααααααααααααααααααααααααααα

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ουσιαστικά κλείνω τον 6ο.... και μπορώ ειλικρινά να σου πω ότι ήταν ένας τέλειος μήνας!!!

Καμία ενόχληση, το μωράκι κλωτσάει πλέον αρκετά και μ'αρέσει που το νιώθω, έχω τρομερή ενέργεια!!!!

Έκανα λοιπόν όλα όσα έιπαν και τα κορίτσια παραπάνω... εκδρομούλες... βόλτες... αγκαλίστες.... ξεκούραση.... και σίγουρα πολύ τον απόλαυσα αυτόν τον μήνα!!!!

Ελπίζω το τελευταίο τρίμηνο... να μην ζοριστώ πάρα πολύ... αν και θα είναι δύσκολοι οι μήνες από άποψη εποχής....

 

καλή συνέχεια στην εγκυμόσύνη σου... και απόλαυσέ το όσο μπορείς!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εγώ που είμαι στην αρχή του έκτου μπορείτε να μου πείτε γιατί νιώθω ήδη εξάντληση?Βασικά έχω μεγάλη κοιλιά από τώρα και αυτό με δυσκολεύει πάρα πολύ!Με ενοχλεί πάρα πολύ στον ύπνο. Κάθε φορά που είναι να γυρίσω ξυπνάω και γενικά δεν βολεύομαι καθόλου. Επίσης έχω μεγάλη ατονία. Μόνο που σκέφτομαι ότι θα φάω όλο το καλοκαίρι απελπίζομαι...Με έχουν πιάσει οι μαύρες μου σήμερα... :oops::oops:

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στον έκτο μήνα καλά τον πέρασα...σε λίγο μπαίνω στον 7ο και ελπίζω να συνεχισω έτσι...η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αλλά δεν είναι και τεράστια...ευτυχώς έχω πάρει μόνο 6.5 κιλά...

 

και εγώ τον ευχαριστήθηκα αυτόν τον μήνα... μετά την β επιπέδου ήμουν ξανάλαφρη , το ανακοινώσαμε στους ευρύτερους και γενικότερα ήμουν πιο χαλαρή...είχα πει να ξεκινήσω το δωμάτιο στον 6ο μήνα αλλά τελικα το ξεκινάω στον 7ο!!!..

ελπίζω το καλοκαιράκι να αντέξουμε.... αυτό λιγάκι με προβληματίζει... το τελευταίο τρίμηνο θα είναι καλοκαίρι...αχ...το σκέφτομαι πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Εκτος μήνας κι εδω, παρούσα!!! Κι εγω δεν εχω παρει πολλα κιλα, μονο 7 αλλα δυστυχως ξεκινησα την εγκυμοσυνη με αρκετα κιλα παραπανω κι ετσι οταν περπαταω αισθανομαι λιγο σαν θωρηκτο :oops: Βεβαια καμαρωνω πολυ για την κοιλιτσα μου!

 

Ο γιατρος μου επετρεψε να κανω μπανιο αλλα εγω φοβαμαι, ασε που ολα αυτα με αλλαγες μαγιο, καθαρες θαλασσες κλπ μονο ταλαιπωρια μου θυμιζουν κι οχι μπανιο!

 

Κουραγιο σε ολες που θα φαμε το καλοκαιρι με τις κοιλιτσες τουρλα αλλα τουλαχιστον αξιζει τον κοπο!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΟΥ 6ου!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΗΝΑΣ!!!ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΔΕΝ ΚΟΥΤΟΥΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΝΥΣΤΑ, ΕΧΩ ΚΕΦΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ :lol::lol: ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ(ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ!!).ΞΕΚΙΝΗΣΑ 67 ΚΙΛΑ, ΕΦΤΑΣΑ 63 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 66.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΑΝΑΧΩΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΜΗΛΟΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ, ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ 31.ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΡΑΠΕΖΙ!!!! :lol::lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στον 6ο ειμαι αλλα σε μια βδομαδα αποχωρω και παω προς 7ο μερια.

Γενικα εγω ειμαι μεχρι τωρα απο τις παρα πολυυ τυχερες..

 

δεν ειχα ποτε καμια ενοχληση απο την αρχη της εγκυμοσυνης, καμια ανακατοσουρα..γενικως ηταν σαν να μην ειμαι εγκυος.

 

Βεβαια εχω παρει 8 κιλα ειμαι στα 68 αισιως και τωρα ζοριζομαι πολυ και το εχω ριξει στα πολλα φρουτα για να μην τρωω αηδιες.

 

αυτο που με χαλαει περισσοτερο ειναι η κυτταριτιδα που εχει κανει παρτυ στο πωπο κυριως και ειναι και αρκετα εμφανης και στα μπουτια! αυτο δε μπορω να το βλεπω με τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος να το βελτιωσουμε οσο ειμαστε εγκυουλες ή ειναι αναποφευκτο τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...